Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

Merhaba. Bende porselen takımlarıyla ilgili bir şey sormak istiyorum. Kare porselen takımlarını çok beğeniyorum siz de alıp kullanmışsınız ama şimdi olsa yuvarlak alırım demişsiniz. Bunun sebebini açıklar mısınız? yani neden memnun kalmadınız kullanışlı değil mi yoksa o_O SouvveniR SouvveniR

Merhabalar,

Mesajınızı geç görmüş olabilirim.
Bu aralar pek bakamadım bu tarafa, kusura bakmayın.

Yuvarlak alırdım çünkü kenarları çok kısa zamanda gitmeye başlıyor.
Misafir takımımda bunu yaşamadım henüz, çünkü aşırı derecede (her gün gibi) kullanılmadığı için, sıkıntı olmadı.
Fakat benim günlük + kahvaltı takımımda kare formunda olduğu için, onlarda hep sorun yaşadım.
Kullanımına ne kadar dikkat etsem de, belli bir süre sonra kenarları gidiyor.
Çünkü sadece kullanımı benim tek elimde de değil.

Ha şimdi takmıyorum kafaya, çünkü zaten 4 sene oldu alalı.
Eskiseler ne olacak, benimle yaşlanacak değiller ya sonuçta.
İlerde yenilerini edinirim, gittiği yere kadar gitsin düşüncesindeyim.
Ama gerçekten (kullanım ve masadaki alan kullanımı açısından da) yuvarlak takımlar daha mantıklı.
Bu tamamen kişinin zevkine ve tercihine kalmış aslında.
Ben ne kadar kullanım açısından kolaylığını sıralasam da, görsel olarak güzel durdukları için (kare takımlar) kişiler çoğunlukla bunu tercih edebiliyor.

Sizin zevkinize ve kullanım sıklığınıza kalmış bir durum.:KK39:

Koselerden kiriliyor canim. Makinaya yerlestimesi zor oluyor diye biliyorum.
Konu sahibi belki baska sebepten pisman olmustur ama kendisi gorup cevaplayana kadar ben de yazayim dedim.

Makinaya yerleştirmesi zor değil aslında, kullanılan bulaşık makinası modeli ve hacmi ile değişir tabii bu.
Ben bulaşık makinasında sorun yaşamadım, kenarların aşınması haricinde tek ek sorun kullanımda çok yer kaplaması masada.
Bu beni rahatsız ediyor mesela, çünkü çok fazla malzeme konuluyor misafir geldiği zaman.
Onları yerleştirmeye yer kalmıyor malesef.

Şimdiki aklım olsa, yuvarlak bir tabak takımı ve tabak takımına da uygun ince formda bardaklar alırdım.
Benim tabak takımı ile birlikte almış olduğum bardaklarım da çok tombik bir yapıya sahip.
O yüzden hakikaten masa baya dolup taşıyor, ayrıca bardaklardan hacim olarak geniş olduklarından dolayı, bulaşık makinasına yerleştirmekte sıkıntı yaşıyorum....

Bütün bunlara ek, takımlarımı seviyorum çünkü çok beğenerek aldım.
İlerde elbette bir gün değiştiririm ama çok problem yaratmıyorum kendime, neticede her gün kullandığım parçalar değiller. Misafirden misafire kullanıyorum.

Merhaba,
SouvveniR SouvveniR topik çok faydalı olmuş, çeyiz hazırlığındayım bayağı faydalanıyorum teşekkürler:)

Benim bi sorum olacak çok kararsızım ve pişman olmak istemiyorum. Yemek takımı seçimi yapamadım bir türlü. Misafir ve günlük olarak almak istemiyorum. Neden misafir için bir dünya para verip kendime kullanmayayım diye düşünüyorum. Birde büyük 83 84 parçalık takımlar yerine 24+24 parçalık tabak setlerinden alayım diğer parçalar gereksiz diye düşünüyorum. Sonra vazgeçiyorum çok almışken büyük takım al diyorum kendime.

Misafirle günlüğü beraber kullanmak mantıklı mı illa ayrı mı almak gerek? Birde büyük şeylerin tüm parçaları kullanılıyor mu gerçekten?

Merhabalar, güzel yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim.

Ben tabak + bardak takımı bir arada almıştım.
Sebebine gelince, masa kurulduğunda herşeyin bir bütün olarak aynı olmasını istemiştim.
Hala aynı noktada olsam, yeni bir takım alacak olsam, yine aynı şekilde (farklı formda tabii ki tecrübeden dolayı) alırdım.
Yani tabak takımı + bardak takımı.
Masaya hepsi konulduğunda çok şık duruyor bence.
Ama tabii bu tamamen görsel bir zevk, kimisi buna fazla önem vermez, daha pratikliğe önem verir.

