İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

ama doğum borçlanması yıl olarakda emeklilik yaşını geri çekiyor yani. borçlanırsa 50 de borçlanmazsa 52 de emekli olacak.

Ne kadar şanslıymışsın canım, ilk yılda kazanmak mükemmel birşey.

İnşallah gönlüne göre olsun.

Valla bravo, tebrikler, darısı isteyenlerin başına, ben de istiyorum ama 2 yıllık bilgisayarlı muhasebe mezunuyum, komşunun kızı hevesimi kırdı, atanmak çok zor falan diye. Sen kaçla atandın canım?

Aynen benim de günüm doldu, şu emeklilikte yaşa takılanlar varya takip ediyor musun bilmiyorum, bir kazansalar, bize de bir hak tanınacak belki ama zor gözüküyor. Tek maaş kime yetiyor ki bu devirde canım, hepimiz aynı durumdayız, Allah işsiz güçsüz bırakmasın.

Aynen benim de günüm doldu, şu emeklilikte yaşa takılanlar varya takip ediyor musun bilmiyorum, bir kazansalar, bize de bir hak tanınacak belki ama zor gözüküyor. Tek maaş kime yetiyor ki bu devirde canım, hepimiz aynı durumdayız, Allah işsiz güçsüz bırakmasın.[/QUOTE]

benimde gün doldu.yıl dolmak üzere..52 yaşı beklicez artık..

ama doğum borçlanması yıl olarakda emeklilik yaşını geri çekiyor yani. borçlanırsa 50 de borçlanmazsa 52 de emekli olacak.

hımm ben yıl olarak değilde prim gün sayısı olarak biliyorum onu yanlışta biliyor olabilirim araştırmak lazım malum 1 gün bile önemli

hımm ben yıl olarak değilde prim gün sayısı olarak biliyorum onu yanlışta biliyor olabilirim araştırmak lazım malum 1 gün bile önemli

ah 13 sene sonra emekli olsam daha ne isterim tez zamanda geçsin inşallah :)

Bence bi araştırın canım. Şirkette bir arkadaşın hanımı 2 sene erken emekli oldu bu sayede onun tek çocuğu vardı. Bankadan kredi çekip ödediler maaşın yarısını krediye ödüyor şimdi diğer yarısı cepte :))))))

Herkeslere günaydınlar,

Nasılsınız bugün kızlar?

Akşam bizim okulda toplantı var onun için erken çıkıcam bugün biraz.

Dün sizin burada anlattıklarınızı evde yaşadık, sinirlendik, ağladık, fenaydı yani.

Para ile ilgili 1 sayfa doğrudan hesaplama soruları, 1 sayfada problem çözümü vardı. Kafayı yedik akşam akşam. kumbarayı boşaltıp hesaplamaya çalıştık ama çocuk problemi anlamıyor ki çözebilsin.

Çocuk çift rakamlı sayıları toplama tekniğini bile öğrenmedi ki. Hadi diyelim topladı çubukla abaküsle neyse, Kuruşların Liraya dönüşünü anlatmak kabus...

Mesela aklımda kalan bir tanesi şöyleydi. Satıcı sattığı her gömlekten 20 Kr/tl kar elde ediyor. 10 gömlekten ne kadar kar elde eder?

Çocuk nerden bilsin kar nedir? Hadi diceksin ki anlat da o an zaten her soruda sinir krizleri yaşarken birde ayrıca bilmediği bir şeyi hem de soyut bir şeyi anlatmak çok zor.

Birde müfredatta olmadığı halde sayıların büyüklük küçüklükleri ile alakalı ders var yardımcı kitapta, Öğretmene dün sormuştum dedi ki öğretmeden geçmeyin öğretin konuyu dedi. Dün zaten o yeni bir konuydu onun için. Birde sıra sayılarının önündeki nokta (inci, ıncı) ifadelerini dün öğrendi.

Özetle kötüydü akşamımız ama ben erken gittim dün eve o yüzden 9:30 da bitti ödevler ama beyefendi yine uyumadı yatakta döne döne 11 i geçti saat

Siz neler yaptınız?

günaydın arkadaşlar

bir sayfa matematik problemleri vardı.. bir de Atatürk şiiri okunacak ve soruları cevaplanacak..

günaydın kızlar

bizimde akşam sadece hayat bilgisi fasükül testimiz vardı onu yaptık birde ben istiklal marşı 4.kıtasını ezberlettim.

Zelişcim o nasıl zor bir soru öyle ya ben bile düşündüm yani bu kadar da olmaz bunlar daha 2.sınıf çocuğu lise değil öğretmenlere bunu kavratmak lazım bence..

