Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

Konuyu gerçekten çok faydalı buldum, hepsini de okudum, bilgilerini, deneyimlerini paylaştığın için çok teşekküler, yüreğine sağlık :KK200: Çeyiz hazırlığı yapanlar için yol gösterici olacağını düşünüyorum. Keşke daha önce okusaydım dedim, pek çoğunu tamamladım çünkü.

Ben arnica bora aldım. O kadar memnun kaldım ki inceleme videosu hazırladım. Umarım yardımı dokunur. Sevgiler

Teşekkür ederim beğenmenize sevindim :) Tecrübeli birinin fikrini almak daha iyi hissettiriyor.

Bugün elime ulaştı takım, çok sağlama benziyor ama bone chine değil, o kadar zarif durmuyor o yüzden ama çok klasik ve hoş bi takım yakından da. Günlük kullanırken hiç içim acımaz öyle düşünüyorum. Misafir içinde kullanırım ama yanına bi misafir takımı daha alıcam sanırım ona karar vermedim.

Çatal bıçak takımlarını alırken paraya acımıcam yemek takımında öyle olmuştu. Onlar ömürlük oluyor neredeyse çünkü. Dediğiniz gibi bi büyük bi küçük set yeterli olur.

Hazır mutfaktan gitmişken, tencere takımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Çelik takım garanti alacağım ama döküm nasıl o daha mı iyidir?

Birde takım olarak çelik düşünüyorum sadece. Granit ya da seramik tencereleri parça parça ihtiyacıma göre mi alsam takım şart mı onlar içinde? Son olarak granit mi seramik mi teflon mu nasıl bişey daha iyi olur?
Aldıklarınızı güle güle kullanın inşallah. Bone China tavsiye ederim misafir için ama kare tavsiye etmem. Bundan onceki yazılarımda bu konuda düşünce ve tecrübelerimi paylasmistim.

Tencereler konusuna gelince, çelik tencere olmazsa olmaz zaten. Muhakkak bir takım edinmelisin ama alırken tencere büyüklüklerine dikkat etmende fayda var. Büyük olabiliyor bazı tencereler. Kullanılmayip atıl kalabiliyor.

Teflon, seramik, granit veya döküm konusuna gelince. Seramik kullandım uzun ömürlü değil malesef. 1-2 seneye kalmadan tencerenin ağzı burnu yamulur. Tavsiyem granit, bana hediye geldi ve o vesile ile tanıştım granit ile. Pilav dan ana yemeklere şahane oluyor ve dayanıklı ama dikkat edilmesi gereken elde yikmak gerekiyor. Temizliği de kolay.

Döküm Tencere kesinlikle tavsiye ederim. Fakat 1 adet almanız yeterli olur. Döküm tencereler hem ağır hem de çok sık kullanım alanları yok. Eğer ben gurmeyim diyorsanız o ayrı tabii. Et yemekleri ve baklagiller döküm tencerede enfes olur. Güveçte yapılmış gibi.

Kısaca sen düşündüğün gibi ihtiyacın oldukça almalısın bu tencerelerı. Takım almanà gerek yok. Neticede ilk zamanlar çok yoğun yemek trafiğin olmaz.

Ceyizini hayırlısı ile kullanmani dilerim. Umarım tavsiyelerim fayda sağlar.:KK68:

bende baharat setleri hakkında bilgi alabilir miyim ? standlı almak istiyorum ama cok mu yer kaplar acaba tezgah üstünde yada normal tuzluk seklinde i alsam hepsini cekmeceye dizerim cay şeker içinde farklı büyük lazım tabi..:KK14:

Selamlar,
İnsan ilk ağızda evinin nasıl olacağını bilmiyor. Ben Noble life markasının baharatligini almıştım. Kahvaltı takımına uyumluydu. Cok severek kullandım. Standlı baharatlikti uzun sürede kullandım zaten. Ama kirilinca bir tanesi yeni baharat seti aldım. Oda standlı. Eğer tezgah geniş olacaksa mutfakta veya baharatlik koyacak kaşar yer varsa alınabilir. Tamamen zevk ve kullanış meselesi. Bana göre kullanışlı birsey ama herkes sevmeyebiliyor.

Çay şeker konusuna gelince. Benim yagdanlik ve kuru bakliyat koymak için aldiğim setler tupperware marka. Çok severek kullanıyorum hem de bakliyatlarim bozulmasın muhafaza edilmiş oluyor. Çay şeker için de yine tezgah üstü tipi tupperware marka aldım. Onlardan da çok memnunum.