Ben her zaman misafir takımı ve günlük takımın ayrı olmasından yanayım.
Özellikle şundan dolayı, günlük takımlar her gün kullanılacağından dolayı daha çabuk aşınacaklar.
Benim takımlarım Luminarc olduğu halde aşınmaya maruz kaldılar.
Luminarc yapı olarak dayanıklı bir yapıya sahiptir ama her gün kullanımda o kadar dayanıklılık göstermedi tabii.
Ben sizin dediğiniz gibi yapmıştım günlük 6 + 6 şeklinde set aldım.
Böylelikle günlük takımım:
12 çorba kasesi
12 yemek tabağı
12 servis tabağı
2 adet büyük salata kasesi
şeklinde oldu.

İyi ki böyle almışım diyorum, çünkü her gün bulaşık makinasının çalıştırılmadığı durumlar oluyor.
Veya akraba ziyaretlerinde misafir takımını çıkartmak yerine hemen elin altında bu tabakları kullanmak rahat oluyor.

Fakat sözün özünde 24+24 kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Sizin mantığınızı anladım, günlük takım almaktansa bu şekilde alayım diyorsunuz.
Fakat dediğim gibi benim tavsiyem günlük ve misafir takımının ayrı olması.

Onun haricinde bardak takımı konusunda illa alınmalı görüşünde değilim.
İnsanın her yeri bardak doluyor bu durumda, ama almak isteyenler için de hoş durmuyor değil.
Tabak takımı ile bardak takımının bir arada olması çok şık bir görüntü katıyor.

Tabak takımlarında bulunan servis tabakları kullanılıyor, en azından ben aktif olarak kullanıyorum diyebilirim.
Misafir takımı ile bir bütün olduğu için de masada şıklık katıyor.
Ama hep dediğim gibi bu tercih ve görsel zevk meselesi.
Herkes aynı görüşte ve aynı zevke sahip olamayacağından, bu kişinin tercihine kalmış birşey.
Umarım yeterince açıklayıcı olabildim.

İş arasında ancak bu kadar toparlayabildim.
Sormak istediğiniz başka şeyler olursa, muhakkak sorun :KK39:

Aynı soruyu bende sormustum.günlük yemek takımları ile misafir yemek takımları kalite olarak fark ediyormus.misafir olanlar daha dayanıklı gibi cogu modelde böyle en azından.kayık tabak falan olmuyor onlar lazım bence ayrıca fincan takımı cay fincanı falan almak lazım hep.büyük anlamsız çorba kasesi gibi parçalar da var.oyle düşününce iki günlük yemek takımı artı gerekli olanlar yine fiyat olarak çok uyguna gelmiyor.bende misafir yemek takımımı canım istedigimde acar kullanırım diye aldım acıkcası

Ben çorba kasesini aktif kullanan bir insanım.
Ayrıca eşim ile başbaşa yemek yiyor olsak dahi masayı savsaklamam.
İlla çorba kasesi, yemek tabağı ve servis tabağını sırası ile koyarım.
Sebebine gelince, insan nasıl alışırsa öyle gidiyor.
Hem düzeni seviyorum, hem de eşime bu şekilde her akşam yemek sunmak hoşuma gidiyor.
4 senelik evliyiz, hala bu şekilde yeriz yemeğimizi.
Görsel olarak yemek masası misafir masası ile aynı düzende olur, tek fark günlük takımlar ile oluyor bu.:KK39:

Tabii diğer yandan bütçe meselesi.
Eğer her iki takımı birden alınacak bütçe yoksa yapacak birşey yok.
O zaman farklı tercihler yapılabilir.
Bu tamamen kişinin maddi durumu, zevki ve ihtiyacı ile orantılı.
Ben böyle alıştığım için bu şekilde hoşuma gidiyor, ama herkes bir olacak diye bir kaide yok.
O yüzden bu anlamda herkesin kendine göre hareket etmesinde fayda var düşüncesindeyim.

