İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

canım benim ya ..o kadar zahmet çekip ezberlemiş oysa

ben üzerindeki bu ifade edememe duygusunu 1 kez aşarsa artık rahatlıkla her seferinde parmak kaldıracağını düşünüyorum..

bunu bir kez yenmesi lazım.

zor olmadığını görmesi lazım .ama nasıl yapmalı ki..

mesela bir daha ki sefer öğretmeni sorduğunda ezberlediğini ya da ödevini yaptığını ifade etmesi halinde ona bir ödül verebilirsin..

çok istediği bir sinemaya gidebilirsiniz..tiyatro , yemek ....vs.
çok sevdiği bir şeyi alabilirsiniz..

Ay ne güzel az kalmış priminin dolmasına, benim daha 7 sene var.

ben hangi gruba giriyorum acep
sigortam 1996 da başlamıştı..

çalıştığım gün sayısı da çok değil.3000 gün falan..ama özel sektördeydim..

2 aylık memurum şimdide..

acep kaç yaşında emekli olurum..

Herkese akşam için boool sabırlar diliyorum sevgili kader arkadaşlarım

Malum okula gidilecek o yüzden erken çıkıyorum ben bugün işten...

Kendinize iyi bakın...

Yarın görüşürüz....

Hadi bakalım, iyi haberler alırsın inş.öğretmenden.

Evet tam da söylediğin gibi canım. Aslında net bildiği konularda rahat parmak kaldırıyor (ifadelerinden öyle anlıyorum.) ama şiiri ya unutursam stresinden söylememiş öğretmene. Biraz daha kendine güvenmesi lazım ama nasıl?

Bunları sürekli yapıyoruz aslında. Benim taktik değiştirmem gerekecek.

Araya memuriyet girdiği için seni durumunu pek bilemiyorum canım. Benim yazdıklarım SGK/4A için geçerli canım. Yani özel sektör, işçiler için.

tamam canım

artık hayırlısı olsun..

sen taktik değiştir evet..

bilemiyorum.

ya ödül ver..

ya da zamana bırakabilirsin..illa ki bir gün açılacak..ama o gün çok geç olmasın tabi ki deee

yap kuzucum bir bebiş daha ...ne kadar erken doğmuştu bebişin..

Doğan büyüyor canım..sen dert etme kim bakar diye bence ya..ne bileyim..sen bilirsin tabi

6 aylık doğdu..valla bazen gözüm kararıyor doğsun mecbur bakacaklar diyorum annane babanne :)))

tiyatroda süper kışın çocuklar için şimdiden iyi eğlenceler..

iyi akşamla kızlar,
Biz 2 şer 2 şer ileri ve geri sayma yapıyoruz 2 gündür. Tam 61 veya 31 gibi geldi mi, önceki sayıya dönemiyor. Allah bize sabır versin. Eşim de içerde dizi seyrediyor, oh ne ala memleket erkek olmak varmış bu dünyada.

Üzülme canım alışacaklar. Bu durum süreklilik arz ederse öğretmenle konuşup ilk bir iki seferde oğlunu yüreklendirmesini istemelisin bence.

canım görüşürüz..güzel haberlerle dön inşallah

Geldim geldim haberlerde iyi yazıcam biraz sonra :))))

6 aylık doğdu..valla bazen gözüm kararıyor doğsun mecbur bakacaklar diyorum annane babanne :)))

Canım çok erken doğmuş meleğin. Allah sabır versin hiç kolay değil.

Evet benimde böyle deli zamanlarım olmuyor değil yani :))))

tiyatroda süper kışın çocuklar için şimdiden iyi eğlenceler..

Kışın sinema ve tiyatro alışveriş merkezlerine çok daha faydalı birer alternatif oluyor çocukta sevince daha keyifli oluyor hani :)

Oooo bakıyorum akşamları da ziyaret edilir olmuş forum

Eşine fazla yüz vermişsin şekerim, sen ders yatırırken dizi izliyor yani çoook ayıp

Ver eline bir iş yapsın ne bilim

benimki aklından sayamıyor kağıda yaza yaza sayıyoruz..
erkekler de hep aynı.

Günaydın kızlar,ben akşam eşime devrettim valla ödevleri benim işim çok dedim bu akşam sen çalıştıracaksın dedim tabikide bişey diyemedi ama şansına yine ödev azdı benimde ütüm vardı onu yaptım.

Allah kolaylık versin arkadaşım
benimki aklından sayamıyor kağıda yaza yaza sayıyoruz..
erkekler de hep aynı.

bizi dün ödevler çok çok du
çok uzun sürdü

4 sayfa fotokopi

zıt anlamlı sözcüklerle ilgili cümle kurulacak .deftere yazılacak ..

matematikten 3 ler karışık yazılacak..ben söyledim o yazdı..mesela 3*8 =? diyorrum..deftere yazıyor..cevabını da yazmaya çalışıyor ama zorlandık..

sonra 29 ekim ile ilgili resim defterine resim yapılacaktı ..yaptık.

hece sözcük ile ilgili test kitabından 20 soru çözüldü.

2 ayrı hikaye parçası okundu ve konularla ilgili sorular cevaplandı..

ama çok sıkıldık ya..yeter yani..

E bencede yeter yani sizin ödevleri okurken ben bile sıkılıyorum çocuk ne yapsın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…