Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

Ben noble life aldım takımımı, memnunum fakat köşeli (kare) takımlar malesef köşelerinden kırılmaya mahkumlar.
Ne kadar dikkat edersen et, ne kadar itinalı davranırsan davran, bu kaçınılmaz son oluyor malesef.
Benim misafir yemek takımım da köşeli (kare) ama maşallah onda şu an böyle bir problem yaşamadım.
Ama tabii birşeyi her gün kullanmak farklı, arada bir kullanmak farklı.
Misafirler gelince ancak kullanıldığından dolayı, çok fazla hasara mağruz kalmadılar.

Keramika bir fincan takımı var bende.
Çok beğenerek aldım, fakat bir kere bile kullanamadım.
Kahvaltı takımında bulunan fincanlar (çok nadir kullanılıyor ama açıkta tutuyorum) ve günlük kullanım için alınmış bir sürü fincan olduğu için bir türlü onlara sıra gelemedi...
Dokusu ve modeli sıradışı geldiği için almıştım farklı bir şehirden, hem de hatıra olarak kaldı.

Sizin dediğiniz takımlar bunlar. (aşağıda fotoğrafı)
Benim kahvaltı takımlarım artık iyice bitince inşallah, kesinlikle kendime böyle bir kahvaltı takımı almak isterim.
2015420103747_49.jpg

Tabii bu takımın farklı modelleri var (kalpli vs. gibi).
Bence şık ve kullanışlı bir ürün diyebiliriz.
Eğer alırsanız da böyle bir kahvaltı takımı alın derim.
Uzun uzadıya büyük bir takım almanıza gerek yok, gereksiz yer kalabalığı.

Günlük tabak takımı (12 kişilik) alacaksanız, ki ben öyle yaptım çok lazım olabiliyor, onun pasta tabakları yetiyor da artıyor bile.
Misafir geldiğinde bile büyük servis tabakları yeterli oluyor.
Fincan derseniz, herkes fincanda çay içmeyi sevmez (ben severim mesela).
Genelde de cam bardaklar kullanıldığından uyumsal sıkıntı oluşturmuyor.
Ben de yukarıda paylaştığınız takımın pembesini beğeniyorum, kalpli ya da çiçek gibi şekilli olsun istemiyorum yerleştirme açısından sıkıntı olur diye
Ben de fincan severim annem cam olan bir çay fincan takımı vermişti onları kullanıyorum
Kare modellere de hevesim var o yüzden 86 parçalık olan yemek takımını kare düşünüyorum
Kare modeller hakkındaki düşüncelerinizi bir arkadaşım da söyledi onun da akrabası bir porselen fabrikasında çalışıyormuş "kare almayın köşeleri kolay deforme oluyor" demiş
Konuyu okuyorum işlerden fırsat buldukça :)
Burada birkaç ay önce çok konu okudum Allah'tan bu çeyiz işlerinde acelem yok :)

Merhabalar,

Öncelikle umarım çok geç yanıt vermedim.

Anlaşılan o ki kadının Aryıldız'dan aldığı komisyon Hisar'dan aldığı komisyondan çok daha fazla.
Konu başına geri dönerseniz, kalite bazında çelik markalarını sıralamıştım.
Önce Jumbo - Hisar kalitesi öndedir her zaman.
Daha sonra diğer markalar gelir.

Narin hiç kullanmadım fakat Nehir kullandım, onun da çeliği gayet kaliteli.
Çelik ürünlerde özellikle çatal bıçak alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta garanti kapsamı olmalı.
Jumbo ve Hisar piyasada lider ve önü geçilemeyen markalardır.
Yılların vermiş olduğu tecrübeleri ve güvenleri zaten tartışılamaz. Fakat fiyatları da ona göre.
Bunu da akılda bulundurmak gerekir.

Ben hem günlük hem de misafir takımımı Hisar'dan aldım.
Gayet memnunum. Hiç bir problem yaşamadım (4 senelik evliyim).

