co2 fraksiyonel lazer yaptırdım

Kizlar ben cok iyi bir klinikte yaptırdım fakat koruyucu güneş kremi kullanmama rağmen yüzümde güneş lekeleri oluştu,bı daha tövbe ettim ve o güneş lekelerini her gece salatalık suyuyla tonluk yaparak geçirdim.illaki kirisiklik icin biseyler yapmak istiyorsanız doğal yöntemler deneyin,ben üzüm çekirdeği yağı ile bı karışım yapıp haftada iki kez boynum da dahil masaj yapıyorum.bunun yanında doktor tavsiyesiyle aldeva krem kullanabilirsiniz,icerigi tamamen bitkisel,ve iceriginde üzüm çekirdeği yağı da mevcut,çil lekelerine de birebir .bir sure sonra cildinizin net ve canlı görünümüne inanamıyorsunuz

Merhaba, ben de ayn şekilde fraksiyonel co2 lazer sonrası lekelerle mücadele ediyorum. Doktor kışın ilaç tedavisine başlamam gerektiğini söylüyor. Senin bahsettiğin salatalık suyuyla tonluk nasıl bir şey. hazırlığını uygulamasını falan anlatır mısın. Bir de güneşe hassassiyet yapar mı bu. Teşekkür ederim

nerelerdesin zakkum26 yaptırdınmı sen :/ gelince yazarsan sevinirim :/ :/ :/ :/

Merhaba arkadaslar,

Ben 29 yasindayim ve son 15 yildir sivilceler ve sivilce izleriyle ugrasiyorum. Gercekten artik biktim...
Yakin zamana kadar aktif sivilcelerim oldugu icin daha cok doktor kontrolunde kurutucu tedaviler (surme ilaclardan roaccurane tedavisine kadar) gordum. Artik eskisi kadar sivilce cikmiyor, sadece mensturasyon donemin oncesinde genelde cene bolgemde 2-3 tane ufak sivilce oluyor o kadar.

Kararimi verdim, bu sivilce izlerinden kurtulmak istiyorum ve lazer tedavisi yaptirmayi dusunuyorum. Daha once herhangi bir kimyasal peeling falan uygulatmadim ama o tarz seylerin benim sorunum icin hafif kalacagi kanisindayim. Cene seviyemde kirmizi izler, yanak ve alinda ise ice pick ve boxcar tarzi izler ve genislemis gozeneklerim var.

Co2 fraksiyonel lazerlerin kabuklanma yaptigini ve iyilesme surecinin uzun surdugunu bircok yerde okudum. Sonuclarindan memnun olanlar da cok, "leke veya pigmantasyon yapti" diyen de cok.

Tercihimi non ablative (yani soymayan) lazerlerden yana yapmak istiyorum. Internetten arastirdigimda Palomar StarLux1540 diye bir lazer buldum. Herkes cok memnun kaldigini yazmis. Ben de bu lazeri Turkiye'ye getiren ithalatci firma Innova Medical ile temasa gectim. Bana Istanbul Nisantasi'nda SUPERPLAST'a oldugunu soylediler. Hemen oradan randevu aldim. Uygulamayi yapan doktor Cihangir Bey diye biri, genc ama bu konuda tecrubeli bir doktor gibi geldi. 4-5 uygulama yapacagini, sadece lazer degil ayni zamanda cesitli enjeksiyonlar ve son olarakta PRP yapacagini ve sonuctan memnun kalacagimi soyledi. Fakat verdigi fiyat abartili geldi: Seansina 1500USD dedi. Pazarlik etmedim ama benim dusundugum en fazla 5000-6000TL civarinda bir rakamdi toplamda...

Sizlere danismak istedigim konularsa soyle:
1. Istanbul'da non ablative lazer yaptirmis olan var mi?
2. Varsa yapan Dermatalog muydu yoksa Plastik cerrah miydi?
3. Klinigin adresi, telefonu nedir?
4. Ne kadara yaptirdiniz?
5. Lazerin markasi neydi? Kullanilan baslik neydi?
6. Lazerin yani sira enjeksiyon, dolgu veya PRP gibi uyguamalar yapti mi?
7. Kac seans sonra fark gordunuz? Her seanstan sonra kizariklik, aci vs. tecrubeleriniz neydi?
8. Baska tavsiyeleriniz var mi?
9. Superplast icin ne dersiniz? Cok mu abartili fiyatlar? Daha once gidenler memnun mu kaldilar?
10. Cihangir Toraman'a tedavi olan var mi?

