Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

Merhabalar,

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun inşallah. Allah tamamına erdirsin.

Bütçe meselesi bu biraz.
Ben mesela tüm tabak takımlarımı Karaca'dan aldım, memnun kaldım mı? Evet. severek kullanıyorum.
Tencere takımlarım Hisar, şimdiki aklım olsa tercihim farklı mı olurdu? Evet. severek kullanmama rağmen daha iyisi olduğunu biliyorum en azından.

Tabak takımlarında Pierre Cardin aşığı oldum resmen. Bütçeniz uyuyorsa, ve İstanbul'daysanız eğer Viaport Venezia Outlet'e gitmenizi ve oradaki Taç mağazasına girmenizi tavsiye ederim. Pierre Cardin yemek takımları mevcut ve çok uygun (outlet harici fiyatlara göre). Pierre Cardin yemek takımlarına göz atmanı tavsiye ederim.

Tencere takımlarında kesinlikle TEFAL diyorum, başka da birşey demiyorum.
Bunca yıldır aklım neredeymiş çok merak ediyorum açıkçası.

Tavsiye edeceğim tencere miktarı şu şekilde:
1 adet pilav tenceresi
1 adet çorba tenceresi
1 adet makarna tenceresi
1 adet 3'lü minik tencere takımı (kalan yemekleri saklama ve ısıtma anlamında)

Bu listelediklerim olmazsa olmaz.
Geri kalan tencere tava vs. gibi şeyler tamamen sizin kendi zevkinize ve kullanım ihtiyacınıza kalmış.
Benim tavsiyem evinizi tencere ile doldurmayın.
1-2 adet ihtiyaca yönelik büyük tencereniz olması güzel olacaktır, onun haricinde mümkün mertebe kullanabileceğiniz ve ihtiyacınız olacağı ebatlarda tencere almanızda fayda var.
Bilmem kaç parça takımları boşverin...
Tekrardan tencere takımı alıyor olsam, giderim Tefal'e oradan ihtiyacıma yönelik yapışmaz tabanlı kullanacağım ürünleri alırım. Daha sonrasında da Esse'ye giderim, oradan da ihtiyacım olabilecek tencereleri alır çıkardım.
Çünkü inanın bana, tencereye 1 defa para veriliyor. Uzun süre de kullanılıyor.

Gelelim kaşık, çatal, bıçak takımına.
Zamanında bunlar ile alakalı olarak uzun uzadıya yazdım bir sürü şey. Dilerseniz geçmiş sayfaları bir gözden geçirin, faydası olacaktır muhakkak.
Ben Hisar kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum.
Hem günlük hem de misafirlik olarak iki ayrı Hisar takımım var.
5 senedir kullanıyorum küflenme, kararma, bozulma vs. gibi durumlar olmadı.
Zaten olsa ne yazar, ömür boyu garanti veriyor Hisar.

Umarım sorularınızı yanıtlayabildim. Daha olursa severek cevaplarım.

Çok teşekkür ederim çok bilgilendirici oldu gerçekten :)
Hisar'ın 100 yıl garantisi var sanırım. Ben gittiğimde öyle anlatmışlardı. Tencere takımı olarak Hisar'dan neden memnun kalmadınız acaba?

Ben Karaca'nın bu inci serisini çok beğenmiştim ama Pierre Cardin'e bakmadım hiç hemen ona da bakıyorum :)

Bir de set halinde almakla parça parça farklı yerlerden almak arasında çok fiyat farkı olur mu?

Hisar alırsam böyle bir seti var onu almayı düşünmüştüm ben ama Tefal'e de bir göz atayım :)

Eklentiler

• IMG_0875.PNG
    IMG_0875.PNG
    146,4 KB · Görüntüleme: 173
Çok teşekkür ederim çok bilgilendirici oldu gerçekten :)
Hisar'ın 100 yıl garantisi var sanırım. Ben gittiğimde öyle anlatmışlardı. Tencere takımı olarak Hisar'dan neden memnun kalmadınız acaba?

Ben Karaca'nın bu inci serisini çok beğenmiştim ama Pierre Cardin'e bakmadım hiç hemen ona da bakıyorum :)

Bir de set halinde almakla parça parça farklı yerlerden almak arasında çok fiyat farkı olur mu?

Hisar alırsam böyle bir seti var onu almayı düşünmüştüm ben ama Tefal'e de bir göz atayım :)

Pierre Cardin Bone China porselenden üretmiş ürünlerini.
O yüzden hepsi gerçekten çok güzeller, ama dediğim gibi araştır bir bak.

