Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

Set alacaz die kasmayın arkadaşlar. İnanın mağazada eğer kampanya yoksa netten çok daha ucuza alıyorsunuz. Set olarak satıldığında hiç işinize yaramayacak parçaları ekliyorlar içine. Benim gözümü korkutmuşlardı ayrı ayrı alınca pahalıya geliyor die. Hiç alakası yok. n11 de hepsiburada falan öyle ucuz denk geliyor ki. Hem de istediğiniz parçaları almış oluyorsunuz. internetten de hiç sıkıntı yaşamadım. satıcı puanına bakın. beğenmezseniz iade edin vs.

Dip not düşmek istedim.
İnternet alımlarınızda garanti ve gelen ürünün orijinalliği konusunda net bilgilere sahip olmanız gerekir.
Kampanyalı alınan ürünlerde bazen paslanmış bıçaklar, kalitesi düşük çelikler denk gelebiliyor.
O yüzden dikkat etmenizde fayda var.

Bu konular haricinde internet alımları hiç bir zaman mağaza alımları ile kıyaslanamaz, çünkü internet rekabeti her zaman daha fazla olduğundan dolayı, o fiyatları mağazalarda bulmanız imkansız.

Baya geride kalmışsınız çeyiz alışverişinde.
Herşeyi tek tek kalem kalem anlatmak isterdim, ama sayfa 1. den itibaren bakmanız fayda gösterecektir.
Gerçekten vermiş olduğum bilgileri tekrardan girmem imkansız.
kısa bi soru sorabilir miyim ya şimdi nette baktım n11 de dışarda baktığım ürünlerin hemen hemen aynısı aynı marka daha uygun internetten alışveriş hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir önceki yorumda da bahsettiğim gibi...
İnternet satışları her aman mağaza satışlarından daha uygun olacaktır.
Bu her alanda böyledir, giyim, elektronik, beyaz eşya, tekstil vs...
Sebebi ise kira derdinin olmaması, maliyetlerin daha düşüğe sağlanması...

Ancak N11 belli bir markanın sitesi değil, bunu göz önünde bulunduralım.
N11, Gittigidiyor, Hepsiburada vs... gibi siteler farklı mağazaların ürünlerini bir arada toplayan siteler.
Hepsiburada bunu hem kendisi aracılığı hem de farklı firmalar aracılığı satış yapıyor bu fark mevcut tabii.

Dolayısı ile bu web sitelerinden aldığınız herhangi bir ürünün garantisi konusunda site değil, satın alım yaptığınız yer sorumlu. Şimdi siz düşünün, arada X bir firma aracılığı ile satın alım yapmışsınız, satın aldığınız ürünün de ne mağazası belli, ne aldığınız kişi belli (somut olarak bahsediyorum, sanal olarak belli adı sanı telefonu vs.) diyelim ki satın alım sonrası problem yaşadınız, ürününüzü iade etmek istediniz veya üründe paslanma, kırık vs. çıktı, garanti süreci gerektiren bir durum oluştu, kiminle görüşeceksiniz?

Benim başıma yakın zamanda böyle birşey geldi.
X bir yerden (site bilgisi vermek istemiyorum etkilenmeyin) bir ürün aldım.
İade ettim, iadeyi bildirdim, kodunu vs. karşı taraf iadeyi doğru yapılmadığı gerekçesi ile ürünü kabul etmedi. "Bu kargoyu kabul etmiyoruz" diye bildirmiş.
Ne ürün var elimde, ne iadesi, bir de üstüne kargo parası ödedim.
Aynı şekilde bir başka üründe de iadesi gerçekleşti, fakat iade ettiğim kargonun parasını yine ödedim, iade kodunu girmeme rağmen...
Aldıklarım ciddi meblalarda ürünler değildi, o yüzden boşverdim peşine düşmedim.
Şikayet olarak bildirdiğim halde yine de doğru düzgün bir sonuç alamadım.

Bu tarz şeyler olabiliyor... O yüzden satın alım yaptığınız yerler önemli.

