İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Siz okul süreçlerine 2. kez döneceğinizi düşünüyorsunuz ya benim durumum daha bir vahim. Çünkü oğlumun bir kardeşi olup olmayacağı bile net değil

hiiiiiç heveslenme sen çalıştırcan
kendi ödevlerinden zaten zaman kalmıyor ki...

Siz okul süreçlerine 2. kez döneceğinizi düşünüyorsunuz ya benim durumum daha bir vahim. Çünkü oğlumun bir kardeşi olup olmayacağı bile net değil
canım patlat bir kardeş sen de ya...düşünmek olmaz..biz 2 yıllık evliydik..çocuk istimedik o zamanlar daha.çalıştığım yere bir teyze geldi..işte laf nerden açıldı bilmiyorum..evli olup da 2 yıllık evli olduğumu duyunca " aç çeşmeleri " diye kızmıştı ..hatta bütün personel çok gülmüştü..

sonra biz de patlattık bir bebiş..Allah verdi aratmadı şükür..

teyzeyi dinledik yani...

sen de beni dinle...

hiiiiiç heveslenme sen çalıştırcan
kendi ödevlerinden zaten zaman kalmıyor ki...
oyyyyyyyyyyyy

Ahh ahhhh tek bana bağlı olsa şimdiye kadar çoktan netleşirdi. Kendim dışındaki değişkenleri kontrol edemiyorum ki ((

Ben gidip yemek yiyeyim, enerji lazım. Gerçi kilo vermemde lazım :)))) Neyse görüşürüz kızlar...

öyle anlatmaya çalıştımda kuruşlar lirayı tamamlayınca mesela 3 tl 50 kr + 2 tl 65 kr gibi onlarda karışıyor :)))
olacak bir şekilde..bağırma konusunda hatalıyım biliyorum ama 1 kelimeyi yazması dakikalar alıyor bazen istemiyorya, zorlamamak için okuma yaptırmadım bende napim benimkide profesör olmayıversin

o hatayı arada bende yapıyorum malesef.. sabahta akşama kadar çalışıyoruz.. eve gelince yemek ye hemen ödev başına geç..
şuydu buydu derken saatler geçiyor..

Sizle biz aynı gidiyoruz aynı ödev vardı bizdede akşam paralarla ilgili.Bugün öğretmenleri parka götürecekmiş imza kağıdı göndermişti imzaladık pek bi mutluydu bugün benimki güzel havanın tadını çıkarsınlar bakalım malum önümüz kış.

Ben gidip yemek yiyeyim, enerji lazım. Gerçi kilo vermemde lazım :)))) Neyse görüşürüz kızlar...
afiyet olsun..biz de çıktık yemeğe..
haklısın..o zaman tamamlamak zor..bize öyle soru denk gelmedi...daha bunları öğrensinler ..daha sonra onlara geçsinler yaaa...hemen kafa niye karıştırıyorlar ki

o hatayı arada bende yapıyorum malesef.. sabahta akşama kadar çalışıyoruz.. eve gelince yemek ye hemen ödev başına geç..
şuydu buydu derken saatler geçiyor..

aynıyız..biz de..yemek yiyoruz..yemek yapıyorum..çay ,çekirdek.meyve, ödev, akşam yatış..bitti gün..

ne güzel iyi yapmış öğretmeniniz...çok mutlu olmuştur eminim..

her çocuk para öğreniyor demek ki bu ara

Bizim öğretmen hep sorar toplantıda ödevler çok mu diye bizde allah için yani hayır deriz hepbirlikte çünkü gerçekten çok değil ona rağmen çok sıkılıyolarsa yapabildikleri kadar yapsınlar zorlamayın ama yaptıklarınıda kendileri yapsınlar der hep.

her öğretmen sormaz böyle..

Her akşam 11 e kadar sizin ki daha kötüymüş yaa, çocuk 10 oldu mu yatmalı bence.

Ne güzel sevindim senin adına canım.
Sen çok takıyorsun kafaya canım, ama hepimiz çalışıyoruz bak onlar için, sonuçta sen çalışmasan bu imkanları sağlayabilecek misin, için rahat olsun o yüzden.

Sizin kadar ödevi olan başka yok sanrım bu topikte, daha 2.sınıfta bu çocuk yaa, kaçta bitiyor ödevleriniz?

Biz çalışıyoruz maalesef.

Biz paralara geçmedik daha canım ama kuruş muruş zormuş yanii. Ben de yapıyorum o bağırma işini, saat 10 olmuş dediğin gibi uyuşuyor ben de hadi artık saat kaç oldu dedim, sonra alıştı o da buna yapmaya devam etti. Benim bağırmama aldırmıyor benim kızlar da, babamız bağırırsa fena yani, ağlıyor, o yüzden babayla ders çalışmıyor.

alıştık buraya bakmadan olmuyor

Evet canım aynen öyle valla. Ben burda olmakla sizlerle paylaşımda bulunmaktan çook keyif alıyorum. Sizlerin tecrübelerini kendi tecrübem gibi görüyorum. Çoook güzel bir ortam oluşuyor bence dahada iyi olacak. Keşke bunu gerçek hayata taşısak ama pek mümkün görünmüyor sanki :)))

Evet 10 da yatmalı ama zaten 8 - 8:30 gibi ancak başlıyoruz ödevlere ve benim oğlum çoook yavaş 10 da pek bişey yapmış olmuyoruz ki :)

29 ekimde çalışmak yasak değilmi mesai mi yapıyorunuz. Nasıl bir yerde çalışıyosun arkadaşım yaaa. Bayramda çalışılır mı? Koy tavrını :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…