İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Çok geçmiş olsun küçük beye..Biz burda 3 haftadır geceleri kombi yakıyoruz,kışlıkları kaldırmaya bile gerek yok zaten burda..

saol canım, bizim burda grip sezonu açıldı ama daha kombi sezonu açılmadı şartlar sizi zorluyo galiba, inşallah yakın zamanda istediğiniz şehre gelirsiniz:13:

böyle soruları işlm olarak değil uygunsa eğer şekil resim olarak çözeceksiniz mesela 80 cm çizgi çekip onu parçalayacaksınız bölmenin mantığını görecek çocuk birçok öğretmen bunu yapar çocuklar sünger gibi ne verirseniz alır o yüzden zararı yok sadece sınıfta tekrar göreceğindne sıkılır diye öğretmenler istemez ileri matematik kitapları falan var seviyelerinden yukarda zihni açıyor böyle kaynaklar

normalde sınıftan para istemek de kaynak kitap da ödev de yasak arkadaşlar ama herkes biliyor ki hiçbiri mümkün değil kitaplar yetersiz o yüzden kaynak kitap alınmalı devlet okullara hiçbişi yapmıyor mecbur ailelerden toplanacak çocuklar ekstra bişiler görsün öğrensin dersek

bizim kaynak kitaplar 150 lira toptan verdik okuma kitabı da var içinde etüd 200 bir dönem bunun dışında ders harici hani şu dersler dışında serbest etkinlik saatlerinde ingilizce satranç folklor ve bizim öğretmen çok istedi belgesel dersi koydu belgesel izletiyor kızım çok sıkılıyor gerçi hepsini izlediğinden bence çok güzel oldu

bunun dışında cumartesi de okulda dersler devam edicek sizde de var mı böle bi durum bizim izcilik var öğretmen keman basketbol yada döğüş sporlarından birine de olsun kurs cumartesi için dedi evet dedik ama katılım olmamış olmadı maalesef

yani elimizden geleni yapalım diyorsak biraz maddi manevi ilgi lazım ama çalışmazken de zor be =))

öyle tabii canım şartlar ne elverirse, hayırlısı olsun çocuklarımız için:13:

benim oğlan sezonun ilk gribini kapmış bakalım hayırlısıyla

geçmiş olsun canım biz de geçen hafta yattık 10 gün kızımla ben hala düzelemedim 20 yıldan sonra ilk defa arı soktu beni yeğenim dedi oh teyze bu sene grip falan olmazsın ertesi gün hasta oldum ya uff

zeka meka bi yere kadar önemli olan işte bu çocuk kendi hırsıyla hareket ediyorsa ve sorumluluklarını biliyorsa hiç korkma o çocuk yolunu bulur çocuk kendini küçükten belli eder arkadaşlar ben mesela okula gitmeden çamurdan çanak çömlek yaparmışım =))

sorma canım hangi birini anlatsam ödev ders hak getire kızımı ne okulda ne evde beş dk tutmak mümkün değil uyumadığı süre boyunca aralıksız konuşuyor ve hareket ediyor ve bunların hepsi mantık dairesinde de değil yani

bi de beni görseniz toplantılarda sıla hiç kitap okumuyor mu sıla yine ders yapmıyor mu ay sıla çok pis (toprağı kazıp hayvanları araştırdığı için) ay sıla hiç söz dinlemiyor öğretmeni çok üzüyor (yağmurda öğretmeni dinlemeyip dans ettiği için) çocuğun biri sılayı sınıfta istemeyenler parmak kaldırsın diyor bütün çocuklar parmak kaldırıyor bunları bile yaşadım delirecektim geçen sene öğretmen çok önemli veliler aynı şekilde çocukları yanlış yönlendirecek konuşmalar yaparsan veliler herşeyi uluorta çocukların yanında konuşursa böle şeyler oluyor işte rahatsızlıklarınızı öğretmene bildirin arkadaşlar çocuklar birçok şeyi gizliyor benim kızım bu son olayı bana 2 hafta sonra söyledi cinnet geçirdim 2 hafta çocuk okula gitmemek için bel fıtığından mide bulantısına kadar icat etmediği hastalık kalmadı zor iş vesselam