COK TESEKKUR EDERIM :)

Merhaba arkadaslar,

Ben 29 yasindayim ve son 15 yildir sivilceler ve sivilce izleriyle ugrasiyorum. Gercekten artik biktim...
Yakin zamana kadar aktif sivilcelerim oldugu icin daha cok doktor kontrolunde kurutucu tedaviler (surme ilaclardan roaccurane tedavisine kadar) gordum. Artik eskisi kadar sivilce cikmiyor, sadece mensturasyon donemin oncesinde genelde cene bolgemde 2-3 tane ufak sivilce oluyor o kadar.

Kararimi verdim, bu sivilce izlerinden kurtulmak istiyorum ve lazer tedavisi yaptirmayi dusunuyorum. Daha once herhangi bir kimyasal peeling falan uygulatmadim ama o tarz seylerin benim sorunum icin hafif kalacagi kanisindayim. Cene seviyemde kirmizi izler, yanak ve alinda ise ice pick ve boxcar tarzi izler ve genislemis gozeneklerim var.

Co2 fraksiyonel lazerlerin kabuklanma yaptigini ve iyilesme surecinin uzun surdugunu bircok yerde okudum. Sonuclarindan memnun olanlar da cok, "leke veya pigmantasyon yapti" diyen de cok.

Tercihimi non ablative (yani soymayan) lazerlerden yana yapmak istiyorum. Internetten arastirdigimda Palomar StarLux1540 diye bir lazer buldum. Herkes cok memnun kaldigini yazmis. Ben de bu lazeri Turkiye'ye getiren ithalatci firma Innova Medical ile temasa gectim. Bana Istanbul Nisantasi'nda SUPERPLAST'a oldugunu soylediler. Hemen oradan randevu aldim. Uygulamayi yapan doktor Cihangir Bey diye biri, genc ama bu konuda tecrubeli bir doktor gibi geldi. 4-5 uygulama yapacagini, sadece lazer degil ayni zamanda cesitli enjeksiyonlar ve son olarakta PRP yapacagini ve sonuctan memnun kalacagimi soyledi. Fakat verdigi fiyat abartili geldi: Seansina 1500USD dedi. Pazarlik etmedim ama benim dusundugum en fazla 5000-6000TL civarinda bir rakamdi toplamda...

Sizlere danismak istedigim konularsa soyle:
1. Istanbul'da non ablative lazer yaptirmis olan var mi?
2. Varsa yapan Dermatalog muydu yoksa Plastik cerrah miydi?
3. Klinigin adresi, telefonu nedir?
4. Ne kadara yaptirdiniz?
5. Lazerin markasi neydi? Kullanilan baslik neydi?
6. Lazerin yani sira enjeksiyon, dolgu veya PRP gibi uyguamalar yapti mi?
7. Kac seans sonra fark gordunuz? Her seanstan sonra kizariklik, aci vs. tecrubeleriniz neydi?
8. Baska tavsiyeleriniz var mi?
9. Superplast icin ne dersiniz? Cok mu abartili fiyatlar? Daha once gidenler memnun mu kaldilar?
10. Cihangir Toraman'a tedavi olan var mi?

COK TESEKKUR EDERIM :)

mrb aycelen33.
ben de yıllardır akne çukurları ile uğraşıyorum..senin yorumuna istinaden dilek hanıma gittim bugün.randevu aldım. haftaya fraksiyonel lazer yaptıracağım..senin sorun nedir bilmiyoum ama buğday tenliyim ve çukularım ço kfazla..sizce bi faydası olur mu..daha kötü olur mu ne olur bana bi cevap verir misin.daha kötü olmaktan çok oorkuyorum.800 tl ye anlaştık..eskisinden kötü olamz dedi ama yine de korkuyorum yorumlar çok olumsuz..birde lazerden sonra cilde nasıl bakmak gerekiyo..sanırım çok hassaslaşıyo ne olur bi cevap verir misin

yaptırma derim sana

bende bugün yaptırdım saat 5 e dogru. 20-25dk kadar flan sürdü uygulama. bazı yerler 2 kere geçildi. acı eşiğim yüksek olduğu için derin çalıştı doktor sağolsun. şuanda varya öyle yanıyor ki yüzüm fena şekilde yanıyorrr bepanthene ve güneş kremini sürekli sürecekmişim. haftaya da kontrole gel diye randevu yazdı doktor. ilk yapıldıktan sonra çok fena yanıyordu şuan birazdaha hafif ama hala daha yanıyor. 4 gün flan hiç su değdirmeyeceksin yüzüne dedi. bu arada gece yatarkende mi güneş kremini sürmemiz gerekiyor acaba bilmiyorum soramadımda onu

