co2 fraksiyonel lazer yaptırdım

amannnn bir deli kendimi sanıyordum neyse seni gördüm tek olmadıgımı gördüm zügürt tesellisi yaptım sivilce izi dönem akneleri gibi antin kuntin sorunlarım varken gittim en agırını yaptırdım : erbium

geçen sene fraksiyonel 2 seans yaptırdım çok usul soyuyor, yüzeysel kalıyor diye geçen perşembe akşam uyguşlandı Allah'ım nasıl bir acı nasıl bir yanma konuşamadım yemek yiyemedim şimdi soyuluyo şakır şakır erkek kardeşim de dr o da :''aman abla çok güzel cilt geliyo iyi koru sıfır güneş'' deyip duruyor bakalım

zaten ben de işyerinden izin filan alamadım cuma gününe istedim şefim vermedi öyle kahveringi/kızarık bir suratla işe geldim görenler agzı açık donakalmışlıkla karşıladır beni ;ama rahat ol fraksiyonelde yaptır işe git diger gün makyaj yap güncel hayatından seni koparmıyor ;lakin çok ince soyuyor ben de dedim zahmetini çekeyim 3defalık sonuç alayım ne kadar sakinleşitirici iyileştirici krem/merhem(bepantene,silverdin,madecassol aldım elimde patladı sürme erken soyulsun çabuk kurtul dedi dr öyle de oldu) sürülürse soyulma o kadar öteleniyo üst deri tahribatı tamir etmeye başlıyo ama nasıl geriliyo şakır şakır yarılıyo yani cuma akşamı yaptırırsın birşeyler sürmezsen ptesi işe rahatlıkla gidebilirsin

Son düzenleme:

dermarollerdan bahsediyorsun öyle bi hevesle aldımki onu çaresizlikten kim ne dese inanıp deniyorsun 1 yıl oldu nerdeyse hiç bir halta yaramadı attım zaten çin işkencesi ilk yapıosun 1 hafta böle ödem gibi artık geriliyor yüzün iyileşti sanıyrsun 15 gün 1 ay yapma yine aynı ki dahda delik deişk etti. hep derim güzel yüzüm var rbbime şükür ama bu delikler yüzünden kıymtni ne ben biliyorum ne karışımdaki mutlaka dikkat çekiyor makyajlı gezmek zorundasın ömür boyu bunlarla yaşıcam çaresi yok fraksiyonelde çok düşündüm fyda gören yok konu açan arkdaşda %30 iyilşme gördüm demiş bimiyorum zaten çaresi olsa mustafa sandal izel yaptırdı tedavi soydurdular ama hala aynı yüzümde başka bir yer olsa takmıcam kafayı ama taksamda bişi degişmiyor çatlaklar gibi bunlarında tedvsi yok arkdaşlar hep para tuzagı ne kremler kullandım fiyasko ne maskler ne soyucu ürünler zaten çatlak tedavisi bulunsa akne scarlarında tedavisi olcak ama derinin kendini yenilemisi eskisi gbi olması malesef bu teknolojiyle mümkün degil yüzde bilmem kaç düzelir belki ama eski haline dönmez en azından ben okadar araştırdım okudum kendim denedim sonuç alana rastlamadım....

arkadaslar ben fraksıyonel co2 yı guya cok ıyı bı doktorda yaptrım bugun ıkı hafta oldu yuzum hala kızarık ve lazer atıs yerlerınde lekeler var kırmızı kırmızı noktacıklar o kadar bozuldukı psıkolojım cıldım zaten guzeldı daha guzel olsun tek renk oldun dıye yaptdım allahım cok acı cekıyrum cok pısmanım gercı hangı doktora gttysen sutec normal bu hassayet br ay kadar surebılr dıyor napcam ben???? benım durumumnmda olupta duzeln var mı chanel galıba senın ıyılesme surtecınde 3 hafta surmustu gun sayıyorum resmen

chanel cıgım merhaba ıkı haftadr senın yazdıgın butun yazılıarı belkı uc kere okumsumdur cunku ben fraksyobnel co2 yaptrdım ıkı hafta once sısme dokulme falan hıc olmadı ama lazer atıs yerlerı krımızı kırmızı kaldı ve cıldım cok hassaslastı konustugum uc doktorda bu durumun normal oldugunu sledı ama ben cook korkyrum cunku ben dertsız basıma dert aldım chanel ne olur yardım et bana destek ol

Canım sakin ol, bu kadar endişelenme. bir aylık süre tanı cildine. 2 haftada düzelmesini bekleyemezsin. yerli yersiz şeyler sürerek cildini mahvetme. cildinin hassaslaşması normal. yavaş yavaş düzelecektir.

