İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Meraba arkadaşlar ben sizden yorum istiyorum. Öğretmenimiz dünkü ödevde problemler göndermiş. Çarpma ve bölme görmemiş çocuk bunları nasıl yapar bilemiyorum. Sizlerde de böyle sorular varmı.

1. 80cm'yi 5 parçaya bölüyoruz. Her parça kaç cm'dir.

2. 4 adım 1 metreyse 40 adım kaç metredir.

Bu sorular normalmi ben akşma kafayı yedim bu soruyu çocuğa nasıl anlatıcam diye

Esasında müfredatta yok bölme ama sınıfta bir kaç çocuk yapıyorsa ilerde Öğretmede zorlanmamak adına da vermiş olabilir hoş çocuklar böyle bir soruyla bölmeyi nasıl öğrenirler oda tartışılır.Bence alın ödevi sorun öğretmene bu konuyu çocuk görmediğini söylüyor yapamadı deyin bakalım cevabı ne olacak

merhaba kızlar
son gaz ödevlerimizi yapıyoruz , düzenli kitap okuyoruz
bu hafta okul sonunda 1 saat etütlerekalmaya başladık
güvenderin türkçe hayat bil. matematikten oluşan 56 adetlik yaprak testi bitti .
soru bankasından çözmeye de devam.
etütlerde test çözüyorlar ve çoğunlukla hiç yanlışsız sonuçlarla geliyor 1 tane yanlışı olduğu gün evi cehenneme çeviriyor bu çocuğun hırsı beni öldürecek sanırım :26:
Allah sonumuz hayretsin inşallah :18:

Maşallah farması senin oğlun ne kadar hırslı böyle annesine çekmiş herhalde...56 sayfalık yaprak test bayağı hızlı çalışıyor ozaman :nazar:

sorma meldamcım toplantıda diğer veliler deli etti beni, yok ödevler çok azmışmış, yok neden sadece geometri görmüşmüşlermiş, başka sınıflar onu yapmış şunu yapmışmış, yahu ne karışıyosunuz, siz geçin öğretmenlik yapın o zaman, hocayı kızdırıyolar başımızı ödevden kaldıramıyoruz sonra:KK53::KK53:

ay evet bazı veliler gerçekten çok konuşuyo ve karışıyo başlarına gelecek var anacım bunların hoca bi başlıyacak dersleri vermeye alın size ders diye o zaman da bağırınırlar niye bu kadar çok veriyon diye

bakalım bizde başlamdık yeri hazırlanıor

:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

bizde sertlikle oturacakmış karakteri bugünde çocuk bahçede neden sıra olmuyor die bi bağırmış burun kanaması olmasın die ben sınıfında bekle diorumm cezası ise ogün sınıfta çocuğa hiç söz hakkı vermemek oluyor
sizin öğrtmenin eğitimi güzel arada sertlik olur ama dozunu bilmek lazım
elektroyu bizim burda geçen yıldan kullanamya başladılar öğrtmen ve veliler çok memnunmuş
başlasınlar yazarımmm

çok mu haraketli çocuğunuz

böyle veliler sınıfa gösteriş hava olsun die konuşuor bizim toplantıda da veli oğlum yeter okuyosun bırak diorum hocam çok kitap okursa ne zararı olur dio :KK53::KK53::KK53:yok ödevler yetersiz gelior :KK53: bizim canımız çıkor yaptırana kadar :KK19::KK19:çocuklar duymasında ki aile profili gibi mutfak yapıoruz dio cemile gibi hayatta sabırlı olmak lazımmışş sürekli aynı veliler konuştuu müfredatı bile onlar söylediii antep gezisini duyup havaya zıplaynda olduuu :KK60::KK60:
kendimden utandımmm ben mi hiç birşey bilmiorum onlar mı çok iyi bilior
:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

bazı çocuklarda bu durum oluyor aşırı heycan yapıor olabilir .kendini sözlü ifade edemiyordur. çekingenlik vardır .okumasını sık sık kitap okuyarak geliştirir bi problem olduğunu sanmıyorumm

