İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Bizimkide matematik ilk yazılıdan 63 almışdı kıvrana kıvrana geldi söyledi kızarsın dimi anne dedi niye kızayım oğlum dedim sadece dikkat etmediğin için üzülürüm dedim çünkü bildiği şeyleri sadece dikkatsizlikten yanlış yapmış sonra çalıştık tekrar ettik iyice ikinci yazılıdan 93 almış hayat bilgisindende 78 almış ondada yine dikkatsizlik ülkeyle şehiri karıştırmış birde büyümemize yardımcı olan besinlere şekerli ne varsa yazmış bal reçel iyiki nutella yazmamışsın dedimböyle böyle yanlışları görüp dikkatli olmayı öğrenecekler napalım..

aynen ya..bizim dün 50 aldığı yazılı da öyleydi..

büyümemize yardımı yiyecekleri yanlış işertelemiş...

sonra atatürk ile ilgili bir paragraf vardı testte..onu okuyup cevaplayacaktı..ama onu da yanlış işaretlemiş..

ne bilim yaaa...bizim oğlanın okumayı sevmiyor..matematik seviyor..hemen anlıyor..ama okumak , okuduğunu anlatmaktan nefret ediyor..hemen ağlamaya ya da şikayet etmeye başlıyor..bakalım..üstüne gitmemek lazım çocukların..yoksa ders yapmaktan kaçarlar ...

öpe koklaya ders yapmaya calışmak lazım ..:26: :26: :26: :26:

Son düzenleme:
ama doğum borçlanması yıl olarakda emeklilik yaşını geri çekiyor yani. borçlanırsa 50 de borçlanmazsa 52 de emekli olacak.

onu bilmiyordum ama eğer ödersem o parayı fazladan boşuna ödemiş olcam günlerim dolduğu için ((((

okumak ah ah... soruları okumadığı için hep yanlış yapıyor :)))

matematikten 52 almış bizimkide..kafası karışık 65 sayısının okunuşunu yazın demiş o yazmış 6 onluk 5 birlik..sadede altmışbeş yazması gerekirken...

akşam ölçüler vardı 100 cm lik cetvel gibi bişe işte çizgi var mesela 46 dan başlamış 60 ta bitmiş çizgi kaç cm die diye ...ne ara onlara geçtiler anlamadım paralarla uğraşırken.. birde şey vardı 8-.........+3 = 6 gibi mesela sorular 6 - 8 tane böyle soru vardı açıklayamadım nasıl yapacağını :)))) .........+ 9 -........ = 9 gibi bişeler.........

peki bişe sorim bu işlerden anlıyorsun.....benim iki doğumum var ama ikincim doğumdan 4 gün sonra melek oldu..oda borçlanmaya sayılıyormu acaba

Son düzenleme:

Çoooook mu yoğun herkes, niye kimsenin sesi çıkmıyor bakim bugün?

Hepsinin ilgi alanı farklı işte kimisinin okuması ezberi iyi kimisinin matematiği benimkide hayat bilgisinden sıkıldıkça matematiği daha çok seviyorum anne diyor.Bizimki okumayı seviyorda aklına gelip kitabımı okuyayım demez ben hatırlatırım oturdumuda okur bayağa ama hep hatırlatıcan işte bazen beni görüyor okurken o zaman daha hevesleniyor farkediyorum oda alıyo kitabını eline.

evet bizde bir yoğunluk oldu..şimdi bitti..ama yemek molası geldi..

Ben yemeğe giderim..sizlere afiyet olsun

Afiyet olsun canım...

Ne güzel okumayı seviyorsa hatırlat canım sende nolcak :))))))))))

Benimki kitap oku dedimmi deliriyor, hemen pazarlık yapmaya başlıyor :))))

peki bişe sorim bu işlerden anlıyorsun.....benim iki doğumum var ama ikincim doğumdan 4 gün sonra melek oldu..oda borçlanmaya sayılıyormu acaba

Canım çok üzüldüm yazını okuyunca içim bi tuhaf oldu Allah yüzlerini gösterip acılarını yaşatmasın bir daha inşallah demek 1 meleğin var(

Canım çok üzüldüm yazını okuyunca içim bi tuhaf oldu Allah yüzlerini gösterip acılarını yaşatmasın bir daha inşallah demek 1 meleğin var(

amin canım sağol..evet bir meleğim var kısmet böyleymiş yaşanması gerekiyormuş...1 hafta sonra 2 yaşını bitirecekti...bu yüzden ikinci çocuk isteğim daha bir ağır basıyor. ama destekçim yok bakacak kimse yok konu komşuya da bebek emanet etmek istemiyorum işi bırakamam bilmiyorum bakalım. zaten hamileykende kim bakacak stresinden erken doğum yaptım bu yüzden gitti meleğim.. ama zaman herşeye ilaç hayatın dertlerine dalıyorsun koşturmaca.....................