Fakat şimdi mutfak dekoruna uygun bir sürü seçenek var. Bence mutfağınız belli olana kadar bekleyin ve ona göre zevkinize göre alın derim herseyi.

Merhaba celik tencere de emsan hakkinda ne dusunuyorsunuz? Bir de benim cok guzel annemden kalma vintage desenli porselenlerim var yine annemin kullanmadigi jumbo catal bicak fakimi.hic icime sinmiyo bir daha porselen set almak o kadr para verip ne yapsam bilemiyorum kahvaltilik aldm zaten..catal bicak aryildiz dusundum.gerek var mi bilemiyorum sonra fazlalik geliyo insana
Merhabalar,

Emsan kullandığım ve bildiğim bir marka değil. Korkmaz, jumbo, Hisar bu markaları gözü kapalı tavsiye ederim. Fakat Emsan da kötü bir marka değil. Garanti ve kapsamları arastirmanizda fayda var.

Vintage yine moda olmaya başladı. Eğer sizi cok rahatsız etmeyecek ise ekstra masraf yapmayın derim. İlerde beğenmezseniz zaten degistirirsiniz. Ben olsam onları kullanırım.

Çatak bıçak kaşık takımı jumbo demişsiniz gayet iyi bir Markà ama ben jumbo takımları görsel olarak beğenmiyorum. Biraz hantal modelleri var ama sizde olan kibarsa hiç boşuna masrafa girme derim. Varolanlar işini görecektir.

Aryildiz jumboya göre daha düşük kalitede denilebilir. Onu günlük kullanım için alabilirsiniz diye düşünüyorum.
Umarım bilgiler faydalı olmuştur.

kızlaar beyaz eşyalarımı bosch tan almayı düşünüyorum. Fiyat olarak çok fark ediyo mu arçelik beko dan. fiyat soran araştıran var mı??
Beyaz eşya fiyatlari markadan markaya modelden modele fark eder. Şu sıralar ÖTV indirimı olduğu için beyaz eşya almak için en doğru zaman aslında. Fakat 3 markadan şaşmayın derim (tecrübe ile sabit) Bosh siemens ve arçelik.

Selamlar,
İnsan ilk ağızda evinin nasıl olacağını bilmiyor. Ben Noble life markasının baharatligini almıştım. Kahvaltı takımına uyumluydu. Cok severek kullandım. Standlı baharatlikti uzun sürede kullandım zaten. Ama kirilinca bir tanesi yeni baharat seti aldım. Oda standlı. Eğer tezgah geniş olacaksa mutfakta veya baharatlik koyacak kaşar yer varsa alınabilir. Tamamen zevk ve kullanış meselesi. Bana göre kullanışlı birsey ama herkes sevmeyebiliyor.

Çay şeker konusuna gelince. Benim yagdanlik ve kuru bakliyat koymak için aldiğim setler tupperware marka. Çok severek kullanıyorum hem de bakliyatlarim bozulmasın muhafaza edilmiş oluyor. Çay şeker için de yine tezgah üstü tipi tupperware marka aldım. Onlardan da çok memnunum.

Fakat şimdi mutfak dekoruna uygun bir sürü seçenek var. Bence mutfağınız belli olana kadar bekleyin ve ona göre zevkinize göre alın derim herseyi.
cok teşekkürler uzun uzun cvp vermişsiniz:KK74:
genel ağırlık kırmızı olacak mutfağım küçük ev aletlerim kahvaltı takımım vs kırmızı aldım ama dedğiiniz gibi beklesem daha iyi galiba zaten az kaldı bir sorum daha olcak mutfak takımı artık alınmıyormuş ama annem alalım diyo hani şu perdeli peçeteli olanlardan kullanışlı mı ?yani almasam eksiklik hisseder miyim ?

cok teşekkürler uzun uzun cvp vermişsiniz:KK74:
genel ağırlık kırmızı olacak mutfağım küçük ev aletlerim kahvaltı takımım vs kırmızı aldım ama dedğiiniz gibi beklesem daha iyi galiba zaten az kaldı bir sorum daha olcak mutfak takımı artık alınmıyormuş ama annem alalım diyo hani şu perdeli peçeteli olanlardan kullanışlı mı ?yani almasam eksiklik hisseder miyim ?
Ben aldım zamanında kullanmıyorum. Tavsiyem boşuna masrafa girmeyin. Artık kullanılmıyor onlar. Ama ben dolaplarıma örtü sererim derseniz mutfak için uyumlu olacak 12 adet peçete tarzı örtü alabilirsiniz. Perdeydi, buz dolabı örtüsüydü falan artık demode kaldı o yüzden tercih edilmiyor artık.