Bir de Boyner grubuna ben çok güveniyorum (her nedense).
Güvencimi de hiç boşa çıkartmadılar bu güne kadar, ne iade problemleri yaşadım, ne de ürün garanti problemleri. Morhipo'yu o yüzden tavsiye ederim.

Sağlam ve bilindik firmalardan alışveriş her zaman daha sağlıklıdır.

Aldığınız eften püften günlük kullanım için (plastik ürünler, havandır, havludur, çarşaftır gibi) ürünlerde sorun değil, nereden alırsanız alın. Yanlış veya defolu ürün gelmediği sürece, çok fazla iadedir, garantidir derdiniz olmaz.
Fakat alacağınız ciddi meblalarda ürünler ve garanti gerektiren ürünler için (elektrik süpürgesi, tabak takımı, tencere takımı, ütü, blender, vs. gibi) düzgün firmalardan alım yapmanızda fayda var.

Umarım bilgiler faydalı olmuştur.

Merhaba
Çeyizime aldığım Philips Blender seti bozuldu, rondosu ve dograyıcısı hiç çalışmıyor mikseri çok yavaş eskisi gibi değil
Ne alsam neye dikkat etsem fikrinizi almak istedim.
Neden bozuldu bilmiyorum ama yaptırmaya niyetim yok onun peşinde koşturamam

Merhaba 1-2 aya Çeyiz alışverişlerine başlıycam ben de. Ev tekstili ile başlamam daha mı iyi olur acaba? Şuana kadar Çeyiz için hiçbir sey almadım da bilmiyorum :)

Nevresim vs gibi ürünlerden başlayayım dedim. Ama ben böyle güpürlü simli falan sevmiyorum. Sade ve şık olması yeterli benim için. Önerebileceğiniz marka var mı? Ya da seçerken şunlara dikkat et diyebileceğiniz?

Bir başka sorum da şu: karaca gibi mağazaların mutfak esyaları için Çeyiz setleri oluyor. Bunlar kullanışlı mı? Tencere yemek takimi, catal bıçak seti falan hepsi içinde var ya hiç düşünmeden biyerden alıp kurtulmak çok cezbedici geldi de :KK70:

Merhaba 1-2 aya Çeyiz alışverişlerine başlıycam ben de. Ev tekstili ile başlamam daha mı iyi olur acaba? Şuana kadar Çeyiz için hiçbir sey almadım da bilmiyorum :)

Nevresim vs gibi ürünlerden başlayayım dedim. Ama ben böyle güpürlü simli falan sevmiyorum. Sade ve şık olması yeterli benim için. Önerebileceğiniz marka var mı? Ya da seçerken şunlara dikkat et diyebileceğiniz?

Bir başka sorum da şu: karaca gibi mağazaların mutfak esyaları için Çeyiz setleri oluyor. Bunlar kullanışlı mı? Tencere yemek takimi, catal bıçak seti falan hepsi içinde var ya hiç düşünmeden biyerden alıp kurtulmak çok cezbedici geldi de :KK70:
Merhaba, ev tekstili icin markadan ziyade pamuk saten urunleri tercih etmenizi ve az almanizi oneririm. Ranforce pek tercih etmeyin derim.. Markada soyle derseniz butcede onemli tabi ama dantela vita, chakra, ecocotton, altinbasak oneririm. Forumda sarev kullananda cok ama ben hic kullanmadim. Tacinda yine pamuk satenleri guzel.
Her marka hem porselende hem celikte iyi olmadigindan ceyiz paketi almanizi onermem. Karaca emsan schefer celikte onermem.. yine butceye bagli tabi ama bi takim tencere 2 tava bide duduklu tencere alsaniz yeter. Iyi bi marka alinabilir diye dusunuyorum.. o ceyizsetlerindeki duduklulere hicc guvenemiyorum ozellikle. Fissler den sasmayin, tehlikeli malum.