yasak olsa biz de almayız bizim öğretmen devlet kitaplarını yeterli bulmadı. türkçe kitabı hatalarla dolu dedi

benim oğlanda bi konuyu o kadar uztıyor ki söyliceklerini unutuyor :KK1::KK1:öğrtmen ne yapabileceğini önerdi bu bi sorunsa ne yapmak gerekirmişş

ne güzel yazdın chesss :KK54::KK54::KK54::KK54:

biz UYGUNmat.uygun türkçe dilbilgisi kullanıoruz memnunuz
ben morpa kampüse üye oldum .örnekler ve konu anlatımları yeterli gelmedi bir hafta çok kısa bi süre :KK1::KK1:yine izlenimlerimi yazarımmm :82:
bakıyım ben de kendim araştırayım kaynak kitapalrı sizden aldığım fikirlerle ben de de var iki tane 2 sınıf soru bankası falan ama daha başlamadık hiç yapmaya ödevlerimizi şuan söyleye söyleye anca yapıyoruz daha ekstralara geçemedik bakalım

valla canım ben kafama göre tudem soru bankası aldım geçende, arada ödevi azsa türkçe mat testi yaptırıyorum, hayat bilgisini yaptırmıyorum ama görmedikleri konular olduğundan çok yanlış yapıyo, çok yanlış yapıyorum inancı oluşmasın diye
:KK53::KK53:

tudemi ben de istiyorum onu mutlaka alıcam zor da olsa zorlansın biraz bizimki hep zaten işin kolayına kaçar ir soruyo bi kere okur anlamzsa hemen başlıyo mızırdanmaya ben bunu yapamıyorum diye aslında düşünse yapacak biliyorum ben de yapmıyorum iyice düşün taşın gerçekten bulamıyosan yardım edicem diyorum ve sonunda da gerçekten yapıyor soruyo zor geliyo düşünüp uğraşmak

merhaba kızlar
son gaz ödevlerimizi yapıyoruz , düzenli kitap okuyoruz
bu hafta okul sonunda 1 saat etütlerekalmaya başladık
güvenderin türkçe hayat bil. matematikten oluşan 56 adetlik yaprak testi bitti .
soru bankasından çözmeye de devam.
etütlerde test çözüyorlar ve çoğunlukla hiç yanlışsız sonuçlarla geliyor 1 tane yanlışı olduğu gün evi cehenneme çeviriyor bu çocuğun hırsı beni öldürecek sanırım :26:
Allah sonumuz hayretsin inşallah :18:

maşallah canım nazar değmesin :nazar: oğluna hayranım yani hırsına allah bozmasın sen böyle anlattıkça acaba bizim çocuklar çok mu geriden geliyor diye düşünmeden alamıyorum kendimi

Meraba arkadaşlar ben sizden yorum istiyorum. Öğretmenimiz dünkü ödevde problemler göndermiş. Çarpma ve bölme görmemiş çocuk bunları nasıl yapar bilemiyorum. Sizlerde de böyle sorular varmı.

1. 80cm'yi 5 parçaya bölüyoruz. Her parça kaç cm'dir.

2. 4 adım 1 metreyse 40 adım kaç metredir.

Bu sorular normalmi ben akşma kafayı yedim bu soruyu çocuğa nasıl anlatıcam diye

canım akşam bizde de iki tane yaprak test vardı ödev ve aynı bu sorulara benze sorular vardı ve hiç zorlnamdık yaparken toplamda 20 soru vardı ve 20 sini de doğru yaptı ama sınıfta da buna benzer sorular yaptılar daha önce ödev olarak da vermişti

canım daha bölmeyi görmemiş olmaları lazım, sorular müfredatla bir değil sanıyorum, bu soruları ritmik saymayla yapmanızı beklediğini sanıyorum,
mesela 2. sorunun 4 erli sayarak bulunmasını istedi sanırım. Ama gerçekten zor onlar için, bize böyle ödev gelmedi hiç, biz de 4 lü ritmik saymadayız matematikte. bu hafta böyle ödev gelirse yazarım buraya ama henüz gelmedi.
Sınıfta gösteriyosa, öğretiyosa, algılatıyosa, tamam ama göstermeden soruyosa bunları sıkıntı

valla bizimkiler sınıfta gördüler yani mantık olarak nasıl yapılacaklarını biliyorlar akşamda hiç zorlanmadık

