Citlenbik'in Başarı Öyküsü

aslında diyet değil size uycak bi beslenme sekli seçilmeli yasam stiliniz olmalı. yoksa nereye kadar sunu yicen bunu yemicen ne kadar sıkıcı yaa.bende su anda zayıflamaya çalısıyorum ama sabah chokella bile yedim az olsada yine de yedim hemde bir dilim kadar beyaz ekmekle. kilo veriyorum mu tabi veriyorum sabah yediğim için vücudum yakıyo onu önemli olan ne kadar hareket ettiğiniz öğlen ve aksam yemeklerinde ne yediğiniz ama bence bu kadar kasmamalıyız kendimizi.biraz rahat bırakırsak hem ruhen hemde bedenen rahatlıcaz

arkadaşlar bu beslenme şekline yakın bir taneside dkz başlığı altında var.bana mantıklı geliyor.ara ögünlede zayıflanabilir ben bunada inanıyorum.fakat ara ögün olunca kişinin aklı hep yemekte oluyor.ara öğün vaktim gelmiş,akşam yemeğim şu saatte vb. gibi.ben dkz yapıyorum.acıkınca ye doyunca bırak..ve cidden karnım doyana kadar yersem 4 te bile yesem birdaha acıkmıyorum.bana bu daha cazip geliyor.ben diyet yaparken 64 kilodan aşağı inemeyen biriydim,birçok yasaklı besinim vardı.en son 58 oldum dkz ile.ama şimdi 60 kiloyum,sanırım yeme olayını abarttım biraz :))) kilo veren arkadaşlar sürekli yazarlarsa daha motive oluruz bence ve herkese diyetsiz incecik günlerrrr

haklısın ara öğünlerlede zayıflanır ama kalıcı olmaz vücud yağ depolar arada yenenleri.sende buna benzer yapıyorsun sanırım bol bol yiyerek sanada incecik günler arkadaşım

haklısın ara öğünlerlede zayıflanır ama kalıcı olmaz vücud yağ depolar arada yenenleri.sende buna benzer yapıyorsun sanırım bol bol yiyerek sanada incecik günler arkadaşım

tüm diyetisyenlerin söylediği kadarıyla ara öğün yiyenler değil yemeyenler yağ depoluyor.çünkü mide daha uzun süre aç kaldığı için kıtlık ilan ediyor ve gelen besinleri hemen yağa dönüştürüyor

ben de buna katılmıyorum bu senelerdir diyetisyenlerin uydurması bence,zayıflasınlar,gelsinler tekrar şişmanlasınlar bizde para kazanalım diye diyetisyenlerin uydurmasyonu.bütün diet yapan arkadaşlar akıllansın diye bu konuyu açtım ama nerdeeee.
bende bir çok diet yaptım ama tekrar aldım neden hep bu ara yeyin diye zırvaladıklarından diyetçilerin.

Son düzenleme:

evet canım bende ne istersem yiyorum ama acıkmayı bekliyorum bunun için.tabi 6 dan sonra yemiyim falan demiyorum ben,acıkırsam yiyorum mutlaka.vucudumuzun açlık tokluk sinyallerini dinlersek kilo verilceğine inanıyorum ben.

mesela en son kaçta yiyorsun belirli saatin yok mu canım.yani saat 10 da da acıksan yiyomusun.

kızlar bende ara öğün yaparak geçen sene 12 kilo verdim ama yarısını geri aldım
ve bu sayfayı okuyorum bir kaç gündür ve aklıma yattı
yapamıyorum ama bence doğru açlık hissini bilmek lazım galiba

(ayrıca peygamber efendimiz acıkmadan oturmayın sofraya diyor buda bize bir örnek olabilir)

Son düzenleme:

haklısın arkadaşım ee nediyeyim doğru söze.. alkışlarım ancakbravo..bu arada kandilin mübarek olsun.

evet canım acıkmadan oturmayın sofraya diyo ,ama doymadanda kalkın sofradan diyo peygamber efendimiz ona ne diyceksin

haklısın canım ama doymaktan kasıt ne sence
bence tıka basa yemek değil
tokluk hissini aldığımızda bırakmak

heh canım işte efendimizin dediği o değil zaten tokluk hissini almadan kalkın diyo o yüzden bu diyeti efendimizin dediğiyle kıyaslamayın diye söyledim zaten yoksa kimsenin bişey dediği yok