Merhaba, ev tekstili icin markadan ziyade pamuk saten urunleri tercih etmenizi ve az almanizi oneririm. Ranforce pek tercih etmeyin derim.. Markada soyle derseniz butcede onemli tabi ama dantela vita, chakra, ecocotton, altinbasak oneririm. Forumda sarev kullananda cok ama ben hic kullanmadim. Tacinda yine pamuk satenleri guzel.
Her marka hem porselende hem celikte iyi olmadigindan ceyiz paketi almanizi onermem. Karaca emsan schefer celikte onermem.. yine butceye bagli tabi ama bi takim tencere 2 tava bide duduklu tencere alsaniz yeter. Iyi bi marka alinabilir diye dusunuyorum.. o ceyizsetlerindeki duduklulere hicc guvenemiyorum ozellikle. Fissler den sasmayin, tehlikeli malum.

Düdüklü kullanamıyorum zaten korkuyorum aklımda tutacağım dediklerinizi

Bu söylediğiniz markaların çelikleri ne açıdan kötü?

Cabuk deforme oluyor bi cok kullananin yorumlarina istinaden soyluyorum. Birde ucuz celikte nikel orani fazla oluyormus buda sagliksizlastiriyor. Celik set dusunuyorsaniz nispeten daha uygun korkmaz marka bakablirsiniz. Uc katli tabanlilardan. Illa set almanizada gerek yok bence. O olaya girince herseyin setini alirsak cok klabalik oluyo yok granit ,seramik ,silargan, tas, teflon vs....

Merhaba
Çeyizime aldığım Philips Blender seti bozuldu, rondosu ve dograyıcısı hiç çalışmıyor mikseri çok yavaş eskisi gibi değil
Ne alsam neye dikkat etsem fikrinizi almak istedim.
Neden bozuldu bilmiyorum ama yaptırmaya niyetim yok onun peşinde koşturamam

Elektronik ürünlerin eskisi kadar "dayanıklı ürünler" olduğuna inanmıyorum ben.
Braun Multiquick aldım ve 5 senede bozuldu.
Motoru yandığı için tamiri de mümkün olmuyordu zaten.
Şu an ne kullanıyorsun derseniz, yine Braun Multiquick kullanıyorum.

Çünkü daha önceki bir yazımda paylaşmıştım, geri sayfalardan da takip edebilirsiniz, blenderların bağlantı noktalarında bir taraf metal bir taraf ise plastik olunca, aşınmaya uğruyor ve artık işlevini yitiriyor. Daha önce bunu bir başkasının blenderında tecrübe ettiğim için, blender alırken özellikle buna dikkat etmiştim.
Çünkü garanti de kapsamıyor bunu "kullanıcı hatası" olarak kabul ediyor.
Halbu ki kullanıcının bir hatası değil.

Nitekim, alırken bazı belli başlı konulara dikkat ettikten sonra, aldığınız ürün belli bir zaman sonra bozulduğunda "şans" deyip geçmekten başka yapabileceğimiz birşey yok malesef. Ve gerçekten de öyle değil midir? Elektronik birazda şans işi.

Sözün özü: şu mükemmeldir, bunu alın pişman olmazsınız diyebileceğim bir ürün yok. 100 TL den başlayarak binlerce liraya kadar küçük ev aletleri bulmak mümkün. Kimisi bir ton para döker yine bozulur, kisi de tabiri caizse 3 kuruşa alır ama yıllarca taş gibi hiç birşey olmaz...

Diyebileceğim tek şey, içinize sinen, kullanışı kolay, bağlantı yerleri düzgün olan ürünleri tercih etmeniz.

Öncelikle hayırlı olsun diyelim.
Allah güle güle seve seve her aldığın ürünü de kullanmayı nasib etsin.

Ev tekstili ürünlerinden başlaman gayet mantıklı olur, dolayısı ile iyi ve kaliteli ürünler almanı tavsiye ederim.
Taç ve Sarev tavsiye edeceğim ürünlerdir.
Taç marka nevresimlerde "ütü istemeyen nevresim takımları"nı tavsiye ederim.
Bende 1 tane var, 5 senedir kullanıyorum ne rengi soldu, ne de kumaşı deforme oldu.
Taş gibi tabiri caizse.