Valla kızlar içimi rahatlatdınız çok saolun.Dün yine biraz ödevleri vardı artık fotokopi yok bizde yaprak test yapıyoruz onlardan yaptı sonra biraz kitap okuduk ve yattı.Bizim kaynak kitap berkay yayınları

sağol canım ona da bakıcam

Çok güzel anlatmışsın çok saol ama bu yazdıklarını keşke öğretmenimizden de duyabilsem sadece 2 yılda 1 kere yaşanan bir olayı nörolojik bir boyuta sokması beni çok endişelendirdi ayrıca 3 haftadır okullar açık ve çocuk elinde para ile oynamış 1 kere sınıfın dikkatini dağıtıyor demesi üstüne tuz biber oldu 2 yıldır ben öğretmenimizi anlıyamıyorum bu çocuklar 40 dakıka boyunca elleri kolları bağlı bir şekilde nasıl duracaklar

canım valla sizin öğretmen biraz saçmalıyo bi kere o çocuklar çok çabuk dikkatleri dağılabilecek yaştalar yani derste bile anlatırken 40 dakika çocukalrın dikkatini derse veremez ki sıraya bağlayıp otırtsun o zaman çocukalrı hayret bişey

Canım biz berkay yayınlarını aldık,ayrıca tüm dersler diye bir kitap aldım kırtasiyeden 2.sınıflar için onuda fırsat buldukça yapacağız

sağol canım

selam kızlar
kaç gündür yazamıyorum
biz de kaynak kitaplarımızı aldık geçen hafta
bir haftadır onlardan yapıyoruz ödevi ama okula götüremiyoruz yasakmış müdür kesinlikle kaynak kitap adı duymuyacağım demiş ama biz aldık
artık evde ondan çalışıyoruz okula götürmüyoruz arada kontrol içi isteyebilirim dedi öğretmenimiz...
uygun türkçe dilbilgisi ve kalem yayınları matematik ve tüm dersler aldık hepside çok güzel uygun yayınlarını ben güzel buluyorum geçen senede ondan almıştık bu sene de öğretmeniz istedi ... arada bölmeli çarpmalı problemler bize de geliyor ama bizim öğretmenimiz geçen sene sonunda biraz anlatmıştı çarpma ile bölmeyi o yüzden çok yabancı değiller ama yine de zorlanıyorlar... ritmik sayarak buluyoruz artık
dün de kartondan cetvel yapmalarını istemiş kendisi cetvelini örnek alarak karton cetvel yaptı..
herşeyi ölçüyoruz evde sormayın... metreler eğlenceli allahtan...
geçen sınav olucaz diye bir heyecanla geldi sormayın ders çalışması lazımmış şimdi sınavda ne yapacakmış vs. vs.
ama olmadılar çok üzüldüğünü söyleyemeyeceğim sınav stresi oluyormuş meğer benim oğlumda bunu öğrendim... :KK1:

