çift maaş ve eşimin ailesi

ya ben gecen sene su lafı unutmuyorum.görümcem yeni evlenmişti. kayınbabamın borcu olunca görümcem kayınbabama vermiş altınlarını.sonra bikaç ay sonra görümcemin kayınvaldesi al babndan altınlarını hemen demiş. eeeee tABİ kayınbabam ödeyemeyince kaynanam eşimi aradı laf aynen şu kardesine 2milyarlık bilezik yapılcak.yap gönder.bu ne demek yaaaaaaa.

ay ne cahiller var allahım yaaa
benimkilerde bize hiç bişe yapmadılar abisi düğünümüze gelmek istemedi bişe takmamak için gerçi geldi bişede takamdı kardeşi desen aynııı
herşeyi eşim yaptı
kredi çektik
allahtan annemler de çok yardım ettiler
düğünümde hep benm akrabalarımtaktılar altını ve kaynanam takı toplanan çantayı aldı kaçırdı düğün günü ve bizim krediyi ödeyecek olan altınlar onlarrrrrr halamı yolladım aldı altın çantasını neyse balayımız bitti ev için alışveriş yapıyoz marketten kaynım aradı düğünüme gelmek istemeyen kaynımmmmm alsanaalsanasmile
kardeşim düğün oldu borcun bitmiştir 2 haftada 60 milyar borç bitcekk bak sennn
ben dükkan açıcam bana para yolla
nişanlıykende kaynanam hep oğlumun düğünü olsun altınlarlar diğer oğluna dükkan açacakmış
bunlar bu zihniyette insanlar alsanaalsanasmile alsanaalsanasmile
ay ne çok yazdımmm
doldum valla

alsanaalsanasmile
Pekİ verİyomusunuz canım sİz

onların istediği kadar veremiyoruz onlar maaşı onlara verelim onlar bize harçlık versin derdnler
ama biz borcumuzu yeni bitirdik
o en zor anlarımda fatularaımı ödeyemediğim anlarda eşim gene yolladı ççünkü kayınbaba beddua etti alsanaalsanasmile
verdiği sebeblerde okadar salakçakii
marmarise gitmiş iş için YALAANNNN
GEZMEYE
kayınbabama 100 milyar ver 1 günde harcar inan

Ay kıyamam ya valla Çeklcek Çılemız varmıŞ. Bızımde aynı kardesıne altın.babanın araba bozulur gÖnder 500tl. Ne bu ya. Pekı canım sız para gÖnderdınımzmı

Beddua ederse etsın boŞver allah gÖrÜyor. EŞın artık vermemelı bence. Bende yırtık ayakkabıyla okula gıderken eŞımın aılesıne para gÖnderdık

1yada 2 kez gÖnderdıyse boŞver ama her ayyada her ıstemede gÖnderıyosa eŞın dur demelısın

yok eşim yok diyo allahtan hakkını yiymem ama ben onların bu yüzsüzlüğüne sinir oluyorum...
biz borcumuz bitsin ev alcaz diyorum kaynanam ne dese beeğenirsin
kredi çekmek haram haram evi netcen___aslında derdi bi 5 6 yılda ev için sömüremiycekler ya o___
bende dedim ozmzn bizim evliliğimizde haram kredi çekip evlendik biz unutma dedim
sonra baktı ben delirdim sustu ama 5 dakika sonra
aaaa iyi iyi siz tayincisiniz zaten memlekettenten alında abiniz otursun evde diyo
ölürmüüüsün öldürürmüsün

ay canım uzak durmak en iyisi. ben artık ayda bir arıyorum. ondada 2 dk. konuşuyorum bitti

kendınıze ev almıssınız onu öduyor olmanız yetmez mı
nasıl ınsan bunlar sömürücü yiyici,
kesın para vermeyı, siz cok cok mu kazanıyorsunuz kı

