Cildirmak icten bile degil!

Öncelikle, başkasının söylediği bir lafa kanıp celallenmeyin. Size bunları aktaran kişinin yalan söylemediğini nereden biliyorsunuz. Bence bunu teyit etmek için öncelikle kayınvalidenizle konuşun derim.
Sonra, bana geçmişimi hatırlattınız. Kaynananızın size ve eltinize yaptıklarını kıyaslamışsınız. Eh be güzelim benim yerimde olsan ne yapacaktın peki. Ben evlenirken 6 kaşık 6 çatalın dışında bir kibrit çöpü görmedim. Düğünde taktığı bileziği bile biz aldık eline verdik. Eltime ise taşıdıklarını arabaların bagajları taşımadı. Her bir hediyenin üstünde cumhuriyetler takılıydı. Dillere destandı anlayacağın. Hatta komşusu benim yerime isyan etmişti bu ne diye. Ben evlenirken kayınvalidem komşusunun çöpe attığı yer muşambasını çöpten alıp bana vermiş ve evin tabanına koydurmuştu. Arkamdanda çok konuşuldu.
Allahıma şükür şimdi evimde, arabamda, işimde, iki tane pırlanta gibi evladım da huzurum da var. Hiç bir şeye muhtaç değilim. İçim huzurlu kimseye minnetimde yok. Kim ne derse desin hiç takmıyorum, çünkü takarsam kendime ve aile yaşantıma huzursuzluk veririm.
Sende öyle yap, boş ver gitsin.

walla ben yüzüme gülüp arkamdan konuşan insanlara tahammül edemiyorum.iyiniyetli insana yapamayacağım güzellik yoktur ama şüphe edersem aslan kesilirim.eğer bu anlatılanların doğru olduğuna inanıyorsanız,eminseniz bence eşinizle durumu paylaşın.sonra da kayınwalidenize hiç sinirlenmeden,mümkün olduğunca sakin olmaya çalışarak yüzüne söyleyin.benim size karşı bakış açım böyle değildi ama bunu hakettiniz,üzgünüm diyin..herkes gönlüne göre muameleye maruz kalmalı.bunu bilir,bunu söylerim..

Öncelikle, başkasının söylediği bir lafa kanıp celallenmeyin. Size bunları aktaran kişinin yalan söylemediğini nereden biliyorsunuz. Bence bunu teyit etmek için öncelikle kayınvalidenizle konuşun derim.
Sonra, bana geçmişimi hatırlattınız. Kaynananızın size ve eltinize yaptıklarını kıyaslamışsınız. Eh be güzelim benim yerimde olsan ne yapacaktın peki. Ben evlenirken 6 kaşık 6 çatalın dışında bir kibrit çöpü görmedim. Düğünde taktığı bileziği bile biz aldık eline verdik. Eltime ise taşıdıklarını arabaların bagajları taşımadı. Her bir hediyenin üstünde cumhuriyetler takılıydı. Dillere destandı anlayacağın. Hatta komşusu benim yerime isyan etmişti bu ne diye. Ben evlenirken kayınvalidem komşusunun çöpe attığı yer muşambasını çöpten alıp bana vermiş ve evin tabanına koydurmuştu. Arkamdanda çok konuşuldu.
Allahıma şükür şimdi evimde, arabamda, işimde, iki tane pırlanta gibi evladım da huzurum da var. Hiç bir şeye muhtaç değilim. İçim huzurlu kimseye minnetimde yok. Kim ne derse desin hiç takmıyorum, çünkü takarsam kendime ve aile yaşantıma huzursuzluk veririm.
Sende öyle yap, boş ver gitsin.
Burbukcim malesef sadece bir kisiden degil birkac kisiden dydugum laflar var.Birde o kadincagaz ben viyanaya geldim gelelei hep beni korumusdur.Zaten kaynanamda onu cekemez.Kadinin oglu ve gelini bosandi aralari kötü diye gidip gidip kadina ekis olsun diye yok gelinimle oglum geldiler bugün iste söyle yaptik böyle oturduk böyle yedik diye anlatiyormus.Kaynanam kendi söylüyor bana bunlari.Diyorumya kadin makinlai gibi.Saniyede 40 yalan uydurma yetenegi var.Ya en basit örnek size.Su foruumda bir anket yapalim.Kac kisi tanisin tanimasin bir kisinin ölmesini ister.Benim kaynanam herkes ölsün diyor.isine geleni sever isine gelmeyeni sevmez.Insanlarin arkasindan beddua eder durur.Iste öyle bir kadin.Ama bende on onun silahiyla vrucam.elbet bir araya gelip konusuruz ve elbet laf döner d olasir dedikoduya gelir.Ayni o nasil sofrada oturup yemek yerken lokmalari bogazimiza dizmeyi basariyor laflariyla.Bende ona yapicam aynisini.Sizde cok sey yasamissiniz sonunda refaha ermissiniz.Bende diyormki simdi iyiki bir cöpleri bile kismet olmadi bana.Simdi onlar benden borc aliyorlar simdi onlar bana muhtaclar.Allaha sükür onlardan cok cok iyi geciniyorum.