Karaca'nın inci serisine bende baktım ama o kadar para vermeye değer mi onu bilemedim?
Tabii ki dediğim gibi bütçeniz neye yetiyorsa onu almanız en mantıklı olandır.

Hisar takımlarımdan memnunum, yanlış anlaşılmasın.
Dayanıklılar, kullanım problemi hiç yaşamadım.
Ben de senin gösterdiğin gibi takım aldım.
Fakat çok iri olan tencereleri o kadar kullanılmıyor, en azından ben kullanamadım.
Köşede dolap bekçisi denilebilir, hatta fazla yer kapladıklarından dolayı sinir bozucu bile olabiliyorlar.

Set alımı fiyatsal anlamda mantıklı gelebilir, fakat tek tek alımı da toplayarak karar verebilirsin.
Tefal'e muhakkak göz at, bazen çok iyi indirimleri oluyor onları takip edebilirsin.
Ama Tefal fiyat açısından daha pahalıdır, indirimleri takip etmekte fayda var. Ama verilen paraya da değer dayanıklılıkta.

Pierre Cardin Bone China porselenden üretmiş ürünlerini.
O yüzden hepsi gerçekten çok güzeller, ama dediğim gibi araştır bir bak.

Karaca'nın inci serisine bende baktım ama o kadar para vermeye değer mi onu bilemedim?
Tabii ki dediğim gibi bütçeniz neye yetiyorsa onu almanız en mantıklı olandır.

Hisar takımlarımdan memnunum, yanlış anlaşılmasın.
Dayanıklılar, kullanım problemi hiç yaşamadım.
Ben de senin gösterdiğin gibi takım aldım.
Fakat çok iri olan tencereleri o kadar kullanılmıyor, en azından ben kullanamadım.
Köşede dolap bekçisi denilebilir, hatta fazla yer kapladıklarından dolayı sinir bozucu bile olabiliyorlar.

Set alımı fiyatsal anlamda mantıklı gelebilir, fakat tek tek alımı da toplayarak karar verebilirsin.
Tefal'e muhakkak göz at, bazen çok iyi indirimleri oluyor onları takip edebilirsin.
Ama Tefal fiyat açısından daha pahalıdır, indirimleri takip etmekte fayda var. Ama verilen paraya da değer dayanıklılıkta.

Çok çok teşekkür ederim :)
Tefal'in Titanium serisini diyorsunuz değil mi?

Çok çok teşekkür ederim :)
Tefal'in Titanium serisini diyorsunuz değil mi?

Evet Titanium serisi çok güzel, bende bir tane tenceresi var. 26 Cm kısa tencere.
9486731345970.jpg

Çok memnunum ve severek kullanıyorum.

Aynı zamanda 20 Cm tavası var, ama keske daha büyük alsaymışım.
91ZRKOVXg7L._SX355_.jpg

Gerçekten şahane bu ürünler.

Bir tanede bu tencereden aldım.
Tefal Plus Derin Tencere 24 Cm
9529651462194.jpg

Bundan da çok memnunum. Derin ve büyük, genelde makarna yapmak için kullanıyorum.
Veya ekşili köfte falan yaptığım zamanlarda.

Evet Titanium serisi çok güzel, bende bir tane tenceresi var. 26 Cm kısa tencere.
9486731345970.jpg

Çok memnunum ve severek kullanıyorum.

Aynı zamanda 20 Cm tavası var, ama keske daha büyük alsaymışım.
91ZRKOVXg7L._SX355_.jpg

Gerçekten şahane bu ürünler.

Bir tanede bu tencereden aldım.
Tefal Plus Derin Tencere 24 Cm
9529651462194.jpg

Bundan da çok memnunum. Derin ve büyük, genelde makarna yapmak için kullanıyorum.
Veya ekşili köfte falan yaptığım zamanlarda.

Harikasınız :KK200::KK68:
Maddi durumuma göre ya Hisar ya Tefal alırım sanırım çok faydalı oldu bilgileriniz :)

Rica ederim. Ama muhakkak Tefal'in kendi sitesini takip edin.
Outlet yerleri var, oraya bakın fırsat bulursanız.
Ama en önemlisi indirimlerini takip edin. Muhakkak uygun zamanına denk getirirsiniz diye düşünüyorum.

