co2 fraksiyonel lazer yaptırdım

1 buçuk ay geçmesine rağmen ciltte hala gözle görülür bir düzelmenin olmaması sizce normal mi ya ben anlamadım üstelik derin bir lazer uygulaması ve üstüne iyileşme dönemini hızlandırmak için prp yapılmıştı ne zaman kapanacak bu gözenekler (((((((((

Gidisat co2 fraksiyonel lazer hayallerinin seneye kaldigini gosteriyor.Coook pahali

ben g.opaşa şafak hastanesi emine özge ayabakana gidiyorum karbon peelin yaptırmak için gittim sağolsun bide üstüne fraksiyonel ile geçti daha memnun kalacaksın dedi ilk biraz kanama ve kızarıklık oldu am4-5gün sonunda cildim normale döndü ve görenler çok beğeniyor bi kaçarkadaşımda beni görünce gitmeye karar verdi seansına da 200 lira ödüyorum 4 seans önerdi bir seansım kaldı ben tavsiye ederim çok tatlı bi doktor

yüzümde pütürlü bir görüntü oluştu ve lazer atış izleri var böle nokta nokta delik delik gibi hissediyorum cildimi gözenek gibi bunlar ne zaman düzelir lütfen yardım edin 7 hafta oldu lazer yaptralı :///

Merhaba zakkum :) bende yaklasik 5-6 ay once alnimda 4 tane yanagimdada 2 tane iz vardi . Onlara erbium lazer tedavisi uyguladim. Cok kizarik oldgndan sokaga dahi cikamiyordum seanstan snra. Bundan dolayi 1-2 seans yaptrdm sadece. Su an kizariklik olmayan izlerimin icinde sivilceler cikti ve daha kotu durumdayim. 1-2 hafta snra peeling tedavisi yaptrmayi dusunuyorum. En azindan kizarikliklar gitsin . Sadece iz olmasina razi olucak hale geldim. Bu izler yuzunden asosyal birisi oldm. Tek yakindigim sey yüzüm cirkin degil. Bu izler yuzunden hayattan sogudum. Sigara falanda icmiyordum daha yeni basladim kotu durumdayim... Eger izler gecseydi tamamen Şarkici İzel inde bu sorunu var. Onun gecerdi diye dusunuyorum... Malesef bunun bi caresi yok alisicaz

uzun vadede ne gibi etkilerle karşılaşacağım acaba beni umutlandıran gelişme o çünkü doktor çok net olarak çukurlar kapanıcak dedi ve lazerden dolayı ciltte kalıcı iz kalmaz dedi ama sanki yüzümü yıkadıktan sonra dikatli bi şekilde yüzüme baktığımda lazer atışı gibi izlerle karşılaşıyorum bana derin 1 seans yapılmıştı hatta doktor diğer uygulamalarla 2-3 seansta gelebileceğimiz noktalara sende tek seansta gelicez demişti umarım öyle olur doktor en az 2 ay bekle dedi ama beklemek gerçekten çok yıpratıcı oluyo istanbul_x vardı nüket eroğluna yaptıran okuyosan yazımı senin durumun nasıl oldu acaba keşke dermaroller yaptırsaydım diye düşünmüyorum değil ama en etkili bu diye bu tedaviyi yaptırdım sosyal hayatı ciddi oranda etkilediği kesin maalesef :///

Senin yüzünde kac tane iz var çukur şeklinde. Benimde derin 4-5 tane izim var . Tek seansda %50 etkisini gorursun demelerine ragmen daha kotu duruma geldim. Kimyasal peeling falan yaptirmayi dusunuyorum
Baska carem
Kalmadi. Seansi 2500 tl olan co2 fraksiyoenl lazerlerde sanirim daha iyi sonuc aliniyor. Bir tane kadin vardi yüzü cok derin yanmisti Katie Piper di sanirsam . Turkiyede
Bi doktora yuzunu kazitmisti su anda eskisi gibi yuzu .