canım seni çok iyi anlıyorum çok iyi hemde.
benim eşimde adanalı ben trakyalıyım. üniversitede tanıştık biz. evlendik. ne zor şatlarda evlendim anlatamam. bir kuruş para çıkarmadılar ceplerinden. gelinliğimi bile kendim aldım düşün artık eşyayı geçtim. annemler nakit para gönderdi geldiler burasaya bi sürü eksiğimiz var onları tamamlamaya çalıştılar. düğünde davul isteriz dediler parasını babam çıkardı verdi. 3 tane bilezik taktılar işte daha neler neler.
takılarımıda 3 aylık evliyken görümcem adanada bi tane kırtasiye bulmuş eşimle ortak olmak istedi. çok üzüldüm ama eşimi ikna edemedim altınları verdim. 1 seneden fazladır orası çalışıyo bi kuruş para görmedik ordan. devredelim dedi eşim kayınvalidem istemedi başlarda. ona ne oluyosa onuda anlamıyorum. neyse ikna ettik ama devredildiği de yok. kasımdan beri bekliyoruz. allah yukarda biz borçları öderken ekmek alıcak parayı zor bulduğumuz zamanlar oldu eğer oradan benim hakkım olan tek kuruş geçiyorsa onlara helal etmiyorum.
artık sabrım taştı eşime de dedim. umarım en kısa zamanda sonuçlanır. bunların kültürleri bu diyorum ben artık. napiim

Nasıl dayanıyorsunuz bu muameleye ben okurken sinir harbi geçirdim.Ailelerden tek beklenen sevgi saygı ama bunları gostermedikleri gibi birde üstüne yapışmışlar yakanıza.Anne bablık gorevi sadece buyutup yetiştirmek değildir cocuğuna sevgini,desteğini verirsin bir hata yapsan ailenin seni her zmn affedeceğini bilirsin Ne yani cocukları evlenince anne baba gorevleri sona mı eriyor?Bana karşi anne baba gibi davranmayana ben niye yardım edeyim

sağolun kızlar bir tek benmi yanlış düşünüyorum sanıyordum. ama demekki haklıyım. birde arıyorum salak gibi ayda bir ondada kayınbabam iyi konuşuyor hakkını yiyememm ama kayınvaldem okadar soğukki. bundan sonrada aramıycam

kendınıze ev almıssınız onu öduyor olmanız yetmez mı
nasıl ınsan bunlar sömürücü yiyici,
kesın para vermeyı, siz cok cok mu kazanıyorsunuz kı

canım ev aldık. birde uygun bulduk arabada aldık. ayda sadece 2000 tl. kredi ödüyoruz. kalanlada geçinmeye calışıyoruz.bunu anlattığımız halde istiyolar. birde tavır yapıyolar bana. bende ne yapcağımı şaşırdım. zaten ayda bir arıyordum. şimdi onuda aramıcam. yüz bulmasınlar.buldular doğrusu buldukları kadar. eşimde aramaz ama ilerisi beni korkutuyor kızlar ya. ardında 3 bekar kardesi var. oğlum para gönder kardesinin düğünü vard deseler eşim gönderirse naparım ben bilmem. evliliğim biter. çok hassasım bu konuda. çok zor şartlaR altında çalışıyorum zaten. bana yazık ya

Korkuyorum ,evlenecek kardeşleri var daha demişsiniz.Eşiniz sizin bu konudaki huzursuzluğunuzu biliyordur elbette.Artık onlara para gönderirse siz de beş kuruş vermeyin eşinize.Kendinizden kısarak hayatınızı ertelemeyin ,sakın...

Korkuyorum ,evlenecek kardeşleri var daha demişsiniz.Eşiniz sizin bu konudaki huzursuzluğunuzu biliyordur elbette.Artık onlara para gönderirse siz de beş kuruş vermeyin eşinize.Kendinizden kısarak hayatınızı ertelemeyin ,sakın...

ben yardım falan etmem eşimede dedim.ben nasıl tek basıma yaptıysam onlarda basının çaresine baksınlar.evet geç kaldım biraz ama hayat kısa kısmamamlazım.

ben yardım falan etmem eşimede dedim.ben nasıl tek basıma yaptıysam onlarda basının çaresine baksınlar.evet geç kaldım biraz ama hayat kısa kısmamamlazım.

Tamam sen yardım etmezsin ,ama eşin onlara yardım edince doğal olarak sen farkına varmasan da maddi anlamda senin de sırtına yük binecek.Dolaylı yoldan sen de etkileneceksin.bilmiyorumkismile

X