Eğer daha uygun birşeyler ararsanız (ki bence çelikte fiyat anlamında çok oynamıyor birbirinden) diğer markalara da bakabilirsiniz. Belki zevk ve model açısından da farklı ürünler bulabilirsiniz.
Mesela ben Jumbo'yu marka olarak çok iyi bulmama rağmen, modellerini beğenmiyorum.
Tencere ve çatal-kaşık-bıçak modelleri bana hitap eden tarzlarda değil, bu bağlamda Hisar daha estetik geliyor.
Fakat herkesin bakış açısı ve zevk tercihleri farklı olduğu için, bana estetik gelmeyen bir başkasına dünya güzeli gelebilir. O yüzden tercih sizin.

Marka olarak Karaca'da son yıllarda gayet kendini kanıtladı bence.
Fakat yine de temkinli davranmakta, doğru ürünü seçmeye gayret göstermekte fayda var.
Çünkü her ürünü "kaliteli" diyemeyiz. Ürün kalitesini bir defa elinize alıp bakarak.
Ölçüp biçerek, gerekirse mıknatıs taşıyarak yanınızda bunu anlayabilirsiniz.
Çünkü çeliğe mıknatıs yapışmaz.

Bir de ürünlerin nerede üretildiği önemli.
Bazı çinde üretilen ürünler kaliteden ödün vermezken bazı ürünlerde tam tersine kalite anlamında çok düşük olabiliyor.

Kısaca, gönül rahatlığı ile Jumbo - Hisar - Karaca - Nehir ürünlerini seçebilirsiniz (kalitesine dikkat edin yine).
Çok bilindik olmayan markalardan da uzak durun.

Eğer bütçeniz el veriyorsa alman ve isveç ürünlerini de seçebilirsiniz.
Hala daha bir şey almış değilim önem verdiğim için fikirlerinizi aldığıma da sevindim. Bulunduğum ilde hisar shop yok hisar satan diğer mağazalarda da çkb takımları yok nerdeyse 3 mağazaya girdim 3 ünde de hep aynı cümleleri duyunca tedirgin oldum açıkçası. Bir jumbo mağazasına gideceğim olmazsa diğerlerini düşüneceğim artık. Narin metal endüstriyel çalışıyormuş oteller restoranlar filan ondan ona daha bir güvendim sanki ama alırsam günlük olacak. Yemek takımı olarak Kütahya porselen düşünüyorum. Ama yine bana mağaza yolları görünüyor her halükarda. dolaşıyorum dolaşıyorum ama elbet içime sineni bulacağım :)

Ben de yukarıda paylaştığınız takımın pembesini beğeniyorum, kalpli ya da çiçek gibi şekilli olsun istemiyorum yerleştirme açısından sıkıntı olur diye
Ben de fincan severim annem cam olan bir çay fincan takımı vermişti onları kullanıyorum
Kare modellere de hevesim var o yüzden 86 parçalık olan yemek takımını kare düşünüyorum
Kare modeller hakkındaki düşüncelerinizi bir arkadaşım da söyledi onun da akrabası bir porselen fabrikasında çalışıyormuş "kare almayın köşeleri kolay deforme oluyor" demiş
Konuyu okuyorum işlerden fırsat buldukça :)
Burada birkaç ay önce çok konu okudum Allah'tan bu çeyiz işlerinde acelem yok :)

Acelenizin olmaması güzel birşey zaten, sindire sindire yaparsınız alışverişinizi.
Hem mantıklı ürünler almış olur, hem de bütçenize göre daha rahat hareket edersiniz.
Özlüyorum bazen çeyiz alışverişini :-)
Yeni şeyler almak, araştırmak, temiz temiz onları yerleştirmek falan güzel şeyler... :KK36:

Hala daha bir şey almış değilim önem verdiğim için fikirlerinizi aldığıma da sevindim. Bulunduğum ilde hisar shop yok hisar satan diğer mağazalarda da çkb takımları yok nerdeyse 3 mağazaya girdim 3 ünde de hep aynı cümleleri duyunca tedirgin oldum açıkçası. Bir jumbo mağazasına gideceğim olmazsa diğerlerini düşüneceğim artık. Narin metal endüstriyel çalışıyormuş oteller restoranlar filan ondan ona daha bir güvendim sanki ama alırsam günlük olacak. Yemek takımı olarak Kütahya porselen düşünüyorum. Ama yine bana mağaza yolları görünüyor her halükarda. dolaşıyorum dolaşıyorum ama elbet içime sineni bulacağım :)

Muhakkak içinize sinen en doğru olandır zaten.
Ayrıca hep derim, en iyi marka almak değildir kıstas, önemli olan iyi ürün almaktır.