Fakat bir kızın çeyizinde de misafir takımı olmazsa olmaz diyebilirim.
Nescafe takımı ve türk kahvesi takımı takımda çok kullanılan bir parça değil.
Özellikle o kallavi çorba tenceresi (porselen) hiç kullanılmıyor desem yeridir.
Ancak vitrinde görsel şölen yaratıyorlar :-)

Benim düşüncem, zaten 2 takım türk kahvesi takımım mevcut, 1-2 takım da nescafe takımı (daha fazlası vardı da elden çıkarttım neyseki). İlerde illaki misafir takımım eskiyecek veya hoşuma gitmeyerek elden çıkartacağım.
Bu durumda da bütün takımı günlük yaparak, yeni bir takım edinirim fikrindeyim.
:KK59:

Çok eşya almama konusunda haklısınız.
Bence de mutfağınızı aşırı doldurmayın, ihtiyacınız olduğu kadarıyla almanızda fayda var.
Ama gelecek hediyelere de çok bel bağlamayın derim, çünkü genelde kaba, gereksiz ve hoşlanmayacağınız şeyler gelecek.
:KK39:
Ben bana gelen hediyelerin bir çoğunu hediye olarak götürmüştüm öyle diyeyim...

Teşekkürler cevap için :)

O kadar kararsızken pişman olmamak adına bugün 83 parçalık bir yemek seti aldım. Ancak günlük mü kullansam misafir takımı mı yapsam karar veremedim. Misafire karar verirsem günlük için 24lü setlerden alacağım. Günlük olarak kullanırsam bi misafir takımı daha alacağım eli mahkum.

Bende uygun bardak takımı düşünüyorum yanlarına. Kullanışlı, az parçalı bişey istiyorum yanlarına takım olarak. Çatal bıçak setini de öyle düşünüyorum onu misafir arada günlük olarak hisardan istiyorum. Sırf günlük içinde küçük bi set alacağım yine.

Ben sadece misafire takım alınmasına karşıyım. O kadar özene bezene al, sadece misafire çıkar üzülüyorum bizim canımız yok mu :) O yüzden arada bende kullanırım tabi, tadını çıkartmak lazım :)

Aldığım takımda bu.

64103494300984195158.jpg kutahya-porselen-fulya-krem-24-parca-z.jpg

Merhabalar, güzel yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim.

Ben tabak + bardak takımı bir arada almıştım.
Sebebine gelince, masa kurulduğunda herşeyin bir bütün olarak aynı olmasını istemiştim.
Hala aynı noktada olsam, yeni bir takım alacak olsam, yine aynı şekilde (farklı formda tabii ki tecrübeden dolayı) alırdım.
Yani tabak takımı + bardak takımı.
Masaya hepsi konulduğunda çok şık duruyor bence.
Ama tabii bu tamamen görsel bir zevk, kimisi buna fazla önem vermez, daha pratikliğe önem verir.

Ben her zaman misafir takımı ve günlük takımın ayrı olmasından yanayım.
Özellikle şundan dolayı, günlük takımlar her gün kullanılacağından dolayı daha çabuk aşınacaklar.
Benim takımlarım Luminarc olduğu halde aşınmaya maruz kaldılar.
Luminarc yapı olarak dayanıklı bir yapıya sahiptir ama her gün kullanımda o kadar dayanıklılık göstermedi tabii.
Ben sizin dediğiniz gibi yapmıştım günlük 6 + 6 şeklinde set aldım.
Böylelikle günlük takımım:
12 çorba kasesi
12 yemek tabağı
12 servis tabağı
2 adet büyük salata kasesi
şeklinde oldu.

İyi ki böyle almışım diyorum, çünkü her gün bulaşık makinasının çalıştırılmadığı durumlar oluyor.
Veya akraba ziyaretlerinde misafir takımını çıkartmak yerine hemen elin altında bu tabakları kullanmak rahat oluyor.

Fakat sözün özünde 24+24 kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Sizin mantığınızı anladım, günlük takım almaktansa bu şekilde alayım diyorsunuz.
Fakat dediğim gibi benim tavsiyem günlük ve misafir takımının ayrı olması.

Onun haricinde bardak takımı konusunda illa alınmalı görüşünde değilim.
İnsanın her yeri bardak doluyor bu durumda, ama almak isteyenler için de hoş durmuyor değil.
Tabak takımı ile bardak takımının bir arada olması çok şık bir görüntü katıyor.

Tabak takımlarında bulunan servis tabakları kullanılıyor, en azından ben aktif olarak kullanıyorum diyebilirim.
Misafir takımı ile bir bütün olduğu için de masada şıklık katıyor.
Ama hep dediğim gibi bu tercih ve görsel zevk meselesi.
Herkes aynı görüşte ve aynı zevke sahip olamayacağından, bu kişinin tercihine kalmış birşey.
Umarım yeterince açıklayıcı olabildim.

