çatlatma iğnesinden kaç gün sonra gebelik testi yapilir???

Idrar testi Yaptım negatif bugün iğneden sonra 9 .gün erken diye bekleyeceğim bi gelişme olursa yazarım kızlar

Çok çok erken yapmışsın canım daha çocuk rahime yeni ulaşmış olmalı veya daha ulaşamadı bile. Çocuk yerleştikten sonra hormon salgilaniyor çünkü.

Neyse ben anlatamadım herhalde boşver.
Kız ben anladım seni diyorum ki ben bu ay arisutu bal polen ışte ne bilim hayit tohumu falan biseyler kullanicam ya bu şekilde biseyler yapmaya caliscam olmazsa bidahaki ay gerekirse doktora danışır öyle kullanırım sen kendi başına kullanma doktorun demeden yan etkisi olur bişey olur falan diye beni korumaya çalışıyorsun sanırım yanlış tepti :)

Çok çok erken yapmışsın canım daha çocuk rahime yeni ulaşmış olmalı veya daha ulaşamadı bile. Çocuk yerleştikten sonra hormon salgilaniyor çünkü.
İçimden bi his olmadı diyor canım ama yüne de bekleyeceğim ayın 17 sinde kan vercem o zmna kadar test mest yapmıcam bakalım gelişme olursa yazarım buraya

İçimden bi his olmadı diyor canım ama yüne de bekleyeceğim ayın 17 sinde kan vercem o zmna kadar test mest yapmıcam bakalım gelişme olursa yazarım buraya

Grip ilacı filan kullanma o zaman, kuşburnu ve ihlamur da iki günde bir fincan icilebiliyor. Ben aylardır bu ay hamile oldum öbür ay olacağım derken hiç ilaç kullanmadım . Surunduruyor insanı ama ne yapalım herşey bebek için . Daha da çok varmış adet gününe. Allah sabrını verir bakalım.

Sağol canım çok teşekkür ederim biraz daha iyiyim parol içtim azda olsa toparladım ... Vallahi günler Geçmiyor resmen ilk çocuk tesadüf olunca insana mucize gibi geliyor Âmin ... Allah herkese Gamsız dertsiz tasasız hamilelik nasip etsin hayırlısıyla canım

Herkese iyi akşamlar. Bu ay çok yumurtam oluşunca doktor çatlatma iğnesi vermedi. İğne olursan karında su toplanması, huzursuzluk yaratan bir sendrom var, ondan olursun dedi. İğne olmamama rağmen regl olacak gibi ağrı ve şişkinlik var. Hafif bir ağrı değil, uykumdan uyandırıyor ve çok gerginim. Bu sendromu yaşayan oldu mu? Bu sendromu iğne mi yapıyor yoksa çok yumurtanın çatlaması mı yapıyor? Bilginiz var mı? İneternette bir şey bulamadım

Kızlar OHSS deniyormuş bu duruma. Yani yumurtalıkların aşırı uyarılması Tüm belirtileri bende var

Kızlaarr çok korkmaya başladım. Yarın doktora gideceğim. Bunları internette buldum :

OHSS açılımı , over hiperstimülasyon sendromudur.Tüp bebek uygulamalarında kullanılan yumurtlatıcı ilaçlardan sonra yumurtalıklarda gelişen,klinik olarak önemi olan bir reaksiyondur.Orta ve ağır formları %1-20 oranında görülür. Çok şiddetli formları % 0,5 oranında görülür.Şiddetli formları ölüme kadar gidebilen çok ciddi klinik tablodur.

OHSS genelde ,tüp bebek uygulamalarında yumurtlamayı sağlamak için kullanılan ilaçlar sonrasında yumurtalıklarda aşırı büyüme,ödem,çok sayıda kistlerle karakterize ve steroid hormonların aşırı üretimine bağlı olarak gelişen damar geçirgenliğinin artması sonucu,aşırı elektrolit ve protein kaybının olduğu bir tablodur.Damarlardan karın boşluğuna albüminden zengin sıvı geçişi söz konusudur.Hayati tehlike arz eden tablolar oluşabilir.