sorma meldamcım toplantıda diğer veliler deli etti beni, yok ödevler çok azmışmış, yok neden sadece geometri görmüşmüşlermiş, başka sınıflar onu yapmış şunu yapmışmış, yahu ne karışıyosunuz, siz geçin öğretmenlik yapın o zaman, hocayı kızdırıyolar başımızı ödevden kaldıramıyoruz sonra:KK53::KK53:
kabak yine bize patlıor :18::18::18::18::18::18::18:zaralı biz çıkoruz :18:
bugünlerde ödevler çocuların dikkati topARLAnsın die bulmaca şeklinde gelior o ödevi bile işkence ile yapıor kafası bi yerde eli biyerde totosu biryerde yapıor:KK14: geçen arkadaşım bana yolla oğlanla beraber yapsınlar dedi oğlum arkadaşıma psikolojik baskı yapma bana demişş :KK19::KK19:bulmacalı ödev normalde sevior ödev adı altında gelior die yapmıorrrrrrr:KK50:
selam kızlar
kaç gündür yazamıyorum
bir haftadır onlardan yapıyoruz ödevi ama okula götüremiyoruz yasakmış müdür kesinlikle kaynak kitap adı duymuyacağım demiş ama biz aldık
artık evde ondan çalışıyoruz okula götürmüyoruz arada kontrol içi isteyebilirim dedi öğretmenimiz...
uygun türkçe dilbilgisi ve kalem yayınları matematik ve tüm dersler aldık hepside çok güzel uygun yayınlarını ben güzel buluyorum geçen senede ondan almıştık bu sene de öğretmeniz istedi ... arada bölmeli çarpmalı problemler bize de geliyor ama bizim öğretmenimiz geçen sene sonunda biraz anlatmıştı çarpma ile bölmeyi o yüzden çok yabancı değiller ama yine de zorlanıyorlar... ritmik sayarak buluyoruz artık
dün de kartondan cetvel yapmalarını istemiş kendisi cetvelini örnek alarak karton cetvel yaptı..
geçen sınav olucaz diye bir heyecanla geldi sormayın ders çalışması lazımmış şimdi sınavda ne yapacakmış vs. vs.
ama olmadılar çok üzüldüğünü söyleyemeyeceğim sınav stresi oluyormuş meğer benim oğlumda bunu öğrendim... :KK1:
ben sınav olacağını söledim anne nereyi tercih edecem dedi:KK60::KK60:başka şehire gitmezmişşş
sizde sınav stersi bastıı :KK1::KK1:okunmuş şekerleri hazırlıyalım :KK1::KK1::KK1:

canım daha bölmeyi görmemiş olmaları lazım, sorular müfredatla bir değil sanıyorum, bu soruları ritmik saymayla yapmanızı beklediğini sanıyorum,
mesela 2. sorunun 4 erli sayarak bulunmasını istedi sanırım. Ama gerçekten zor onlar için, bize böyle ödev gelmedi hiç, biz de 4 lü ritmik saymadayız matematikte. bu hafta böyle ödev gelirse yazarım buraya ama henüz gelmedi.
Sınıfta gösteriyosa, öğretiyosa, algılatıyosa, tamam ama göstermeden soruyosa bunları sıkıntı
chess bizde de durum bu bütün yükü velilere atıorlar. bilip bilmemsi önemli değil bizim hergün böyle sorularımız oluyor biz örneklerle anlatıp öğretmeye çalışıoruz böylece öğretmeninde yükü de hafiflior bizde geçen yılda durum bu :KK50:

Çok güzel anlatmışsın çok saol ama bu yazdıklarını keşke öğretmenimizden de duyabilsem sadece 2 yılda 1 kere yaşanan bir olayı nörolojik bir boyuta sokması beni çok endişelendirdi ayrıca 3 haftadır okullar açık ve çocuk elinde para ile oynamış 1 kere sınıfın dikkatini dağıtıyor demesi üstüne tuz biber oldu 2 yıldır ben öğretmenimizi anlıyamıyorum bu çocuklar 40 dakıka boyunca elleri kolları bağlı bir şekilde nasıl duracaklar

öğretmenlerin bu tutumuda çok sinir bozucu adı üzerinde çocuk o kadar saat bir şeye odaklanıp put kesemiyorlar :KK53:çok sakin çocuktanda korkarım ben :KK1:
çok sakin durup oturan çocukta bi yere kadar öğrtmenin dedğini dinler sonra hayallere dalar gider :KK31::KK31::KK31:yada benimki için durum bu:KK53:

