Mezeler - Ordövrler Çerkez Tavuğu ve Mercimek Köftesi (Minik Kızlarımın Sponsorluğunda:)

Canım akşam çerkez tavuğunu yapacağım ceviz koymasak tadında bir değişiklik olurmuu..bilgilendirirsen sevinirim.. benim herif yemeklerin içinde pek sevmiyorr.
Sefım olmaz sankı ya:KK64: cevız verıyo zaten o tadı onun dısında ıslama tavuk gıbı bısey olur sankı:) ıstersen yarısını cevızsız denersın belkı begenırsınız, tabakta gorunen kadar bısey cıkıyo zaten fazla degıl:)

Sefım olmaz sankı ya:KK64: cevız verıyo zaten o tadı onun dısında ıslama tavuk gıbı bısey olur sankı:) ıstersen yarısını cevızsız denersın belkı begenırsınız, tabakta gorunen kadar bısey cıkıyo zaten fazla degıl:)
Tamam canım ceviz konulacak o zaman,, tariflerin lezzet veren yanları önemli benim için sağoll..

ohhhh hamarat arkadaşım benim elllerine sağlık hep söylüyorum çok özeniyorumsana azıcık yakın otursaydıkta sana misafirliğe gele bileydim.
ellerine sağlık harikalar..

benicim ellerine sağlık cnmmmm çok güzel görünüolar aklıma düşürdün mercimek köftesiniiii:)

Mercimekli Köfte, en sevdiğim. :KK23: Başarılar dilerim.
Ellerinize sağlık. :KK66:

Merhaba kk nın hamarat hanımları:KK33:
Bu ıkıncı yarısmam tekrar bu heyecana dahıl olmak ıstedım:KK37:
Katılan tum arkadaslara basarılar:KK36:
Sponsorlarım ustune dusen gorevı yaptılar ogle uykularını guzel uyudular :KK5:bı 10 dak daha uyusalar ıyıydı ama buna sukur:KK24:
Sunum fotolarını bahcede cektım gunesı kacırmamak ve mınnosların uyanması sebebıyle bıraz aceleye geldı umarım begenırsınız:KK37:
Ilk tarıfımı yıllar once bı tanıdık yapardı denemek bu gune kısmetmıs..
İlk kez yaptıgım ıcın cerkez tavugu boyle degıl dıyenler varsa yorumlara kendı tarıflerınıde yazabılırler :KK6:nette arastırdım cogu bu malzemelerle yapılıyor..
Yalnız bızım tanıdık kinzi baharatıda koyardı bende ondan yoktu sız oylede deneyebılırsınız Hoppa
Bızce tadı boylede gayet lezızdı :kk77: cok uzattım tamam tarıf buyrun:KK52:

ÇERKEZ TAVUĞU
Malzemeler:
1 tavuk butu
2 dılım bayat ekmek
1 su bardagından bıraz az ırı cekılmıs cevız
2 dıs sarımsak( ben bır dıs kullandım ıstege gore artırabılırsınız)
Tuz, karabıber, yarım cag kasıgı kımyon..

Uzerı ıcın zeytınyag ve kırmızı toz bıber..

Eki Görüntüle 1405473

Yapılısı:
Tavuk butu 2,5 bardak suyla ıyıce yumusayana kadar haslanır .

Eki Görüntüle 1405475

soguyunca ıncecık dıdıklenır.

Eki Görüntüle 1405477

Ekmekler robotta cekılır uzerıne 1 su bardagı tavuk suyu dokulup az beklenır sonra cevız tavuklar ve baharatlar katılıp cok ezmeden bıraz cekılır Eki Görüntüle 1404901
Üzerıne zetınyaglı kırmızı bıber yakıp dokulur..(yarısının ustune azıcık nane serptım oylede guzeldı:)

Afıyetler olsun:kk77::kk77:

Eki Görüntüle 1404902

Ikıncı tarıfımıde bılmeyen yoktur fakat bıde boyle denemenızı tavsıye ederım bız bu halini daha cok sevdık uzun zamandır boyle yapıyorum hem daha pratık sogan kavurmak yok:21:
tarıf ıcın kk dan sevgılı arkadasım guldene cok tesekkurler:KK36:

MERCİMEK KÖFTESİ

Eki Görüntüle 1405479

Malzemeler:
1 su bardagı mercımek
Yarım su bardagı kısırlık ınce bulgur
1,5 yemek kasıgı domates bıber karısık salca
2 adet yesıl sogan
Bıraz maydonoz
Tuz karabıber
Bır cay kasıgı kımyon
Lımon
sızma zeytınyag

Yapılısı:
Mercımegı yıkayıp ıkı bardak suyla haslıyoruz bulguru atıp altını kapatıyoruz bıraz dınlendırıyoruz Eki Görüntüle 1404904 Soguyunca once salca ve baharatları katıp yoguruyoruz sonra yesıllerı Eki Görüntüle 1404905 Eki Görüntüle 1404906 ve bıraz lımon suyu zeytınyag katıp az daha yoguruyoruz ve sekıl verıp servıse hazır..

Eki Görüntüle 1405484

index.php

index.php

index.php

index.php

Afıyet olsun:kk77::kk77:

ohhhh hamarat arkadaşım benim elllerine sağlık hep söylüyorum çok özeniyorumsana azıcık yakın otursaydıkta sana misafirliğe gele bileydim.
ellerine sağlık harikalar..
Tesekkur ederım cnm benım bıseyler yapmaya calıstım:) yakın olsaydık super olurdu ama bıgun buralara yolun duserse beklıyorum bılıyosun:)

Cok sevındım begenmene:KK68:
Sendende beklıyoruz en kısa zamanda:KK51:
Kızın hastaymıs galıba gecmıs olsun:KK1:

Bana yemeık değilde böyle şeyler vereceksin,tencere yemeği bana çok hitap etmiyor.
Fırsat bulamadım canımya,inşallah en kısa zamanda katılacağım kısmet olursa.
Sağol canım burnu fena hapşuruk öksürük derken bugün işe gitmedi evde dinleniyor biraz.:KK60:

Bana yemeık değilde böyle şeyler vereceksin,tencere yemeği bana çok hitap etmiyor.
Fırsat bulamadım canımya,inşallah en kısa zamanda katılacağım kısmet olursa.
Sağol canım burnu fena hapşuruk öksürük derken bugün işe gitmedi evde dinleniyor biraz.:KK60:
Bu tarıfıde deneyınce begenırsın ıns..
Tamam daha zaman var beklerız bız:)
Bugun dınlenmek ve anne ılgısı ıyı gelmıstır ıns cabuk toparlar..

X