Sarev tekstil konusunda kendisini aşmış vaziyette.
Onun da şahane şık, güpürü olmayan, ama bir o kadarda kaliteli, al benili modelleri var.
Tavsiyem araştırman.

Nevresim alırken ucuza kaçmamanı öneririm.
Bilindik ve kumaşı iyi olan markaları seçmekte fayda var.
Bizzat tecrübe ile sabittir, fiyatı uygun diye aldığım bir kaç ürünün ağzı bir yerde burnu bir yerde, atıldı gitti.

Lastikli çarşaf candır, diyorum... Hele ki çalışan bir kadın olacaksanız, hayat kurtarıyor.
Nevresim takımlarında lastikli çarşaf bulunmuyor, fakat eğer denk getirebilirsen Sarev'in bazı modellerinde lastikli çarşaf nevresim takımları mevcut. Ben denk getirmiştim ve çok memnunum. Onu da 5 senedir kullanıyorum, taş gibi...
Lastikli çarşaf alırken de almış olduğun nevresimlere uyumlu alırsan eğer, kullanımı senin için daha göz doldurucu olacaktır.

Yastık mitilleri herkesin aklına gelmez, onu da tavsiye ederim.
Yastık mitili nedir? diyecek olursanız eğer, yastık kılıfını geçirmeden evvel astar niyetine kullanılan kılıftır. Düz beyaz renkte ve kumaşı normal nevresim kumaşından biraz daha farklı oluyor, çok kullanışlıdır, kesinlikle tavsiyemdir.

Gelelim takımlara.
Tabak & tencere takımları tabii ki toplu alınacağından dolayı daha uygun görülse de, ben o tarz takımlara karşıyım.
Tencereler her zaman kullanışsız boyutlarda oluyor ve zamanla kullanılmadan dolaplarda kalıyor.
En azından bende öyle olmuştu.
O yüzden kendi takımınızı kendinizin yaratmanızı tavsiye ederim her zaman.
Bununla alakalı bir yığın yazımı bulabilirsiniz, bir önceki sayfalara bakmanızı tavsiye ederim.

Şimdiden iyi ve hesaplı alışverişler dilerim.
Umarım sayfa yardımcı olacaktır sizlere.

Herkes ilk başta düdüklüden korkar.
Ben de korkmadım değil.
Ancak kullanımı öğrendikten sonra inanın eliniz ayağınız olur.
Özellikle çocuk sahibi olduktan sonra.

Yine de klasik bir düdüklü elinizde bulundurun derim.
O kadar servet harcamanıza gerek yok.
Ben ne düdüklüler denedim, en kolayı pratiği eski tip, anne tipi düdüklü.

Çelik markalarda ise, iyi markaları seçmek durumundasınız, uzun ömürlü kullanım ve lezzetli yemek adına.
Ayyıldız, Hisar, Jumbo, Emsan bunlar arasında kaliteli olan markalar.
Shaffer - tavsiye edilmeyen ürünlerden.
Karaca ise hiç tavsiye etmiyorum.

Aklıma gelmişken - teflon ürünlerde cem, papillon, vs. gibi ürünleri asla tercih etmeyin!
Tefal en iyisi ve tektir.
Teflon birşey alacaksanız (pilav tenceresi, tava, vs. gibi) Tefal'den alın.
Alınırken bir kere alınıyor, harcanırken de bir kere harcanması adına kulağınızda olsun.

Öncelikle hayırlı olsun diyelim.
Allah güle güle seve seve her aldığın ürünü de kullanmayı nasib etsin.

Ev tekstili ürünlerinden başlaman gayet mantıklı olur, dolayısı ile iyi ve kaliteli ürünler almanı tavsiye ederim.
Taç ve Sarev tavsiye edeceğim ürünlerdir.
Taç marka nevresimlerde "ütü istemeyen nevresim takımları"nı tavsiye ederim.
Bende 1 tane var, 5 senedir kullanıyorum ne rengi soldu, ne de kumaşı deforme oldu.
Taş gibi tabiri caizse.

