Çeyiz hazırlığı ve fikir paylaşımlarımız (Sohbet bölümü)

dkb saol cnm benımmm

lahanam saol cicim

ALLAH hepinizin yardımcısı olsun...

pıtır diyor ya hiç artık gülemem mutlu olamam sanıyordum diye.
onun önün erabbim yeni bir hayat çıkardı herkes o kadra şanslı değil....
canım ben hep dua ettim
eminim sizde ediosunuzdur
ama zamanı gelince çıkıcak sizinde karşınıza bak inanın buna
herkese mutlu olmayı nasip etsin allah

hayırrr
bihter dioki behlüle
sen saçlarını bile nihalden daha çok seviosun
ona inat gidio kestirioooo
siz ne diomuşunuz ben ne dedim yaa
nese buda genel kültür olsun:KK70:

nihalcim şu sözüne kadar yorum yapmayı düşünmüyordum
Ancak şu sözün suskubluk yeminimi bozdurdu bana
Seni incitmek istemiyorum.
Yada etkilemekte istemiyorum.
Lakin sen zaten aklı başında bir kızsın...

Sinayın söylediklerine harfi harfine katılıyorum.
Şimdi gelelim neden bu cümlende yazmaya karar verdim.
demin yerleri silerken düşünüyordum
Bu çocuk ne kadar sorumsuz diyordum kendi kendime.
Neden biliyor musun? Sen kısa bir süre önce anneni kaybettin.
Yani hepimizden daha çok sığınacak bir limana ihtiyacın var. hepimizden daha yaralısın.

Onun bunu düşünemiyor oluşu , biran önce sana ship çıkmak için çabalamayışı benim de beynimi bulandırıyor nedense.

Ve yne sinayın dediği gibi zeki güzel alımlı bir kızsın.
Sakın sakın hataya düşüp onsuz yapamam hallerine düşme. ve bunu ona belli etme.
erkekler bu durumu çok sever. maleseffff.....

hepimiz daha önce yaşadık en azından ben yaşadım öeleceğimi sandığım aşklarım oldu hemde 2 tane. şimdi bakıyorum beş para etmezlermiş....

Gerçek aşkı mutluluğu çok şükür buldum ki heimizde şahtsiniz...

br gün misait olduğunda sana neler yaşadığımı anlatayım kulaklarına inanamayacaksın yerimseniben

ağzını öpeyim seniinŞenizŞenizopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan:asigim:

beşirde nihal iyüzünden gitti farukta nihal yüzünden gidioo
hahaha
valla nihal ayrı uzuluyor ben ayrı
cok arada kalıyorum ister istemez
benden bıseyler beklenıyor ama elımde olsa keske yapsam
sımdı fıkrımı dıle getırdım kaynanama suata faruk gelsınonada dicem umarım işe yarar

nihalcim ne diyeceğimi bilemiyorum.
böle zmnlarda doğrular insanın canını acıtır.
knd ilişkini sen daha iyi bilirsin ve en doğru kararı sen verirsin.
hayırlısı neyse öle olsun güzelim. üzmemeye çalış kendini :1hug:

cnm ben konuscam ama onun diceklerını blıyorum
esma biliyorsn dicek siz nye bukadr bekledinzi senn ısın vardı suatın bırıkımı bizde suan hiç biri yok dicek
nihaldeın yok benm yok dicek hee faruk evlenmek ıstese bısekılde bulunur borç alınır felan ama onun ıstemesı onemli o raht rahat gecınmek ıcın ertelıyor suatdan bılıyorum ama tabi karsısındakının sıkıntılarını dusunemıyorlar kızların durumunu
ay nihalcim dayanamadım bende karışcam ,,,

ama önce ay esma ben hep yazdıklarını anlıyomda bu pıtır neden anlamıyo onu anlamadım ,, sorun bendemi ki kafamçokkarıştı kafamçokkarıştı

esmacım haklısın durum kötü olabilir ama zaten nihalin derdi evlilik değilki sadece şu anda çok baskı olduğundan sadece bi yüzük bununda ekonomik durumla ilgisi yok bence yine en iyisi sen iyice bi konuş artık faruklamı suatlamı ,yada her ikisiyle açık ve net biçimde durum bundan ibaret diye nihayetinde nihalin yaşadıkları belli abisini geçtim baksana ablası bile başlamış söylenmeye durum belli eğer gerçekten istiyosa seviyosa nihali.....

seven insan sevdiğinin bu kadar zor durumda bu kadar üzüldüğü bilipte bişey yapmadan duramaz diye düşünüyorum ... azıcık totosunu kaldırsın da hareketlensin bence hazırla konmak kolay uğraşsın bakalım azıcık .... hem dediğin gibi siz gizlice 8 sene geçirmişsiniz nihallerse herkes bilerek zor biraz geçmez yani sizin gibi ....

he nihalcim sende farukta yok gemiye gitcem sende yok yurt dışına gitcem böle şeyleri bence hiç konuşmayın bile , hem birbirinizi sevdiğinizden bu kadar eminken kim nereye gidiyo azıcık toparlan hayatım al ipleri eline kendine gel ,,,,
dışardan biri olsa şimdi kırk sepet laf ederdin hakkını yedirmezdin iş aşık oluncada değişmiyo hayatım toplanda hayatınızın en güzel günlerini kendine eziyet ederek geçirme ....

