-Çeyiz hazırlığı yapan kızlar tavsiyelerle resimlerle burdayız-Buyrun sohbete...

canım bence bide engılısh home'a bakmalısın harika şeyler var ben bayılıyorum oraya vee çok büyük bi çoğunluğu ordan aldım...

evet bende orda beğenmiştim pahallıda dğl uygun fiyatları.
benimde büyük çocğunluğu çeyizin english home den çok modern şeyler var

Kızlar bütün yorumlarınız için teşekkür ederim. Ben beğenerek almıştım bu yatak örtüsünü ama gelin yatağı süslü olur bu ancak günlük bişey filan diyorlar.O yüzden çok kararsız kaldım arkadaşlar..

Vukuatlarımız çoğalmadan gitsem aslında

Kuşum geç olsunda güç olmasın sayılı gün çabuk geçermişş sakın bir vukatlık yapayım deme haaa beraber gidiyoruz zatiiikaydirigubbakcemile2

QUOTE=sonbahar14;10720642]ah birdee ben gidebilsemm [/QUOTE]
Sonbahar hayatım evde kalacak halim yokya gidicen tabiii,,

Phonomen canım çatal bıçaklarında çok hoşmuş..Güle güle kullan..

evet bende orda beğenmiştim pahallıda dğl uygun fiyatları.
benimde büyük çocğunluğu çeyizin english home den çok modern şeyler var

kesinliklee harika...orası hem uygun hemm çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel ürünler satıyor....bence herkes bi kere girmeli zaren gerisi gelirkaydirigubbakcemile3

Kuşum geç olsunda güç olmasın sayılı gün çabuk geçermişş sakın bir vukatlık yapayım deme haaa beraber gidiyoruz zatiiikaydirigubbakcemile2

QUOTE=sonbahar14;10720642]ah birdee ben gidebilsemm

Sonbahar hayatım evde kalacak halim yokya gidicen tabiii,,
..
[/QUOTE]

cnm bekle bekle zmn geçmio 2011 gelsin die bekliyoruz.

ben izmitliyim ondan sormuştum cnm.
kızlar ben kaçıyrm iyi akşamlar son olarak nişanlımın geçen gün aldığı çiçekleri ekleyim yoldan geçerken almıştı.

herkese iyi akşamlar kıslar. yarına kalan çeyizlerimi eklerim size.
diske atayım bu akşam aksilik olmazsa.
yarın görüşürz opuyorumnanaktan

anaaaammmm oku oku yetişemiyorum yazacam vallahi öncelikle ereğlim çok üzüldüm neyseki atlatmışsınız ayy ne kötü hissetmişsindir kendini,aman dağlara taşlara diyelim bundan sonra ok.

ayrıca yılbaşında ne yapacaksınız demişsin ya,annem ingiltere de olduğu için kız kardeşimle babamı yalnız bırakmayalım dedik o yüzden evdeyiz babam,kızkardeşim ben bir de nişanlım gelecek bütün hazırlık bana kaldı tabi liste yaptım kendime.Size de fikir versin ayy ne çok liste yapıyorum tarifler de var belki faydalanırsınız :)

işte yapılacaklar listesiiiiii[/B][/COLOR]

YILBAŞINDAN 1 GÜN ÖNCE

Patatesli havuçlu salata hazırlanacak
Paçanga böreği sarılacak-derin dondurucuya konulacak
Tavuk butları haşlanacak
Kabaklı-cevizli salata hazırlanacak
Yılbaşı kurabiyesi yapılacak
Tiramisu yapılacak
Yaprak sarma pişirilecek
Mercimek çorbası pişirilecek

YILBAŞI GÜNÜ EVE GELİRKEN

Çiğ köfte, kola, çikolata, içecek, lavaş, ekmek alınacak, babaya pirinci ıslatması söylenecek 