Sarev tekstil konusunda kendisini aşmış vaziyette.
Onun da şahane şık, güpürü olmayan, ama bir o kadarda kaliteli, al benili modelleri var.
Tavsiyem araştırman.

Nevresim alırken ucuza kaçmamanı öneririm.
Bilindik ve kumaşı iyi olan markaları seçmekte fayda var.
Bizzat tecrübe ile sabittir, fiyatı uygun diye aldığım bir kaç ürünün ağzı bir yerde burnu bir yerde, atıldı gitti.

Lastikli çarşaf candır, diyorum... Hele ki çalışan bir kadın olacaksanız, hayat kurtarıyor.
Nevresim takımlarında lastikli çarşaf bulunmuyor, fakat eğer denk getirebilirsen Sarev'in bazı modellerinde lastikli çarşaf nevresim takımları mevcut. Ben denk getirmiştim ve çok memnunum. Onu da 5 senedir kullanıyorum, taş gibi...
Lastikli çarşaf alırken de almış olduğun nevresimlere uyumlu alırsan eğer, kullanımı senin için daha göz doldurucu olacaktır.

Yastık mitilleri herkesin aklına gelmez, onu da tavsiye ederim.
Yastık mitili nedir? diyecek olursanız eğer, yastık kılıfını geçirmeden evvel astar niyetine kullanılan kılıftır. Düz beyaz renkte ve kumaşı normal nevresim kumaşından biraz daha farklı oluyor, çok kullanışlıdır, kesinlikle tavsiyemdir.

Gelelim takımlara.
Tabak & tencere takımları tabii ki toplu alınacağından dolayı daha uygun görülse de, ben o tarz takımlara karşıyım.
Tencereler her zaman kullanışsız boyutlarda oluyor ve zamanla kullanılmadan dolaplarda kalıyor.
En azından bende öyle olmuştu.
O yüzden kendi takımınızı kendinizin yaratmanızı tavsiye ederim her zaman.
Bununla alakalı bir yığın yazımı bulabilirsiniz, bir önceki sayfalara bakmanızı tavsiye ederim.

Şimdiden iyi ve hesaplı alışverişler dilerim.
Umarım sayfa yardımcı olacaktır sizlere.

Yastık mitilini ilk defa duydum. Kesinlikle onu ekliyorim listeme! :)

Taç ve Sarevde yoğunlasayım o zaman. En azından 2-3 tanesini bunlardan alırım, 1-2 de daha uygun fiyatlı ürün alırım. Sanırım misafirlikleri de uygun markalardan alıcam, cok misafirim gelicegini de sanmıyorum :) Taç'ta denk gelmiştim evlilik paketi gibi paketler yapıyolar daha uygun oluyor sanırım. Onu tavsiye eder misiniz? Denk gelirsem muhakkak kacırmamalı mıyım?

Herkes ilk başta düdüklüden korkar.
Ben de korkmadım değil.
Ancak kullanımı öğrendikten sonra inanın eliniz ayağınız olur.
Özellikle çocuk sahibi olduktan sonra.

Yine de klasik bir düdüklü elinizde bulundurun derim.
O kadar servet harcamanıza gerek yok.
Ben ne düdüklüler denedim, en kolayı pratiği eski tip, anne tipi düdüklü.

Çelik markalarda ise, iyi markaları seçmek durumundasınız, uzun ömürlü kullanım ve lezzetli yemek adına.
Ayyıldız, Hisar, Jumbo, Emsan bunlar arasında kaliteli olan markalar.
Shaffer - tavsiye edilmeyen ürünlerden.
Karaca ise hiç tavsiye etmiyorum.

Aklıma gelmişken - teflon ürünlerde cem, papillon, vs. gibi ürünleri asla tercih etmeyin!
Tefal en iyisi ve tektir.
Teflon birşey alacaksanız (pilav tenceresi, tava, vs. gibi) Tefal'den alın.
Alınırken bir kere alınıyor, harcanırken de bir kere harcanması adına kulağınızda olsun.