sen herşeyin en güzeline layıksın , üzme tatlı canını açık ve net konuş güçlü ol hayatım .... herşey senin elinde istediğinde değiştirebilirsin buna inan :teselli: :teselli: :teselli:

anlıyorum seni hayatım hepimiz anlıyoruz çünkü benim de başıma geldi aynı şey kaldıki ben kendi ağzımla demiştim abilerime :mymeka: sonra öle bi sıkıştırıldımki neye uğradığımı anlamadan parmağımda yüzük vardı ...

nihalcim ne diyeceğimi bilemiyorum.
böle zmnlarda doğrular insanın canını acıtır.
knd ilişkini sen daha iyi bilirsin ve en doğru kararı sen verirsin.
hayırlısı neyse öle olsun güzelim. üzmemeye çalış kendini :1hug:

ay nihalcim dayanamadım bende karışcam ,,,

ama önce ay esma ben hep yazdıklarını anlıyomda bu pıtır neden anlamıyo onu anlamadım ,, sorun bendemi ki kafamçokkarıştı kafamçokkarıştı

esmacım haklısın durum kötü olabilir ama zaten nihalin derdi evlilik değilki sadece şu anda çok baskı olduğundan sadece bi yüzük bununda ekonomik durumla ilgisi yok bence yine en iyisi sen iyice bi konuş artık faruklamı suatlamı ,yada her ikisiyle açık ve net biçimde durum bundan ibaret diye nihayetinde nihalin yaşadıkları belli abisini geçtim baksana ablası bile başlamış söylenmeye durum belli eğer gerçekten istiyosa seviyosa nihali.....

seven insan sevdiğinin bu kadar zor durumda bu kadar üzüldüğü bilipte bişey yapmadan duramaz diye düşünüyorum ... azıcık totosunu kaldırsın da hareketlensin bence hazırla konmak kolay uğraşsın bakalım azıcık .... hem dediğin gibi siz gizlice 8 sene geçirmişsiniz nihallerse herkes bilerek zor biraz geçmez yani sizin gibi ....

he nihalcim sende farukta yok gemiye gitcem sende yok yurt dışına gitcem böle şeyleri bence hiç konuşmayın bile , hem birbirinizi sevdiğinizden bu kadar eminken kim nereye gidiyo azıcık toparlan hayatım al ipleri eline kendine gel ,,,,
dışardan biri olsa şimdi kırk sepet laf ederdin hakkını yedirmezdin iş aşık oluncada değişmiyo hayatım toplanda hayatınızın en güzel günlerini kendine eziyet ederek geçirme ....

sen herşeyin en güzeline layıksın , üzme tatlı canını açık ve net konuş güçlü ol hayatım .... herşey senin elinde istediğinde değiştirebilirsin buna inan :teselli: :teselli: :teselli:

anlıyorum seni hayatım hepimiz anlıyoruz çünkü benim de başıma geldi aynı şey kaldıki ben kendi ağzımla demiştim abilerime :mymeka: sonra öle bi sıkıştırıldımki neye uğradığımı anlamadan parmağımda yüzük vardı ...

saoluuuuuun kızlarrrr ŞenizŞeniz
nadem vallahı anlamıssın benııı evlılık deıl soz ıstedıgımıı Şeniz

slm kızlar nasılsınız?
bocuk evin cok guzel olmus canım; kose cok iyi durmuş bu sekilde; birde halıyı da serince tam ortaya cıkmıs; Allah agız tadıyla oturmayı nasip etsin canım
cok uzun kalamıycam; nihal canım yazılanları okudum; ailede harkesin bilmsei gercekten cık ciddi bi dezavantaj olmus canım senin için; sen ve faruk kac yasındasınız bilemiyorum ama aile bilince kimi zaman işleri hızlandırmak gerekebiliyor. ben anneme 5yıl kadar sonra soyledim babamada eşim artık gelip ailem tanışacağı zaman nişandan 8-9 ay kadar soyledim; ama herzaman hersey istediğimiz gibi olmayabiliyor canım. ama farugun sevgisinden eminsen, ilişkiniz kac yıllık bilemiyorum ama bukadar emek verilmiş bi ilişki varken sanki hersey bitmiş gibi dusunme canım, bu kadar kolay ve cabuk olamazki bu bence. yani bunu gercekten oturup esmalarla birlikte dordunuz biraraya geldiğinizde konusamazmısınız canım? yani senin içinde bulunduğun durumu izah edemezmisiniz. sen suan evlenmek istemiyorsunki dimi canım?

yaa benimde annem akrabalarım bilio
kötümü ettim acep
onun arkadaşları bilio
ama ailesine sölemedi daha
teyzesine sölemiş:)

nihalcim inşallah hayırla sonuçlanır bu iş

esma senin de işin zor valla.. iki arada kalıyorsun belki ama nihale en çok yardımcı olabilecek kişi sensin bu durumda.. ne kadar zor da olsa farukla ciddi ciddi konuşup aklını başına getirmesini sağlayabilrsin belki de...

yaa benimde annem akrabalarım bilio
kötümü ettim acep
onun arkadaşları bilio
ama ailesine sölemedi daha
teyzesine sölemiş:)

canım çok yaymayın.işler ciddiye binince öğrensinler yeter.yoksa anlamsız baskılar oluyor.söze,nişana çok az zaman kala söyleyin yeter.

X