İş arasında ancak bu kadar toparlayabildim.
Sormak istediğiniz başka şeyler olursa, muhakkak sorun :KK39:

Canım ya valiz önerin var mı ? Biraz alakasız oldu ama valzi peşindeyim bu ara

Valiz tamamen bütçe ile alakalı bir durum bana sorarsanız.
Eğer gerçekten ciddi meblaları harcayabilirim, nasılsa bir kere alıyorum derseniz tabii ki Samsonite.
Fakat onlar malesef ki ateş pahası.

Benim tercih ettiğim Pierre Cardin.
Çeyizde 1 tane ufak 1 tane de normal boyut olmak üzere 2 valiz alındı.
Ben nişan bohçasını ufak valizde götürmüştüm, büyük valizi eşimin tarafı almıştı.
4 senedir işimizi görüyor ve maşallah gayet sağlamlar.

Ne kadar sıklık ile kullanacağınıza bağlı bir durum.
Bunca zamandır bu 2 valiz haricinde ekstra bir ihtiyacım olmadı.
Tavsiyem valizin kendisinin çok ağır olmaması, buna dikkat etmeniz.
Dış iskeletinin de sağlam olması.
Özellikle uçak ile yapılacak seyahatlerde valizler çok yıpranır.
Tekerleklerinin de sağlamlığına dikkat etmenizde fayda var.
Fakat normal kendi aracınız ile yapacağınız seyahatlerde ise çok aşırı problem yaşamazsınız.
Valizleriniz atalanmayacağından dolayı daha uzun ömürlü olurlar.

Valiz konusunda da verebileceğim tecrübelerimle alakalı bilgiler bu doğrultuda :KK39:

Teşekkürler cevap için :)

O kadar kararsızken pişman olmamak adına bugün 83 parçalık bir yemek seti aldım. Ancak günlük mü kullansam misafir takımı mı yapsam karar veremedim. Misafire karar verirsem günlük için 24lü setlerden alacağım. Günlük olarak kullanırsam bi misafir takımı daha alacağım eli mahkum.

Bende uygun bardak takımı düşünüyorum yanlarına. Kullanışlı, az parçalı bişey istiyorum yanlarına takım olarak. Çatal bıçak setini de öyle düşünüyorum onu misafir arada günlük olarak hisardan istiyorum. Sırf günlük içinde küçük bi set alacağım yine.

Ben sadece misafire takım alınmasına karşıyım. O kadar özene bezene al, sadece misafire çıkar üzülüyorum bizim canımız yok mu :) O yüzden arada bende kullanırım tabi, tadını çıkartmak lazım :)

Aldığım takımda bu.

Eki Görüntüle 1927114 Eki Görüntüle 1927115

Almış olduğunuz takımı ben çok beğendim.
Ben de böyle bir takım ile yenilerim herhalde ilerde kendi takımımı.
Modeli geçmeyecek, güzel bir takım bence.
Ayrıca bardak vs. uydurmakta bu takıma eminim çok kolay olacaktır.

Çatal + kaşık + bıçak takımına gelince seninle aynı fikirdeyim.
O yüzden ben evlenirken hisardan misafir takımı almıştım.
Günlük takım olarakta 8 kişilik amerikadan getirmiş olduğum bir takım vardı.
Fakat yeterli gelmiyordu ve sıkılmıştım modelinden.
Ben de bende bulunan 8 kişilik takımı anneme verdim.
Ardından kendime yine Hisar'dan günlük kullanım için 12 kişilik takım aldım.
Ama daha sade olanlarından (servis takımı içinde yoktu).
Şimdi günlük onları kullanıyorum, hem de 12 kişilik olması işimi görüyor açıkçası.
Her gün "iyiki almışım" diyorum gerçekten, severek kullanıyorum.

O yüzden bir daha bir daha masraf yapmak yerine bu şekilde davranılabilir.
İstediğiniz çelik markasının 12 kişilik misafir takımı alınıp, yine istediğiniz çelik markasının da 12 kişilik daha basit (servis takımı gibi parçaları olmayan, sandıksız) modelini alabilirsiniz.
Kullanımı daha uzun ömürlü oluyor.

Güle güle kullanın. :KK39:

Valiz tamamen bütçe ile alakalı bir durum bana sorarsanız.
Eğer gerçekten ciddi meblaları harcayabilirim, nasılsa bir kere alıyorum derseniz tabii ki Samsonite.
Fakat onlar malesef ki ateş pahası.

