Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

karacanin graniti var bende de.dibi çıktı tencerelerin.haa kullanma klavuzunda makineye atmayin diyor ondan da olabilir tabii. makineye atamayacağim tencereyi neden aldım onu da bilmiyorum :confused:

:-):-):-):-)
Ay çok güldüm bu konuya gerçekten, Allah sizi de güldürsün.
Tabii bazı markaların granit kullanımları farklı oluyordur eminim.
Ama bir tencerenin dibi nasıl çıkar o da ayrı konu.

Ben Karaca'yı porselen anlamında çok beğenirim, ancak tencerelerini hiç tutmuyorum.
Çeyizimde 2 tane Karaca çelik gelmişti bana.
Bir tanesi minik tava, diğeri de tavanın boyutunda biraz derin ufak bir tencere.
Çok kullanışlı ürünlerdi hakikaten hakkını yiyemem, ancak 1 seneyi bulmadan tenceresi yarıldı..
Evde çoluk çocuk olsa attı yere kırdı tencereyi desem, o da değil.
Bir gün makinadan çıkarttım baktım ki tencere yarılmış sanki makasla kesmişler, şok olmuştum.
Ki kalan yemekleri kaldırmak için gayet kullanışlıydı.

Sonra gittim şu marketlerde indirimli satılan Hascevher adında çelik ürünleri var, yerli üretim.
Onun ufak tencerelerinden aldım ve maşallah kaç senedir kullanıyorum hiç birşey olmadı.
Ama tabii içinde yemek pişirmiyorum, genel anlamda kalan çorba, yemek vb. şeyleri kaldırııyorum dolaba onlarla.
Isıtmak gerektiğinde onların içinde ısıtıyorum yemekleri gibi.

Ama gayet iyi iş görüyor ve cam kapak takıntım olduğu için, hepsi cam kapaklı.
Şık duruyor.

:-):-):-):-)
Ay çok güldüm bu konuya gerçekten, Allah sizi de güldürsün.
Tabii bazı markaların granit kullanımları farklı oluyordur eminim.
Ama bir tencerenin dibi nasıl çıkar o da ayrı konu.

Ben Karaca'yı porselen anlamında çok beğenirim, ancak tencerelerini hiç tutmuyorum.
Çeyizimde 2 tane Karaca çelik gelmişti bana.
Bir tanesi minik tava, diğeri de tavanın boyutunda biraz derin ufak bir tencere.
Çok kullanışlı ürünlerdi hakikaten hakkını yiyemem, ancak 1 seneyi bulmadan tenceresi yarıldı..
Evde çoluk çocuk olsa attı yere kırdı tencereyi desem, o da değil.
Bir gün makinadan çıkarttım baktım ki tencere yarılmış sanki makasla kesmişler, şok olmuştum.
Ki kalan yemekleri kaldırmak için gayet kullanışlıydı.

Sonra gittim şu marketlerde indirimli satılan Hascevher adında çelik ürünleri var, yerli üretim.
Onun ufak tencerelerinden aldım ve maşallah kaç senedir kullanıyorum hiç birşey olmadı.
Ama tabii içinde yemek pişirmiyorum, genel anlamda kalan çorba, yemek vb. şeyleri kaldırııyorum dolaba onlarla.
Isıtmak gerektiğinde onların içinde ısıtıyorum yemekleri gibi.

Ama gayet iyi iş görüyor ve cam kapak takıntım olduğu için, hepsi cam kapaklı.
Şık duruyor.
vallahi çıktı yaw ben de şaşırdım :))

yalnız bunu ikiye bölündü anlamında kullanmadım dibinin boyası soyuldu, kalktı anlamında kullandım.hani tefali falan çok kullanırsın da artık tavanın dibi aşınır ya hah işte o şekil ki çelik kaşık kullanımına da uygundur yazıyor klavuzunda.tahta kaşığa falan da gerek yok yani..