çok zor çok

geçmiş olsun canım biz de geçen hafta yattık 10 gün kızımla ben hala düzelemedim 20 yıldan sonra ilk defa arı soktu beni yeğenim dedi oh teyze bu sene grip falan olmazsın ertesi gün hasta oldum ya uff

arının grip aşısı tutmamış desene saol canım, sizede çok geçmiş olsun, ağır geçirmişsiniz bayağı.

canım bende test mest almıştım geçen hafta morpanın, optik işaretleme formlu falan, 60 soruda 40 dk da 2 yanlış çıkardı, her dersten 20 şer soru vardı, bak dedim bu gerçek sınav gibi falan dedim, o yüzden 2 yanlış yapmasına çok bozuldu, şaşırdım böyle bi tepki beklemiyordum ondan, sonra bende üzüldüm, derin felsefik düşüncelere daldım, acaba doğrumu yapıyorum, sadece test çözme mantığıyla sağlıklı bi eğitim öğretim olur mu, gereksiz mi stres yükledim ne gerek vardı gibisi ne, sonra kendi kendime ayda yılda bi oyun gibi test yaptırayım sonucuna vardım, sonuçta öğrenme olayı neşeli eğlenceli olmazsa hem öğrenme kalıcı olmuyo hem gereksiz yük diye düşündüm tabii 2. sınıf için

Son düzenleme:

bence senin kızın gayette başarılı bi yetişkin olcak, profesyonel öğrenci olarak yetişmiş çocuklar yetişkinlikerinde başarılı olamıyo bence, hep okumak istiyolar, bi kaç üni. bitiriyo masterlar falan ama ne iş yapıyosun ne kadar kazanıyosun deyince, moda deyimle okuyom ben ya diyolar. Tabii bu düşüncelerimi oğluma söylemiyorum

bel fıtığı ha çok yaratıcı

Son düzenleme:

sorma ya ablam bel fıtığı ondan duymuş 2-3 yaşlarında banyo yaptırıcam ben havluyu bornozu çıkarırken uzanıyodu kanepeye beyim ayıyo beyim ayıyo ben accık yatim dinnenim derdi =))

bneim kızım ne olacak valla bilmiyorum bikaç testimiz var işte ondan sonra belli olacak kendi adıma hiç zorlamıcam ya dediğin gibi boşa yük yüklemicem ne istiyosa onu yapsın biz okuduk da noldu belki çocuk görüyo aman boşver diyo bilemicem =))

selam arkadaşlar...

çok fazla yazamıyorum bu aralar...
hergünümüz yoğun geçiyor birde baskete başladık
haftasonları da antremana gidiyoruz...
bu problemler konusunda benimde kafam karıştı yazdıklarınızı okuyunca çocuğuma haksızlık yaptığıma karar verdim...
ben öğrendiler de benimki anlamıyor sanıyordum ve sen öğretmenini dinlemiyorsun sanırım diye çok yüklendim çocuğa
ama görüyorum ki herkes aynı...

kızlar bilgisi olan ve öğretmen arkadaşlarımıza sorayım zihinden problemler diye kitaplar vardı çocuğun matematiği gelişsin diye onlardan alınması uygun mu sizce ya da tavsiye edeceğiniz kitaplar bizde matematik sevinci diye kitap var onu çözüyoruz birde yaprak testler aldım onlardan yaptırıyorum...

bir de dün arkadaşı oğluma kafa atmış kızlar oğlumun da dudağı patlamış ...
öğretmen arayınca nasıl okula gittiğimi bilemedim resmen uçarak gitmişim okula...
allahtan arkadaşım oradaymış da hemen sağlık ocağına götürmüş
çok ciddi birşey yok çok şükür ama dudak nasıl şişmiş ve morarmış anlatamam
dişi kırılır ve dikiş atılmak zorunda kalır diye çok korktum ama çok şükür gerek kalmamış...