YILBAŞI GÜNÜ EVDE

Pirinç pilavı pişirilecek ( tarife göre kestaneli yapılacak)
Patatesli-havuçlu salatanın mayonezli yoğurdu hazırlanıp üzerine dökülecek-maydanozla süslenecek
Kabaklı-cevizli salatanın yoğurdu hazırlanıp üzerine eklenecek-portakal yuvarlak dilimlenip-dilimlerin üzerine 2 yemek kaşığı konup servis tabağına alınacak
Tavuk butları yağlanıp-baharatlanıp pizza makinesinde pişirilecek
Paçanga böreği kızartılacak

MASA DÜZENİ

Masa örtü serilecek
Masa süsleri yerleştirilecek
Tabak-çatal-bardak yerleştirilecek
Yılbaşı süslü peçeteler peçeteliklere yerleştirilip masaya konulacak
Patatesli-havuçlu salata masaya konulacak
Kabaklı-cevizli salata masaya konulacak
Yaprak sarma masaya konulacak
İçecekler masaya getirilecek
Tiramisu masaya konulacak
Yılbaşı kurabiyesi masaya konulacak
Meyve masaya konulacak

YENİ YIL KURABİYELERİ
Malzemeler
1,5 Çay Bardağı Pudra Şekeri
100 Gr. (yumuşamış) Margarin
1 Çay Bardağı Sıvı Yağ
1 Su Bardağı Mısır Nişastası
2 Su Bardağı Un
1 Yemek Kaşığı Portakal Marmelâdı
1 Çay Kaşığı Vanilya
1 Çay Kaşığı Kabartma Tozu
Yapılışı
Sıvı yağı, margarini, pudra şekerini ve portakal reçelini iyice karıştırın. Bir kaba unu, nişastayı, kabartma tozunu ve vanilyayı eleyin.
Tüm malzemeleri karıştırıp, yumuşak bir hamur yapın.
Hamuru bir oklava yardımı ile açın, kalıpla istediğiniz şekli verin.
Önceden ısıtılmış 180 derece fırında, 15–20 dk. Pişirin.

PAÇANGA BÖREĞİ
Malzemeler :
2 Adet yufka
150 gr pastırma
200 gr rende kasar
1 Adet domates
1 Adet Çeliston biber
1 Tutam maydanoz
Kızartmak için sıvı yağ

Hazırlanışı :
Yufkaları dört üçgen elde edecek şekilde kesin. Pastırmaları ince ince dilimleyin doğradığınız biber ve domatesle teflon tavaya koyarak 1–2 dakika sote edin (isteğe göre çiğdende kullanabilirsiniz). Soğuyunca kıyılmış maydanoz ve rendelenmiş kaşar peynirini ekleyin. Yufkayı kalın bir sigara böreği şeklinde sarın. Tüm yufkalar bitene kadar bu işleme devam edin. Yufkalar bittikten sonra kızgın yağa atarak altlı üstlü kızartın. Soğutmadan ikiye bölerek sıcak olarak servis yapın.

CEVİZLİ KABAK SALATASI
Malzemeler:
1 kg kabak
İnce kıyılmış dereotu
Arzu ettiğiniz kadar iri çekilmiş ceviziçi (fazla ince olmaması lezzeti açısından daha iyi)
1,5 kâse süzme yoğurt (kıvamını zevkinize göre ayarlayabilirsiniz)
Tuz
Kabakları sotelemek için 1–2 yemek kaşığı sıvıyağ
1 silme çay kaşığı pudra şekeri
3–4 diş sarımsak
Servis için 3 adet portakal ve dereotu
Kabakları rendeleyip, sıvıyağda soteleyin. Kısık ateşte suyunu salması ve sonra da çekmesi gerekiyor. Sarımsakları dövün. Sotelenen kabakları soğumaya bırakın, soğuduktan sonra iyice kalan suyunu sıkın. Kabakları, ceviz ve dereotu ile karıştırın. Daha sonra tuz, sarımsak ve şeker ilave edilmiş süzme yoğurt ile tüm malzemeyi birbirine yedirin.
Portakalları halka halka kabukları ile dilimleyin. Herbir halkanın üzerine salatanızdan koyup, dereotu ile süsleyin.