çelik tencereye devam bundan sonra..

karacanin graniti var bende de.dibi çıktı tencerelerin.haa kullanma klavuzunda makineye atmayin diyor ondan da olabilir tabii. makineye atamayacağim tencereyi neden aldım onu da bilmiyorum :confused:
Alla alla bende atıyorum makineye hic bişey olmadı iki yıldır bilemedim belki model farklıdır :)

vallahi çıktı yaw ben de şaşırdım :))

yalnız bunu ikiye bölündü anlamında kullanmadım dibinin boyası soyuldu, kalktı anlamında kullandım.hani tefali falan çok kullanırsın da artık tavanın dibi aşınır ya hah işte o şekil ki çelik kaşık kullanımına da uygundur yazıyor klavuzunda.tahta kaşığa falan da gerek yok yani..

çelik tencereye devam bundan sonra..

Ben madame coco dan çok beğenerek bir tencere aldım granit sözüm ona.
Çok kullanışlıydı benim için, ebat anlamında ve pratiklik anlamında.
Tepe tepe kullandım denilir ya o hesap.
Ama dediğiniz gibi oldu, dibi çıktı (soyuldu).

Bunun gibi (resim temsilidir, tam anlamıyla böyle soyulmadı ama granit kısmı kalktı resmen)
2248883

Ve anladım ki, her granit denilen tencere granit değil.
Granit kaplama diyorlar, bu da çok iyi birşey değil.
Granit tencere alırken en çok dikkat edilmesi gereken husus bu bence.
Fiyatı normal bir granit tencereye göre uygunsa, durup düşünmek gerek ve ben metal kaşık kullanmıyorum tencerelerimde, çelikte dahi, tahta kaşık kullanırım hep.

Benim dibi çıktı deyince aklıma gelen şu fotoğraftaki gibi birşey oldu.
Tencere ve dibinin bir birinden ayrılması :-):-)

2248884

Bir de birşey fark ettim, Karaca'nın granit tencerelerine dair o kadar çok şikayet var ki internette.
Aklım gitti.

O yüzden lütfen tencere gibi önemli ve maddi anlamda da yüksek seçimler yaparken, muhakkak ürün hakkında internetten araştırma yaparak, yorumları inceleyin.
Şikayet sitelerini de ziyaret edin bu anlamda.

Bak granit hakkında birşey daha öğrenmiş oldum :-)
Bende edinmek istiyorum, ben de Esse'nin granit tencere ve tavası var.
Elimden bırakamıyorum tencereyi resmen, içi doluysa üzülüyorum yemek yapacağım zamanlar.
Tüh keşke başka tencerede olsaydı da şunda pişirseydim diyorum çoğu zaman.
Yemekleri de güzel ve lezzetli yapıyor zaten.
Bilmiyorum ama ben granit harici bi tencere kullanmıyorum yaklasık iki yıldır ve gayet agır ürünler hani tencerede agır olması gerekir derler ya
Tek sikayetim kapaklarıydı ki cam komple bi tanesi kendi kendine ocagın üstünde yemek varken cat diye catladı gittim onuda magazasına verdim bi hafta sonra değiştirdiler

Arkadaşlar ben de taç döküm granit tencere aldım. Şimdilik çok memnun kaldım. Ama kullanma kılavuzunda içerisinde iki saatten fazla yemek saklamayın yazıyor. Ürün zarar görür diye mi yoksa yemekte zehir etkisi olur diye mi acaba? Kullananlar varsa cevap yazarsanız sevinirim.

Bence en sağlıklı tencere döküm tencere.
Ben alamadım kendime ama en kısa zamanda alacağım.
Biraz ağır oluyorlar ama gerçekten güzeller, özellikle et yemeklerini yapmak için ideal diyebilirim.