valla canım benimkide aynen gözümü korkutmuştu yani yüzleşirşem çirkeflik yapacak biliyordum ama her insanında bir dayanma noktası ya.. bir değil, beş değil yüz değil yaptıkları... baktım olmuyor kendi kendimi yiyeceğime içimi dökeyim rahatlayayım dedim gözümü kararttım anlayacağın.. gittim gayet sakin bir şekilde konuştum ona kararımı söyledim fakat sebeblerini tek tek açıklamadım.. yani şünu demişsin şunu yapmışsın böyle davrandın falan demedim çünki biliyorum o kunulara girseydim hemen savunmaya geçecekti ve dediğin gibi haklıyken haksız duruma düşecektim.. ama onu kendi silahıyla vurdum.. alttan alttan laflarımı soktum.. oooh hiçte pişman değilim valla iyi yaptım
Canim zamani geldiignde bende dedigin gibi onu kendi silahi ile vurp rahatlayacagim insallah.Ayrintilara girmeden anlatmis olman gercekten akillica.Aklimin bir kösesinde olacak hep tesekkür ederima.s.

Buna benzer bir olayi ablam yasadi!!

Ex Kayinvalidesi gidip ablamin en yakin komsusuna ablam hakkinda olumsuz seyler yalan yanlis seyler konustu!!:kızgın:

Komsusuda yemedi icmedi kalkip bunlari ablama anlatti, lakin o senin kadar sansli degildi ex esi hicbir zaman onu savunmaz hakli oldugu halde ondan yana olmazdi!! Senin yine esin yaninda bu senin icin büyük bir avantaj!!a.s

Ben olayi duydugumda ablama burda en büyük suc komsunda dedim, sen kayinvalidenin zaten ne mal oldugnu biliyorsun komsuna bunlari kalkip sana anlatmak yakismaz senin huzurunu düsünen iyi bir komsu olasaydi bunu yapmazdi dedim...:1closedeyes:

Ve ayricada ben hep sunu der sunu bilirim, bir insan tek basina dedikodu yapamaz bu olayi sana anlattan kadin ne malum belki oda dedikodu kazanini bir güzel karistirmistir...günahini almayim ama ben öyle görüyorum, ablamada aynisini demistim madem o komsun cok iyi bir insan neden Kayinvalidenin agzini kapatmadi, lüften susun o benim komsum arkadasim onun hakkinda olumsuz konusmayin demedi...:mymeka:

Her ne olursa olsun canim bunlari bilmen senin icin yeni birsey olmamali cünkü kendinde diyorsun kadin notorik bir yalanci, varsin konussun sende birsürü sevap kazanmis olursun...:nazar:
Malesef benim kaynana yapar canim.O tek basina herseyi yapar.Kadincagaz anlatti bana bazen öyle anlatiyorki insanin inanasi geliyor.Kaynananamin anlattiklarindan sonra verdigi tepkileride anlatti bana .Yani evet oda söylemis.
Elbette bunlari duymus olmak yeni birsey degil.Türkiede bile tatile gidiorum arkamdan konusmus kulagima geliyor.Ama sessiz kalmak hesap soramamak beni icten ice kemiriyor.

canım öncelıkle acaba o kadın aranızı bozuyor olmasın dıyecem ama kaynananın yaptıklerını ve dıger ınsanlardanda aynı şekılde duyduğuna göre vardemekkı bır şey...
bence once kocana anlat...
kocan ne dıyecek bunlara...
ve kocan arasın annesını anlatsın herşeyı...

bence de canım eşinle paylaş bu durumu

X