ben gecede nemlendirici sürüp üstüne güneş koruyucu sürüp öyle yatıyorum şahsen :) ilk 1 hafta gerçekten çok sıkıntılı geçiyo aynalara bakınca kendini tanıyamıyosun kabuklar dökülünce ve yüzündeki şişlik inince değerlendirebiliyosun ancak kendini benim 12.günüm fraksiyonel co2 + prp yaptırdım özellikle yanak bölgesine daha derin girildi ve o bölge dikkatli bakılınca ve yüzünü yıkayınca kızarıklık çok belli oluyo beklediğim etkiyi kesinlikle alamadım ama karamsarlığa kapılmak istemiyorum sonuçta yanlız 1 seans yaptırdım fakat daha iyi sonuçlar olabilirdi doktor bana kontrole gel falan da dememişti ben ama haftaya arıycam ve kontrole gidicem ilk kontrolde doktorun söyleyecekleri çok önemli benim için ama sanırım 1 seans daha gerekicek yüzüm bu şekilde kalırsa ama ben bu tedavinin her geçen gün cildin daha da kendini toparladığı ve net etkisini görmek için genelde 1 ay bekleyin falan deniliyo forumlarda ama yüzümdeki kızarıklık canımı sıkmaya başladı umarım uzun süre böyle kalmaz hala insan içine karışmak istemiyorum psikolojik süreci çok zor bi aşama gerçekten sende uzun uzun ve sık sık yaz lütfen burdan öğrendiğimiz bilgileri paylaşalım ve bu süreci sıkıntısız geçirelim inşallah ben ilk bir hafta sigara imemiştim fakat son 4-5 gündür günde 3-4 tek içiyorum umarım çok kötü bir etkisi olmaz baya uzun oldu ama burası bi nevi içine dökme yeri oldu bizim için sende yaz böle cnm

evet kızarıklık başa bela, yanma hissi geçti gibi ama krem flan sürünce tekrar yanmaya başlıyor. yüzümde ince ince kanamalar oldu çok ince ama. şuanda da bayrağımızın rengi gibi kıpkırmızı tüm yüzüm. tüm yüze yaptırdım ben daha iyi olsun diye. bu arada hocamız co2yi tavsiye etmedi ben başka yerle anlaştım bu arada. uzman bir doktorla anlaştım. 3 seans tüm yüz olarak. öncesi ve sonrası fotoları gösterdi erbium lazer olarak bu derin çalışınca co2den çok daha etkili dedi. baktım fotolar çok güzel baya farketmiş öncesi ve sonraları. benimde fotomu çekti ve o fotolar hep 1-2 seans yapılan fotolarmış. ben 3 seans olacagm şmdiden seviniyorum baya. yüzüm şuanda acayip şekilde şiş ve kıpppkırmızııııııııı.. bu kızarıklık ne zaman geçer bilmiyorum erbium olduğu için briazdaha geç geçermiş birde hoca derin çalıştım dedi daha iyi olsun diye bazı yerleri 2 kere geçti. acı eşiğim yüksekmiş gıkım çıkmadı başta gözlerim bile titriyordu heyecandan. bende gece sadece bepanthene sürdüm sabah kalkar kalkmazda sebamedin 50+ sürdüm. sebamed kireç gibi olduğu için şuanda yüzümün kızarıklıgını kapatıyor ama doktorun sürdüğü güneş kremi su bazlıymış hiç belli etmiyordu yüzünde varlığını markasını aldım o kremin su bazlı güzel bir krem. elimdeki güneş kremlerini bitireyim yazın onu kullanırım büyük ihtimal. hiç sevmiyorum yüzümde kireç gibi duran kremleri. sana doktor ne dedi kızarıklıgın ne zamana geçer dedi. şuanda da kıpkırmızımı yüzün hala :/

yanma hissi benim lazerden sonraki 2 saat sonunda tamamen geçmişti kremi sürünce çok hafif yanıyodu ilk gün o da hemen geçiyordu.Benim yüzümde lazer uygulanır ken çok hafif bir kaç kanama olmuş ama ondan sonra kanama olmadı benim tüm yüz yapılmadı çene bölgesi ve erkeklerdeki bıyık ve sakal bölgesine yapılmadı erbiyum lazerden maalesef pek memnun kalan yok umarım senin işini görür yüzün şişken çok güzel görünür fakat şişler inince asıl etki belli olur erbiyumdaki max derinlik bile frakiyonel co2 deki derinliğin 5 te 1 ibu yüzden izlerin yüzeyselse faydasını görebilirsin veya tekrarlayan seanslardada faydası olur tabiki ilk 1 hafta mümkünse gündüz dışarı çıkmamaya çalış sen birde doktor kızarıklığın şu kadar sürer gibi bişi demedi bana çünkü daha ilk seans ve her cildin vereceği tepki farklıdır bu yüzden bişi demedi bana kremleri ilk 15 gün hiç aksatma ben hala çift krem yanımda dolaşıyorum evin içinde :) bakalım gözeneklerin kapanması için 1 seans daha gidicem 2-3 ay sonra sanırım

