Cildirmak icten bile degil!

Öncelikle, başkasının söylediği bir lafa kanıp celallenmeyin. Size bunları aktaran kişinin yalan söylemediğini nereden biliyorsunuz. Bence bunu teyit etmek için öncelikle kayınvalidenizle konuşun derim.
Sonra, bana geçmişimi hatırlattınız. Kaynananızın size ve eltinize yaptıklarını kıyaslamışsınız. Eh be güzelim benim yerimde olsan ne yapacaktın peki. Ben evlenirken 6 kaşık 6 çatalın dışında bir kibrit çöpü görmedim. Düğünde taktığı bileziği bile biz aldık eline verdik. Eltime ise taşıdıklarını arabaların bagajları taşımadı. Her bir hediyenin üstünde cumhuriyetler takılıydı. Dillere destandı anlayacağın. Hatta komşusu benim yerime isyan etmişti bu ne diye. Ben evlenirken kayınvalidem komşusunun çöpe attığı yer muşambasını çöpten alıp bana vermiş ve evin tabanına koydurmuştu. Arkamdanda çok konuşuldu.
Allahıma şükür şimdi evimde, arabamda, işimde, iki tane pırlanta gibi evladım da huzurum da var. Hiç bir şeye muhtaç değilim. İçim huzurlu kimseye minnetimde yok. Kim ne derse desin hiç takmıyorum, çünkü takarsam kendime ve aile yaşantıma huzursuzluk veririm.
Sende öyle yap, boş ver gitsin.

walla ben yüzüme gülüp arkamdan konuşan insanlara tahammül edemiyorum.iyiniyetli insana yapamayacağım güzellik yoktur ama şüphe edersem aslan kesilirim.eğer bu anlatılanların doğru olduğuna inanıyorsanız,eminseniz bence eşinizle durumu paylaşın.sonra da kayınwalidenize hiç sinirlenmeden,mümkün olduğunca sakin olmaya çalışarak yüzüne söyleyin.benim size karşı bakış açım böyle değildi ama bunu hakettiniz,üzgünüm diyin..herkes gönlüne göre muameleye maruz kalmalı.bunu bilir,bunu söylerim..

Burbukcim malesef sadece bir kisiden degil birkac kisiden dydugum laflar var.Birde o kadincagaz ben viyanaya geldim gelelei hep beni korumusdur.Zaten kaynanamda onu cekemez.Kadinin oglu ve gelini bosandi aralari kötü diye gidip gidip kadina ekis olsun diye yok gelinimle oglum geldiler bugün iste söyle yaptik böyle oturduk böyle yedik diye anlatiyormus.Kaynanam kendi söylüyor bana bunlari.Diyorumya kadin makinlai gibi.Saniyede 40 yalan uydurma yetenegi var.Ya en basit örnek size.Su foruumda bir anket yapalim.Kac kisi tanisin tanimasin bir kisinin ölmesini ister.Benim kaynanam herkes ölsün diyor.isine geleni sever isine gelmeyeni sevmez.Insanlarin arkasindan beddua eder durur.Iste öyle bir kadin.Ama bende on onun silahiyla vrucam.elbet bir araya gelip konusuruz ve elbet laf döner d olasir dedikoduya gelir.Ayni o nasil sofrada oturup yemek yerken lokmalari bogazimiza dizmeyi basariyor laflariyla.Bende ona yapicam aynisini.Sizde cok sey yasamissiniz sonunda refaha ermissiniz.Bende diyormki simdi iyiki bir cöpleri bile kismet olmadi bana.Simdi onlar benden borc aliyorlar simdi onlar bana muhtaclar.Allaha sükür onlardan cok cok iyi geciniyorum.

Canim zamani geldiignde bende dedigin gibi onu kendi silahi ile vurp rahatlayacagim insallah.Ayrintilara girmeden anlatmis olman gercekten akillica.Aklimin bir kösesinde olacak hep tesekkür ederima.s.

Malesef benim kaynana yapar canim.O tek basina herseyi yapar.Kadincagaz anlatti bana bazen öyle anlatiyorki insanin inanasi geliyor.Kaynananamin anlattiklarindan sonra verdigi tepkileride anlatti bana .Yani evet oda söylemis.
Elbette bunlari duymus olmak yeni birsey degil.Türkiede bile tatile gidiorum arkamdan konusmus kulagima geliyor.Ama sessiz kalmak hesap soramamak beni icten ice kemiriyor.

bence de canım eşinle paylaş bu durumu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…