Benim tercih ettiğim Pierre Cardin.
Çeyizde 1 tane ufak 1 tane de normal boyut olmak üzere 2 valiz alındı.
Ben nişan bohçasını ufak valizde götürmüştüm, büyük valizi eşimin tarafı almıştı.
4 senedir işimizi görüyor ve maşallah gayet sağlamlar.

Ne kadar sıklık ile kullanacağınıza bağlı bir durum.
Bunca zamandır bu 2 valiz haricinde ekstra bir ihtiyacım olmadı.
Tavsiyem valizin kendisinin çok ağır olmaması, buna dikkat etmeniz.
Dış iskeletinin de sağlam olması.
Özellikle uçak ile yapılacak seyahatlerde valizler çok yıpranır.
Tekerleklerinin de sağlamlığına dikkat etmenizde fayda var.
Fakat normal kendi aracınız ile yapacağınız seyahatlerde ise çok aşırı problem yaşamazsınız.
Valizleriniz atalanmayacağından dolayı daha uzun ömürlü olurlar.

Valiz konusunda da verebileceğim tecrübelerimle alakalı bilgiler bu doğrultuda :KK39:
Çok çok teşekkür ederim :)

Almış olduğunuz takımı ben çok beğendim.
Ben de böyle bir takım ile yenilerim herhalde ilerde kendi takımımı.
Modeli geçmeyecek, güzel bir takım bence.
Ayrıca bardak vs. uydurmakta bu takıma eminim çok kolay olacaktır.

Çatal + kaşık + bıçak takımına gelince seninle aynı fikirdeyim.
O yüzden ben evlenirken hisardan misafir takımı almıştım.
Günlük takım olarakta 8 kişilik amerikadan getirmiş olduğum bir takım vardı.
Fakat yeterli gelmiyordu ve sıkılmıştım modelinden.
Ben de bende bulunan 8 kişilik takımı anneme verdim.
Ardından kendime yine Hisar'dan günlük kullanım için 12 kişilik takım aldım.
Ama daha sade olanlarından (servis takımı içinde yoktu).
Şimdi günlük onları kullanıyorum, hem de 12 kişilik olması işimi görüyor açıkçası.
Her gün "iyiki almışım" diyorum gerçekten, severek kullanıyorum.

O yüzden bir daha bir daha masraf yapmak yerine bu şekilde davranılabilir.
İstediğiniz çelik markasının 12 kişilik misafir takımı alınıp, yine istediğiniz çelik markasının da 12 kişilik daha basit (servis takımı gibi parçaları olmayan, sandıksız) modelini alabilirsiniz.
Kullanımı daha uzun ömürlü oluyor.

Güle güle kullanın. :KK39:

Teşekkür ederim beğenmenize sevindim :) Tecrübeli birinin fikrini almak daha iyi hissettiriyor.

Bugün elime ulaştı takım, çok sağlama benziyor ama bone chine değil, o kadar zarif durmuyor o yüzden ama çok klasik ve hoş bi takım yakından da. Günlük kullanırken hiç içim acımaz öyle düşünüyorum. Misafir içinde kullanırım ama yanına bi misafir takımı daha alıcam sanırım ona karar vermedim.

Çatal bıçak takımlarını alırken paraya acımıcam yemek takımında öyle olmuştu. Onlar ömürlük oluyor neredeyse çünkü. Dediğiniz gibi bi büyük bi küçük set yeterli olur.

Hazır mutfaktan gitmişken, tencere takımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Çelik takım garanti alacağım ama döküm nasıl o daha mı iyidir?

Birde takım olarak çelik düşünüyorum sadece. Granit ya da seramik tencereleri parça parça ihtiyacıma göre mi alsam takım şart mı onlar içinde? Son olarak granit mi seramik mi teflon mu nasıl bişey daha iyi olur?

bende baharat setleri hakkında bilgi alabilir miyim ? standlı almak istiyorum ama cok mu yer kaplar acaba tezgah üstünde yada normal tuzluk seklinde i alsam hepsini cekmeceye dizerim cay şeker içinde farklı büyük lazım tabi..:KK14:

Merhaba celik tencere de emsan hakkinda ne dusunuyorsunuz? Bir de benim cok guzel annemden kalma vintage desenli porselenlerim var yine annemin kullanmadigi jumbo catal bicak fakimi.hic icime sinmiyo bir daha porselen set almak o kadr para verip ne yapsam bilemiyorum kahvaltilik aldm zaten..catal bicak aryildiz dusundum.gerek var mi bilemiyorum sonra fazlalik geliyo insana