Senin yüzünde kac tane iz var çukur şeklinde. Benimde derin 4-5 tane izim var . Tek seansda %50 etkisini gorursun demelerine ragmen daha kotu duruma geldim. Kimyasal peeling falan yaptirmayi dusunuyorum
Baska carem
Kalmadi. Seansi 2500 tl olan co2 fraksiyoenl lazerlerde sanirim daha iyi sonuc aliniyor. Bir tane kadin vardi yüzü cok derin yanmisti Katie Piper di sanirsam . Turkiyede
Bi doktora yuzunu kazitmisti su anda eskisi gibi yuzu .

Son düzenleme:
benim 2 veya 3 tanedir derin sayılabilecek izim onlarda yüzeyselleşiyo yani daha belirgin hale geldiler şu an ://

valla al benden de o kadar. eski halimi istiyorum bende .
sivilcem yoktu her taraftan sivilce çıkıyor şimdi . neredeyse bir ay oldu yaptıralı. kıpkırmızıyım hala
paramla dert sahibi oldum. moralim çok fena..

geçmiş olsun öncelikle. aynı gemideyiz.
ben pek düzelemedim tam tersi yeni sivilcelerim oluştu (tam bir ay oldu yaptıralı) ve cildimin kırmızılığı aktif. yüzüme bakınca bende daha kötü olduğumu hissediyorum. o gün o doktora gittim diye kendime demediğim kalmıyor .

Allah yardımcımız olsun ve iyileşelim inşallah. ben sivilcesiz bi hayat istiyorum

valla al benden de o kadar. eski halimi istiyorum bende .
sivilcem yoktu her taraftan sivilce çıkıyor şimdi . neredeyse bir ay oldu yaptıralı. kıpkırmızıyım hala
paramla dert sahibi oldum. moralim çok fena..

Malesef canim. Benim arkadaslarimla arami bile bozdu bu cilt problemlerim. Evden cikmayan bi insan oldum. İster istemez insanin moralini bozuyor. Fraksiyonel lazer yerine her ay duzenli olarak peeling yaptirmayi dusunuyorum. Hem kizariklik tehlikesi yok lazer atiş izleri derdide yok... 1 sene icinde peelinglerle izlerdeki kizariklik ve sivilcelerde azalma olucak dedi doktor. Lazer kadar etkisi olmaz ama en azindan cildin yenilenmesini saglar diye dusunuyorum . Bir kez daha fraksiyonel lazer riskini alamam.. Yaptirdiktan 1 hafta snra gunes koruyucusuyla disari cikabilirsiniz falan diyorlar ama tamamen yalan bu. Kizariiktan disari cikamiyorsunuz. Birde kış mevsimi de olsa her gun güneşli havalar . Ya hic disari cikmiycaksin yada yaptirmiycaksin 2 secenek var..

herkes mi kötü duruma geldi :/ yüzün kızraklıgı dogru evet çok çabuk kızarıyor izlerde düzeleceğine sanki daha belirginleştiler gibi ama yinede 2-3 seans yaptırmak lazm bn 1 seans yaptırdm daha erbium olarak benim yüzümün kızarıklıgı gitti ama sıcakta ve sogukta hafif kızarıyor ve kızarıncada haliylen izler belirginleşiyor. Yüzde de sivilce çıkıyor evet onu bende anlamadım önceden bu seviyede çıkmazken çıkıyor. Ama geçti şimdilik çok şükürr..Haftaya ikinci seansımı yaptırıyorum çünkü 3 seans peşin vermiştim. Zaten bunlar son çare en son çaremiz bu lazer :/ bu da işe yaramazsa başka çaremiz kalmıyor ki çünküü :/ :/ :/