Maşallah farması senin oğlun ne kadar hırslı böyle annesine çekmiş herhalde...56 sayfalık yaprak test bayağı hızlı çalışıyor ozaman :nazar:
çok teşekkürler canım.
evet çok hırslı ve de hızlı çözüyor ortalama günde 3 dersten 3 er testten 9 test çözüyor .
bir de saat tutuyoruz mesela 15 soruyu 6-7 dakikada çözüyor .
25 soruyu 12 dakikada
o zaman daha da çok hırslanıyor kendisiyle yarışıyor.:KK34::KK1:

ay evet bazı veliler gerçekten çok konuşuyo ve karışıyo başlarına gelecek var anacım bunların hoca bi başlıyacak dersleri vermeye alın size ders diye o zaman da bağırınırlar niye bu kadar çok veriyon diye

bakıyım ben de kendim araştırayım kaynak kitapalrı sizden aldığım fikirlerle ben de de var iki tane 2 sınıf soru bankası falan ama daha başlamadık hiç yapmaya ödevlerimizi şuan söyleye söyleye anca yapıyoruz daha ekstralara geçemedik bakalım

tudemi ben de istiyorum onu mutlaka alıcam zor da olsa zorlansın biraz bizimki hep zaten işin kolayına kaçar ir soruyo bi kere okur anlamzsa hemen başlıyo mızırdanmaya ben bunu yapamıyorum diye aslında düşünse yapacak biliyorum ben de yapmıyorum iyice düşün taşın gerçekten bulamıyosan yardım edicem diyorum ve sonunda da gerçekten yapıyor soruyo zor geliyo düşünüp uğraşmak

maşallah canım nazar değmesin :nazar: oğluna hayranım yani hırsına allah bozmasın sen böyle anlattıkça acaba bizim çocuklar çok mu geriden geliyor diye düşünmeden alamıyorum kendimi

canım akşam bizde de iki tane yaprak test vardı ödev ve aynı bu sorulara benze sorular vardı ve hiç zorlnamdık yaparken toplamda 20 soru vardı ve 20 sini de doğru yaptı ama sınıfta da buna benzer sorular yaptılar daha önce ödev olarak da vermişti

valla bizimkiler sınıfta gördüler yani mantık olarak nasıl yapılacaklarını biliyorlar akşamda hiç zorlanmadık

sağol canım ona da bakıcam

canım valla sizin öğretmen biraz saçmalıyo bi kere o çocuklar çok çabuk dikkatleri dağılabilecek yaştalar yani derste bile anlatırken 40 dakika çocukalrın dikkatini derse veremez ki sıraya bağlayıp otırtsun o zaman çocukalrı hayret bişey

sağol canım

ben de bazen bu kadar hırslı olmalı mı diye düşünüyorum ama kendine vakit de ayırıyor yani gününü programlayabiliyor.
tv bilgisayara kitap oynama kardeşiyle oynama gezme bunlara da vakit ayırıyor.

allah iyiliğinizi versin analı oğullu meldam,:KK1: garibim daha 2. sınıfta üni derdine düşmüş:KK1::KK1:

çok teşekkürler canım.
evet çok hırslı ve de hızlı çözüyor ortalama günde 3 dersten 3 er testten 9 test çözüyor .
bir de saat tutuyoruz mesela 15 soruyu 6-7 dakikada çözüyor .
25 soruyu 12 dakikada
o zaman daha da çok hırslanıyor kendisiyle yarışıyor.:KK34::KK1:

ben de bazen bu kadar hırslı olmalı mı diye düşünüyorum ama kendine vakit de ayırıyor yani gününü programlayabiliyor.
tv bilgisayara kitap oynama kardeşiyle oynama gezme bunlara da vakit ayırıyor.
maşşalah :nazar::nazar::nazar:
kendi zamn ayırabilior derslerinde başarıya ulaşabiliyorsa ne mutlu :nazar::nazar:benim oğlanda da çok hırs var en ufak hatada tuzla buz oluyor ama ne amaç kalıor ne gaye:KK31:
allah iyiliğinizi versin analı oğullu meldam,:KK1: garibim daha 2. sınıfta üni derdine düşmüş:KK1::KK1:
sınav çocuk kafasında o şekil yaratmışş:KK1: kuzenlerini dayısını bütün sene bir yarış halinde gördü başka şehirlere giderken yolcu ettii sınav stersi bastı erkenden :KK53::KK53:
anlattım tabi
bu hafta öğretmenizmiz öğrenci izleme formunu yolladı 2 hafta çocukları takip edip dürüs bir biçimde işaretleyip yolicaz işe yaramadı desem yalan olur
kağıdı sakladığı mıı dürüst şekilde cvp yazdığımı bilior kahvaltıyı düzenli yapıor defterlerini kitaplarını düzenli bir şekilde yerine koyuyor :KK24:okuldan gelince ailseiyle selamlaştı ksmını boş bıraktım bi kaç güne öğrenir bana selam vermeyii hatasını telafi eder