Ben aldım zamanında kullanmıyorum. Tavsiyem boşuna masrafa girmeyin. Artık kullanılmıyor onlar. Ama ben dolaplarıma örtü sererim derseniz mutfak için uyumlu olacak 12 adet peçete tarzı örtü alabilirsiniz. Perdeydi, buz dolabı örtüsüydü falan artık demode kaldı o yüzden tercih edilmiyor artık.
cok sevindim su an cünkü sayılı seylerım kaldı alıncak buda onlardan biriydi ve ben artık tükendim diyebilirim :ruh:

Benden önce Size cevap verenler olmuş. Fakat yine de ben kendimce cevaplamak istedim. Sorularınızın altına cevaplarımı yazdım. Umarım faydalı olur.
herkese mutlu, huzurlu,aşklı bir 2017 diliyorum :KK15:
aradığım topiği buldum:KK19:

gelelim mühim meseleme.

ilk olarak uzun uzuuun cevap veren, ilgili tecrübeli bir topik sahibesi bulduğuma çok sevinerek soru listeme geçiyorum:KK45:

* tencerelerin ısınan tutacak kısımları sorunuma hangi tencere setiyle çözüm bulabilirim ? çelik için korkmazda karar kıldım. flora 17 parça hiper set-bilen duyan kullanan olduysa bu tencereler için ne der acaba. benim için bu önemli.yada hangi modeline bakmalıyım ?
Korkmaz tencereleri bende çok beğeniyorum fakat hiç kullanmadim. Benim tenere takımım hisar yıllardır kullanıyorum ve cok memnunum. Ama illa kulplar metal olsun derseniz esse de bulunan tencere setlerini tavsiye ederim. Bende var bir kaç tenceresi çok memnunum ve kulplar ısınmıyor.
Ama bence kulp sorunu biraz ocağı tencere büyüklüğüne göre ayarlamakta gizli derim.

* kaç parça tencere gerekli ? seramik olarakta almalı mıyım ayrıca ? (fazla tecrübesiz ve karışığım:KK17::KK53:)
1 çelik tencere takımı yeterli ilk etapta. 1 adet pilav tenceresi gerekli olur. Onun haricinde siz zevkinize göre kaç adet hangi tip tencere almak isterseniz alabilirsiniz. Ama seramik tencereler çok kullanışlı değil artık.

*misafir takımına bardak seti gerekli mi diye bir problemim vardı ama önceki sayfalarda şıklık açısından gerekli oldugunu anladım, ancak 1.199 tl bunun için fazla mıdır ?( 61parça)
Ben tabak takımım ile birlikte almıştım desenleri aynı olduğu için ama çok gerekli mi tartışılır. Bana misafir bolca gelir o zamanlarda kullanışlı oluyor gerçekten bardak sıkıntısı çekiyorum. Ama tamamen sizin bütçenize kalmış bir.durum. eğer o kadar masrafa değmez derseniz kendinizde daha uyguna mal edebilecek bir Set olusturabilirsiniz.

*porselenler için - misafir yemek takımı-kütahya porselen düşünüyorum? 24 parça günlük yemek takımını aldım. misafir için ne yapmalıyım, yuvarlak istiyorum ama yaldızları çıkarmı gibi problemler var , alırken nesine bakmalıyım ?
Yaldızları Allahın emri bir gün cikacak. O biraz kullanıma bağlı birsey. Benim takımım Karaca ve 5 senedir kullanıyorum. Önemli zamanlarda çıkarıyorum. Bulaşık makinasına koyduğumda sıvı deterjan kullanıyorum sadece o yüzden yaldızları aşınmadı. Kullanırken özen gosterirseniz hangi marka olursa olsun kullanımda rahat edersiniz. Bu düşüncem aynı şekilde bardaklar içinde geçerli çünkü tabaktan önce bardakların yaldızları asinir. Bilginiz olsun.

*ç-b-k takımları için korkmaz iyimidir ? ben desenli olanları begenemiyorum düz olanlar da şık mıdır aklım cok karışık.
Korkmaz kötü bir marka değildir. Ürünleri de dayanıklı diye biliyorum. Ben de desenli takımları sevmiyorum. Kullanışlı değil bence ve ben hisar sade modelleri tercih ediyorum. O şekilde aldım takımları.

*küçük ev aletlerinde gerekli parçalar nedir ve tabiiki hangi markayı tercih etmeliyim ?
Küçük mutfak aletlerinde 2 marka tavsiye ederim. Braun ve Homend.
Lazım olacaklar ise: Blender, mikser, kahve makinası ve çay makinesi (homeend) ben sadece bu iki markayı kullanıyorum yıllardır ve cok memnunum.