SOSLU TAVUK BUTLARI

SOS İÇİN 1 yemek kaşığı yoğurt
1 tatlı kaşığı domates salçası
1 dolu çay kaşığı köri
isteğiniz miktarda karabiber ve pul biber
1 yemek kaşığı zeytinyağı, yarım soğan
iki büyük diş sarımsak(rendelenmiş) bütün malzemeler karıştırılır, butlar bu sosla karıştırılır ve 1 gece bekletilir

Ertesi gün pizza makinesinde pişirilir çok az yağ ile :)

TİRAMİSU

Malzemeleri:
Kakaolu hazır kek
3 yemek kaşığı un
3 yemek kaşığı şeker
1 adet yumurta
2 su bardağı süt
1 paket (200gr) labne
2 tatlı kaşığı granül kahve
1 fincan sıcak su
Kakao
Hazırlanışı: 1 fincan sıcak su ile kahve hazırlanır. (İstenirse 1–2 küp şeker konulabilir.) Kekin tabanı servis tabağına konulup hazırlanan kahve ile ıslatılır. Un, şeker, yumurta ve süt ocakta muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişirilir. Muhallebi ılınınca içine labne ilave edilip mikserle çırpılır. Önceden ıslatımış kekin üzerine muhallebinin yarısı konulur. Kekin üst kısmı da kahve ile ıslatılır ve muhallebi üzerine dökülüp düzeltilir. Soğuduktan sonra servis yapılınncaya kadar dolaba kaldırılır. Servis yapılmadan önce üzerine çay süzgeci ile kakao serpilir.

MERCİMEK ÇORBASI

1 nescafe fincanı kırmızı mercimek, 1 baş soğan, 1 adet havuç, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1,5 litre su, 1 yemek kaşığı un ve ekstradan 2 et suyu tableti kullandım. Tablet yoksa kullanmaya da bilirsiniz. Tencereye soğanı ve yağı koyup kavurdum. Soğan pembeleşince 1 kaşık unu koyup birkaç kere karıştırdım. Sonra mercimeği ve soyup kuşbaşı doğradığım havucu ekleyip gene karıştırdım. Tabletleri de ekledikten sonra suyu ilave edip havuç ve mercimekler iyice ezilene kadar pişirdim. Pişince tuzunu ekledim ve çorbayı blendırdan geçirdim

Sağ olun kızlar sahilde gelen geçene maskara olduk dün:gitme: Açtım ağzımı yumdum gözümü ama kesin kararlıydım bitirdiydim neler neler dedim çocuğa Allah'tan barıştık en son hamdolsun hihoyyyt Sizler kıymetinizi bilin nolur ertelemeyin hiç bozulduğunuz şeyleri çok büyük patlamalar olabiliyor sonra Allah korusun gerçi olumsuz şeylerden hepinizi.[/QUOTE]

Sonbahar,ada dün olanları okudun mu direkten döndük:sm_cool:

Bunlardan ibaret barışşştık ama:sm_cool::sm_cool:

aadacım ellerine sağlık canım okurken bile satırları yiyesim geldikaydirigubbakcemile3

füsun cum keşke daha önce konuşmuş olsaydık o kadar para verdirmezdim sana,daha önce söyledim hatırlıyor musun bilmem Home Sweet Home dan % 30 indirim yaptırabilirdim neyse sağlık olsun.Kızlar İstanbul da ki Home Sweet Home mağazaların da beğendiğiniz bir şeyler olursa bir gün önceden bana söyleyin gideceğiniz mağazayı ben bildiririm kendilerine % 30 indirimli alırsınız

vereliniortak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…