Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

ben yorganlarimi türkiyeden getirdim buradaki cift kisilik nevresimler bi 20 cm kadar kücük :) 2 adet daha alip almamakta kararsizdim en iyisimi almayim :)

Anladım, ancak birşey ekleyeceğim, eğer yurtdışında yaşayacaksanız, tavsiyem oranın yorgan ve nevresimlerinden kullanmanız. Battal boy sanırım en uygunu olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü süreklilikte önemli.
Birşey ihtiyacınız olduğunda ha deyince Türkiye'den getirebilme imkanınız olmayacaksa, o şekilde ilerlemenizde de fayda var diye düşünüyorum.

merhabalar su takımı çeyiz için gereklimidir çok kararsız kaldım çokta parçası var alıp kullanılmadıktan sonrada üzülürüm

merhabalar su takımı çeyiz için gereklimidir çok kararsız kaldım çokta parçası var alıp kullanılmadıktan sonrada üzülürüm

Su takımı gereksiz bence.
Ben aldım, tabak takımımla aynı takım set aldım.
Bana çok fazla misafir gelir, arada bir çıkartırım onları, ancak çok gerekli mi derseniz hayır...
Vitrin bekçileri bence.

Onun yerine ayaklı su bardakları benim çok hoşuma gidiyor mesela.
Kristal veya cam olarak ayaklı su bardaklarından 12 adet alsan işini görür.
Günlük kullanım için de 12 adet su bardağı yeterince işini görecektir.

Madame Coco bu anlamda aşırı indirim yapıyor mesela.
Özellikle cam ürünlerinde 1 alana bir bedava kampanyaları oluyor.
Onun haricinde %50 + %50 indirimleri oluyor, takip etmeni tavsiye ederim.
Uygun fiyatlar ile bu konuda doğru şekilde ilerleyebilirsiniz.

Zaten evlendikten sonra, ihtiyacına yönelik bir sürü ürünü kendin keşvedeceksin ve almayı isteyecceksin.
Bu doğrultuda şimdiden bir sürü kalabalığı evine doldurman doğru değil.

Ama dersen ki "çeyizimde güzel görünsün ve bütçem var" tamam ona birşey diyemem.

Yıllarca tupper ürünlerini kullanmış biriyim.
Ancak, plastik ürünlerde, her ne kadar tupper plastik olmasa da, bununla alakalı bir çok konu var araştırabilirsiniz.
Onun plastik olup olmadığı polemiğine girmeden, paylaşmak istediğim bir kaç şey var.

Alacaksanız cam ve sıkı kapaklı ürünlerden alın.
Kahvaltılıklarınızı saklamak için kesinlikle şu ürünleri tavsiye ediyorum:

Klipsli olduklarından dolayı hava almadan ürünleri sakladıkları için ne koku oluyor ne de içindeki ürünler bozuluyor.
En çok sorun yaşanan peynirdir. Çabuk bozulur ve hava aldığı zaman kısa zamanda koku yapar.
Tavsiyem böyle ürünler kullanmanız.

Eğer benim gibi zeytinyağlı yemekleri seviyorsanız hele ki yaz aylarında, yine klipsli saklama cam kapları tavsiye ederim.
Arada bir indirime geliyor bu ürünler.
Paşabahçe Storemax, GlassLock, Lav gibi markaların ürünleri mevcut.
Ben Paşabahçe'nin 2 ayrı ürününü aldım. Gerçekten çok işimi görüyor.
Aşırı derecede almanıza gerek yok zaten, bir iki tane ürün bulundurmanızda fayda var.
Kullanımınıza göre de zamanla edinebilirsiniz.

Tavsiye etmediğim cam ürünler ise aşağıdakiler, hem kapakları zamanla deforme oluyor hem de kullanım açısından çok yer kaplıyorlar.
Kapakları zamanla atılacağından dolayı, elinizde kapaksız olarak kaseler kalmış oluyor.

Ben ufak kahvaltılıklar seçmiştim ve kullanım açısından çokta iyi değiller.
Özellikle bulaşık makinasına konulduğunda çok çabuk deforme oluyorlar.

Kızlar karaca ürünlerini kullanıp memnun kalan var mı özellikle çelik tencereleri hakkında çok fazla olumsuz yorum okudum da

ne kadar güzel tavsiyerde bulunuyorsunuz ya cok tesekürler. Benim ceyizimde haddinden fazla tupperware var bakalim umarim memnun kalirim. Ama su cam kahvaltiliklardan almayi düsünüyoru lav markasindan evde kullaniliyor ama o kapaklarini sevmedim. Tchiboya bu hafta ilk resimdekiler gibi gelicekmis hemde isiya dayanikli almayi düsünoyrum bakalim

Kızlar karaca ürünlerini kullanıp memnun kalan var mı özellikle çelik tencereleri hakkında çok fazla olumsuz yorum okudum da

Her Markanın yüksek kaliteli ve düşük kaliteli ürünleri mevcuttur.
Bunu en iyi tencereleri görerek anlayabilirsiniz.
Taban kalınlığı, malzeme kalitesi, fiyat aralığı size ip ucu verecektir.