selam kızlar
kaç gündür yazamıyorum
öğrtmn kaynak kitap kontrolünü bden eğitimi derslerinde yapıor ama ev ödevleri kaynak kitapları üzerinden veriyor bizim uygun türkçe dilbilgisi, matematikte uygun kalem yayınları daha mı güzel olyyor uyguna göre

kızlar bugün deneme sınavı yaptım oğlana

coşku deneme kitapçığı ile

soru sayısı normalde 50
bir de özel yayınlara göre 15 tane daha matematik sorusu hepsi 65 soruydu.

süre normalde 50 soruya 75 dk

benim cingöz 65 soruyu 45 dk da bitirdi.
sonuç : 65 soru 3 yanlış

derslere göre dağılımı :

hayat bilgisi: 15 sorudan 1 yanlış
türkçe : 20 sorudan 1 yanlış
matematik : 15 sorudan 1 yanlış
diğer matematik: 15 sorudan 0 yanlış

kızlar bugün deneme sınavı yaptım oğlana

coşku deneme kitapçığı ile

soru sayısı normalde 50
bir de özel yayınlara göre 15 tane daha matematik sorusu hepsi 65 soruydu.

süre normalde 50 soruya 75 dk

benim cingöz 65 soruyu 45 dk da bitirdi.
sonuç : 65 soru 3 yanlış

derslere göre dağılımı :

hayat bilgisi: 15 sorudan 1 yanlış
türkçe : 20 sorudan 1 yanlış
matematik : 15 sorudan 1 yanlış
diğer matematik: 15 sorudan 0 yanlış
:nazar::nazar::nazar::nazar: bu kadar seri yapıp çok az yanlış yapmasına ne denir ki maşallah demekten başka
tebrik ediyorum bu yaşta bu dikkatte bu başarıda olmasını
umarım banada çok uzak değildir bu mutluluk:KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:

:nazar::nazar::nazar::nazar: bu kadar seri yapıp çok az yanlış yapmasına ne denir ki maşallah demekten başka
tebrik ediyorum bu yaşta bu dikkatte bu başarıda olmasını
umarım banada çok uzak değildir bu mutluluk:KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:

çok sağol bitanem
Rabbim hepimizin evladına akıl fikir sağlık mutluluk huzur versin :KK19:

Son düzenleme:
merhaba kızlar, inşallah yarında hava böyle olmaz:KK53:

geçen toplantıda öğretmen maddi durumu elveren her öğrenci ing kursuna gitçek diye şart koştu bugun başladı bakalım nasıl olcak

geçen seneden bazı arkadaşlar hiç yazmıyo ya, onlar nerde napıyolar acep

ay arkadaşlar bileniniz var mı kurbanda 9 gün mü tatil, inşallah 9 gündür:KK53::KK53:

geçen toplantıda öğretmen maddi durumu elveren her öğrenci ing kursuna gitçek diye şart koştu bugun başladı bakalım nasıl olcak

Chess cim merhaba
Havalar birden serinledi ve biz bu havada sınıf pikniğine gittik.Sabah kahvaltı sonrasında yemek ama dondum valla.
Çocuklar hasta olmaz inşallah.
Bizim öğretmenin ne ingilizce,ne yardımcı kitap talebi olmadı henüz.Okul müdürümüz yardımcı kitap istemiyormuş ama 15 güne kadar tayini var gidecek.Öğretmenimiz sanırım müdür gittikten sonra yardımcı kitap isteyecek.

