co2 fraksiyonel lazer yaptırdım

geldiimm cnmm zakkumum, 1 hafta öncesi güneş kremi sürmeden gündüz dışarıya bir çıkayım dedim, 3 gündür yüzüm ve izlerim kızardı. Yüzüm çok tuhaf bir hale gelmişti hatta aynaya bakıp da ağladım 3 gün hiç dışarı çıkmadım hayata küsmüştüm. 3 gündür güneş kremi sürüyorum düzeldi şimdi çok şükür ama o halim eğer düzelmeseydi kendime birşey yapacam diye çok korktum. Senin durumlar nasıl gidiyor şimdilik? Ben daylong 50+ extreme kullanıyorum benimde cildim yağlı. Bu kremi günde sadece 1 kere sürüyorsun yüzde varlıgını az sürersen hiiçç belli etmiyor. Ama birz fzla sürersen hafiften beyaz oluyor yüzün nurlanmışsın gibi :))) Parlatmayı biraz yapıyor ama hemencecik emiyor kremi. Yağsız olduğu içinde gayet güzel ve lipozom katkılı yani cildide onarıyor. Şimdilik memnunum ondan ben internetten sipariş vermiştim 2 kutu.

1)bende atış izleri 4. gün falan geçti burda yazmıştım pitikare desen vardı yüzümde :))
2 gündür bepantheni bıraktım ama güneş kremine devam

2)güneş kremim Solente acnes spf 50 çok memnunum parlatmıyo yüzü çok güzel nemlendiyo öyle vıcık vıcık bi tabaka bırakmıyo oldukça emici

başka soruların varsa cevaplarım cnm iletişimi koparmayalım

benim istediğim sonuca ulaşamadım hala yüzüme yıkadığımda çok dikkatli baktığımda hala lazer atış izlerini farkedebiliyorum yani gözenek gibi duruo bu durum kafama takılıyo fakat uygulamayı yapan doktora sorduğumda farketmedi izleri bende krem sürünce belli olmuyo falan dedim o da acele etme henüz sana derin bir uygulama yapıldı dedi en az 2 ay bekle dedi atış izleri kesinlikle kalıcı olmaz dedi şimdilik gün geçiriyorum öle çok ilginç gözeneklerim yüzümü sabuna yıkadığımda cildimden memnunun aslında gözenekler tam anlamıyla kapanmadı ama canımı sıkan konu bir de sivilce yaptı sebamed bende minik minik pütürlü gibi doktor buna da normal dedi doktora göre herşey yolunda beklemek yordu biraz beni sadece ama yaptırdığıma pişman değilim en azından beklememin bir amacı var o yönden iyiyim de diyebilirim kafam çok karışık deeply ??

bepanthene i neden bıraktın canım acaba benim 32. günüm ben hala sabah akşam sürüyorum en az 2 ay kullanmayı düşünüyorum bende sana nasıl bir uygulama yapılmıştı bana derin uygulama yapıldığından izler yüzü yıkayınca dikkatli bakınc falan belli oluyo ama doktor bekle dedi tek ıskıntım cildi parlatan ve minik sivilce oluşturan güneş koruyucu onun dışında bekliyorum senin kaçıncı gün nasıl geçiyo anlat biraz canım :)

bugün 14.günüm valla bi uygulama yapıldı ama derinmiydi değilmiydi anlayamadım :))
bepanthene devam etsemmi bende acaba kaşıntı yanma yok diye bıraktım dr da sadece güneş koruyucu kullanman yeter dedi
tonikmiş maskeymiş gerekk yok dedi

cnm doktor bir daha ki seansı ne zaman uygulayalım dedi bana gerekirse 2-3 ay sonra bir seans daha yapabiliriz dedi yani en fazla 2 seans uygulanıcak bana hatta belki tek seansta bile bitirebilir bu yüzden derin uyguladı ve üstüne prp yaptı o yüzden sana sanırım yüzeysel yapmış o yüzden etkilerini pek hissetmemişsin

çorba içerken, çay içerken sıcak bir yemek yerken, ve kendimi az birşey bile sıktığımda yüzüm kızarıyor ve izler belirginleşiyor. sizde de böyle oluyor mu :/