Karaca Marka ürün kullanmadım.
Gerçi evlendikten sonra bir ufak tava ve tencere hediye gelmişti, o şekilde bir tecrübem oldu.
Tavası yıllardır (çelik) kullanıyorum ancak tencere (16 cm) resmen kırıldı diyebilirim.
Bu tecrübe sayesinde de kendime Karaca marka başka çelik ürün almadım.

Çelik ürünlerde pişman olmayacağınız 2 marka var, Hisar ve Jumbo.
Bunlardan sonra gelenler üç aşağı beş yukarı aynı kulvardadırlar.
Tabii daha da iyi çelik ürünler mevcut, bu tamamen sizin bütçeniz ile alakalı.
Alman, İsveç gibi ülkelerin ürettiği, Esse veya Bernardo'da bulunan (fiyatları biraz uçuk) ürünlerde var.

Tavsiyem ne çok uçuk fiyatlarda ürün almanız, ne de çok ucuza kaçmanız.

Bilgilerden faydalanmanıza sevindim
Konu amacına ulaşıyorsa ne mutlu bana.
Aklıma geldikçe ve tecrübeler edindikçe, elimden geldiğince paylaşmaya çalışıyorum.

Faydalı olmak güzel birşey.
Sorularınıza açığım fırsat buldukça ben de konuya girip bakıyorum yorum yazan soru soran var mı diye.
Ancak iş arasında yoğunluk olunca, sürekli bakamıyorum.

Sizler sorun, ben illaki cevap vereceğim

Son dönem granit tencereler çok moda.
Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, bazıları gerçekten granit, fiyatlarından belli ediyor zaten, bazıları da granit kaplama.
Buna dikkat edilmesini öneririm.

C captain price bir ara vaktin olunca, göz atmanı tavsiye ederim.
Tam da sana yönelik birşey, almak istediklerin konusunda fikir edinebilirsin.

Nevresim takımlarından, havlusu, ıvırı zıvırına kadar, bir çok bilgi yazmıştım buraya.
Umarım faydalı olur.
Kullanıp memnun kalmadıklarımı da ayrı bir konuda sıralamıştım, o konuda da senden bahsederek, bilgi geçerim.
Sevimli telaşlar bunlar ben çok keyif almıştım kendi çeyiz alışverişimde.
Herşeyimi kendi zevkime ve kafama göre yapmıştım, gerekli olsa da olmasa da o an içimden geleni almıştım.

Umarım senin için de keyifli geçer bu süreç

karaca kullanıyorum cokta memnunum :)
çeliğide var graniti de
granit özellikle tavsiye ederim

Granit artık Tefal'in de üstüne geçti diyebilirim.
Kullanımı ve temizliği kolay olduğundan artık en çok granit tercih ediliyor.
Bende şahsen, imkanım olsa ve bu kadar pahalı olmasalar, her tenceremi granit olarak yenilerdim diye düşünmüyor değilim.
Ancak çok pahalılar (kalitesi anlamında hem dayanıklı hem de son çıkan teknoloji düşünüldüğünde ederleri gayet yüksek).

çok teşekkür ederim. etiketi görmemişim konuları gezerken denk geldim güzel tesadüf oldu

inanılmaz kafam karışık şu dönemde. okuyacağım bu forumu.

Değiyorlar emin ol
İrmik helvası yapmak istedim kavur Allah kabur kavur Allah kavur rengi dönmüyor cıldırdım yarım saat ugrastım yok sonradan aklıma geldi granit yakmıyor diye
Çeliğe aktardım beş dkda istedigim renge döndü
Granitte bişey yakmak icin veya yapıstırmak icin ya granitin sağlam olmaması gercek granit olmaması yada ciddi saatler ateste bırakmak gerek sanırım o acıdan büyük avantaj

karaca kullanıyorum cokta memnunum :)
çeliğide var graniti de
granit özellikle tavsiye ederim
karacanin graniti var bende de.dibi çıktı tencerelerin.haa kullanma klavuzunda makineye atmayin diyor ondan da olabilir tabii. makineye atamayacağim tencereyi neden aldım onu da bilmiyorum

çok teşekkür ederim. etiketi görmemişim konuları gezerken denk geldim güzel tesadüf oldu

inanılmaz kafam karışık şu dönemde. okuyacağım bu forumu.

Allah kolaylıklar versin derim, ancak çok büyütme kafanda, ne olursa, içine sinerek olsun ve severek olsun.
Ben en çok bunun için mutlu olmuştum mesela, mutfakta hala neye elimi atsam kendi zevkim.
Kendi ihtiyacıma yönelik aldım herşeyi.
Ve dediğim gibi birden mutfağı doldurmanın da bir anlamı yok.
Zamanla da alabilirsin birşeyler.
Ki, zaman geçtikçe insan almak istiyor zaten. Sıkılıyor varolanlardan.

Şimdiden hayırlı ve mutlu alışverişler sana o zaman.

Bak granit hakkında birşey daha öğrenmiş oldum
Bende edinmek istiyorum, ben de Esse'nin granit tencere ve tavası var.
Elimden bırakamıyorum tencereyi resmen, içi doluysa üzülüyorum yemek yapacağım zamanlar.
Tüh keşke başka tencerede olsaydı da şunda pişirseydim diyorum çoğu zaman.
Yemekleri de güzel ve lezzetli yapıyor zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…