Merhaba celik tencere de emsan hakkinda ne dusunuyorsunuz? Bir de benim cok guzel annemden kalma vintage desenli porselenlerim var yine annemin kullanmadigi jumbo catal bicak fakimi.hic icime sinmiyo bir daha porselen set almak o kadr para verip ne yapsam bilemiyorum kahvaltilik aldm zaten..catal bicak aryildiz dusundum.gerek var mi bilemiyorum sonra fazlalik geliyo insana
Kesinlikle almayın..vintage zaten cok moda alsanız yine böyle birşey alacaksınız muhtemelen.jumbo hakeza öyle.ben yirmi sene önce annemin aldığı jumbo takımı kullanıyorum ve bir yirmi sene falan daha kullanırım bence.o yüzden gereksiz masraf yapmış olursunuz

Kesinlikle almayın..vintage zaten cok moda alsanız yine böyle birşey alacaksınız muhtemelen.jumbo hakeza öyle.ben yirmi sene önce annemin aldığı jumbo takımı kullanıyorum ve bir yirmi sene falan daha kullanırım bence.o yüzden gereksiz masraf yapmış olursunuz
Ben de oyle dusundum bosuna tabak canak fazlaligi : )

kızlaar beyaz eşyalarımı bosch tan almayı düşünüyorum. Fiyat olarak çok fark ediyo mu arçelik beko dan. fiyat soran araştıran var mı??

herkese mutlu, huzurlu,aşklı bir 2017 diliyorum :KK15:
aradığım topiği buldum:KK19:

gelelim mühim meseleme.

ilk olarak uzun uzuuun cevap veren, ilgili tecrübeli bir topik sahibesi bulduğuma çok sevinerek soru listeme geçiyorum:KK45:

* tencerelerin ısınan tutacak kısımları sorunuma hangi tencere setiyle çözüm bulabilirim ? çelik için korkmazda karar kıldım. flora 17 parça hiper set-bilen duyan kullanan olduysa bu tencereler için ne der acaba. benim için bu önemli.yada hangi modeline bakmalıyım ?

* kaç parça tencere gerekli ? seramik olarakta almalı mıyım ayrıca ? (fazla tecrübesiz ve karışığım:KK17::KK53:)

*misafir takımına bardak seti gerekli mi diye bir problemim vardı ama önceki sayfalarda şıklık açısından gerekli oldugunu anladım, ancak 1.199 tl bunun için fazla mıdır ?( 61parça)

*porselenler için - misafir yemek takımı-kütahya porselen düşünüyorum? 24 parça günlük yemek takımını aldım. misafir için ne yapmalıyım, yuvarlak istiyorum ama yaldızları çıkarmı gibi problemler var , alırken nesine bakmalıyım ?

*ç-b-k takımları için korkmaz iyimidir ? ben desenli olanları begenemiyorum düz olanlar da şık mıdır aklım cok karışık.

*küçük ev aletlerinde gerekli parçalar nedir ve tabiiki hangi markayı tercih etmeliyim ?

*kaç tane nevresim takımı olmalı ? begenip abartıp fazlaca eşya almak istemiyorum.

tüm bunlar bikaç haftadır beynimi yiyen uyku kaçıran sorunlarım. çare'sizsiniz biliyorum :KK68:

gelelim mühim meseleme.

ilk olarak uzun uzuuun cevap veren, ilgili tecrübeli bir topik sahibesi bulduğuma çok sevinerek soru listeme geçiyorum:KK45:

* tencerelerin ısınan tutacak kısımları sorunuma hangi tencere setiyle çözüm bulabilirim ? çelik için korkmazda karar kıldım. flora 17 parça hiper set-bilen duyan kullanan olduysa bu tencereler için ne der acaba. benim için bu önemli.yada hangi modeline bakmalıyım ?

* kaç parça tencere gerekli ? seramik olarakta almalı mıyım ayrıca ? (fazla tecrübesiz ve karışığım:KK17::KK53:)

*misafir takımına bardak seti gerekli mi diye bir problemim vardı ama önceki sayfalarda şıklık açısından gerekli oldugunu anladım, ancak 1.199 tl bunun için fazla mıdır ?( 61parça)

*porselenler için - misafir yemek takımı-kütahya porselen düşünüyorum? 24 parça günlük yemek takımını aldım. misafir için ne yapmalıyım, yuvarlak istiyorum ama yaldızları çıkarmı gibi problemler var , alırken nesine bakmalıyım ?