2248933

C captain price
Eğer maddi imkanın el verirse, bir kere alınıyor.
Benim sana tavsiyem Tefal'in tencere takımını alman.
Hem yer kaplamıyor, hem de genel anlamda kullanışlı bir ürün.
Ben bir kaç tane tefal tencere aldım, niye çeyizime bunları almamışım, diğerlerini almışım diye hayıflandım.
Tencere bir kere alınan birşey, başına kolay kolay birşey gelmediğinden (Hisar, Jumbo, Tefal gibi markalardan bahsediyorum) mecbur kalıyorsun değiştirmeden kullanmaya.
Sapa sağlam tencere varken de aynı işi görecek farklı tencere alınmıyor, insan acıyor vereceği paraya.

Ama kısaca sana şu tencereleri çeyizinde bulundurmanı tavsiye ederim:
11 Parça Tefal Çelik Tencere seti
2248934

Tefal Titanium İngenio Set
2248936

Tefal mağazasını ziyaret edip kampanyalarını takip edin derim.

Bence en sağlıklı tencere döküm tencere.
Ben alamadım kendime ama en kısa zamanda alacağım.
Biraz ağır oluyorlar ama gerçekten güzeller, özellikle et yemeklerini yapmak için ideal diyebilirim.

Eki Görüntüle 2248933

C captain price
Eğer maddi imkanın el verirse, bir kere alınıyor.
Benim sana tavsiyem Tefal'in tencere takımını alman.
Hem yer kaplamıyor, hem de genel anlamda kullanışlı bir ürün.
Ben bir kaç tane tefal tencere aldım, niye çeyizime bunları almamışım, diğerlerini almışım diye hayıflandım.
Tencere bir kere alınan birşey, başına kolay kolay birşey gelmediğinden (Hisar, Jumbo, Tefal gibi markalardan bahsediyorum) mecbur kalıyorsun değiştirmeden kullanmaya.
Sapa sağlam tencere varken de aynı işi görecek farklı tencere alınmıyor, insan acıyor vereceği paraya.

Ama kısaca sana şu tencereleri çeyizinde bulundurmanı tavsiye ederim:
11 Parça Tefal Çelik Tencere seti
Eki Görüntüle 2248934

Tefal Titanium İngenio Set
Eki Görüntüle 2248936

Tefal mağazasını ziyaret edip kampanyalarını takip edin derim.

granit tencere takımı var chef'in. kaç parça unuttum. nişanlımın annesi çok önceden almış. sonra bi çelik tava seti almış. 3 boy olması lazım. tencereye ihtiyacım olur mu bilmiyorum başka. düdüklü de vardı ama litresini bilmiyorum.

döküm tencere alınabilir ama ilk def sende duydum. et yemeklerini ikimiz de severiz.

granit tencere takımı var chef'in. kaç parça unuttum. nişanlımın annesi çok önceden almış. sonra bi çelik tava seti almış. 3 boy olması lazım. tencereye ihtiyacım olur mu bilmiyorum başka. düdüklü de vardı ama litresini bilmiyorum.

döküm tencere alınabilir ama ilk def sende duydum. et yemeklerini ikimiz de severiz.

Et yemeklerini seviyorsanız, o zaman kesinlikle döküm tencere almalısın derim.
Dökümde et lokum gibi olur.

Şimdi döküm tencerelerin diğer tencerelerden farkı, döküm olduğundan daha çok ısınıyor ve ısındığı zamanda diğer tencerelere nazaran ısıyı içerisinde daha çok hapsediyor.
Bir de tencereyi olduğu gibi ocaktan alıp fırına atabilme özelliği var ki, pahabiçilemez bir özellik.
Ancak, tencerenin kendisi gülle gibi, döküm olduğundan.
Ufak tefek bir yapınız varsa, bu tencere ile nasıl başa çıkarsınız bilmiyorum ancak lezzet konusunda 10 numaradır.
Yaptığınız yemekleri herkes çok beğenir inanın.