Evlendikten 1-2 yıl sonra şehir değiştirme durumum olacağı için öyle cok fazla sey almak istemiyorum. Sanırım bu yüzden de pek özenesim gelmiyor, çok da masraf yapmak istemiyorum o yüzden. Ne kadar az eşya olursa o kadar az iş çıkar başıma diye düşünüyorum. Çalışan bi kadın olucam çünkü. :) dogru mu düşünüyorum bilmiyorum...

Cabuk deforme oluyor bi cok kullananin yorumlarina istinaden soyluyorum. Birde ucuz celikte nikel orani fazla oluyormus buda sagliksizlastiriyor. Celik set dusunuyorsaniz nispeten daha uygun korkmaz marka bakablirsiniz. Uc katli tabanlilardan. Illa set almanizada gerek yok bence. O olaya girince herseyin setini alirsak cok klabalik oluyo yok granit ,seramik ,silargan, tas, teflon vs....

3 katlı taban ne oluyor? Ben bu Çeyiz eşya islerinde pek bilgi sahibi değilim de :)

3 katlı taban ne oluyor? Ben bu Çeyiz eşya islerinde pek bilgi sahibi değilim de :)
Celik tencerenin kapagini kenara koyup elinle tart degisik modelleri. Hangisi toksa agirsa onu al demek oluyor:) ince tabanli cezvede nasil kahve kotu olursa tenceredede yemek oyle.. buarada souvvenir in dediklerine ufak bi ek, anne tipi dudukluler bencede guzel ama agir pisiriyor fissler e gore baya.. birde emsan karaca ayni fabrikadir. Sevgiler

Celik tencerenin kapagini kenara koyup elinle tart degisik modelleri. Hangisi toksa agirsa onu al demek oluyor:) ince tabanli cezvede nasil kahve kotu olursa tenceredede yemek oyle.. buarada souvvenir in dediklerine ufak bi ek, anne tipi dudukluler bencede guzel ama agir pisiriyor fissler e gore baya.. birde emsan karaca ayni fabrikadir. Sevgiler

Ikinize de cok teşekkür ederim :) artık magazalarda kapaksız tartan birisi görürseniz o benim :KK70:

Yastık mitilini ilk defa duydum. Kesinlikle onu ekliyorim listeme! :)

Taç ve Sarevde yoğunlasayım o zaman. En azından 2-3 tanesini bunlardan alırım, 1-2 de daha uygun fiyatlı ürün alırım. Sanırım misafirlikleri de uygun markalardan alıcam, cok misafirim gelicegini de sanmıyorum :) Taç'ta denk gelmiştim evlilik paketi gibi paketler yapıyolar daha uygun oluyor sanırım. Onu tavsiye eder misiniz? Denk gelirsem muhakkak kacırmamalı mıyım?

Ben evlilik paketlerine alırken dikkat edilmesi gerektiği kanaatindeyim.
Çünkü içerikleri bazen uyguna getirmek için kalite anlamında farklı olabiliyor.
İçinize sindiği taktirde evet evlilik paketleri daha avantajlı.

Aklıma gelmişken, bornoz vs. alırken kullanabileceğiniz tarzda ürünler almaya gayet gösterin.
Herşeyi "süs" olarak algılamayın, günlük kullanımda işinizi görecek, yıkamada vs. pratik ürünler seçmenizde fayda var.

Evlendikten 1-2 yıl sonra şehir değiştirme durumum olacağı için öyle cok fazla sey almak istemiyorum. Sanırım bu yüzden de pek özenesim gelmiyor, çok da masraf yapmak istemiyorum o yüzden. Ne kadar az eşya olursa o kadar az iş çıkar başıma diye düşünüyorum. Çalışan bi kadın olucam çünkü. :) dogru mu düşünüyorum bilmiyorum...