*ç-b-k takımları için korkmaz iyimidir ? ben desenli olanları begenemiyorum düz olanlar da şık mıdır aklım cok karışık.

*küçük ev aletlerinde gerekli parçalar nedir ve tabiiki hangi markayı tercih etmeliyim ?

*kaç tane nevresim takımı olmalı ? begenip abartıp fazlaca eşya almak istemiyorum.

tüm bunlar bikaç haftadır beynimi yiyen uyku kaçıran sorunlarım. çare'sizsiniz biliyorum :KK68:

Bence 3 veya 4 adet nevresim almak yeterli, evleneceğin mevsime göre pikeden de başlayabilirsin
Bence günlük yatak örtülü veya pikeli battaniyeli setlerden al ben ağır yatak örtüsü almadım, hiçte pişman olmadım, şu an 4 adet nevresim açtım 3 ünü kullanıyorum, 2 adet açılmamışı hediye götürecek yer arıyorum :KK70:
Ve hala beğendiğim modeller oluyor, ama sayı az olduğu için alabilme limitim var:KK70:
Bence su takımı alma, çok pişman olursun bahsettiğin fiyat çok yüksek
Küçük ev aletlerinde tercih senin ama her parçayı arastırıp iyi markalar al görselliğe kanıp takım alma

gelelim mühim meseleme.

Selam :)
Konu sahibi kendi yorumunu yapacaktir tabii bende hazir gormusken fikrimi yazmak istedim.
** korkmaz celik tencerede iyi bir tercih. Kulplarinin isiniyor olmasina ragmrn komple celik olan takimlar daha kullanisli cunku zamanla plastik kulplu takimlar sorun cikariyor. Aryildiz flamingo modelini cok begeniyorum. Sirkecide 550 tl ye gordum , internet sitesindeki yuksek fiyatlara aldanmamak lazim. Yok ben celik istemem derseniz flora iyi bir tercih. Korkmazda taban kalinligi daha fazla olan urun gruplarida mevcut buarada.
** Ilk isiniz bi duduklu tencere almak olsun. FISSLER bu konuda bir numaradir. Hepsiburada.comdan yorumlari inceleyebilirsiniz. Hem celik hem seramik hem granit vs sakin hepsini almayin :) kendimden ornek vereyim. Bir pilav tencrresi aldim. Iki boy tava + bir izgarali tava et muhurlemek icin almistim. Bunlarin yaninda proflame setim var eger olmasaydi birde celik set alirdim ve olayi kapatirdim fazla fazla yetecektir. (Sahan set yani minik 3lu set yemek isitirken cok pratik oluyor birde sutluk almanizi oneririm yine korkmazda yada aryildizda cok uygun bulursunuz.)
** nasil yani bardak setimi 1000 tl :) yapmayin sakinn.pasabahcede hatta buara madame cocoda %50+%50 harika kadehler var yok hicbiri icime sinmez derseniz eminonunde zuccaciyelere zevkinize gore yaptirabiliyosunuz. 61 parca ya ne dahil? 12 su bardagi 12 kadeh 12 mesrubat 12 cay bardagi flnmi? Asiri kalabalik gercekten sakin yapmayin derim.
** porselen konusu biraz skintili. Bone china diyolar hepsi icin ama biraz gezmek lazim eline alip baktikca farki goruyorsun, bazilar cok ince cit kirilicak gibi bazilari beyaz degil gri boyle. Ben prouna marka almistim bir bakin derim. Sirkeci enplus magazasinin yaninda harika porselencilerde var buarada.
** CKB iyi bisey alayim derseniz 1000 tl kesin tutuyor. Hisar, solingen, jumbo (1000 tl ye jumbo biraz zor) WMF, korkmaz, aryildiz celikte iyidir. Sade bir takim ariyorsaniz enplusta WMF ler indirimdeydi. Sade takimlarda cok şik olabilir
** kucuk ev aletlerinde ne kullanma aliskanligin var o da onemli. Benm icin gerekliler : kettle, sac kurutma makinesi, turkkahve makinesi, filtre kahve makinesi, ben stand mixer i kullaniyorum onu istemezseniz rondo blander mixer uclu set bakin. Sac maşasi ve mutfak tartisi
Tost makinesi ekmek kizartma makinesi mutfak robotu narenciye sikacagi ve cayci benim icin gereksiz. Ilerde eksikligini hissedersem alacagim.
Kettle im ve standmixer im kenwood cok memnunum. Standli yerine set alirsaniz yine kenwood oneririm, braun ve philipste iyidir setlerde. Rondom tefal (tavsiye etmiyorum) , sac kurutma makinem braun oneririm, philipste iyidir sadece braunlar tip olarak daha kibar. Mutfak tartim brabantia , oneririm. Sac masam braun oda guzel. Turk kahve makinesi arcelik telve. Filtre kahve makinelerinin mekanizmasi cok basit oldugundan hepsi ayni aslinda. Uygun buldugunuzu alin.
** valla haftada bi nevresim degistirseniz biri kururken birini seriyosunuz zaten bence 4 tane yeter ilk etapta. Bitane daha şik bisey alin pikesi yatak ortusu gibi duranlar var. Digerleride keyfinize gore. Ancak pamuk saten urunler almanizi oneririm az olsun öz olsun diyosaniz :) TAC, dantela vita iyidir. Tek kisilik misafirliklerdede iki tane alsaniz yeter bence. http://sekerbibi.com.tr/urun/d-u-r-u-c-a-sonil-pike-takimi-ekru/16 bitane sik bisey alin dedim ya ona ornek link. Tactan gelin seti falan alanlar hep pisman bildigim kadariyla:)
**** buarada elektrik supurgem miele ckk memnunum.
Cok uzun yazmisim ama sorularinizda cok temel sorulardi. Biraz bakin, yine konusuruz isterseniz, sevgiler:)