*kaç tane nevresim takımı olmalı ? begenip abartıp fazlaca eşya almak istemiyorum.
3-4 adet ilk etapta işini görecektir. Fazladan almaya gerek yok. Ben abartmış olduğum için kaç senedir hala kendime yeni bir takım alamadım malesef :-)

tüm bunlar bikaç haftadır beynimi yiyen uyku kaçıran sorunlarım. çare'sizsiniz biliyorum :KK68:

Umarim faydalı olmuştur senin için başka aklına takilan olursa seve seve yanıtlarım. Yeni doğum yaptım eskisi kadar sık bakamıyorum ama fırsat buldukça göz gezdirmeye elimden geldiğince yanıt vermeye çalışıyorum. :KK49:

Yemek takımımı Karaca almeria fine bone aldım. Gerçi bir iki kasesinde ve bir çukur tabağında kenar yalnızlarında minik bozukluklar var ama değiştirmekle uğraşmadım. Sizin karacaydı sanırım. Sizden ve diğer Karaca yemek takımı kullananlardan yorum olabilir miyim. Yaldız ve desen silinmesi oldu mu Karaca almakla kötü mü yaptım :KK43: ya da değiştirmekle uğraşsa Mıydım? Aslında Karaca Hakkı'nda da çok yorum okudum şikayet sitelerini araştırdım ve Karaca değil Kütahya alacaktım ama Karacanın bu takımını beğendim bir kararla da almış bulundum.
Karaca takımlarımdan çok memnunum çünkü resmen aşık olarak almıştım. Bardak takımımı da ayni sekilde mağazaya gidince bayilarak almıştım. Yaldız malesef ki hangi markada olursa olsun gidecek bişey. Sizin dikkat etmeniz gereken makinaya attığınızda sadece sivi deterjan kullanmaniz. Özenli kullanımda uzun süre sizi yarı yolda bırakmaz.

Nerden aldiginiz önemli takımı. Çünkü Karacanın zaten garantisi var belli durumlara karşı. Desenlerle ilgili sıkıntı varsa bence vakit kaybetmeden gidin aldığınız yer ile görüşün.desen problemi olan parçaları da yanında götürürsen yardimci olacaklardır. Eğer garanti kapsamasa bile verilecek bir meblağ ile parçaları yenileme imkanı sunabilirler. Bu da bir seçenek olabilir senin için.

Ben masa örtüsü takımını alamadım bi türlü.nerden ve nasıl önerirsiniz ?
Ben zamanında Eminönü'nde öylesine beğendiğim sade bir takım almıştım ama pecetelerini hiç kullanmadim. Tavsiyem şık bir masa örtüsü almanız bir kaç tane dertsiz olanlardan. Gayet işinizi görecektir. Gereksiz oluyor peceteler. Şimdi çok şık peceteler var masa da görsel yaratabileceginiz.

Karaca takımlarımdan çok memnunum çünkü resmen aşık olarak almıştım. Bardak takımımı da ayni sekilde mağazaya gidince bayilarak almıştım. Yaldız malesef ki hangi markada olursa olsun gidecek bişey. Sizin dikkat etmeniz gereken makinaya attığınızda sadece sivi deterjan kullanmaniz. Özenli kullanımda uzun süre sizi yarı yolda bırakmaz.

Nerden aldiginiz önemli takımı. Çünkü Karacanın zaten garantisi var belli durumlara karşı. Desenlerle ilgili sıkıntı varsa bence vakit kaybetmeden gidin aldığınız yer ile görüşün.desen problemi olan parçaları da yanında götürürsen yardimci olacaklardır. Eğer garanti kapsamasa bile verilecek bir meblağ ile parçaları yenileme imkanı sunabilirler. Bu da bir seçenek olabilir senin için.

ben de bu karaca yemek takımını çok begenerek aldım aslında ve zor karar veren biriyimdir.. karaca mağazasından aldım ama satış sonrası ürün tesliminde filan sorun yaşadıgım için o minik bozukluklara bakmadım artık hatta bu takımda kahve fincanı yok diye gidip karacadan bir de fincan seti aldım eve gelip kontrol ettiğimde onun da bir fincanının alt köşesindeki yaldızın bir kısmının silinmiş oldugunu gördüm ama yine gitmekle uğraşmadım.. nedense bir şey yapmayacaklar gibi bir his var içimde :)
ama genel olarak yaldız hakkında haklısınız sıvı deterjan önermişti daha önceden görüştüğüm bir kaç kişi de..bari kendiliğinden olanlar hariç geri kalan için dediğiniz gibi özenli kullanmalı ki onlara bir şey olmasın :)
teşekkürler biraz da olsa içimi rahatlattınız..5 senedir kullanıyor olup da memnun olunca .. :)
bu arada yeni doğum yapmışsınız Allah hayırlı evlat eylesin, analı babalı büyüsün bebeğiniz :)