Arkadaşımın yemek takımı Kütahya porselendendi ve çok memnun.
Desenlerinde falan bir problem yaşamadı.
Kendisi Kütahya'da okuduğu için, zamanında almış koymuş çeyizine.
"Modası geçti mi acaba bunların" diyordu ama ne zaman onlara yemeğe gitsek benim hoşuma gidiyor takımı.
Güral Porselen'de benim hoşuma gider mesela, zaten marka olarak Kütahya'yı geçmiş vaziyette.
Çok çeşitli ve modern ürünleri var, klasik modelleri de yok değil.

Mağazaya gitmekte fayda var tabii ki.
Görerek almak her zaman en doğrusudur.

Şimdiden hayırlı alışverişler dilerim. :KK39:

Acelenizin olmaması güzel birşey zaten, sindire sindire yaparsınız alışverişinizi.
Hem mantıklı ürünler almış olur, hem de bütçenize göre daha rahat hareket edersiniz.
Özlüyorum bazen çeyiz alışverişini :-)
Yeni şeyler almak, araştırmak, temiz temiz onları yerleştirmek falan güzel şeyler... :KK36:
Evet ben de seviyorum evime yeni eşya almayı:KK68:
Şimdi kuzenimin evliliğe giden bir birlikteliği var onun çeyiz işi öne alındı :KK48: bana soruyor "abla nasıl halledeceğim çeyizi" diye
ben ona telaş yapmamasını, birlikte halledebileceğimizi söyledim
bu topiğe de yeni denk geldim ama iyi oldu, yaklaşık 1 senedir çeyiz eşyaları konusunda araştırmalar yapıyorum, hangi ürün için hangi marka daha iyidir şeklinde
Benim beyaz eşyam var, daha çok detay şeyler eksik onlar da zamanla olur inşallah :KK68:

bu topiği okumaya devam:KK24:

Evet ben de seviyorum evime yeni eşya almayı:KK68:
Şimdi kuzenimin evliliğe giden bir birlikteliği var onun çeyiz işi öne alındı :KK48: bana soruyor "abla nasıl halledeceğim çeyizi" diye
ben ona telaş yapmamasını, birlikte halledebileceğimizi söyledim
bu topiğe de yeni denk geldim ama iyi oldu, yaklaşık 1 senedir çeyiz eşyaları konusunda araştırmalar yapıyorum, hangi ürün için hangi marka daha iyidir şeklinde
Benim beyaz eşyam var, daha çok detay şeyler eksik onlar da zamanla olur inşallah :KK68:

bu topiği okumaya devam:KK24:

Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için.
Kuzeniniz için de hayırlı uğurlu olsun inşallah.

Araştırmak güzel birşey, en azından bilinçli alırsınız herşeyinizi.
:KK39:

İyi senelerrr... İnşallah bu sene harika geçer... :KK8:

Evet öyle oluyor insan, çeyizine aldığı her parçayı heyecanla bekliyor...
Ben çeyizimin bir çok parçasını internetten aldım, çalışan bir kadın olarak her yere gitme imkanım olamıyordu.
O kargo bekleme heyecanı bile bir başkaydı yani... :KK16:

En mantıklısını yapıyorsun, fiyat - kalite araştırması çok önemli bence.
İnşallah hayırlısı ile tamamlarsın çeyizini, şimdiden hayırlı uğurlu olsun... :KK34:
Şu yoruma istinaden bir şey sormak istiyorum
Hangi internet sitelerinden alışveriş yaptınız?
Ben genelde markaların kendi sitelerini takip ediyorum ama sizin önerilerinizi de dikkate alacağım
(Yukarıdaki alıntı 3 Ocak 2013'e ait :) )

Şu yoruma istinaden bir şey sormak istiyorum
Hangi internet sitelerinden alışveriş yaptınız?
Ben genelde markaların kendi sitelerini takip ediyorum ama sizin önerilerinizi de dikkate alacağım
(Yukarıdaki alıntı 3 Ocak 2013'e ait :) )