Doğru söylüyosun cnm zaman herşeye ilaç Allah bundan sonra gönlüne göre versin inşallah çok kasma kendini nolcak diye bi yerlerden çıkıyo acısı.Benim oğlanda çok istiyo kardeş, geliyo karnımı öpüyo ohhh kardeş kokuyo burası diyo onu öyle görünce çok üzülüyorum çünkü biz 3 kardeşiz ve ablamla arkadaşız bu duyguyu iyi biliyorum ama artık şartlar çok zor eğitim çok zor dediğin gibi bakacak insan lazım para daha çok lazım 2 çocuk olunca hep bu ikilemleri yaşıyoruz malesef

aferin kuzuya..annesinden görüp kitap okurmuş..

BİZİMKİLER Akşamları yatmadan bir hikaye alıyor eline ...birkaç sayfa okuyor..kardeşide abiyi taklit ediyor..o da resimlerine bakıyor.
afiyet olsun canım...

Ne güzel okumayı seviyorsa hatırlat canım sende nolcak :))))))))))

benimki kitap oku dedimmi deliriyor, hemen pazarlık yapmaya başlıyor :))))
benim kinin de gözleri doluyor..sinirden kızarıyor..bir de kaşlar küçük emrah gibi oluyor...okumamak için yalvarırken.

canım çok üzüldüm yazını okuyunca içim bi tuhaf oldu allah yüzlerini gösterip acılarını yaşatmasın bir daha inşallah demek 1 meleğin var(

yap kuzucum bir bebiş daha ...ne kadar erken doğmuştu bebişin..

Doğan büyüyor canım..sen dert etme kim bakar diye bence ya..ne bileyim..sen bilirsin tabi

Son düzenleme:
Merhaba kızlar
Doğum borçlanmasını konuşmuşsunuz, bu konuda şöyle bilgiler var:

* 8 Eylül 1999’dan önce sigortalı olan ve sigortalı olmadan önce çocuk doğuran kadınlar; borçlanmaları halinde yaşı doldurmuş olma şartıyla borçlanma süresi kadar erken emekli olabilirler.

*8 Eylül 1999’dan önce sigortalı olan ve sigortalı olduktan sonra çocuk doğuranların doğum borçlanması yapması halinde, sadece prim gün sayısı artar. Emekli olacakları yaş değişmez.

Emeklilik için aranan yaşı dolduran fakat prim gün eksiği olan kadınlar, borçlanmayla 4 yıl erken emekli olabilirler. Ancak, prim günü eksik olmayan ve yaş haddinin dolmasını bekleyenler, borçlansa da erken emekli olamazlar.

Bir de malesef çocuğun yaşıyor olması zorunluluğu var.

Biz de dün akşam matematikten, büyükten küçüğe ve küçükten büyüğe sıralama vardı. Dikkatli olursa doğru yapıyor ama bazen hemen bitsin diye düşünüyor ve hızlı yapıyor tabi o zaman hepsi yanlış.
Bir de Atatürkün hayatını yazdı akşam.

İki gün önce Cumhuriyet şiiri ezberleyin demişti öğretmen, benimki çok güzel ezberledi.Evde bize defalarca okudu. Ama okulda öğretmen kimler şiir ezberledi deyince parmak kaldırmadı, unuttum şiiri dedi. Çok üzüldüm ben, en azından öğretmenine ezberlemiştim ama şimdi unuttun deseydin dedim.Öğretmen ödevini yapmadığını düşünmesin diye. Böyle durumlarda kendini ifade edememesine üzülüyorumç

Sağol cnm bilgilendirdiğin için ben 2. gruba giriyorum yaş değişmiyo o yaşa kadarda prim zaten doluyo borçlanmaya gerek yok yani 3yıl 2 ay sonra primim doluyo benim...

Herkese akşam için boool sabırlar diliyorum sevgili kader arkadaşlarım

Malum okula gidilecek o yüzden erken çıkıyorum ben bugün işten...

Kendinize iyi bakın...

Yarın görüşürüz....

Herkese akşam için boool sabırlar diliyorum sevgili kader arkadaşlarım

Malum okula gidilecek o yüzden erken çıkıyorum ben bugün işten...

Kendinize iyi bakın...

Yarın görüşürüz....
canım görüşürüz..güzel haberlerle dön inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…