çorba içerken, çay içerken sıcak bir yemek yerken, ve kendimi az birşey bile sıktığımda yüzüm kızarıyor ve izler belirginleşiyor. sizde de böyle oluyor mu :/

hep böyle olacak maalesef. en az 2 sene geçti ben hala yaşıyorum bunu. yorulduğumda utandığımda sinirlendiğimde üşüdüğümde sıcak bastığında öksürdüğümde he durumda bu kızarık mevcut oluyor. çünkü derinin üst tabakası gitti. yaptırmayan düşünen arkadaşlar cildinizi asla soydurmayın ısrarla bunu yapmayın diyorum.

benimde ikinci haftam dolmak üzere ve kızarıklık özellikle yanaklarımda çok fazla bi de üstüne ağız çevremde hiç olmadığı kadar sivilce oluştu (gerçi geçti sayılır ama roaccutane sonrası ilk defa bu kadar sivilce gördü gözüm) 750 tl nin karşılığını aldım mı diye düşünmeden edemiyorum...
ve cildim inanılmaz kuruyor 3 saatte bir krem sürmem gerekiyor, geriliyor çünkü. çenemdeki çukurlar için yaptırdım ama tek seans yeterli gelmediği gibi pek de etki etmedi bence..

yine de kolajen üretimi ile birlikte zaman geçtikçe daha iyi olacağını umuyorum..

yanaklarımda gözenekler küçüldü. tabiiki pürüzsüz oldu. yoğun çalışılan bölgelerim bence düzeldi de. lazeri yaptırma sebebim olan çenemde pek bi düzelme olmadı, çünkü orası derinmiş birkaç seans gerekiyormuş..
böyle işte arkadaşlar. hepimiz için güzel şeyler olsun . öpüyorumm.

kızarıklık maalesef bu uygulamadaki en can sıkıcı etken cilt kızardığında izler daha belirgin bir hal alıyor ama 3 ay bu duruma aldırış etmeyelim bence sonuç olarak bu cilt ve biraz olsun düzelme olsa bile sevinelim araştırdığım kadarıyla cilt ilk 2-3 ay alt tarafta yapılanıyor yani gördüğümüz kısımda bir etki olmuyor ondan sonra yeni kolojen üretimi tamamlandığında cilt yüzeyine çıkıyor ve izlerde lekelerde büyük ölüde azalma oluyor ben okuduklarımı böyle yorumladım benim 5 haftaya yakın bir süre geçmesine rağmen bende aceleci davranmıştım ama artık akışına bıraktım sonuçta bu uygulamayı yaptırmadan öncede cildimden memnun değildim bu yönden içim rahat sinemaki sürekli olumsuz yorumlar yapıyor acaba cildi şu an ne durumda bir foto çekip yükleyebilir mi hem daha iyi bilgileniriz

merhaba sinemaki,ben de yaklaşık 10 ay önce bu fraksiyonel co2 lazeri yaptırdım. cildimde lekelenme kaldı. senin ki de lekelenmiş miydi? Senin cildinde de lekelenme oldu mu? Olduysa nasıl bir çözüm sağladın. Kullandığın bir ilaç, kozmetik oldumu? Ayrıca internette clinique koyu leke serumu diye bir şey var bunun hakkında bir şey biliyor musun. Cevap verirsen sevinirim. Teşekkür ederim. Birde bu uygulamayı yapan diğer arkadaşların bu lazerden memnun kalmalarını olumsuz bir yan etkisini yaşamamalarını dilerim.

kahverengi leke ise sanırım esmer tenlilerdeoluyormuş. ben açık tenli olduğum için lekelenme olmadı. ama beyaz skarlar oluştu sedef rengi gibi. ve o skarlarda yüzümde yarık gibi görünüyor. artık hiçbirşekilde soydurma yapmıyorum zaten giden üst tabaka artık oluşmazmış. üst tabaka gittiği içinde ne sebeple olursa olsun hep kızarıyorum. artık iyi beslenerek içerden bişeyleri halletmeye çalışıyorum spor yapmaya çalışıyorum ki her hücre kanla iyice beslensin diye. şekeri çok azalttım işlenmiş gıda yememeye çalışıyorum.

deeply sinemaki ve yeni yaptıranlar ne durumdasınız ??

zakkum ben fenayım çene bölgem inanılmaz sivilcelendi yaptırdığıma pişman oldum neredeyse.. başka sivilcelenme yaşayan vardı sanıyorum sonra geçiyor mu?
hayır roaccutane sonrası ilk defa bu kadar çok sivilce oluştu. bir iki tane regl döneminde olur ve geçerdi. şimdi dipten geliyor. anlamıyorum niye böyle oldu. doktor da bilmem ki dedi krem yazdı ...
fraksiyonel lazer sonrası sivilce oluşan arkdaşlar ne durumdalar, geçti mi ?
deeply benimde yüzüm kırmızı özellikle yanak bölgem. allık kullanmama gerek kalmıyor o kırmızılık henüz geçmedi. cildim yağlandı. daha önceden cildim daha kuruydu. birşey anlamadım. sivilce izleri gitsin derken sivilcelendim.. çok pişmanım ben yaptırdığıma...

