Citlenbik'in Başarı Öyküsü

bütün söylediklerinde haklısın canım öpüyorum,bana katılıyorsun kutluyorum seni;bi de arkadaşım 6_7 den sonra yemek yameyelim ki vücudumuz sabaha kadar yağ hormonlarımızı hazırlasın okey mi

hadi ara öğün yaptım diyelim o zaman ben ana öğün yemek için acıkmam.az bi şey acıkırım belki ama oda binde bir.bizim bu beslenme şekli için çok çok çokkkk acıkmak lazım bi sonraki öğünü yemek için bununda en önemli kuralı bu
(sütüde sabah veya akşam yada 2 sinden birinde içilebilir).

ara öğünlerden kastım canım su dışında hiç bişey yememek içmemek benim ki bu,bu yaptığım beslenme şeklininde olmazsa olmazı bu.zaten öğünlerde istediğin karnın doyana kadar yediğin için aralarda sadece su içmek isteyeceksin.benden söylemesi deneyin görün.:129::129:

çitlenbik,ben de senin bu yöntemini denemek istiyorum..geçen sene mart ayında 81 kilo ile 6 öğün şeklinde beslenerek 10 kilo verdim.ağustosta ramazanla beraber diyetten koptum..bak senesi geldi vermek yerine alıyorum.:2:.diyet yapmayacağım diyorum..ne bulursam patlayana kadar yiyorum.şişmeye başlayınca tırsıp diyet yapayım diyorum..ona da en çok iki gün dayanabiliyorum..bozup yine yiyorum..acaip sıkıldım sorma..senin beslenme şeklin dikkatimi çekti..dkz ye benziyor sanki..ama ben ona da cesaret edemedim..doyduktan sonrada yerim diye korkuyorum..dediğin gibi diyetten sıkılıyor insan..ömür boyu uygulayabilecek bir yöntem olmalı..bu seninki öyle gibi görünüyor..ben haftada yarım kiloya razıyım...bu sabah tartıldım 78.5 kilo geldim..hep diyet yapıp bırakarak..60 kilo olmayı istiyorum..kendime 8 ay süre tanısam...seni takip ediyorum..sen geç kalktığın için iki öğün yiyorsun..her istediğini yiyorsun sanırım..6 dan sonra yemiyorsun di mi..bir gün yediklerini ölçüleri ile yazabilir misin?örnek olması bakımından?doyma kısmı en çok korktuğum kısım..onu ayarlayamam diye endişe ediyorum..çok uzun oldu kusura bakma..cevap yazarsan sevinirim..

arkadaşım, çok fazla da yesen doymamaktan korkuyorsun seni okadar iyi anlıyorum ki bir zamanlar bende böyleydim, karnım tıka basa dolduğu halde hala yemeye devam ederdim. buna duygusal açlık diyorlar neden karnaklandığını bulup düzeltirsen normale dönebilirsin. bendeki sebebi duygusal yoksunluktu, diyet yapıcam aç kalıcam yemekten/lezzetten mahrum kalıcam korkusuyla bol bol yerdim. nezamanki diyeti bıraktım, istediğim şeyi istediğim kadar yiyebilirim ama ben bunu yemeye ihtiyacım olmadığı için yememeyi tercih ediyorum ama canım isterse yerim şimdilik yemeyeceğim dedim yavaş yavaş normale döndüm. baktım yıllardır sürekli kilo alan ben, diyetisyenlerin sadece kilo alışını ancak yavaşlatabildiği ben hızla kilo veriyordum o motivasyonla birde spora başladım ve 1 yıl içinde 20 kilo verdim üstelik spor sayesinde 30 kilo vermiş gibi görünüyorum, sarkma yok selülit kalmadı genç kız gibi oldum:))) kısaca şunu demek istiyorum insanın karnı yumruğu kadar yiyecekle doyarmış mide bu miktarı alınca beyne doydum sinyali yollarmış tabii siz bu sinyalleri diyette ara öğünle, acıkmadan saatli beslenmeyle vs.. bozmadıysanız. malesef çoğumuz bu sinyallerimizi bozmuşuz şimdi acıkmak da doymakta yeniden öğrenmemiz gereken şeyler sonrası çooook basit midemiz acıkınca yiyoruz doyunca bırakıyoruz, normal yiyoruz, normal kiloda oluyoruz.