nüket eroğlu na yaptırdım yaklaşık 20 gün oluyo açıkçası pişman değilim yaptırdığıma hiç olmasa ömür boyu neden yaptırmadım demicem :)şuan için cildimde gözle görülür bir düzelme yok aksine izler daha belirgin lazer atış izleri gözenek gibi duruyo ve yüzümün her tarafında gözenek oluştu.bunlar geçici ama nezaman geçeceği kişiye göre değişiyo sanırım.bu gözenekler geçtiğinde tedevinin sonucu ortaya çıkıcak ama beklemek işkence gibi.bu bekleme döneminde cildi iyi korumak lazım.yaptırmayı düşünen arkadaşlara şimdilik tavsiye etmiyorum

kesinlikle yaşadığını çok iyi anlıyorum çünkü aynı etkiler bende de görülüyor sanırım ikimize de kullanılan cihazlar (smart xide dot co2) ve inilen derinlikler birbirine yakın bende yüzümü yıkayıp dikkatli incelediğimde derin lazer yapılan bölgelerde nokta nokta gözenek gibi görüntüler oluşmuş durumda akne izlerinin belirginliği konusunda ise sanırım iyileşme bu şekilde oluyor yavaş yavaş o şekilde kapanacak çünkü gitgide yüzeye çıkıyor gibi sanki izler yani yüzeyselleşerek kaybolacak sanırım tabi yanılıyor da olabilirim ben 2 ekimde yaptırmıştım 50 günü geçti yani 2 ayı geçtikten sonra tekrar kontrole gidebilirim sanki son zamanlarda daha iyi gibiyim ama tam her şey yoluna giriyor dedikten sonra bi yerden sivilce çıkınca tekrar moral bozmaya yetiyor ben hala dışarı çıkmamaya mümkün olduğunca dikkat ediyorum bu tedavinn zamanlamasını ona göre ayarlamıştım iyi ki ve evde bile sabah ve gece yatmadan önce yüzümü sabunla yıkadıktan sonra güneş koruyucusunu sürüyorum ve geceleri yatmadan hem bepanthene hem güneş koruyucu sürüyorum bepanthene i belki 1 ay daha kullanıp bırakırım ama koruyucuya 6 ay devam etmeyi düşünüyorum istanbul_x özellikle senin uzun uzun yazmanı isterim yaşadığın süreci çünkü benim sürecimle hemen hemen aynı ve bu konuda birbirimize destek verebiliriz

evet cihaz aynı 3 kasımda yaptırmıştım 20 gün falan oldu sürekli ayna karşısında olduğumuzdan değişiklikleri fark etmekte zorluk çekiyoruz sanırım.resimlerden farkedeiyorum gelişmeyi ciltte düzelme var ama iyileşme sürecinin bukadar uzun olduğunu bilmiyordum.6 ay sonra tedavi sonucu net görülüyomuş bu süre zarfında cilde çok iyi bakmak lazım.umarım yaptıran herkes olumlu sonuç alır.

katılıyorum deeply fraksiyonelle geçmezse izler başka çare kalmıyor artık. sen peşin ödediysen tabiiki devam et.

bende o kadar çok ağlandım ama sivilceden oluşan delikler yüzeyselleşti. düzleşiyo cilt. inşallah o yayılan izler iyice yüzeyselleşip sıfırlanır. takviye tedavi başlayacakmışız. kimyasal peeling ve dermoroller ile. gerçi kırmızılığım aktif şuan için. bir de sivilce çıkıyor hala. uzun vadede iyileşmek tek temennim.

şimdi bi de buhar makinalarına bakıyorum. evde cilt bakımı yapmak istiyorum. kullanan var mı merak ediyorum.