Haklı olarak.
Temel ve kullanışlı ürünler almanızda fayda var, çok abartmadan.
Hem daha iyi bence, çünkü aşırı alıpta yıllarca kullanmak zorunda kalabiliyor insan.
Tekstil ürünleri öyle hemen yıpranıp çöpe giden şeyler değil.
Uzun süreli kullanım olacağından dolayı, ihtiyacınız olacak temel şeylerden almanızda fayda var.
Hem sıkılınca yenisini almak gibi bir imkanınızda oluşur.

Ayrıca doğru düşünüyorsun, evde ne kadar az kalabalık o kadar rahat toparlanma demek.
Eşya ve ıvır zıvır çok olunca, haliyle işi de çok oluyor ne yazık ki...

Aslında neyi ne kadar sürede pişirmen gereken ile alakalı. Düdüklü tencerelerin pişirme prensibi aynı.
O yüzden fissler almışsın, tefal almışsın veya anne düdüklüsü almışsın çok birşey fark etmiyor.
Fark eden tek şey, neyi pişirdiğin ile alakalı. Dana eti pişiriyorsan 25-30 dk (yapılan tarife göre) beklerken, bezelye 5 dk'da haşlanabiliyor...
Bu tamamen pişirilen tarifin ne olduğu ile alakalı bir durum.

Kısaca düdüklünün pişirme şekli hakkında da bilgi vereyim yeri gelmişken:
Düdüklü Tencere Nasıl Çalışır?

Düdüklü tencerenin çalışma prensibi, kabın içindeki buhar basıncını arttırarak, yemeğin sıvı kısmının kaynama noktasını yükseltmesidir. Tencere tamamen kapalı olduğu için, buhar dışarı çıkamaz dolayısıyla su 100 derecede kaynamaz. Tencere içi sıcaklığı 125 dereceye kadar çıkar ve su kaynama derecesine ulaştığında buharlaşma başlar. Bu buhar kendine yer açabilmek için tencere içerisinde ki havayı dışa doğru itmeye başlar. Tencerenin üstünde bulunan düdük kısmında ki ağırlıklar, buharın dışarı çıkmasını önler ve tencere içindeki buhar basıncı gittikçe artar. İçeride oluşan buhar basıncı tencerenin üzerindeki ağırlığa eşit olduğunda pişirme işlemi başlamış olur.

Ben evlilik paketlerine alırken dikkat edilmesi gerektiği kanaatindeyim.
Çünkü içerikleri bazen uyguna getirmek için kalite anlamında farklı olabiliyor.
İçinize sindiği taktirde evet evlilik paketleri daha avantajlı.

Aklıma gelmişken, bornoz vs. alırken kullanabileceğiniz tarzda ürünler almaya gayet gösterin.
Herşeyi "süs" olarak algılamayın, günlük kullanımda işinizi görecek, yıkamada vs. pratik ürünler seçmenizde fayda var.

Haklı olarak.
Temel ve kullanışlı ürünler almanızda fayda var, çok abartmadan.
Hem daha iyi bence, çünkü aşırı alıpta yıllarca kullanmak zorunda kalabiliyor insan.
Tekstil ürünleri öyle hemen yıpranıp çöpe giden şeyler değil.
Uzun süreli kullanım olacağından dolayı, ihtiyacınız olacak temel şeylerden almanızda fayda var.
Hem sıkılınca yenisini almak gibi bir imkanınızda oluşur.

Ayrıca doğru düşünüyorsun, evde ne kadar az kalabalık o kadar rahat toparlanma demek.
Eşya ve ıvır zıvır çok olunca, haliyle işi de çok oluyor ne yazık ki...

Çok teşekkür ederim ayrıntılı cevapladıgınız için :) biraz olsun yoğunluğum azalınca tüm sayfaları da okuyacağım.

Peki son bir soru daha sormak istiyorum. Tekstilde (taç, english home),mutfak esyalarında da ortalama markalardan (karaca, emsan, korkmaz vb) alışveriş yapıldığında ne kadar tutar aşağı yukarı? Evimi çok doldurmak da istemiyorum. Bu çerçeveden düşünüldü kız çeyizi ne kadar tutar yaklaşık?

X