Tekstil ürünlerinde morhipo.com vazgeçilmezim, çok güzel ürünler çıkıyor. Ama tabii şimdi şöyle bir gerçekte var, o dönemde yapılan alışverişlerde gerçekten indirim oluyordu. Şimdi mağazadan alınması ile bu tarz fırsat adı altında olan sitelerden alınması arasında hiç bir fark yok diyebilirim. Bunu da belirtmeden geçemedim. :KK39:
Ama hala morhipo'dan alışveriş yaparım :-)

boyner.com - kalitesi, ürün arkasında durması vs. gibi nedenlerden dolayı gerçekten 10 numara. Fakat garanti koşulları muhakkak itina ile okunmalı (her ürüne göre değişkenlik gösterir).

tepehome - kendi web sitesinden alışveriş yapmak zevkli. özellikle tekstil ve dekorasyon ürünleri için.

markafoni - zamanında çok alışveriş yaptım çeyizim için. fakat cam eşyalar konusunda güvenmediğim için, internetten o tarz ürünler almadım. Ama günlük kullanım için metal kaplar, plastik ürünler almışlığım çoktur. En çok havlu, nevresim, çarşaf şeklinde alışverişlerim oluyordu.

Eski yazılarımdan ilerleyerek devam ediyorsun sanırım MissAmor MissAmor , eğer öyleyse daha önce paylaşmış olduğum web sitelerine de muhakkak ki denk geleceksindir. O sitelerden bazıları artık eski popülerliğini yitirdi, bazıları da kapandı denilebilir.

• İnternet alışverişinde en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları şunlar:
  • site güvenilir mi? Güvenlik sertifikası var mı?
  • İnternet alışverişlerinde garantici olmak istiyorsanız, sanal kart kullanın!
  • Ürün fiyatına dikkat etmeniz gerekir. Görselde gösterilen ürün ile size gelecek olan ürünün aynı olması açısından araştırma yapılmalıdır.
  • Sitedeki küçük yazıları da dikkate alın. Yazı okuma alışkanlığı genel anlamda bizde olmadığı için, ummadığınız maddeler ile karşılaşmayın (garanti açısından, geri iade açısından veya teslimatlar ile alakalı olarak)
  • Ürün teslimatı konusunda kısımları dikkate alın.
  • Yapmış olduğunuz alışverişin kaydını mutlaka tutun. Gerekirse ekran görüntüsünü alarak bilgisayarınızda saklayın.
  • Her aldığınız ürün kaliteli olacak diye bir kaide yok, ürünün kalitesini de araştırmayı ihmal etmeyin!
Bütün bunlara dikkat ettikten sonra, gönül rahatlığı ile internet üzerinden alışverişinizi yapabilirsiniz.

Eminim daha bir çok site vardır alışveriş yapılan (ki var) ama benim sıralayabildiklerim ve genelde kendi seçimlerim bu kadar. :KK39:

Ben yanlış hatırlamıyorsam, ütü ve blender'ımı da internetten almıştım... :-)
Kaç senedir kullanıyorum ve gayet memnunum... :KK36:

Teşekkür ederim cevaplar için :KK60:
Evet baştan okumaya başladım 16. sayfadayım :kahve: orada da paylaşılmış siteler sonra gördüm:olamaz:
Dekoreko'nun ürünlerini görmüştüm internet sitesi de çok şekermiş :)
Morhipo pahalı geldi bana, ben Evidea'yı takip ediyorum çok ürün de almışımdır gayet de memnunum siteden ve ürünlerinden
İnternetten alışverişte en çok kredi kartına taksidi seviyorum :21:her ay ufak tefek şeyler alıyorum evim için hem bütçemi de çok zorlamıyor, o açıdan iyi oluyor
Okudukça aklıma takılan bir şey olursa sorarım ya da benim de aklıma gelen şeyler olursa paylaşırım :KK66:

Teşekkür ederim cevaplar için :KK60:
Evet baştan okumaya başladım 16. sayfadayım :kahve: orada da paylaşılmış siteler sonra gördüm:olamaz:
Dekoreko'nun ürünlerini görmüştüm internet sitesi de çok şekermiş :)
Morhipo pahalı geldi bana, ben Evidea'yı takip ediyorum çok ürün de almışımdır gayet de memnunum siteden ve ürünlerinden
İnternetten alışverişte en çok kredi kartına taksidi seviyorum :21:her ay ufak tefek şeyler alıyorum evim için hem bütçemi de çok zorlamıyor, o açıdan iyi oluyor
Okudukça aklıma takılan bir şey olursa sorarım ya da benim de aklıma gelen şeyler olursa paylaşırım :KK66:

Ben eminönüne dahi gitmiştim bu çeyiz alışverisi sırasında.
Özellikle Sarev nevresimleri beğendiğim için ve Soley nevresimler (kalite açısından) bir de orada bakayım dedim.
İnan internet fiyatı ile nakit fiyatı aynıydı.
O yüzden bazen dediğin gibi internetten alışveriş taksitler anlamında karlı bile oluyor.
Bir de neye ihtiyacın olduğunu bilmek çok önemli.
Bazı siteler tek kalem alımlarda artık o kadar taksit seçeneği sunmuyor, kargo ücreti de cabası tabii ki.
Tek seferde ihtiyaç olunan birden fazla ürün almak, hem kargo parasından kurtarıyor hem de taksit açısından iyi oluyor.

Herkese hayırlı alışverişler o zaman... :KK36:

Merhaba. Bende porselen takımlarıyla ilgili bir şey sormak istiyorum. Kare porselen takımlarını çok beğeniyorum siz de alıp kullanmışsınız ama şimdi olsa yuvarlak alırım demişsiniz. Bunun sebebini açıklar mısınız? yani neden memnun kalmadınız kullanışlı değil mi yoksa o_O SouvveniR SouvveniR

Merhaba. Bende porselen takımlarıyla ilgili bir şey sormak istiyorum. Kare porselen takımlarını çok beğeniyorum siz de alıp kullanmışsınız ama şimdi olsa yuvarlak alırım demişsiniz. Bunun sebebini açıklar mısınız? yani neden memnun kalmadınız kullanışlı değil mi yoksa o_O SouvveniR SouvveniR

Koselerden kiriliyor canim. Makinaya yerlestimesi zor oluyor diye biliyorum.
Konu sahibi belki baska sebepten pisman olmustur ama kendisi gorup cevaplayana kadar ben de yazayim dedim.

Merhaba,
SouvveniR SouvveniR topik çok faydalı olmuş, çeyiz hazırlığındayım bayağı faydalanıyorum teşekkürler:)

Benim bi sorum olacak çok kararsızım ve pişman olmak istemiyorum. Yemek takımı seçimi yapamadım bir türlü. Misafir ve günlük olarak almak istemiyorum. Neden misafir için bir dünya para verip kendime kullanmayayım diye düşünüyorum. Birde büyük 83 84 parçalık takımlar yerine 24+24 parçalık tabak setlerinden alayım diğer parçalar gereksiz diye düşünüyorum. Sonra vazgeçiyorum çok almışken büyük takım al diyorum kendime.

Misafirle günlüğü beraber kullanmak mantıklı mı illa ayrı mı almak gerek? Birde büyük şeylerin tüm parçaları kullanılıyor mu gerçekten?

Merhaba,
SouvveniR SouvveniR topik çok faydalı olmuş, çeyiz hazırlığındayım bayağı faydalanıyorum teşekkürler:)

Benim bi sorum olacak çok kararsızım ve pişman olmak istemiyorum. Yemek takımı seçimi yapamadım bir türlü. Misafir ve günlük olarak almak istemiyorum. Neden misafir için bir dünya para verip kendime kullanmayayım diye düşünüyorum. Birde büyük 83 84 parçalık takımlar yerine 24+24 parçalık tabak setlerinden alayım diğer parçalar gereksiz diye düşünüyorum. Sonra vazgeçiyorum çok almışken büyük takım al diyorum kendime.