merhaba arkadaşım hoşgeldin
aynan bende senin gibiydim 6 öğün beslenerek kilo verdim sonuç ne hepsini geri aldım fazlasıyla hemde.bu yaptığımız diet değil zaten 3 gün de bu yeme düzenine alışacaksın,acıkma ve doyma sürecini takip edeceksin.kaçta kalkıyosun? kalktığım zaman kahvaltı
yapıyorum ben saat 12 de doyma hissini alınca bırakıyorum aradan 5_6 saat geçtikten sonra hangisinde daha çok acıkırsam ,acıkırsam diyorum bak bu önemli 5buçukta veya 6 da son yemeğimi yiyorum doyana kadar.6 dan sonra kesinlikle yemiyorum.niye cesaret edemiyosun anlamadım bu beslenme şeklinde herşeyi acıktığın zaman yediğin için hiç bıkmadan yapacaksın emin ol.eğer sabah saaterken kalkıyorsan 3 öğün yiyebilirsin aralarda 5_6 saat olması lazım ama bunu unutma.örnğn:7 de kalkıyorsan 3 öğün yiyebilirsin.ama benim gibi 12 de kalkıyosan 2 öğün yemelisin.kendine süre tanıma sakın bunu beslenme şeklin olarak algıla.
doyma kısmına gelince bitanem herkesin midesi farklıdır.bnim yediğim belki seni doyurmuyacaktır yada fazla gelecektir sana.onada bir çözüm bulayım hani doydukatan sonra bi lokma bile yemek istemezsinya öyle olana kadar ye ondan sonrada üstüne 1 bardak su iç bak nasıl doyduğunu anlayacaksın,gözün yemek görmek istemicek.sorada yatana kadar sakın bi şey yeme ,yemeki vücudumuz sabaha kadar yağ yakma hormonunu hazırlasın.ok.mi canım yarın başla 1 hafta sonra kaç gram verdiğini bekliyorum.kolay gelsin diyeceğim ama bi zorluk kısmı ykki çok güzel bu beslenme şekli yaptıkça yapmak isteyeceksin;sıkılmadan her istediğini yediğin için.

evet canım işte bu kadar malesef acıkma doyma sinyallrimizi ara öğün bilmem ne diyeti ile bozduk durduk şimdiye kadar.ama verdiğimiz kiloları alıncada akıllandık sonunda.formülümüz;acıkınca ye,doyunca bırak bu kadar basit.kendinize sorun acıktıkmı diye eğer duygusal olarak acıktıysanız yemeyin ama gerçekten acıktıysanız yeyin
sanada çok tebrikler diyet yapmadan vücudunun sesini dinleyip ona göre davranıp zayıfladığın için tebrikler canım.

Citlenbik canım; bugün 7 gün oldu senin yöntemini deniyorum sadece 600 gr verdim sinirlendim.Ama hiç spor yok

Son düzenleme:
Citlenbik canım; bugün 7 gün oldu senin yöntemini deniyorum sadece 600 gr verdim sinirlendim.

tabi bende öyle yesem bende veremez ve sinirlenirdim heralde ,ya bide bana senin vücut alışmış diyosun asıl zor zamanımdayım ben zor verme döneminde ama yinede haftada en az 1 kilo en az diyorum bak gidiyo ve her istediğimi yiyerek senin yöntemin inanki insanların yönünü şaşırtcak ilk örnek yukarda bakalım diğerleri güzel sonuç alırda aklanırsın

kızım sen ne yapmaya çalışyorsun be sen bi kere bunu yapmıyosun bu konuya cavap verme hakkın yok.1 sene gelince kilo almış halini çok merak ediyorum.haftada 1 kilo fazla.bence 500 gr yeterlidir bi daha almamk için.

kızım sen ne yapmaya çalışyorsun be sen bi kere bunu yapmıyosun bu konuya cavap verme hakkın yok.1 sene gelince kilo almış halini çok merak ediyorum.haftada 1 kilo fazla.bence 500 gr yeterlidir bi daha almamk için.