Son düzenleme:
resıgned cok tesekkur ederım rahatlattgın ıcın sen yaptrıdn mı pekı co2 fraksyonel ya da bı bılgın var mı canım

Ben fraxiyonel lazer yaptırdım.sedasyon altında yapıldığı için uyandığımda ağrısını hissettim dayanılmayacak gibi değil.ama şişlik ve kızarıklık gerçekten oluyo ve 4-5 günde geçio.etkisine gelince fraxiyonel lazer 1 seans yaptığım için etki 0.ama co2 lazer daha etkili ve daha pahalı bi yöntem onu yapmaya karar verdim.iz falan kalmadı.erbiımdu benim yaptığımda ama co2 daha etkili onu yapmayı düşünüyorum .yapınca yazarım size maalesef %100 etki yok.bnu kabullenmek gerek.ama %50 bence değer...

Siteye uzun zamandır girmiyordum. boş ve uygun zaman bulamadığım için co2 lazeri kasımda yaptıramadım 2 gün önce ilk seansı yaptırdım İstanbul Acıbademde. Mecburiyetten co2 lazeri yaptırdım çünkü yüzümdeki sivilce çukurları hafif değil belirgin ve çok moralimi bozuyor heryerde olmasada bazı bölgelerde fazla var. aylardır kullandığım isotrexin ve eritretin adlı jellerin çukurlara faydası sıfırdı. Düzenli olarak doktor önerisi ile her birini en az birer ay yoğun bir şekilde aksatmadam sürerek kullanmama rağmen sonuç fiyasko cilt soyucu jeller çukurlara hiç fayda etmedi. İstanbulda lazeri uygulayan doktor bana yüzümün bu uygulama için uygun olduğunu ve şu ana dek yaptığı kişilerde lazer lekesi kalmadığını ve hepsinde az da olsa mutlaka düzelme olduğunu söyledi. alternatif olmadığı için izler konusunda 1.ci en iyi tedavi co2 lazer olduğunundan bende kabul ettim.
Her bölgeye atış yapılmadı seans süresi 3-4 dk. sürdü en fazla 25 atış yapılmıştır zaten alnımda iz sorunu yok. Cildimde şu an atış bölgelerinde kızamık geçirmiş gibi çirkin lekeler var biraz azaldı ama geçmedi doktor zamanla o lekelerin geçeceğini söyledi ama buradaki yorumlar beni çok endişelendiriyor. Orta derecede uyguladı doktor lazer seansını. lazer sonrası atış yapılan yerlerde çirkin lekeler oluştu kırmizı, çok belirgin eve gelirken gören insanlar bana zavallı bir ucubeymişim gibi baktılar o derecede tuhaf bir görüntü. Yüzümdeki lazer lekeleri kaç gün sonra geçecek? kaç gün sonra evden çıkabilirim en fazla 3-4 gün evde kalabilirim çünkü dersler var. Bu haldede dışarı çıkmak istemiyorum insanların bakışları, bu yüzle görünmek çok ağır bir psikoloji. Yaptıranlar kaç gün sonra lazer lekeleri silindi cevap bekliyorum birde bana co2 lazer yapıldı lazerin markası geçen seneki lazerler değilmiş, geçen seneki lazerler istanbul acıbademde erbiummuş şimdi bana yapılan lazerin markası istanbuldaki tüm acıbadem şubelerinde kullanılan marka lazermiş (doktor dedi) uygulama sonrası 24 saat yüzümü yıkamadım, eve dönerken de 50 spflik güneş losyonu sürdüm yaptırlanlar neler yaptılar uygulama sonrası? tüm yüzde kızarma olmadı sadece atış yapılan yerlerde oldu. Lazer lekeleri kaç gün sonra geçecek? sizin seans süreleri ne kadardı? güneş koruyucu kullandınızmı güneşe çıkarken? cvp bekliyorum.​

sevgılı kımmel sana yapılan co2 fraksyonel lazer degılmı ben de maalesefff 2.5 hafta once yaprdım hemde bır hıc ugruna daha berrak purussuz cılt ıcın hala yuzum kızarık senın de dedıgın gıbı lazer ats yapılan yerlerde kızamık gecrmıs gıbı bı goruntu var ama sabırlı ol dedı konsutgum 3 ayı doktorda gunesee cıkmadıgın muddetce lazer lekesı kalmaz dyolar ama nette bır haftda lekelrı gecen ınsanları okuyyunca moralım bozuıluyor galıba benım cıdlım asırı tepkı verdı aslında buarada bızı en ıyı aydınlatacak ksı chanel onu konu baslıgındayız ve o 3 seans yaptrdı her detayı bılıyor chanel bızı duyosan cvp ver ve kımmel sen de yzunden gun gun haberdar et benı belkı de benımkı kadar uzun surmez benım duzgun olan psıkolojım de cıldım de bozuldu lekelendı ama dktorlar gececek dyor