Sedefcim sen kac TL yaptirmistin seans ucreti?

merhaba kızlar, burda hep yorumlarınızı okurdum şimdi ilk olarak size deneyimimi paylaşmak istiyorum. 25 yaşındayım ve lise yıllarımdan beri sivilce sorunuyla uğraşıyorum. Roaccutane bile kullandım 2 sene hatta dozu aştım ama yine de fayda etmedi. zaman zaman ara verdim tedavilere çok doktora gittim çok fazla ilaç kullandım. Peeling , kimyasal peeling, fraksiyonel lazer bunların hepsini yaptırdım. Fraksiyonel lazeri sizlere tavsiye edebilirim. Arkadaşlar benim gibi sivilcelerini ve sivilce izlerini takan sorun yapanlarınız varsa ve maddi açıdan imkanınızda varsa size tavsiye ediyorum. Fraksiyonel lazeri 4. defa yaptırdım. doktorum 7 seans yaptırmam gerektiğini söyledi çünkü zamanında hep sıktığım için izlerim derin. gerçekten yüzümdeki skarlarda iyileşme var hatta çukurluklarım nerdeyse kayboldu. işlem biraz ağrılı oluyor ama buna katlanılmayacak gibi de değil. öncesinde zaten lokal anestesi uygulanıyor. 15-20 dk sürüyor. sonrasında kabuklanma yanma gibi hisler oluyor ama gerçekten buna değer. 3 gün dışarı çıkmıyorum evde kremlerimi sürüyorum, ılık duşta o kabuklanmalar gidiyor. Her seanstan sonra bidaha yaptırmıcam diyorum o acıdan dolayı, sonrasında kızarıklıklar geçince birde izlerde iyileşme gözle görülür gibi olunca işte o zaman insan o acıyı unutuyor ve yeniden yaptırmak istiyor. bende lazer işleminden sonra sürdüğüm kremlerden dolayı sivilce yeniden çıktı. çünkü bol bol bepanthen falan sürüyorsun. kızarıklarım geçtikten sonra sivilce ilacımı sürdüm hep üstlerine. ama izler, skarlar için tavsiye ederim. Bu arada kimyasal peeling de yaptırdım (tca peeling) bunda da korkulacak bişey yok. kimyasal peelingimi yaptırdım ertesi gün gezmeye gittim makyajımı yapıp. birazda stres yapmamak gerekiyor bazen kendi kendinizin doktoru olun. istanbul da acıbadem hastanesinde, intermed de ve unimed de yaptırdım fraksiyonel lazeri. hepsi de iyiydi. sivilcesiz günler dilerim hepinize :)))

Merhaba gulfem gecmis olsun oncelikle :) Lazerin seans ucreti ne kadardi ? Bide ben su an icin oss ye calistigim icin lazer yerine peeling yaptirmayi dusunuyorum. Lazerde kirmizilik daha fazla olustugu icin onu ertelemek istiyorum. Bu sure icinde 8-9 ay peeling yaptirsam izlerde duzelme olurmu sence ? cukur seklinde izlerim

sende benim gibi tek seans yaptıracaksın sanırım derin uygulama ve etkili bir cihaz olduğu için sana doktor mu demişti sonucu 6 ay sonra görürsün diye benim neredeyse 2 ay olacak hala senin o bahsettiğin gözenek görüntüsü mevcut haftaya kontrole gitmeyi düşünüyorum bakalım ne diyecek belki farklı bir krem verebilirim ciltteki pürüzleri gidermek için bu tedavi resmen sabrımızı sınıyor gerçekten psikolojikman çok yıpratıcı dayanıklı olmayan insanlara bende önermiyorum ama gözünü karartıp iyileşmeyi beklerim en azından o umudumu içimde uzun süre koruyabilirim ve uzun bir süre eve kapanmayı göze alırım diyenler yaptırsın bence en azından o kadar doktor yanılıyor olamaz bence 2012 yılındaki teknolojide en gelişmiş en uygun fiyatlı lazer türü bu sonuçta ben çevreden gelen olumsuz yorumlara tamamen kulak tıkadım bu tedavi boyunca sadece doktorumun söylediklerini dikkate alacağım ben gözlemlerime göre sanırım pc ışığıda cilde olumsuz etki ediyo sanırım benim iyileşmemi bu kadar uzatan faktör bu sende de bu durum mevcut mu istanbul_x ??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…