evet bende 2 kremle geziyorum evin içinde biri bepanthene diğeride sebamedin 50+ güneş kremiyle. günde 3-4 kere hem güneş kremini sürüyorum hemde bepantheneyi. yüzüm kreç gibi hala 3 gün su değmeyeceği için krem üstüne krem sürüyorum boyna :S :S ıslak birşeylede silemiyorum yüzümü ki doktor kesinlikle su değmeyecek 3-4 gün dedi. şuanlık sürekli bepanthne ve güneş kremi. doktorun uygulamada sürdüğü kremler bile hala yüzümdeler. yıkayamadıgım için hepsi yüzümde duruyor. 2 gün daha öyle duracak yüzümde sonrada ılık suyla antibakteriyel likid sabunu var sebamedin onunla köpükleyip yıkayıp önce bepanthne sürüp arkasından da güneş kremini sürmeyi düşünüyorum. cuma günü kontrol randevusu verdi oranın hemşiresi. aynen banada doktor şu gün gel diye hiçbirşey söylemedi. kontrolden sonra herşey netlik kazanacak gibi. bu arada bu kızarıklık yerini alttan yeni deri çıkartmaya mı bırakcak yoksa kendiliğinden dökülecekmi bu kızarıklık. hala eskisi kadar olmasada baya kızarık lazerin geçtiği yerler. kabuklanmada kanayan yerlerde oldu aynen yara şeklinde küçük küçük. onlar ne zaman geçer acaba :S :S yüzüm şuan baya gergin kıpırdatamıyorum resmen sanki alçı var yüzümde seninkiside öylemi.

bana doktor ertesi günü banyo yapabilirsin demişti seninle bizim uygulamalarımız farklı olduğu için etkileri de farklı olucaktır sanırım 2-3 gün yüzün yıkanmadığından yüzünü yıkadığında kahverengi kabuklarla karşılaşacaksın onlar dökülücek bi kaç güne ve ciltteki kızarıklık devam edicek ama hemen pürüzsüz gözeneksiz cilt gelmiyo izler yüzeyselleşmiş oluyo ama yinede hemen beklediğin etkiyi göremiyosun benim şimdilik böle bakalım sende yaz sık sık her gün bi tane yazayım diye düşünme yaz gitsin :)

bana doktor ertesi günü banyo yapabilirsin demişti seninle bizim uygulamalarımız farklı olduğu için etkileri de farklı olucaktır sanırım 2-3 gün yüzün yıkanmadığından yüzünü yıkadığında kahverengi kabuklarla karşılaşacaksın onlar dökülücek bi kaç güne ve ciltteki kızarıklık devam edicek ama hemen pürüzsüz gözeneksiz cilt gelmiyo izler yüzeyselleşmiş oluyo ama yinede hemen beklediğin etkiyi göremiyosun benim şimdilik böle bakalım sende yaz sık sık her gün bi tane yazayım diye düşünme yaz gitsin :)

tmm tmm ztn seni altta online olarak görünce baya sevindimmm. ben yarın nöbetci eczane bulup yeni bir bepanthene alayım valla 1 tanesi 3 gün bile gitmeyecek anlaşılan :/ şuanda da yüzümde kaşıntı var o yara gibi olan şeyler mı kaşındırtıyor acaba

yanlışlıkla 3 kez göndermişim bepanthene i cilt hupp hemen 2 dkda emiyo valla ben 2.kutunun sonlarına geldim güneş koruyucu biraz daha etkili yoksa 4-5 kutu bepannthene giderdi heralde )

arkadaşlar 2 hafta önce elos poliknik/ankarada yaptırdım suratım şuan hala kırmızı bende kabuklar oluşmadı yüzeysel kızarıklıklar var ne zaman geçer yoksa hep böyle mi kalcak(((( krem olrakta sadece silverdin kullanıyorum.
NOLUR BİLEN CEVAP VERSİN ÇOK MUTSUZUM BEN

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…