Co2 lazerdi. Lazerin üzerinde fractional co2 laser yazıyordu diğer parçasındada quantum ipl yazıyordu ama lazerin markasını anımsayamıyorum benim ilk seans süresi en fazla 5 dk. sürmüştür. Çok acı verici bir yanma hissi olmadı. bu durum belki orta seviyede uygulaması veya dayanıklılıklada ilgili olabilir. gözlere koruyucu takılıyor bu yüzden nasıl yapıldığını göremiyorsunuz ama hissediğim kadarıyla en fazla 20 atış yapıldı yanma hissinden anladım. Sana uygulanan lazerin markası neydi? uygulama kaç dk. sürdü? seansı acıbademdemi yaptırdın?
Dünkü kızarıklıklar bugün biraz silikleşti ama hala var. bende şişme ve kabuklaşma durumu olmadı tek şikayetim; lazer sonarsı atış bölgelerinde oluşan kızamık lekeleri gibi lekeler biraz azaldı ama hala var. benim 3. gün bitti ama hala lekeler var sende neden böyle bir reaksiyon oluşmuş olabilir ki? atış yaplan heryerde mi lekeler geçmedi? sen seans sonarsı 24 saat içinde yüzüne su değdirdin mi? ve güneşe çıkmadan en az 10 dk. önce güneş koruyucusu sürdün mü? doktor kimsede leke kalmadığını söyledi ama belki ticari kar için yalan atıyorda olabilir her doktora pekte güven olmaz. Ama ben mecburen bu duruma katlandım izler olmasaydı böyle birşeye asla kalkışmazdım çünkü diğer tedaviler hiç işe yaramadı cilti soyucu jeller son olarak bunu uygulattım. Sen cildinde kalan lazer lekeleri için doktora şikayet etsene belki bir şeyi yanlış yapmıştır doktorun adı ne? bir de sende geçmeyen lazer lekeleri çok mu belirgin ve rahatsız edici cildin açık renkli mi sesimiduyun?​

Co2 lazerdi. Lazerin üzerinde fractional co2 laser yazıyordu diğer parçasındada quantum ipl yazıyordu ama lazerin markasını anımsayamıyorum benim ilk seans süresi en fazla 5 dk. sürmüştür. Çok acı verici bir yanma hissi olmadı. bu durum belki orta seviyede uygulaması veya dayanıklılıklada ilgili olabilir. gözlere koruyucu takılıyor bu yüzden nasıl yapıldığını göremiyorsunuz ama hissediğim kadarıyla en fazla 20 atış yapıldı yanma hissinden anladım. Sana uygulanan lazerin markası neydi? uygulama kaç dk. sürdü? seansı acıbademdemi yaptırdın?
Dünkü kızarıklıklar bugün biraz silikleşti ama hala var. bende şişme ve kabuklaşma durumu olmadı tek şikayetim; lazer sonarsı atış bölgelerinde oluşan kızamık lekeleri gibi lekeler biraz azaldı ama hala var. benim 3. gün bitti ama hala lekeler var senin yüzünde neden böyle bir reaksiyon oluşmuş olabilir ki? Atış yaplan heryerde mi lekeler geçmedi? sen seans sonrası 24 saat içinde yüzüne su değdirdin mi? Güneşe çıkmadan en az 10 dk. önce güneş koruyucusu sürdün mü? Bir süre makyaj yapılmamalıymış uygulama sonrası. Doktor kimsede leke kalmadığını ve azda olsa herkesin fayda gördüğünü söyledi ama para almak için yalan söylüyorda olabilir doktorların çoğu kendi kazancını düşünür. bu lazer olayı ile tedavide garantisi olmadan kolay yoldan çok para kazanıyorlar. Ama ben mecburen bu duruma katlandım izler olmasaydı böyle birşeye asla kalkışmazdım çünkü diğer tedaviler hiç işe yaramadı cilt soyucu jeller son olarak bunu uygulattım. Sen cildinde kalan lazer lekeleri için doktoru şikayet etsene para karşılığı yüzünü soktuğu durumu söyle belki bir şeyi yanlış yapmıştır bence en fazla 8-9 günde ciltdin eski haline dönmeliydi böyle bir şey affedilemez. doktorun adı ne? bir de sende geçmeyen lazer lekeleri çok mu belirgin ve rahatsız edici cildin açık renkli mi sesimiduyun?​