gelelim mühim meseleme.

+1 :spor:
Hepsinin cevabı bana da lazım:KK49:
Ben su takımı almayacağım canım.Madam coco yada paşabahçeden 12 likadeh,12 meşrubat bardağı ve güzel bir sürahi alacağım:hamarat:Gerek olur diye 6lı rakı ve viski bardağı da alırım.Arada alem yapılır dimi şimdi:KK30:
1000TL veremem o gereksiz takımlara buşekilde yaptığımda 300 tl civarı tutuyor:KK19:

kızlaar beyaz eşyalarımı bosch tan almayı düşünüyorum. Fiyat olarak çok fark ediyo mu arçelik beko dan. fiyat soran araştıran var mı??
merhaba. biz nişanlımla baya araştırdık beyaz eşyaları. açıkçası parça parça aldık. bulaşık makinesini bosch aldık. çnkü fiyatları 3 aşağı 5 yukarı hepsinin aynıydı. buzdolabını beko aldık bunda ciddi bi fiyat farkı vardı. aynı litrede aynı özelliklere sahip buzdolabı 1000 tl farkediyordu. biz o sıra kampanyadan yakaladık hemen aldık. dönemsel kampanyalar oluyor bir de dolar endeksli olduğu için sürekli artış halinde fiyatlar bilgin olsun...o_O

gelelim mühim meseleme.

merhaba konu sahibi cevap verr ama ben düşüncelerimi söyleyeym:dondurma:
tutacak kısımları direk çelik olanlar değil üzerinde kaplamalı gibi olanlar var ya :halay: onları tercih etmelisin. marka için bişey diyemicem malesef.
bardak seti gerekli ama o rakam çok fazla ben bardak setimi karacadan 6lı takımları 12 leyerek aldım 140 tl gibi bişey tuttu.
kütahya porselen gayet güzel ve kaliteli. günlük takımını da 12 kişilik yapmanı öneririm.
ben de sade çkb ları beğeniyorm bence daha şık:KK54:
küçük ev aletlerinde blender, ütü, süpürge, en önemli parçalar gerisi senin kullanımına bağlı.. ütü ve süpürge philips tavsiye ederm.
nevresim takımı bnce ilk başta 3 tane yeterli zamanla hem hediye gelir hem de zevkine göre alırsın. :halay:

Yemek takımımı Karaca almeria fine bone aldım. Gerçi bir iki kasesinde ve bir çukur tabağında kenar yalnızlarında minik bozukluklar var ama değiştirmekle uğraşmadım. Sizin karacaydı sanırım. Sizden ve diğer Karaca yemek takımı kullananlardan yorum olabilir miyim. Yaldız ve desen silinmesi oldu mu Karaca almakla kötü mü yaptım :KK43: ya da değiştirmekle uğraşsa Mıydım? Aslında Karaca Hakkı'nda da çok yorum okudum şikayet sitelerini araştırdım ve Karaca değil Kütahya alacaktım ama Karacanın bu takımını beğendim bir kararla da almış bulundum.

X