Pilav tenceresi yerine de kullanılabilir (boyutuna göre) çünkü teflon ürünler gibi yapışmaz bir yüzeye sahiptir.
Ancak daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür, çünkü çizilmez.
Ömür boyu kullanılacak tencere grubundandır, o yüzden fiyatları da ucuz değildir.
Dayanıklı ve uzun ömürlü olduğundan fiyatı da ona göre, en küçük boyları bile bir hayli pahalı olabiliyor.
Ama iyi araştırıp almakta fayda var, her döküm diye adlandırılan tencere alınmamalı, içeriği ve iç yüzeyi herhangi birşey ile kaplı olmamalı. Kaplama sonradan döküleceğinden sağlık açısından dikkat edilmeli.

Ek olarak döküm tava tercih edilebilir.
Özellikle tavada pratik et ve tavuk ürünleri yapmak için ideal.
bahsettiğim ürün şu şekilde:
2248945

2248946

Şimdi diğer konuya gelirsek.
Elinde var olanlar
- Granit Tencere Takımı
- Çelik Tava Seti

Senin ihtiyacın olacaklar bunlara ek olarak şunlar:
- 3 Lü çelik tencere seti - dünyanın en iyi tenceresi olan Zwiling tavsiye ederim. O kadar bütçem yok dersen de Hisar tavsiye ederim, Hisar ömür boyu garanti verir tencerelerine aklında olsun.
2248948
2248949

Tangır Tungurlu bin tane parçalı tencere almana gerek yok.
Ufak bir tencere seti alsan senin işini hayli hayli görür.
Ayrıca da ekonomik anlamda çok pahalı olmaz.

Zaten granit varmış, teflon almaya hiç gerek yok.
Tava setin de var. Ona da hiç girme derim, boş yere para.

Tencere takımlarını bu şekilde tamamlamış olursun.
Ancak bir cezve seti (eğer kahve makinası almayacaksan) ve kaşık seti (tencerelerinin uzun ömürlü olması açısından) kesinlikle tavsiye ederim.
Çok pahalı olmayan, işini görecek bir cezve seti alabilirsin.
Örnek olarak:
2248952

Yine çok pahalı olmayacak şekilde, kaşık seti alabilirsin.
Örnek olarak:

2248961

Hem kullanım kolaylığından hem de tencerelerin zedelenmemesi açısından kullanışlı bir ürün.

Ben çeyiz olayına çok kafa yorduğum ve bu tarz araştırmaları sevdiğim için, konusu gelince elimde olmadan gerekli veya size gereksiz de gelse bilgilendirme yapmaya çalışıyorum.
İnşallah sıkmıyorumdur :oops:

Ha bir de ben şartlı şurtlu bir insanımdır.
Yemek yaptığım tencerede yumurta kaynatmam onun için ayrıca böyle bir şey kullanıyorum.
2248963

5-6 yumurta alabilecek boyutta benimkisi.
Ivır zıvır satan züccaciyeden tutun da herşeyi içinde barındıran her muhitte bulunan mağazalardan almıştım.
İnce bir yapıya sahip, sadece yumurta haşlamak için kullandığım bir ürün olduğundan, 6 senedir kullanıyorum.
İnce çelik yapısına rağmen maşallah hiç birşey olmadı. Tek amaçlı kullandığım için sanırım.

Patatesi de yemek yaptığım tencerelerde haşlamam, zaten çok patates haşlama gibi bir huyum yok.
Ancak lazım olduğunda püre yapmak için falan onun için de ayrı bir tencerem var.
Yine ince yapılı (metali ince) bir tencere.
Hemen olmasa da ilerde ihtiyaç duyabileceğin şeyler bunlar.
Bilgin olsun.

Öncelikle Allah razı olsun ne kadar yararlı bir sayfa burası...

Yemek takımı alacağım (aslında mutfağa dair hiç bir şeyim yok daha, 4 ay sonra düğünüm var) araştırmalara yeni başlayabildim... Marka konusunda kararsızım Karaca, porland düşünüyorum... Ya da önerebileceğin başka bir marka var mı? Neye dikkat etmeliyim yemek takımı alırken?

(ben sayfayı okumaya devam, diğer takımlar için)

Öncelikle Allah razı olsun ne kadar yararlı bir sayfa burası...