Sizin öğretmen ne iyiymiş,ing kursuna yollayın demiş chesscim.Bizde kendi kendimize yollayalım diye kararlaştırdık eşimle,birde öğretmene soralım dedik.Öğretmen bence yollamayın 4.sınıfta ing derslerinde sıkılır,ayrıca panik yapmanıza gerek yok,4.sınıftan sonrada kursa yollarsınız zaten dil öğrenme konusunda istekli ve yetenekliyse yine en güzel şekilde öğrenir dedi..Ben 4.sınıfta yada 6.sınıfta özel okul olabilir dedim,bu yüzden geri kalmasın dedim ama,yok takviye yaptıktan sonra yetişir bir sorun olmaz dedi,kafamız karıştı bizimde..:44::44:Bir öğretmen arkadaşımında oğlu 5.sınıfta kolejde okuyor,oda acele etmeyin,benim oğlan anasınıfından beri ing.görüyor ama aman aman ing bildiği yok dedi.Birazda çocuğa bağlı dediler.Bilmiyorum özeldeki çocuklar harıl harıl ing öğrenirken beim kız geri kalıyormuş gibi geldi bize ama..

Son düzenleme:
Chess cim merhaba
Havalar birden serinledi ve biz bu havada sınıf pikniğine gittik.Sabah kahvaltı sonrasında yemek ama dondum valla.
Çocuklar hasta olmaz inşallah.
Bizim öğretmenin ne ingilizce,ne yardımcı kitap talebi olmadı henüz.Okul müdürümüz yardımcı kitap istemiyormuş ama 15 güne kadar tayini var gidecek.Öğretmenimiz sanırım müdür gittikten sonra yardımcı kitap isteyecek.

canım iyi fırtına çıkmamış, yoksa pikniğiniz mahfolurdu, burda bir fırtına çıktı inanamadım, kafelerin ahşap masa sandalyeleri bile yollarda, oğluma sıkı sıkı tembihledim tenefüste dışarı çıkma, kafana bişeyler uçup düşmesin diye ama... Canım müdürden ziyade emir büyük yerden sanırım MEB kararı olsa gerek. Neden öğretmenleri zora sokuyorlar anlamıyorum, kitapların yetersiz olacağını öğretmen olmamamıza rağmen biz biel görüyoruz yani.

Sizin öğretmen ne iyiymiş,ing kursuna yollayın demiş chesscim.Bizde kendi kendimize yollayalım diye kararlaştırdık eşimle,birde öğretmene soralım dedik.Öğretmen bence yollamayın 4.sınıfta ing derslerinde sıkılır,ayrıca panik yapmanıza gerek yok,4.sınıftan sonrada kursa yollarsınız zaten dil öğrenme konusunda istekli ve yetenekliyse yine en güzel şekilde öğrenir dedi..Ben 4.sınıfta yada 6.sınıfta özel okul olabilir dedim,bu yüzden geri kalmasın dedim ama,yok takviye yaptıktan sonra yetişir bir sorun olmaz dedi,kafamız karıştı bizimde..:44::44:Bir öğretmen arkadaşımında oğlu 5.sınıfta kolejde okuyor,oda acele etmeyin,benim oğlan anasınıfından beri ing.görüyor ama aman aman ing bildiği yok dedi.Birazda çocuğa bağlı dediler.Bilmiyorum özeldeki çocuklar harıl harıl ing öğrenirken beim kız geri kalıyormuş gibi geldi bize ama..