kızlar artık bu diyet saçmalıklarını bırakın bi kenara yaa nolur.çocukluk dönemlerinize baksanıza bi,acıkmadan bi lokma yer miydiniz acaba?ya da doyduktan sonra ağzınıza başka bişey atar mıydınız?yok ara öğün yok bilmem ne,bunlar insanın kafasını çok meşgul ediyo.adam gibi acıkmayı beklicez yaa ne var bunda.uykumuz gelmeden nasıl yatmıyosak ve nasıl ki uykum gelsin de yatayım diye saat kollamıyosak beslenmemiz de bu şekilde olmalı bence.acıkmadan yemicez arkadaşlar! çok basit yani.etrafımdaki zayıf kişilere bakıyorum da aç değillerse bi lokma dahi almıyolar.acıkmayı bekliyolar.eee nerde kaldı ara öğün teorisi?? cidden bi bakın etrafınıza bakalım neler oluyor hayatta? çitlenbik canım çok güzel bi konu açtın sen tekrar diyorum.beğenerek takip ediyorum topiğini ve de uygulamaya çalışıyorum elimden geldiğince.mesela acıktım az önce yedim dana gibi :) bence saat kıstılaması da yapmak yanlış.vücut bilmiyo ki aa gece oldu bu saatten sonra gelen herşeyi depolayayım diye:) şimdi geç yedim evet ama sabah kalktığımda aç olmazsam yemicem,dengelicek vücudum:) aslında çok akıllı bedenlerimiz var ama biz onları kıstılıyoruz !!

heh canım işte efendimizin dediği o değil zaten tokluk hissini almadan kalkın diyo o yüzden bu diyeti efendimizin dediğiyle kıyaslamayın diye söyledim zaten yoksa kimsenin bişey dediği yok

bence tokluk hissini alıp kalkmamız bile bize yeter
belkide haklısın ama yinede bana onu çağrıştırdı

ben bu ara öğünlerle falan 30 kilo verdiydim 2 yılda düzenli bi beslenme programıydı benimkisi.
bence eğer kilo vermek istiyosanız kesinlikle metabolizmayı hızlandırmak için ara öğünler şart bi anda vücuda yüklendiğinde vücut savunmaya geçip birazını depo ediyor,birazınıda yakıyor zaten ara öğünden kasıt 1 2 porsiyon meyve veya bir bardak süt inanın uzun süre aç kalmak ve bi anda yemek çok sağlıksız bu kilo vermek isteyen arkadaşlarımız için böyle ha ben kilomu sabit tutmak istiyorum derseniz dediğiniz doğru olabilir hanımlar ama 100 120 kiloluk bi insanında önce doğru beslenmeyi öğrenmesi lazım mazallah böyle aç kalarak vücudun ihtiyaç duyduğu vitamini demiri kalsiyum u eksik bırakıyoruz

bu arada günde 1 bardak süt içmeyi ihmal etmeyin kadınların en büyük sorunu kemik erimesi biliyorsunuz. haydii kolaay gele hepinize

imkansız böyle kilo veremezsin kız naptın sen busaatte yemek yenirmi ne demek vücudumuz nerden bilsin ,,tabikide biliyo ve zaten akşamları metabolizmamız yavaş çalıştığı için vücut dinlenmeye çekiliyo yediğin herşey yağa dönüşüyo sbaha kadar kalanlar off yapma bidaha hem çitlenbik arkadaşımızı örnek alıcaksanki öyle görünüyo o 6dan sonra yemeyerek kilo verdim diyo dikkatini çekerim
bence tokluk hissini alıp kalkmamız bile bize yeter
belkide haklısın ama yinede bana onu çağrıştırdı

evet canım anladım seni sadece belirtmek istedim bende ara öğünleri ödevmiş gibi değil canım istediği için yerim boşta kalınca arada sırada,ama öyle aaa ara öğünüm gelmiş du ben 1 elma yiyeyim ,yok yemek vaktim gelmiş du ben bi karnımı doyuriyim demiyorum,,,ben sabah geç kalkıyoruz zaten çocuklar eşim saat 11 de yemeğimizi yeriz kahvaltı yanii sonra aralarda yeşil çay içerim bol suu,,,ve akşam 6 bilemedin 7de yeriz akşam yemeğini günü kapatırız sonrası yatana kadar sadece yeşil çay ve suuuu bukadarla ben 4 ayda 14 kilo verdim ilk zamanlardada bukadar erken yemiyorduk yemeğimizi oyüzden şimdi daha çabuk gidiyo akşam erken yemek faydalı benden söylemesi

canım saat 6 gibi yediğimde acıkmıyorum bu saate kadar gerçi ama bikaç gündür böyleyim sorma gitsin:) çitlenbik arkdşım gibi yapmak istiyorum tabiki ama eve geç gelebiliyorum okula gittiğim için.neyse artık bi şekilde başa çıkmaya çalışcam

:13::13:haklısın canım :13::13:

Son düzenleme:
ben içerimal bendende okadar ara öğünleri ne diye algılıyorlar anlamadımki hani acıkmadan aralardada yemek yemek olarakmı algılıyorlar denilen bir kayısı elma veya 1dilim karpuz bilemedin bir avuç kiraz budur yani olmadı bi salatalık hani metabolizmayı hızlandırmak amaçlı mide boş kalmasın diye katılıyorum bende öyle kilo veriyorum sonuçta ee son zamanlarda ara öğünde meyve yerine yeşil çay ve form çayına bıraktı yerini ama neyseeeEki Görüntüle 216641 Eki Görüntüle 216642 Eki Görüntüle 216643 Eki Görüntüle 216644 kucağımda bebiş varken başlamıştım sağlıklı beslenmeye şimdiki son kilom 65.8 ama foto çekmedim hele bikaç kilo daha veriyim çekicem

inşallah canm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…