Yemek takımı alacağım (aslında mutfağa dair hiç bir şeyim yok daha, 4 ay sonra düğünüm var) araştırmalara yeni başlayabildim... Marka konusunda kararsızım Karaca, porland düşünüyorum... Ya da önerebileceğin başka bir marka var mı? Neye dikkat etmeliyim yemek takımı alırken?

(ben sayfayı okumaya devam, diğer takımlar için)

Böyle yorumlar alınca gerçekten çok mutlu oluyorum... :KK36:
Teşekkür ederim, niyetim zaten kafa karışıklığı yaşayanların birazcık olsun kafasını rahatlatmak.
Zira ben kendi çeyizimi kendim halletmek zorunda kaldım, yardım edecek biri yoktu.
Haliyle bir ton araştırma yapmak ve kendi kafamın karışıklığını çözmek zorunda kaldım.
Hal böyle olunca da, başkalarına da faydası olması açısından bu konuyu açma gereği duydum.
O zamanlar burada sohbet ettiğimiz bir çok arkadaşım da beni bu konuda teşvik edince.
Oldu sana "Çeyiz Hakkında Herşey" konusu. :-)

Gelelim senin kafa karışıklığına.
Öncelikle istediğin herşeyi sorabilirsin, vaktimin ve imkanımın verdiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Ben kendim için Karaca'nın bone china - kare model tabak takımını almıştım.
Hala kullanıyorum 6 senedir başına birşey gelmedi şükür.
Çeyiz zamanı bir kasesi kırıldı o ayrı mevzu...
Ancak tamamlama gereği hissetmedim.
Yemek Takımım bu:
2252897

Buna uygun bir de bardak takımı aldım:
2252898

Pişmanmıyım bunları aldığıma? Emin değilim.
Misafir gelince hepsini birlikte kullanınca şık bir görüntü oluşturuyor.
Ama benim misafir kapasitem çok, bir geldi mi 30 - 40 kişi bir arada ağırlamışlığım var.
O yüzden evet çok misafir olma ihtimalinde 12 Kişilik tam takır yemek takımı ve bardak takımı kullanışlı.

Peki bu ürünler kullanışlı mı?
Hayır...
Bunu net bir dille söyleyebilirim.
Severek ve hatta aşık olarak aldığım bir takım.
Ancak bone china takımlarda yuvarlak olanlar daha güzel ve bütçe ile alakalı bir durum, ancak Pierre Cardin - Bone China yemek takımlarını daha çok tavsiye ederim.
Yeni nesil, daha hafif, daha kullanışlı ve daha bulaşık makinasına uygun ürünler.

Mesela modası geçmeyecek şu tarz ürünler en güzellerinden (pierre cardin marka)
2252899

2252900

2252901

Kare takımları bulaşık makinası için özellikle tavsiye etmiyorum.
Onun haricinde bir dezavantajı var diyemem.
Ancak kare takımlar yuvarlak takımlara istinaden daha ağır oluyorlar bu bir gerçek.
Bunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var.
Ve ayrıca aldığınız takım malesef ki uzun ömürlü oluyor ha deyince değiştiremiyorsunuz.
Bir de ürün alırken parça garantisi var mı yok mu bunu aldığınız yere sorun ve ona göre alışverişinizi yapın derim.

Kahvaltı takımı kesinlikle tavsiye etmiyorum hiç bir işe yaramıyor.
Kahvaltı takımı yerine, günlük 6 + 6 yemek takımı alın, zaten pasta tabakları ve geniş tabakları oluyor içinde.
Kahvaltıda da onları kullanırsınız.
Ben kahvaltı takımımı ihtiyaç sahibi birine verdim mesela.
Hem kapladığı yerden dolayı, hem de artık sıkılmıştım (3 senede sıkıntı basmıştı) :-)
Yokluğunu da hiç hissetmedim açıkçası.
Gereksiz fazlalık.