canım bana yapılan da co2 lazerdı evet ve doktorum gunes gokturk md dermatolojı evet 24 saat sonra su degdrdım hep gunes koruyucu surdum dort ayrı uzman doktorada sordum doktorun yanlıs bsey yapmamıs zaten ıyı bı doktor dedıler ama bılıuyomsun psıkolojım mahfoldu evet sankı cok agrda olsa soluyorlar cunku ılk gunler cger gbydı ama bugun 18.gun hala belırgın fondoten surmeden cıkamyrum dısarı ve benım cıldım gercekten guzeldı tek rahatlamam her doktorda o kırmızı lekelrın gececegını soluyor hatta bazen bı ıkı aya bulabılen kızarıklıklar olusuyomus bende de aynı sendekı gıbı kabuklanma kahverengılesme sısme olmadı sadece ozellıkle sol yanagımda 10 tane falan kızamık lekesı gıbı kırmızı kırmızı noktacıklar var cıldrmak uzereyım kımmel ınankı kafayı yycemmm

benım doktorum gunes erturk unlu bı doktor md dermatolojıde yaptrdım evet normalde bır haftada gececek olan lekeler bugun 18 gun hala gecmedı ama ıcımı tek rahatlatan uc veya dort doktorunda aynı seyı solemesı merak etme lazer lekesı kalmaz dıyoklar ama ben mahfoldum uyuyamyrum aynaya bakmadan duramyrum psıkoljım goctu resmen bı de benım cıldım zaten guzeldı o kadarrr pısmanımmkııı anlatamam tek rahatlama kaynagım bır chanel kı hıc cvp yazmadı daha msj hakkım olamdgı ıcın oan ozelden de yazamyrum onunkı cu haftayı hatta tatamen gecmesı bır ayı bulmustu bı de bır arkadasım ıkı ay yuzu cıger gıbı gezmıs sonra gecmıs beklıyrum korkudan olerek

kımmel bu arada benım ozelden msj hakkı yok 100 e ulasmadıgım ıcın sen chanel e ozelden msj atabılırmısın su yazdıklarımzı okuyup cvp yazsın o da uc ay gecmesıne ragmen yuzunde ton farklılıklarının olstgunu solemıs acaba lazerden kalan lekeler gecmıs mı coook korkmaya basladım bazıları cıldım daha beter oldu demıs uc ay olupta lekel kalanlar olmus allahım keske bu forumu okumadan fraksyonel co2 yaptrmasaydım uc gun sonra uc hafta olacak cıldım hala kırmızı kırmızı lekelı((

ünlü bir doktor uygulamış bir hata yapmaz doğru, doktorlar geçer diyorsa zamanla geçecektir lazer lekeleri silikleşiyorsa her geçen bu durum iyi. forumda mesaj sayım 100 değil bundan dolayı başkalarına özel mesaj gönderemiyorum.

kımmel pekı senın cıldın ne durumda bugun kacıncı gun kırmızlıkların gecıyormu benım bu gun 21.gun cook agr ıyılesyor (

7.gün tüm lazer lekeleri geçti ama sivilce izleri aynen duruyor :-( senin lazer seansı kaç dk sürdü??? bana en fazla 5 dk yaptı ama herkes 15 dk sürdü diyor bilmiyorum birşeyleri eksi yaptı sanırım. Acıbadem prestijli ünlü ve özel bir hastane diye orada yaptırdım ama doktoru sevmedim mizacı soğuk ve ilgisiz bir kadın diğer seansları diğer doktorun yapmasını istiyorum doktor seçiminde hata yaptım. senin doktorum iyiymiş gene kaç dk. sürdü seans süresi acaba?

benım de 5 dk surdu ve sıvılce ızlerımın durdugu gıbı bugun 22.gun lazer lekelerım hala duruyor soldular ama ben goruyrum bugun doktorum aradı merak etme gececek dıye ama o da kabul ettı benım cıldım fazla tepkı vermıs dusunsene haftaya bır ay olacak bı de basıma lazer lekesı cıktı cok tuhaf herkesınkı gecıyor benımkı azalarak solarak ılelıyor bu gdsle tamamen gecmesı bır ayı bulacak galıba:) ama cıldıne zaman tanı ızlerın kuculmesı bır ıkı ayı buluıyomus cıldın kendını yenıleme surecı en az 6 ay suruyomus guya acaba nıye benım cıldımde bole tuhaf bı reaksyon olustu cook uzuldum cook aglşadım eskı cıldımı mumla aradım evet gecıyor ama bı daha tovbeeeeeeeeee

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…