benim bişey yapmaya çalıştığım yok,ve ben bunu doğal olarak yapıyorum sadece yani zorlıyım doyma hissim gelsin yada dur iice acıkıyım demiyorum farkım bu ve neden hep kilo alıcamı söylüyosunki benim zaten bu benim doğal beslenme yaşantım hep böyle giderse daha kilo almak için bişeyler yapmam gerekicek ben ondan korkuyorum ve benim topiğimde yazılan bi yorumdada senin tam tersini söylüyo bakarsan görürsün herkez aynı düşünmüyo ,istemezsen tabikide bidaha yazmam ,,,

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...iceksaglikli-yasam-gunlugum.html#post19921292

Citlenbik canım; bugün 7 gün oldu senin yöntemini deniyorum sadece 600 gr verdim sinirlendim.Ama hiç spor yok

canım zaten bu beslenme şeklinde haftada 500 gr veriyosun yada 600gr bilemedin 700 gr..böyle az az verilerek zayıflıyacaksın kalıcı olarak.ben de 500 gr veriyorum.sen süper gidiyosun neden sinirlendin.unutma az az ama kalıcı.bazı kendini bilmezler başka diyet yapıp çok kilo verdiklerini söylüyorlar bende zamanında yaptım o diyetleri ama sonunda geri aldım onlarda alıcak inşallah o günleride görecez tabiiki saklamadan söylerlerse..
mesela sen diyeti bırakınca tekraardan almak istermiydin bizim bu beslenmemizde buna yer yok .ama diğer daha çok kilo verdiren dietlere geç hemen alıcaksın kiloyu bu üzücü durum değil mi.

Eşim 3 hafta oldu başlayalı, şimdiye kadar hiç diyet yapmadı Yaşı da 55, 4,5 kilo verdi Benim yaşım 47 inan ki tavukların kemiklerini bile tartıyorum ne kadar geliyor diye Gerek diyetisyen eşliğinde Gerekse akupunktur ile en fazla 15 kilo verdim.Şimdi bunu deniyorum bakalım sonuç ne olacak

ben bunu söylerim ve söylücemde 4 ayda 14 kilo fazlaaa

ben bunu söylerim ve söylücemde 4 ayda 14 kilo fazlaaa

neee fazlamııııtatlım ayda 4 kilo vermek zaten normal olan bu ama ben dahada bazı haftalar az kilo verdiğimi biliyorum geceleri mecburen yemek zorunda olduğum zamanlarda dahada neden 16 kilo veremedimki ayda 4 olmuş olurdu diyorum yanlış düşünüyosun neyse uzatmıycam kedi uzanamadığı ciğere mındar dermiş öyle olsun bu senin fikrin

Kızlar ben 3 sene önce 15 kiloyu günde 3 saat sporla kendime ait özel yağsız yemek yaparak verdim. yağı ve şekeri kesince, sporla da destekleyince veriliyor biliyorum, bunun 7 kilosunu geri aldım, yediğim aynı, ama kendime ait yemek yapmaya, spor yapmaya üşeniyorum Antideprasan ilaçları da kilo alımını hızlandırdı.

arkadaşım yağsız yemek yada bi şeyi keserek yaptığımız dietler vücudumuzun istemedği bi tarz.sen bu benim yaptığım yöntemle istediğini yiyerek bak kilo vermeye başlamışsın 600 gr da i bişey ayda 2 buçuk kilo kalıcı gider,kalıcı gitmeside çok iyi bi şey,yaşasın.

fazla tabii ayda 1 veya 2 kilo vermek lazım geri almamk için.sen koruda görelim nasıl koruyacaksan:87:

Çitlenbikciim bende senden habersiz olarak bu şekilde besleniyorum 1 buçuk haftadır. Saat 6dan sonra hiçbirsey yemiyorum sadece su içiyorum 1.5 litrelik su şişem var günde 2 kere dolduruyorum 3 litre su içmiş oluyorum. birde ben kahvaltı yapmayı hiç sevmeyen biriyim o yüzden kahvaltıda karpuz yada kavun yiyorum sadece. akşamda canım ne isterse mesela bugun bulgur pilavı yedim 5 bucukta hemde 2 tabak bol yoğurt tüketiyorum. Diyete başladığımda 54.9düm dün tartıldım 52.7 olmuşum. şimdi birde koşuya başlicam sıkılaşmak istiyorum çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…