benimde olmuştu tüm yüzümde en az 50 tane sivilce basmıştı, bana doktor bu sivilcelerinin en az 6 aylık bir geçmişi olduğunu merak etmememi geçeceğini söyledi. geçiyorda iz yapıyor:) kurutucu bişeyler kullan doktoruna söyle. büyük olasılıkla lazer sonrası verilen kremlerden biri tetikliyor bunu ama ısrarla kabul etmez bunu doktorlar. ben green peel de farklı nemlendirici kullanmıştım sivilce falan çıkmadı ama lazer sonrası kullanılması gereken krem bu ise yapacak bişey yok. başka bir doktora git ve durumu söyle kurutucu bişeyler versin.

ah canım benim öncelikle inşallah şifa bulursun, evte benimde sanki cildim öncekine göre biraz daha yağlandı. önceden günden 2-3 defa yüzümü yıkardm yaglanyor diye şimdi 5 kere flan yıkıyorum :/ ama yatmadan önce gece bepanthene sürünce sabah kalktıgımda yüzüm çok güzel oluyor. Evden dışarı çıkmadığım içinde güneş kremi sürmüyorum artık. Sadece dışarı çıktığım zamanlarda sürüyorum. Şuanda da fena şekilde grip olmuşum başım ağrıyor sürekli hapşırıyorum kendimi sıktıgım içnde kızarık gibiyim ama gece yatmadan önce bepanthe sürüp sonra kalktıgımda eski hale dönüyor. Sen ne kullanıyorsun ki şuanda yüzünede öyle sivilce artışı olmuş ben sadece gece yatarken yatmadan yarım saat önce flan bepanthne sürüyorum. Birde dışarı çıktıgım zamanlarda ama o da sadece gündüz eğer çıkarsam güneş kremi sürüyorum. Akşam çıkarsam birşey sürmüyorum normal çıkıyorum.

Doktor hametan vermişti. Onu sürmüştüm bende. Ve bencede o tetikledi ne saçma iş ya. sivilce izlerinden kurtulmaya çalışırken bir sürü sivilce sahibi oldum.
Habire krem kullanmamak için roaccutane kullandım şimdi yine kurutucu kremlere düştüm. Ah Allah ım paramla dert sahibi oldum bunun başka bir açıklaması yok.
Şuan krem olarak sadece güneş koruyucu sürüyorum. cildim o kadar yağlanınca gece yatarken bile bepanteni sürmedim.

çok geçmiş olsun deeply. amin hepimiz şifa bullalım inşallah.
kullandığım tek krem hamelton güneş koruyucu. ama fraksiyonel lazer sonrası hametan vermişti dr bence ondan oluştu sivilce. ya da meylim vardı lazer ortaya çıkardı. 1 sene tam roaccutane kullandım. ne güzel sivilcem yoktu. şimdi yine yüzümün her yerinden fışkırıyor. moralim çok kötü. bugün ki halime bakınca boşu boşuna yaptırdığımı düşünüyorum. cildim daha kötü oldu.
mübarek cuma günü Allah ım sadece cildim iyileşsin istiyorum...

(biraz fazla içimi döktüm ama dertliyim kızlar idare edin artık :) )

yok canım benim ne olacak sanki biz neden varız ki burada birbirimize destek olacagz her zaman. hmetonu flan sürme bence ben sadece geceleri bepanthene sürüyorum başkada birşey sürmüyorum 4 hafta oldu bende yaptıları yaptırdığım günden beri 2 tane flan çıktı belki bende çok krem sürseydim kesin benimkide artacaktı. birde kendimize sürekli aynaya bakıp iç çektiğimiz için sıkıntıya girdiğimiz içinde artıyor ben sürekli meyve yiyp yeşil çay içiyorum. elma yiyorum bol bol. bunlarında çok etkisi oluyor canlı görünmede. Herşey den önce de sürekli dua etmeliyiz. Yoktan var eden Yüce Allahımızın rızasını kazanalım. Sadece "OL" demesiyle bütün kainat yaratıldı. Ne gelirse ondan gelir. Şifa isteyelim sürekli ondan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…