Bu tarz yemek takımları son zamanlarda benim çok hoşuma gidiyor ve tavsiye ederim.
2252903

2252904

2252905

Cıvıl cıvıl takımlar iç açıyor gerçekten.
Var olan tabaklarımı çocuklarım bol bol kırsında, yenisini alayım diye bakıyorum... :-)

Merhaba Ben nevresim takımı bakıyorum ama indirimleri bir türlü yakalayamıyorum. Hepsiburada ve gittigidiyor gibi sitelerde indirimler ne zamanlarda yapılıyor acaba?
Taç sarev karaca vb markalara baktığım icin indirimden almak istiyorum

Bir şey daha sormak istiyorum.

Tefal titanium ingenio 8 parça setini 469 liraya buldum uygun mudur?

Bir de zwilling joy 3 parça tencere seti için 598 uygun bir fiyat mıdır? Yoksa acele etmiyim mi?

Merhaba Ben nevresim takımı bakıyorum ama indirimleri bir türlü yakalayamıyorum. Hepsiburada ve gittigidiyor gibi sitelerde indirimler ne zamanlarda yapılıyor acaba?
Taç sarev karaca vb markalara baktığım icin indirimden almak istiyorum

Merhabalar,

Nevresimler konusunda zaten kaliteli markalara bakıyorsunuz.
Sarev'in bende 2-3 adet nevresimi mevcuttu ve gerçekten aldığıma değdi dediğim ürünler.
Taç nevresimlerimde var ve onlardan da çok memnunum.
Yıllardır yıka yıka kullan, hala hiç bir sıkıntıları yok, tertemizler.

Şimdi bu ürünlerin kaliteleri böyle olunca, fiyatları da haliyle ucuz olmuyor.
Ben bundan 6-7 sene önce aldığımda da ucuz değillerdi zaten.
Bazı sitelerde indirim oluyor arada, ancak belirli bir dönemi var mıdır bilemiyorum.
Kendi sitelerinden de arada takip edin, ancak ara ara bakarak, kontrol ederek indirimleri yakalama şansınız olabilir.
Bahsettiğim bu iki markanın düzgün bir nevresim takımınıı alacağım derseniz 120 - 150 TL dolaylarında olacaktır.
Daha ucuzunu bulabilmeniz mümkün olmaz.

Taç muadili diye geçen Kristal marka nevresimlerde var, ancak tavsiye etmiyorum.
Siz yine çeyiziniz için bilindik ve güvenilir markalardan alın derim, her ne kadar pahalı gibi gelse de.
Vermiş olduğunuz paranın hakkını veriyor.

Bir şey daha sormak istiyorum.

Tefal titanium ingenio 8 parça setini 469 liraya buldum uygun mudur?

Bir de zwilling joy 3 parça tencere seti için 598 uygun bir fiyat mıdır? Yoksa acele etmiyim mi?

Tefal'i gayet iyi bulmuşsunuz, çünkü bu takım 700 - 900 civarlarda ederi olan bir takım.
Zwilling için de aynı şeyi söyleyebilirz. 600 - 900 civarında fiyatları değişiyor.
Hazır bulmuşken alın derim, çünkü aynı indirimleri bir daha yakalama imkanınız olmayabilir.
İki marka da kendini kanıtlamış, kaliteli ürünler olduğundan, almakta tereddüt edeceğiniz ürünler değiller.

Merhabalar,

Nevresimler konusunda zaten kaliteli markalara bakıyorsunuz.
Sarev'in bende 2-3 adet nevresimi mevcuttu ve gerçekten aldığıma değdi dediğim ürünler.
Taç nevresimlerimde var ve onlardan da çok memnunum.
Yıllardır yıka yıka kullan, hala hiç bir sıkıntıları yok, tertemizler.