Misafirle günlüğü beraber kullanmak mantıklı mı illa ayrı mı almak gerek? Birde büyük şeylerin tüm parçaları kullanılıyor mu gerçekten?
Aynı soruyu bende sormustum.günlük yemek takımları ile misafir yemek takımları kalite olarak fark ediyormus.misafir olanlar daha dayanıklı gibi cogu modelde böyle en azından.kayık tabak falan olmuyor onlar lazım bence ayrıca fincan takımı cay fincanı falan almak lazım hep.büyük anlamsız çorba kasesi gibi parçalar da var.oyle düşününce iki günlük yemek takımı artı gerekli olanlar yine fiyat olarak çok uyguna gelmiyor.bende misafir yemek takımımı canım istedigimde acar kullanırım diye aldım acıkcası

Aynı soruyu bende sormustum.günlük yemek takımları ile misafir yemek takımları kalite olarak fark ediyormus.misafir olanlar daha dayanıklı gibi cogu modelde böyle en azından.kayık tabak falan olmuyor onlar lazım bence ayrıca fincan takımı cay fincanı falan almak lazım hep.büyük anlamsız çorba kasesi gibi parçalar da var.oyle düşününce iki günlük yemek takımı artı gerekli olanlar yine fiyat olarak çok uyguna gelmiyor.bende misafir yemek takımımı canım istedigimde acar kullanırım diye aldım acıkcası

Çorba kasesi hariç geri kalan kullanılır evet ama setlerin içindeki modeller pek hoşuma gitmiyor açıkçası. Mesela kayık 2 3 tane oluyor ben salata kasesi olarak farklı bişey düşünüyorum onlar pek kullanışlı gelmiyor bana. Kahve ve çay takımı da o şekilde açıkçası. Onları kendi zevkime göre ayrı set olarak alırım diye düşünüyorum. Ondan kararsızım:/

Evet kalite fark ediyor onu da iki takım hem misafir hem günlük için alıp 1 takımda sırf günlük olarak alırım diye düşündüm. Canım o an hangisini isterse onu kullanırım.

Böyle düşünüyorum sonra ya pişman olursam aldığıma/ almadığıma diyorum. Çok kararsızım.

Çorba kasesi hariç geri kalan kullanılır evet ama setlerin içindeki modeller pek hoşuma gitmiyor açıkçası. Mesela kayık 2 3 tane oluyor ben salata kasesi olarak farklı bişey düşünüyorum onlar pek kullanışlı gelmiyor bana. Kahve ve çay takımı da o şekilde açıkçası. Onları kendi zevkime göre ayrı set olarak alırım diye düşünüyorum. Ondan kararsızım:/

Evet kalite fark ediyor onu da iki takım hem misafir hem günlük için alıp 1 takımda sırf günlük olarak alırım diye düşündüm. Canım o an hangisini isterse onu kullanırım.

Böyle düşünüyorum sonra ya pişman olursam aldığıma/ almadığıma diyorum. Çok kararsızım.
Desenini modelini begenmiyorsan alma bence.içine sinmiyorsa benim de klasik kare modellerden hiçbiri hoşumagitmiyordu.nette takılırken kütahya porselenin bir modelini görüp bayıldım.günlüğümü de schaferden set yaptım.biraz tuzluya gelmişti benim günlük yemel takımım :)ayrı ayrı aldıgın zaman fiyat olarak cok sey farketmiyor zaten.

Desenini modelini begenmiyorsan alma bence.içine sinmiyorsa benim de klasik kare modellerden hiçbiri hoşumagitmiyordu.nette takılırken kütahya porselenin bir modelini görüp bayıldım.günlüğümü de schaferden set yaptım.biraz tuzluya gelmişti benim günlük yemel takımım :)ayrı ayrı aldıgın zaman fiyat olarak cok sey farketmiyor zaten.

Benimde Kütahya Porselenin klasik kabartmali takımları hoşuma gidiyor, fiyatı da uygun diğerlerine göre. Ama canlı hiç görmedim setleri mağazalarda denk gelmedim görmeden de netten almak istemiyorum direk. Hafif ağır dursun ki misafire çıkartayım diyorum.

Çok zormuş bu çeyiz işi ya :)

Benimde Kütahya Porselenin klasik kabartmali takımları hoşuma gidiyor, fiyatı da uygun diğerlerine göre. Ama canlı hiç görmedim setleri mağazalarda denk gelmedim görmeden de netten almak istemiyorum direk. Hafif ağır dursun ki misafire çıkartayım diyorum.

Çok zormuş bu çeyiz işi ya :)
Yani ben cok esya almamaya dikkat ediyorum.ihtiyacım oldukca evlenince de alırım diye

X