Bir de bana hediye gelen bir ürün var, essenso'nun ikili setini ev hediyesi olarak getirmişlerdi.
Çok memnun kaldım, pilav, dolmabiber, zeytinyağlı, bulgur pilavı şahane oluyor.
Ama tavasında köfte kızartıldığında (az yağda) sanki biraz karartıyor gibi geldi.
O yüzden tavasını kızartma için kullanmıyorum, ama sote güzel oluyor.

8698213241376.jpg

Essenso Neogranite Louis 3 Parça Tencere Seti (26)

Tencerenin kapağı tavanın da kapağı olarak kullanılabildiğinden (ebat olarak birbirlerine uyuyorlar) kullanımı rahat. Temizlemesi de rahat ayrıca :KK66:
Tavsiye ederim

Dayanamadım, kendime 24 cm tencere + artık bitmekte olan bardaklarımı gözden çıkartıp yenisini aldım.
Madame Coco'yu biliyorsunuzdur, çok güzel indirimleri oluyor.
Bardak takımı ve tencereyi oradan aldım.
Arada bir bu tarz yerlere göz atmanızı tavsiye ederim. :KK66:

Düdüklü tencere arayışı içindeydimm ta ki Fissler markasını çok duydum ve Fisler Vivavit Edition ( zaman ayarlayıcılı) olanda kafam yattı ve çok hoşuma gitti.:KK31:Saplarının içe doğru olması çok iyi. Sizlerin düdüklü tencereleri hangi marka kızlar ?

Eklentiler

• Manual-SKT-edition_07.jpg
    Manual-SKT-edition_07.jpg
    12,5 KB · Görüntüleme: 135
Düdüklü tencere arayışı içindeydimm ta ki Fissler markasını çok duydum ve Fisler Vivavit Edition ( zaman ayarlayıcılı) olanda kafam yattı ve çok hoşuma gitti.:KK31:Saplarının içe doğru olması çok iyi. Sizlerin düdüklü tencereleri hangi marka kızlar ?

Fissler hiç kullanmadım, fakat bahsedilen ve kullanıcı yorumlarına göre güzel.
Tercih edilebilir bir düdüklü ve çok kaliteli olduğu söyleniyor.
O yüzden alabilirsiniz.

Ben o kadar para vermek istemediğim için standart, eski tip düdüklü aldım.
Yıllardır da kullanıyorum...

Konunun hepsine okuyamadan heyecanla yazmak istedim işte aradığım guru. Tefaldr seri önerisi arıyodum son sayfada gördüm titanium demişsiniz şu an tefalde çok çeşitli titanium modelleri var. Expertice,chef, hard, so tasty vs. Hangi seri olmalı bir fikriniz var mı. Bir de tefalden tek tek almayı düşündüğüm için hangi boydan kaç yane ona karar veremiyorum. Kullanan biri olarak kaç santim tava kaç santim derin kaç santim sığ tencere almalıyım bu konuda bilgi verirseniz çoook sevinirim SouvveniR SouvveniR

Konunun hepsine okuyamadan heyecanla yazmak istedim işte aradığım guru. Tefaldr seri önerisi arıyodum son sayfada gördüm titanium demişsiniz şu an tefalde çok çeşitli titanium modelleri var. Expertice,chef, hard, so tasty vs. Hangi seri olmalı bir fikriniz var mı. Bir de tefalden tek tek almayı düşündüğüm için hangi boydan kaç yane ona karar veremiyorum. Kullanan biri olarak kaç santim tava kaç santim derin kaç santim sığ tencere almalıyım bu konuda bilgi verirseniz çoook sevinirim SouvveniR SouvveniR

Merhabalar,

Ben titanyum expertice serisini kullanıyorum ve çok memnunum.
Gerek lezzet gerekse kolay pişirme açısından çok başarılı.
Fakat sadece bu seriyi almanız doğru değil tabii ki, herşey aynı tip tencerede pişmez.
Mesela tavuk sote, biber dolması, et sote gibi şeyleri 26 Cm titanyum expertise tencerede yapıyorum.
Lezzeti şahane oluyor.

Fakat çelik tencerenin de yeri ayrıdır, 20 / 24 Cm çelik tencerede çorba, bazen et sote yapıyorum.
Çelik 26 Cm sığ (karnıyarık tenceresi diye geçer) bir tencerem var, onda da lezzetli yemekler yaptığım olur.

20 Cm (3 - 4 kişilik) pilav yaptığım tencerem var, granit mesela.

Kızartma yaptığım tencerem ayrıdır.

O yüzden hangi tencerede neyi yapabileceğinizi hesap ederek almanız mantıklı olan.
Ebatları da tamamen butik birşey, çünkü herkesin kullanışı farklı.
Bende en büyük tencereden tutunda (8-9 LT gibi) en ufağına kadar var.