Şimdi bu ürünlerin kaliteleri böyle olunca, fiyatları da haliyle ucuz olmuyor.
Ben bundan 6-7 sene önce aldığımda da ucuz değillerdi zaten.
Bazı sitelerde indirim oluyor arada, ancak belirli bir dönemi var mıdır bilemiyorum.
Kendi sitelerinden de arada takip edin, ancak ara ara bakarak, kontrol ederek indirimleri yakalama şansınız olabilir.
Bahsettiğim bu iki markanın düzgün bir nevresim takımınıı alacağım derseniz 120 - 150 TL dolaylarında olacaktır.
Daha ucuzunu bulabilmeniz mümkün olmaz.

Taç muadili diye geçen Kristal marka nevresimlerde var, ancak tavsiye etmiyorum.
Siz yine çeyiziniz için bilindik ve güvenilir markalardan alın derim, her ne kadar pahalı gibi gelse de.
Vermiş olduğunuz paranın hakkını veriyor.

Beğendiğim model fiyat aralığında olsa alıvericem :KK70: Birkere denk geldim ama oyalanırken kaçırdım. O zaman takipte kalayım ben. Bir de cottonbox nasıl bir markadır, orda da hoş şeyler var ?
Tefal'i gayet iyi bulmuşsunuz, çünkü bu takım 700 - 900 civarlarda ederi olan bir takım.
Zwilling için de aynı şeyi söyleyebilirz. 600 - 900 civarında fiyatları değişiyor.
Hazır bulmuşken alın derim, çünkü aynı indirimleri bir daha yakalama imkanınız olmayabilir.
İki marka da kendini kanıtlamış, kaliteli ürünler olduğundan, almakta tereddüt edeceğiniz ürünler değiller.

Çok mutlu oldum. :)tefal ve zwilling tencere boyutları hemen hemen aynı gözüküyor. 2sini birlikte almam mantıklı olur mu acaba?
Bir de benim bahsettiğim tefal set 3 boy olanı, yine de fiyatı uygun mu?

Beğendiğim model fiyat aralığında olsa alıvericem :KK70: Birkere denk geldim ama oyalanırken kaçırdım. O zaman takipte kalayım ben. Bir de cottonbox nasıl bir markadır, orda da hoş şeyler var ?

Cottonbox tavsiye etmiyorum, bir defa almıştım nevresimini.
İnternette görülen modeller eve geldiğinde malesef ki kumaş kalitesi görsellerdeki gibi olmuyor.
Tavsiyem, öncelikle bir züccaciyeye gidin, kumaş kalitelerine bakın markaların.
Ondan sonra internet üzerinden beğendiğiniz markaların modellerini satın alabilirsiniz.
En güzel ilerleme yöntemi alımlarda bu olacaktır.
Çünkü bilmezine sipariş vermek biraz riskli olabiliyor.
Kumaş kalitesinde Taç, Sarev, Soley, Özdilek, asla yanıltmaz.
Aklınızda olsun.

Çok mutlu oldum. :)tefal ve zwilling tencere boyutları hemen hemen aynı gözüküyor. 2sini birlikte almam mantıklı olur mu acaba?
Bir de benim bahsettiğim tefal set 3 boy olanı, yine de fiyatı uygun mu?

Tefal ve Zwiling'in fiyat aralıklarına bakarak ben size yanıt verdim zaten.
Şu anda piyasada en pahalı olan ürünler skalasında bu iki marka var.
Daha pahalıları da vardır eminim ama ürün içerik ve modellerine göre fiyatlar değişiyor haliyle.
Ben her zaman tam takım tencere alınmasını önermiyorum (tam takımdan kastım misal aşağıdaki gibi)
2256277

2256278

Gerek yok böyle tangır tungur malzemelere.

Öz olsun, tam ihtiyacınızı karşılayacak nitelikte olsun, ilk başta yeterli olacaktır.

Daha önce de bahsetmiştim bir üst yorumlarda ancak üşenmeden yine yazacağım.

- Yeterli miktarda (3 tencere veya 4 tencere) çelik tencere seti
- Yeterli miktarda (2 veya 3 adet yapışmaz tava)
- Yeterli miktarda (3 veya 4 tencere yapışmaz tava)
- 1 adet 6 LT düdüklü tencere
- 3'lü minik tencere seti de öneririm... Kalan yemekleri kaldırmak için ideal oluyor.