Herkese Merhabalar,

Artık işe geri döndüğüm için sorularınızı rahatlıkla yanıtlayabilirim. :21:

Merhabalar
Benim seneye mayıs gibi düğünüm var aralık Ocak gibi çeyiz alışverişlerimi tamamlamayı düşünüyorum daha indirimli olur diye.

Sizin önerdiğiniz markalar nelerdir acaba?
Yemek takımı için karacanın ürünlerini çok beğeniyorum.
Tencere takımı çatal bıçak granit hepsini Karaca'dan almak mantıklı gibi geliyor. Karacanın tencere takımları ile ilgili sıkıntı yaşar mıyım sizce

Merhabalar
Benim seneye mayıs gibi düğünüm var aralık Ocak gibi çeyiz alışverişlerimi tamamlamayı düşünüyorum daha indirimli olur diye.

Sizin önerdiğiniz markalar nelerdir acaba?
Yemek takımı için karacanın ürünlerini çok beğeniyorum.
Tencere takımı çatal bıçak granit hepsini Karaca'dan almak mantıklı gibi geliyor. Karacanın tencere takımları ile ilgili sıkıntı yaşar mıyım sizce

Merhabalar,

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun inşallah. Allah tamamına erdirsin.

Bütçe meselesi bu biraz.
Ben mesela tüm tabak takımlarımı Karaca'dan aldım, memnun kaldım mı? Evet. severek kullanıyorum.
Tencere takımlarım Hisar, şimdiki aklım olsa tercihim farklı mı olurdu? Evet. severek kullanmama rağmen daha iyisi olduğunu biliyorum en azından.

Tabak takımlarında Pierre Cardin aşığı oldum resmen. Bütçeniz uyuyorsa, ve İstanbul'daysanız eğer Viaport Venezia Outlet'e gitmenizi ve oradaki Taç mağazasına girmenizi tavsiye ederim. Pierre Cardin yemek takımları mevcut ve çok uygun (outlet harici fiyatlara göre). Pierre Cardin yemek takımlarına göz atmanı tavsiye ederim.

Tencere takımlarında kesinlikle TEFAL diyorum, başka da birşey demiyorum.
Bunca yıldır aklım neredeymiş çok merak ediyorum açıkçası.

Tavsiye edeceğim tencere miktarı şu şekilde:
1 adet pilav tenceresi
1 adet çorba tenceresi
1 adet makarna tenceresi
1 adet 3'lü minik tencere takımı (kalan yemekleri saklama ve ısıtma anlamında)

Bu listelediklerim olmazsa olmaz.
Geri kalan tencere tava vs. gibi şeyler tamamen sizin kendi zevkinize ve kullanım ihtiyacınıza kalmış.
Benim tavsiyem evinizi tencere ile doldurmayın.
1-2 adet ihtiyaca yönelik büyük tencereniz olması güzel olacaktır, onun haricinde mümkün mertebe kullanabileceğiniz ve ihtiyacınız olacağı ebatlarda tencere almanızda fayda var.
Bilmem kaç parça takımları boşverin...
Tekrardan tencere takımı alıyor olsam, giderim Tefal'e oradan ihtiyacıma yönelik yapışmaz tabanlı kullanacağım ürünleri alırım. Daha sonrasında da Esse'ye giderim, oradan da ihtiyacım olabilecek tencereleri alır çıkardım.
Çünkü inanın bana, tencereye 1 defa para veriliyor. Uzun süre de kullanılıyor.

Gelelim kaşık, çatal, bıçak takımına.
Zamanında bunlar ile alakalı olarak uzun uzadıya yazdım bir sürü şey. Dilerseniz geçmiş sayfaları bir gözden geçirin, faydası olacaktır muhakkak.
Ben Hisar kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum.
Hem günlük hem de misafirlik olarak iki ayrı Hisar takımım var.
5 senedir kullanıyorum küflenme, kararma, bozulma vs. gibi durumlar olmadı.
Zaten olsa ne yazar, ömür boyu garanti veriyor Hisar.

Umarım sorularınızı yanıtlayabildim. Daha olursa severek cevaplarım.

X