Özellikle tencerelerde zaten 3 boy (16, 18, 20 cm diye gidiyor herhalde) ufak tencereleri tavsiye ediyorum.
Kalan yemeği kaldırma, ufak birşey ısıtma, vs. gibi durumlarda çok işlevsel oluyor.

Merhabalar,

Ben titanyum expertice serisini kullanıyorum ve çok memnunum.
Gerek lezzet gerekse kolay pişirme açısından çok başarılı.
Fakat sadece bu seriyi almanız doğru değil tabii ki, herşey aynı tip tencerede pişmez.
Mesela tavuk sote, biber dolması, et sote gibi şeyleri 26 Cm titanyum expertise tencerede yapıyorum.
Lezzeti şahane oluyor.

Fakat çelik tencerenin de yeri ayrıdır, 20 / 24 Cm çelik tencerede çorba, bazen et sote yapıyorum.
Çelik 26 Cm sığ (karnıyarık tenceresi diye geçer) bir tencerem var, onda da lezzetli yemekler yaptığım olur.

20 Cm (3 - 4 kişilik) pilav yaptığım tencerem var, granit mesela.

Kızartma yaptığım tencerem ayrıdır.

O yüzden hangi tencerede neyi yapabileceğinizi hesap ederek almanız mantıklı olan.
Ebatları da tamamen butik birşey, çünkü herkesin kullanışı farklı.
Bende en büyük tencereden tutunda (8-9 LT gibi) en ufağına kadar var.

Özellikle tencerelerde zaten 3 boy (16, 18, 20 cm diye gidiyor herhalde) ufak tencereleri tavsiye ediyorum.
Kalan yemeği kaldırma, ufak birşey ısıtma, vs. gibi durumlarda çok işlevsel oluyor.
Çok teşekkürler. Çelik tenceremi set olarak almıştım zaten. İlk etapta kullanacağım yapışmaz tencere tavalar için yazdıklarınız çok bilgilendirici oldu. Tecrübeli biri bulmuşken şunu da sorayım misafirlik kaşık çatal takımızı 89 parça alıyoruz. Daha sonra günlük kullanım için de bir set alıyoruz. Ancak bu sette 89 parça olmalı mı sizce. Günlük takımjn içinde de servis setine ihtiyaç var mı. Veya küçük boy bıçaklar da illa olmalı mı. Nehir markasında çok farklı bıçakşı bıçaksız her türlü parça sayısına göre setler var. Kullanım olarak nasıl bir set mantıklı olur. Evime mutfağıma gereksiz eşya doldurmak istemiyorum

günlük için 89 parça gereksiz, aldım ama yazık verdiğim paraya yani. Dediğiniz gibi nehirin hatta jumbonun bile setleri var günlük için. 12 çatal(büyük-küçük), 12 kaşık (büyük-küçük), 12 bıçak ki sadece büyük boy yeterli, belki 12 de çay kaşığı. yani 60 parça olanlar gayet mantıklı. servis setleri fiyatı çok arttırıyo takımlarda. Nehirinki gayet güzel internet sitesinde60-70-80 gibi rakamlara iniyor. hatta n 11 den bakın çok uyguna denk geliyo bazen. ama bence onları da tek tek alın. kepçe 2. şart ama delikli olan mesela 2. gereksiz. Takımlarda maşa olmuyo mesela. Ben nehirden almıştım pasta için servis seti falan.

Çook teşekkürler bu cevap cidden çok işime yaradı. Ben de n11den takip ediyorum güzel fiyatlar var. Hatta buradan söyleyeyim herkese reklam olur mu bilmiyorum ama kupon günleri gibi bişey yapmışlar baya güzel kampanyalar var takip edin derim. Çatal bıçal konusunu da kullanan birinden teyit etmek çok işime yaradı çok teşekkürler U uzakdiyar

arkadaşlar bana da yardım edin tüm sayfaları okuma sansım yok maalesef, ben şimdi bu catal bıcak tencere tavayı vs set olarak mı almalıyım bir de internetten alınan ürünler mağduriyet yaşatır mı ya iki aya nikah düşünülüyor ve ben sıfırım neye nerden başlasam bilmiyorum:KK43:

Set alacaz die kasmayın arkadaşlar. İnanın mağazada eğer kampanya yoksa netten çok daha ucuza alıyorsunuz. Set olarak satıldığında hiç işinize yaramayacak parçaları ekliyorlar içine. Benim gözümü korkutmuşlardı ayrı ayrı alınca pahalıya geliyor die. Hiç alakası yok. n11 de hepsiburada falan öyle ucuz denk geliyor ki. Hem de istediğiniz parçaları almış oluyorsunuz. internetten de hiç sıkıntı yaşamadım. satıcı puanına bakın. beğenmezseniz iade edin vs.

