Çift Rahimde Hamilelik

aylinon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2014
61
35
34
Merhabalar,

Çift rahimli olan ya da başka bir rahim anomalisi yaşayıp şu an hamile olan, doğum yapan hanımlar var mı aramızda?
Bu süreçte neler yaşıyorsunuz/yaşadınız paylaşabilirseniz çok sevinirim.
Ben maalesef yoğun kanamalar, bol bol dinlenmeler ile başladım sürece.
İlk başlarda çok korktum ama şu an tamamen kendimi Allah'ın takdirine bıraktım, ben elimden gelen dikkati gösteriyorum, gerisi Allah'ın takdiri.

Allah isteyen tüm annelere hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip etsin.
Sevgiler

Aminnn canım biz hamile kalmak isteyenlere de dua et özellikle bana :)) inşallah bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın. Allah kolaylık versin.

İnşallah canım dua ediyorum bol bol, inşallah hayırlı sağlıklı bebişlerin olur:)

Arkadaşlar bende de cift rahim var yaklasik 1 yillik evliyim ama hic gebelik olusmadi uzgun muyum bilmiyorum suan vok karmasik hissediyorum hsg cektirdim

Benim rahimde V seklinde uterus bicornis aylinon canim seninde V seklindeki rahimden yani bicornis mi ne kadarlik evlisin hamileliginde yeni ben cok arastirdim ilk 3 ay ve son 3 ay cok onemli cok dikkat et Allah hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin

Merhaba Aktif Defne
Ben 1 senelik evliyim aslına bakarsan hamile kaldıktan sonra kontrole gittiğimde bu sorunu ögrendim . Öncesinde mr çekilmedigim için şeklini tam olarak tespit edememekle birlikte büyük olasılıkla y şeklinde olduğunu söylediler.
Benim maalesef kanamalarım ve yüksek düşük riskim var. İşe gidemiyorum iki haftadır raporluyum.
Allahtan hayırlısını diliyorum şimdilik yatarak geçiyor.
Progestan kullaniyorum bu arada günde 600 mg.
Benim de okuduğum kadarıyla bu durum hamile kalmaya engel değil ancak sonrası süreç biraz sıkıntılı gibi. Sen durumu önceden biliyorsun en azından bu çok iyi bişey, benim için çok büyük şok olmuştu gebelikle birlikte öğrenmek . Doktor hamile kalmakla ilgili bir yorumda bulundu mu?

Umarım sen de ben de hayırlısıyla kavuşuruz bebislere.
İyi şeyler hissediyorum sen de pozitif bak :)

Evet daha gecen hafta gittim doltora ben dogustan tek bobrekliyim ve bu durum da olan herkeste rahim anomalisi varmis banada hami kalmakla ilgili bi sorun olmaz dedi gebelikte ilk ve son 3 ay cok riskli ama ben arastirdim cok guzel gecirim rahat fogum yapan arkadaslarda varmis sen ocok dikkat et kendine olur mu insallah sorunsuz kucagina alirsin evladini

İnşallah canım çok teşekkürler. Bol bol dinleniyorum şimdilik. Yarın kontrolüm var bakalım ne diyecek doktorum.

İnşallah canım çok teşekkürler. Bol bol dinleniyorum şimdilik. Yarın kontrolüm var bakalım ne diyecek doktorum.
Aylincim wenin bicornis durumun ne acaba tam iki ayri mi yoksa yarim bicrnis mi yani Y seklinde V seklinde doktor bukonuda bi bilgi verdi mi sana benimtam V seklinde

Aylincim wenin bicornis durumun ne acaba tam iki ayri mi yoksa yarim bicrnis mi yani Y seklinde V seklinde doktor bukonuda bi bilgi verdi mi sana benimtam V seklinde
Selam canım
Ben hamile kaldıktan sonra ultrason da bu problem ortaya çıktı. Ama tam teşhis için hsg gerekiyor ama o da hamilelik sebebiyle yapılamıyor.
Ancak alttan yapılan muayeneler ultrasonla birlestirildiginde y şeklinde bikornis olduğu söylendi. Çift rahim var yani Y seklinde.
Düşük riski ve erken doğum riski olduğunu söylemişti doktor. Ancak bu şekilde olup da doğum yapan çok kadın olduğunu da söylemişti.

Evet cok var bende baktim insallah seninkide cok kolay gecer dikkat etmelisin yorma kendini surekli uzanmaya ozen goster Allah yardimcin olsun hayirlisiyla kucagina almak nasip olsun insallah

Evet cok var bende baktim insallah seninkide cok kolay gecer dikkat etmelisin yorma kendini surekli uzanmaya ozen goster Allah yardimcin olsun hayirlisiyla kucagina almak nasip olsun insallah
Hayırlısıyla inşallah canım çok sağol. Pzt ise başlıyorum risk devam ediyor. Bakalım umarım problemsiz atlatırım süreci. Allah senin de gönlüne göre versin inşallah:) güzel haberlerini bekliyorum

Merhaba arkadaşlar. Malesef bende ciftrahimliyim ve daha cok yeni..1 haftadir her sildigigimde kan geliyor..progestan igne kulladim 5 tane gecmedi.2 gundurde vajinal yoldan aliyorum progestani..dr kanama diger rahimden diyor..inan hamileligime sevinemedim.her kan gordugumde pskolojim bozuluyorr..cok korkuyorum.kese goruldu yeni.dr 10 gun sonra cagirdi kont.bilmiyorum ne olucak.hep yatiyorum..sizlerde durum ne acaba

Merhaba canim benimde bicornis ama henuz gebelik yok benim gebelik olusmuyor ve ben cok kotkuyorum nedeni bicornis mi bilmiyorum baska bi sorun yok gibi sana da allahim kolaylik versin bicornis durumu nedjr yarim mi tam mi tek rahim agzi mi var dikkat et rabbim hayirlisiyla kocagina almayi nasip etsin insallah

Cnm benim iki ayri rahim.10.yillik evliyim tup bebek olacakti bu ay hamile oldugumu ogrendi

Arkadaşlar bende de cift rahim var yaklasik 1 yillik evliyim ama hic gebelik olusmadi uzgun muyum bilmiyorum suan vok karmasik hissediyorum hsg cektirdim

Ay kızlar nasıl cıft rahım ya ıkı tane mı var sızde nasıl regl olyolr ıkısıde aynı amda mı olyo hamıkeysenız hangısınde cocuk nasıl ya ben anlamadım eger bu ktu bısıyse Allah sıfasını versın ınsallah saglıkla kucagınıza alırsınız ama ıyı bısıyse masallah sıze ben sasrdım

Canim merhaba tabi bu normal bisey degil bi organin fazlasi zarar yani aciklamak gerekirse tek rahim tam gelisme göstermeden ikiye ayriliyor tabi saglikli gebelik yasayanlarda var ama malesef bir cok sorun yasayan da var rabbim yardimcimiz olsun bu ve butun saglik sorunu yasayan herkese sabir versin. Ikisi de ayni donemde kaniyor yani adet tarihi ayni benim normal olanlara gore biraz uzun suruyor 9 gun filan

Anladım canım cevap ıcın tesekkurler Allah sıfa ve klaylık ve saglık versın ınsallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…