canım bizim hoca geçen seneden demişti, biz o zaman okula yeni başladı bi de kursa yollarsak ağırmı olur diye yollamadık ama bi kaç veli yollamıştı. İngilizceyi bence mat, fen gibi bi ders olarak düşünmemek lazım biraz hobi, zevk gibi düşünmek lazım bence, ve ne kadar erken başlarsa o kadar iyi diye düşünüyorum, gideceği kursta önemli, direk tenslerden başlıyosa, yok am,is,are falan diyosa zaten o kursun faydası olmaz, konuşma dinleme ağırlıklı olması lazım bence bu yaş grubu için. Yani aslında amaç ingilizce dersine hazırlık destek değilde, öğrenme eğlenme amaçlı olmalı, ama çocuk çok önemli tabii, kimi heveslidir kimine anlamsız gelir, o zaman çocuğunun isteğine göre hareket etmek lazım bence, yani benim fikrim ne kadar erken o kadar iyi canım, çünkü beynin öğrenme kapasitesi yaş ilerledikçe yavaşlıyor özellikle dil konusunda, tabii amaç öğrenmekse yoksa amaç ingilizce sınav başarısıysa her yaşta yakalanabilir başarı, sizin hocanın dediği gibi, ikisinin farklı şeyler olduğunu düşünüyorum, biraz karışık oldu ama umarım düşüncemi anlatabildim:KK53::KK53::13:

canım iyi fırtına çıkmamış, yoksa pikniğiniz mahfolurdu, burda bir fırtına çıktı inanamadım, kafelerin ahşap masa sandalyeleri bile yollarda, oğluma sıkı sıkı tembihledim tenefüste dışarı çıkma, kafana bişeyler uçup düşmesin diye ama... Canım müdürden ziyade emir büyük yerden sanırım MEB kararı olsa gerek. Neden öğretmenleri zora sokuyorlar anlamıyorum, kitapların yetersiz olacağını öğretmen olmamamıza rağmen biz biel görüyoruz yani.

canım bizim hoca geçen seneden demişti, biz o zaman okula yeni başladı bi de kursa yollarsak ağırmı olur diye yollamadık ama bi kaç veli yollamıştı. İngilizceyi bence mat, fen gibi bi ders olarak düşünmemek lazım biraz hobi, zevk gibi düşünmek lazım bence, ve ne kadar erken başlarsa o kadar iyi diye düşünüyorum, gideceği kursta önemli, direk tenslerden başlıyosa, yok am,is,are falan diyosa zaten o kursun faydası olmaz, konuşma dinleme ağırlıklı olması lazım bence bu yaş grubu için. Yani aslında amaç ingilizce dersine hazırlık destek değilde, öğrenme eğlenme amaçlı olmalı, ama çocuk çok önemli tabii, kimi heveslidir kimine anlamsız gelir, o zaman çocuğunun isteğine göre hareket etmek lazım bence, yani benim fikrim ne kadar erken o kadar iyi canım, çünkü beynin öğrenme kapasitesi yaş ilerledikçe yavaşlıyor özellikle dil konusunda, tabii amaç öğrenmekse yoksa amaç ingilizce sınav başarısıysa her yaşta yakalanabilir başarı, sizin hocanın dediği gibi, ikisinin farklı şeyler olduğunu düşünüyorum, biraz karışık oldu ama umarım düşüncemi anlatabildim:KK53::KK53::13:
Yok çok güzel anlattın canım,teşekkür ederim..Benim kızım hevesli gibi duruyor,ama kursuda iyi seçmek lazım dediğin gibi.Biz doğudayız burda aradığımız standartlarda kurs bulursak ne ala..Yoksa mecburen daha sonraya kalacak,hayırlısı bakalım..

Yok çok güzel anlattın canım,teşekkür ederim..Benim kızım hevesli gibi duruyor,ama kursuda iyi seçmek lazım dediğin gibi.Biz doğudayız burda aradığımız standartlarda kurs bulursak ne ala..Yoksa mecburen daha sonraya kalacak,hayırlısı bakalım..

öyle tabii canım şartlar ne elverirse, hayırlısı olsun çocuklarımız için:13:

benim oğlan sezonun ilk gribini kapmış bakalım hayırlısıyla

öyle tabii canım şartlar ne elverirse, hayırlısı olsun çocuklarımız için:13:

benim oğlan sezonun ilk gribini kapmış bakalım hayırlısıyla

Çok geçmiş olsun küçük beye..Biz burda 3 haftadır geceleri kombi yakıyoruz,kışlıkları kaldırmaya bile gerek yok zaten burda..

X