Mezeler - Ordövrler Çerkez Tavuğu ve Mercimek Köftesi (Minik Kızlarımın Sponsorluğunda:)

Ellerinize sağlık. Çok şık bir sunum olmuş, her 2 tarif de çok güzel görünüyor.
Yarışmada başarılar...

Sunum harika!
Resimler çok ozenli çekilmiş!

Görsel olarak çok tatmın edıcı benım acımdam fotolar..

Bı blog havası estiii sanki..
Yarışmada başarılar❤

Öff o mercimek köfteleri ne güzel görünüyor öyle.:kk77: Çerkez tavuğunun sunumunu da beğendim.Ellerine sağlık.Başarılar dilerim canım.

Merhaba kk nın hamarat hanımları:KK33:
Bu ıkıncı yarısmam tekrar bu heyecana dahıl olmak ıstedım:KK37:
Katılan tum arkadaslara basarılar:KK36:
Sponsorlarım ustune dusen gorevı yaptılar ogle uykularını guzel uyudular :KK5:bı 10 dak daha uyusalar ıyıydı ama buna sukur:KK24:
Sunum fotolarını bahcede cektım gunesı kacırmamak ve mınnosların uyanması sebebıyle bıraz aceleye geldı umarım begenırsınız:KK37:
Ilk tarıfımı yıllar once bı tanıdık yapardı denemek bu gune kısmetmıs..
İlk kez yaptıgım ıcın cerkez tavugu boyle degıl dıyenler varsa yorumlara kendı tarıflerınıde yazabılırler :KK6:nette arastırdım cogu bu malzemelerle yapılıyor..
Yalnız bızım tanıdık kinzi baharatıda koyardı bende ondan yoktu sız oylede deneyebılırsınız Hoppa
Bızce tadı boylede gayet lezızdı :kk77: cok uzattım tamam tarıf buyrun:KK52:

ÇERKEZ TAVUĞU
Malzemeler:
1 tavuk butu
2 dılım bayat ekmek
1 su bardagından bıraz az ırı cekılmıs cevız
2 dıs sarımsak( ben bır dıs kullandım ıstege gore artırabılırsınız)
Tuz, karabıber, yarım cag kasıgı kımyon..

Uzerı ıcın zeytınyag ve kırmızı toz bıber..
Eki Görüntüle 1404897
Yapılısı:
Tavuk butu 2,5 bardak suyla ıyıce yumusayana kadar haslanır Eki Görüntüle 1404899 soguyunca ıncecık dıdıklenır.
Ekmekler robotta cekılır uzerıne 1 su bardagı tavuk suyu dokulup az beklenır sonra cevız tavuklar ve baharatlar katılıp Eki Görüntüle 1404900 cok ezmeden bıraz cekılır Eki Görüntüle 1404901 uzerıne zetınyaglı kırmızı bıber yakıp dokulur..(yarısının ustune azıcık nane serptım oylede guzeldı) Afıyetler olsun:kk77::kk77:Eki Görüntüle 1404902

Ikıncı tarıfımıde bılmeyen yoktur fakat bıde boyle denemenızı tavsıye ederım bız bu halini daha cok sevdık uzun zamandır boyle yapıyorum hem daha pratık sogan kavurmak yok:21:
tarıf ıcın kk dan sevgılı arkadasım guldene cok tesekkurler:KK36:

MERCİMEK KÖFTESİ
Malzemeler:
1 su bardagı mercımek
Yarım su bardagı kısırlık ınce bulgur
1,5 yemek kasıgı domates bıber karısık salca
2 adet yesıl sogan
Bıraz maydonoz
Tuz karabıber
Bır cay kasıgı kımyon
Lımon
sızma zeytınyag
Eki Görüntüle 1404903
Yapılısı:
Mercımegı yıkayıp ıkı bardak suyla haslıyoruz bulguru atıp altını kapatıyoruz bıraz dınlendırıyoruz Eki Görüntüle 1404904 Soguyunca once salca ve baharatları katıp yoguruyoruz sonra yesıllerı Eki Görüntüle 1404905 Eki Görüntüle 1404906 ve bıraz lımon suyu zeytınyag katıp az daha yoguruyoruz ve sekıl verıp servıse hazır.. Eki Görüntüle 1404908 Afıyet olsun:kk77::kk77:

Ellerine sağlık :) yarışmada başarılar:))

Ellerine ,emeğine sağlık canım tariflerin şahane:kk77:Yarışmada bol şans diliyorum:KK36:
Bazı düzenlemeler yaptım umarım istediğin gibi olmuştur..
Dosya olarak eklenen resimleri düzelttim ama URL ile eklenen resimleri düzeltme imkanı yok:KK43:10 dosyadan fazla almadığı için dosya olarakta eklenmiyor.o_O

bende paçanga böregiyle katılıcaktım bunu görünce dedim geri bass :KK45: muhteşem ya eline sağlık.

X