Çok teşekkürler. Çelik tenceremi set olarak almıştım zaten. İlk etapta kullanacağım yapışmaz tencere tavalar için yazdıklarınız çok bilgilendirici oldu. Tecrübeli biri bulmuşken şunu da sorayım misafirlik kaşık çatal takımızı 89 parça alıyoruz. Daha sonra günlük kullanım için de bir set alıyoruz. Ancak bu sette 89 parça olmalı mı sizce. Günlük takımjn içinde de servis setine ihtiyaç var mı. Veya küçük boy bıçaklar da illa olmalı mı. Nehir markasında çok farklı bıçakşı bıçaksız her türlü parça sayısına göre setler var. Kullanım olarak nasıl bir set mantıklı olur. Evime mutfağıma gereksiz eşya doldurmak istemiyorum
Merhabalar Tekrardan,

Rica ederim, faydalı olabildiysem ne mutlu.

Misafir seti tamam, o tam takır olsun zaten.
Fakat ben kendim için de 2. set aldım. Sizin bütçenize bağlı olan bir durum bu.
Fazladan bir servis takımı sizi rahatsız etmeyecekse (çok kullanılıyor ve kullanışlı oluyorlar) alın.
Ama yok ben günlük kullanacağım servis setlerimi farklı alırım (tupper, tefalin çizmez setleri, tahta kaşıklar vs.) gibi derseniz, o zaman ekstra bir servis setine ihtiyacınız olmaz.
Biraz da bütçe meselesi bence.
Ben servis setlerini seviyorum ve gerçekten çok kullanışlılar. Ben çok kullandığım içindir belki de.
Tamamen sizin tercih ve kullanım alanınıza göre karar verebileceğiniz birşey.

günlük için 89 parça gereksiz, aldım ama yazık verdiğim paraya yani. Dediğiniz gibi nehirin hatta jumbonun bile setleri var günlük için. 12 çatal(büyük-küçük), 12 kaşık (büyük-küçük), 12 bıçak ki sadece büyük boy yeterli, belki 12 de çay kaşığı. yani 60 parça olanlar gayet mantıklı. servis setleri fiyatı çok arttırıyo takımlarda. Nehirinki gayet güzel internet sitesinde60-70-80 gibi rakamlara iniyor. hatta n 11 den bakın çok uyguna denk geliyo bazen. ama bence onları da tek tek alın. kepçe 2. şart ama delikli olan mesela 2. gereksiz. Takımlarda maşa olmuyo mesela. Ben nehirden almıştım pasta için servis seti falan.

Bu gelen misafir oranınıza göre değişkenlik gösterir.
Benim misafirim çok ve kalabalık oluyor.
Çünkü eşimin ailesi geniş.
Doğum günleri vs. de çok yapılıyor bizde.
Genelde gelen misafirim 10 ve üstü sayıda oluyor. 2 sefer 10 kişilik masam doluyor.
Bir set kullanılıyor, 2. seti de çıkartıyorum.
Pasta tatlı vs. gibi bir durum söz konusu olunca, 3. takım bile çıkarttığım oluyor.

Böylelikle bende 3 takım 12 kişilik mevcut.

Her zaman diyorum, kullanım ve ihtiyaca yönelik yapılmalı çeyiz alışverişi.
Benim kalabalığım çok olur diye herkesin kalabalığı çok olacak diye bir kaide yok.
Eğer gerçekten çok misafir geliyorsa, alınmalı ihtiyaçtır, ama gelmiyorsa fuzuli masraftır. :KK39:

arkadaşlar bana da yardım edin tüm sayfaları okuma sansım yok maalesef, ben şimdi bu catal bıcak tencere tavayı vs set olarak mı almalıyım bir de internetten alınan ürünler mağduriyet yaşatır mı ya iki aya nikah düşünülüyor ve ben sıfırım neye nerden başlasam bilmiyorum:KK43:

Baya geride kalmışsınız çeyiz alışverişinde.
Herşeyi tek tek kalem kalem anlatmak isterdim, ama sayfa 1. den itibaren bakmanız fayda gösterecektir.
Gerçekten vermiş olduğum bilgileri tekrardan girmem imkansız.

X