arkadaşı kafasına cetvelle vurunca benimki ellerini tutmuş vurmasın diye o ufaklıkta nerden aklına geldiyse kafa atmış
benim oğlumda çok merhametlidir asla kimseye vuramaz ama böyle olunca da dayak yiyor ne yapacağımı nasıl davranacağımı şaşırdım babası da bana kızıp duruyor kimseye vurma diye diye çocuk kendini koruyamıyor
judoya gönderecekmiş kendini korusun diye
aklımın almadığı o yaştaki çocuk kafa atmayı nereden biliyor
biz çocuğumuza vurdulu kırdılı çizgi film bile seyrettirmezken çocuklar neler biliyor

geçmiş olsun canım ucuz kurtulmuş, kimide smekdown mudur nedir onu izletir, arkadaşlarını dövsün diye, söylesen tozda kondurmazlar çocuklarına, çok efendidir sorsan

geçmiş olsun canım ucuz kurtulmuş, kimide smekdown mudur nedir onu izletir, arkadaşlarını dövsün diye, söylesen tozda kondurmazlar çocuklarına, çok efendidir sorsan

sağol canım allah beterinden korusun ama gerçekten çok ucuz kurtulmuş allah korusun dişi falan kırılsaydı yada dikiş atılmak zorunda kalınsaydı ne yapardım allah hepimizin çocuklarını korusun...

şimdi öğretmeniyle konuştum geldim öğlen arasında
sınıfa yeni gelen çocuklardan biri çok hareketli bir çocuk olduğunu ve gereken cezayı verdiğini söyledi
sonuçta o da çocuk ama ailelerde dikkat etmek zorunda gerçekten o smackdawn mıdır nedir ondan çok etkileniyor çocuklar
ben de çocuğumu tanıyorum asla zarar vermez çok aşırı canı yanmadıkça ama böyle de kendi zarar görüyor
ailesiyle konuşucağını söyledi çok üzüldüğünü korktuğunu söyledi biraz içim rahatladı birde bizim sınıfımızda hiç böyle şeyler olmazdı inşallah o yavrucak ta bizimkilerin arasında bırakır bu davranışlarını...

Son düzenleme:
chesscim sen ne düşünüyorsun bu zihinden problemler kitapları hakkında?..

chesscim sen ne düşünüyorsun bu zihinden problemler kitapları hakkında?..

canım o kitaplar yaşlarına uygun oluyo zaten geçen sene vermişti bizim öğretmen zihinden matematik. ama yayın evini hatırlamıyorum canım ya. bu senede bazı kaynak kitaplar almış galiba dün vermiş ama kitaplar eve gelmediğinden bilmiyorum içeriğini ama yine olduğunu düşünüyorum, sadece ücretini istemiş, sanırım onlardan ödevler vercek ilerleyen zamanlarda
ben faydalı olduğunu düşünüyorum, hızlı ve pratik düşünmeyi destekler bence, bu tip şeylerde yapa yapa gelişiyo sonuçta, 4. sınıfta testler sınavlar başlıcak şimdiden antreman
:13::13:

sağol canım bende senin gibi düşünüyorum ama fikir almak istedim yanlış birşey yapıp çocuğu sıkmakta istemiyorum..

bizim öğretmenimizde matematik ağırlıklı yardımcı kitaplar aldırdı sadece matematik olan kitap ve tüm dersler kitabı onun içinde de matematik var birde benim aldıklarım ama ben problemleri hızlı yapsın istiyorum o aklıma geldi ama yayınevi de önemli sizin kitaplar gelince yayınevlerini söylersen bende ona göre araştırayım canım...

birde nette bir site buldum oradan sorular falan indiriyorum ama kitap olsa sanki daha iyi olacak...

Kelebek29 geçmiş olsun canım malesef bazı çocuklar haddinden fazla şiddete meğilli benim oğlanda senin ki gibi aSLA kendini korumaz anaokulunda az çekmedik böyle bir çocuktan resmen 2 dönem gözü mosmor gitti gözüne yumruk indirmiş illallah gelmişti artık sınıf olarak Chess dediğin smack down mudur nedir benim oğlanın bile dilinde biz 1 kere bile seyretmedik böyle bir şeyi bir sürü isim söylüyor istiklal marşının bestecisini ezberletene kadar akla karayı seçiyorum ama onları sular seller gibi biliyor galiba okulda kendi aralarında konuşuyorlar.

Merhaba bizim okulda kurs ve etkinlik olarak henüz bir program yok.Henüz sınıf toplantımız olmadı belki sınıf toplantısında konuşulur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…