Yeter de artar bile. Sizin yapışmaz tencere ve tava seti almanıza zaten gerek yok, Tefal alacağınız için onlar tava olarakta kullanılabiliyorlar, aynı işlevi görüyor yani.
1 adet geniş tava edinseniz yeter, et - tavuk - köfte pişirebilmek için.
Geniş olması da çok adeti tek seferde yapabilmek için önemli oluyor.

Cottonbox tavsiye etmiyorum, bir defa almıştım nevresimini.
İnternette görülen modeller eve geldiğinde malesef ki kumaş kalitesi görsellerdeki gibi olmuyor.
Tavsiyem, öncelikle bir züccaciyeye gidin, kumaş kalitelerine bakın markaların.
Ondan sonra internet üzerinden beğendiğiniz markaların modellerini satın alabilirsiniz.
En güzel ilerleme yöntemi alımlarda bu olacaktır.
Çünkü bilmezine sipariş vermek biraz riskli olabiliyor.
Kumaş kalitesinde Taç, Sarev, Soley, Özdilek, asla yanıltmaz.
Aklınızda olsun.

Tefal ve Zwiling'in fiyat aralıklarına bakarak ben size yanıt verdim zaten.
Şu anda piyasada en pahalı olan ürünler skalasında bu iki marka var.
Daha pahalıları da vardır eminim ama ürün içerik ve modellerine göre fiyatlar değişiyor haliyle.
Ben her zaman tam takım tencere alınmasını önermiyorum (tam takımdan kastım misal aşağıdaki gibi)
Eki Görüntüle 2256277

Eki Görüntüle 2256278

Gerek yok böyle tangır tungur malzemelere.

Öz olsun, tam ihtiyacınızı karşılayacak nitelikte olsun, ilk başta yeterli olacaktır.

Daha önce de bahsetmiştim bir üst yorumlarda ancak üşenmeden yine yazacağım.

- Yeterli miktarda (3 tencere veya 4 tencere) çelik tencere seti
- Yeterli miktarda (2 veya 3 adet yapışmaz tava)
- Yeterli miktarda (3 veya 4 tencere yapışmaz tava)
- 1 adet 6 LT düdüklü tencere
- 3'lü minik tencere seti de öneririm... Kalan yemekleri kaldırmak için ideal oluyor.

Yeter de artar bile. Sizin yapışmaz tencere ve tava seti almanıza zaten gerek yok, Tefal alacağınız için onlar tava olarakta kullanılabiliyorlar, aynı işlevi görüyor yani.
1 adet geniş tava edinseniz yeter, et - tavuk - köfte pişirebilmek için.
Geniş olması da çok adeti tek seferde yapabilmek için önemli oluyor.

Teşekkür ederim üşenmeyip uzun uzun anlatmışsınız:KK200:

Cotton box için üzüldüm açıkçası :KK43:
Ben de takım almak istemedigim için bu yola girdim açıkçası. Kullanılmayan tencere tava görünce sinirlerim bozuluyor. O zaman bunlara bakmaya devam edeyim.

Hisar ve Aryıldız tencereler hakkında ne düşünüyorsunuz acaba? Onlardan alsam pişman olur muyum?

Teşekkür ederim üşenmeyip uzun uzun anlatmışsınız:KK200:

Cotton box için üzüldüm açıkçası :KK43:
Ben de takım almak istemedigim için bu yola girdim açıkçası. Kullanılmayan tencere tava görünce sinirlerim bozuluyor. O zaman bunlara bakmaya devam edeyim.

Hisar ve Aryıldız tencereler hakkında ne düşünüyorsunuz acaba? Onlardan alsam pişman olur muyum?

Aryıldız bildiğim kadarı ile çok iyi ürünler üretiyor.
Hisar konusuna gelince, kendim kullanıyorum ve çok memnunum.

X