OHSS oluşma riski olan hastalıklar

• -PCOS olanlar
  • -35 yaş altı zayıf hastalar
  • -LH,estradiol,prolaktin,testosteron kan değerleri yüksek olanlar
  • -hcG kullanılmış olan vakalar veya gebeliğe bağlı kan hcG değerleri yüksek olanlar
  • -Yumurtalık kisti varlığı
  • -hcG uygulandığı sırada 1500pg/ml. üzerinde estradiol varlığı ve yumurtalıkta çok sayıda follikül olması

OHSS klinik belirtilerin şiddetine göre 3 grupta incelenir;
  • 1-Hafif şiddette OHSS, karında hafif ağrı,şişlik vardır.Yumurtalık çapı 5 cm altındadır.
  • 2-Orta derecede OHSS,karında sıvı birikimi vardır,sıvıya bağlı karın şişliği biraz daha fazladır.Bulantı,kusma,ishal olabilir.Yumurtalık çapı 5-12cm arasındadır.
  • 3-Şiddetli OHSS ,karında aşırı sıvı birikimi,akciğerde sıvı toplanması,kanda pıhtılaşma bozukluğu,akciğer ve beyne pıhtı atması gibi ciddi bir tablo vardır.Yumurtalık çapı 12 cm den büyüktür.

Hafif seyreden vakalarda yatak istirahati,ağrı kesici,yeterli sıvı alımı,idrar çıkışı takibi yeterlidir.Hafif vakalarda belirtiler kısa sürede kaybolmaya başlar.Orta şiddetli vakalar 2-3 hafta sürebilir.Hasta hospitalize edilerek tedavi edilir.Şiddetli vakalar da yatırılarak tedavi edilir.Böbrek,karaciğer,akciğe fonksiyonları dikkatle takip edilir.Pıhtılaşmayı engelleyen ilaçlar verilir.Karında biriken sıvı karın içine kalın iğneğle girilerek boşaltılır,hastanın rahatlaması sağlanır.Sıvı-elektrolit dengesi iyi ayarlanmalı.Hastane ve yoğun bakım süresi uzun süre alabilir.

Canım çatlatma iğnesi olmadım ama OHSS oldum galiba

Allah korusun canım Kötüye yorma hemen iyi düşün iyi olsun ... Bnde de çok Ağrı ve şişkinlik var ve inanılmaz bi gaz affedersin ... Bende yarın kan vercem erken ama en azından ona göre doktora gidicem... Doktora gidince haber ver mutlaka dikkat et çok kötü olursan Yarını bekleme acile git kadın Doğumu olan

Canım Sinop'ta bir devlet hastanesi var. O yüzden Samsun'a gideceğim yarın ama belirtiler kötü. Karın şişmesi, ağrı, ishal, baş dönmesi, mide bulantısı. Yarın yolda başım falan döner de kaza yaparsam diye korkuyorum şimdi de offf

Seni götürebilecek biri varsa onunla git yanında biri olsun mutlaka Allah korusun kötü Düşünme canım ya

Canım bunların çoğunu bende yaşadım otrivelle yaptı bana da bende Netten okudum öyle anladım ama bende oyleydim nerdeyse iki hafta yaşadım karın bolgem hep huzursuz du ishal ağrısı olur ya oyleydim ayriyeten adet ağrısı gibi bulantı gece uykusuzluk 2 hafta boyunca yatakta döndüm durdum sabaha karşı azcik daliyodum uykuya cuma adet oldum ilk klomen ve iğne denemem başarısız oldu bende sabah gitcem Dr bakalım ne dicek

Ohss oluşma riski olanlar lh estradiol prolaktin değerleri yüksek olanlar diyo benim geçen ay hepsi de yüksekti sanırım ondan yaşadım bende bu durumu

Bulmussun zaten . Ohss sendromu o yaşadığın canım. Yumurtaliklarjn aşırı uyarilmasina bağlı ortaya çıkıyor. Ben de geçen ay pregnyl yapıldığında aynı şeyleri yaşadım iki haftaya yakın. Ama net te okudugun kadar kötü tablosu değildir yaşadığın. Ama katlanmasi zor. Doktorunla iletişim halinde ol, ve gerçekten kaza yapabilecek gibi hissediyorsan sakin yola çıkma. Ambulanslar ne güne duruyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…