Zelişcim o nasıl zor bir soru öyle ya ben bile düşündüm yani bu kadar da olmaz bunlar daha 2.sınıf çocuğu lise değil öğretmenlere bunu kavratmak lazım bence..

Bugün gidiyorum canım okula. Öğretmenle bi göz göze gelmeyi planlıyorum :))))))))

Günaydın canım,
Bizim de akşamımız kötü geçti 14 tane A4 kağıdında matematik sorusu vardı, hem sorusu yazılacak, hem de cevabı yazılacak, 2 şer 2 şer ileriye ve geriye sayma ile ilgili, geriye saymayı hep şaşırıyo, istiyo ki ben hemen söyleyim, oyyy oy zordu yani, 11'e doğru anca bitirdik. Türkçeden de A4 de okuma metni vardı, 2 kere okunacak, arkasında da sorular vardı cevaplanacak, Allah'tan onu deftere yazmadık neyse ki.

günaydın arkadaşlar

bir sayfa matematik problemleri vardı.. bir de Atatürk şiiri okunacak ve soruları cevaplanacak..
Günaydın canım,

günaydın kızlar

bizimde akşam sadece hayat bilgisi fasükül testimiz vardı onu yaptık birde ben istiklal marşı 4.kıtasını ezberlettim.
Günaydın canım

canım sen neden hevesini millete bakıp kırdın..millet kazanamıyor atanamıyor diye kendinle onları kıyaslama

ben 2 yıllık mezunum sen gibi

85 ile girdim..

ilk atamada kadro açılmadı bize..

ikinci atamada da yanlızca 1 kadro verildi bize..ona da ben yerleştim..

normalde kardo açılmıyor bize de ama şansıma bu yıl açıldı

ben düzce üniversitesine yerleştim..

kendi alanımda türkiye 6 . sı olmuştum..

inşallah atanırsın canım..neden olmasın..sen yeter ki yürekten iste

yapın kızlar..çocuklarınıza kardeş yapın..topikcek ikincileri yapın ..hadi bakem..
:)))))))))))
Tamam beraber yapalım. kader yoldaşı oluruz.
Yaşı dert etme artık 40 ından sonra doğurmak moda :)))))
evet ya ..sana da tam destek benden ..2. bebekler gelsin.

Bugün gidiyorum canım okula. Öğretmenle bi göz göze gelmeyi planlıyorum :))))))))

ay canım ya..ağlatma kuzuyu ama ya..ondan değerli mi ..

bizim oğlan da dün okulda testten 50 almış..ben çantasında testi gördüm..çocuğun suratı kıprırmızı..

derse oturduk..ama çocuk ders yaparken daha da kızardı..utandı sanırım..

babası " oğlum sınavdan zayıf alsan da orta alsan da önemli değil..canını sıkma ..boşver..sen önemlisin bizim için " dedi..

biraz rahat etti...

ben de öyle düşünüyorum..isterse 30 alsın..

önemli olan canı sağolsun.. gerekirse takviye yapar .ders tekrarı yapar yükseltiriz o seviyeyi .ne bileyim..

normalde sınıfları 23 kişi ..ve yarısından çoğu testlerde 100 çekiyor..

bizim oğlanda birkaç kez 100 aldı ..sonra 90 -80 60 gibi notları da oldu..

ama 50 den utandı..belki öğretmeni birşey söyledi puanı için..bu yüzden kıpkırmızı oldu..bilemiyorum..

ödevlerimiz çok değildi..

3 leri yazdık 2 kez

ingilizce ödevini yaptık..sınav yapacakmış ing. öğretmeni ..not verecekmiş falan dedi..

test vardı.eş anlamlılar la ilgili.

1 de fotokopi yine paralar vardı..

mesela

2 tl ............. 10 tl.....................4 tl.........................50 kr................25 kr................10 kr...........5 kr........

yukarıdaki satırda ki paraların toplamı nedir demiş

önce liraları ayrı topları

sonra kuruşları ayrı topladı ..hepsini birleştirdi..

öğretmeni öyle öğertmiş...

Canım sizde sınavalara erken başlamışlar. Sınav falan yapmıyor öğretmen dediğin gibi düşük not falan takmam aslında.

Sizin öğretmen anlatmış öğrenmiş çocuk paraları.

Bizimki anlamamış ki. öğretmen anlatış öyle dedi.

Neyse elimde değil aslında bende kızıyorum kendime sakin olmam gerekir ama bazen oluyor işte böyle

Son düzenleme:

Darısı başıma inşallah......

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…