Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Lazerle catlak tedavisi olup olumlu sonuc alan var mi? Benim bi arkadasim baslamisti tedavi ortalarinda baya kuculdu demisti ama sonra yarim biraktigi icin tam sonucu ogrenememistim. Bi da catlagin tedavisi yok diyolar bu ne kadar dogru?

Çatlak kabusum oldu desem yalan olmaz.Soruyorum Eskisi gibi olması mümkün değil,tedavisi yok,ona çare yok gibi lafları duyunca iyice sinir oluyorum.Birde Diyet sürecindeyim tek düşüncem şuan kilo verirken vücudumda çatlak olmaması.Önüne nasıl geçerim onuda bilmiyorumm :KK50:

bende çaresi yok diye duydum çok krem var iyi geliyor deniyo ama sanmıyorum..benimde kilo alıp vermekten oldu aniden ve popomda var uff sinir bozcu..:KK57:.​

Ya kızlar bana şu yöntemle gözle görünür şekilde çatlaklarım azaldı diyecek biri var mı?:44::44:

var , ben :)

benim hem ergenlikten hemde hamilelikten kalma catlaklarim vardi,,, ve suan gorunumden cok memnunum, tedavim daha bitmedi, umarim insallah diyorum mukemmel bi sonuc alirim, foto yukledim, bak istersen konuma.

arkadaslar hemen hemen yazdıklarınızı hepsını okudum,bende baldırımda catlak problemı yasıyorum,usteık evlı bıle degılım daha :KK5:yaglar konusunda bı kac uzman da badem yagı kakao yag susam ve kaysı yagının ıyı geldıgnı soylemıslerdı,tamamen gecırmedıgını ama aza ındrebıdıgını soylemslerdı,ben yaklasıık 2 aydr uyguluyorum gercekten farkı gorebılıyorum.ozellıkle soguk su masajı gercekten cok ıyı kan dolasımı calıstmada bırebır.fakat arkadsalr acnelys gıbı soyucu kremlerden uzak durmanızı tavsıye ederım ,vucut ıcın gercekten cok zararlılar,catlaklar cılt kurulugundanda olusuyor acnelyse gıbı soyucu kremlerde cıldı cok kurutuyor.acnelyse soyucu kremını ben koltukaltı bolgemdekı leke gıdermede kullandım forumdada cok tavsıye edılmısdı.ama ınanın bın pısmanım .cıldım ınanılmaz soyuldu soyulma ha bugun ha yarın duracak dıye dıye en sonunda alt derıye kadar ındi.resmn koca bı yara ızı gıbı olan kaverengı bı ız kalmıs durumda suanda :KK43: kısacısı kas yapayım derken goz cıkarmayın soyucu kremlerden uzak durun,benım gıbı olmayın sızde:KK5:

Son düzenleme:
herkes çatlaklarının ilk önce kırmızı oldugundan bahsediyo ama benim niye bianda beyaz olarak ortaya çıkıyorlar anlamıyorum :KK14: kırmızı olsaydı herşeyi denerdim beyaza dönüşmeden önce ama ben bi bakıyorum çatlaklarıma bi yenisi daha eklenmiş ve direk beyaz olarak ortaya çıkmışlar çok ilginç :KK43: bir de dizden yukarsı bacağımın dış yanlarında çok var kalçama kadar yatay şekilde dolu resmen.. bacaklarım kaslıydı ve sporu bırakınca mahvoldumm :KK14: herşeyi de denedim en son dermarollera umut baglamıstım ama o da etki etmedi...geçmiyolar artık umudu kestim!! elveda şortlar eteklerr :KK14:

herkese merhaba :KK49: formu uzun süredir takip etmeme rağmen aranızda yeniyim,şimdi gelelim asıl konuya :KK34: 24 yaşındayım ve yaklaşık 6 yıldır çatlaklarım var. bu zamana kadar efendim kahve ve limon peelingi,çeşitli yağlar mi dersiniz,çeşitli kozmetik kremleri mi dersiniz,pahalıdan ucuza herşeyi denedim.güzellik uzmanınada gittim ozon yöntemiyle gözle görülür derecede boyu veya rengi değişebiliyormuş,fakat yine oluşabilceğini söylediklerinde ondan da vazgeçtim..yani kimse size sonsuza kadar taş gibi bir cilt sunamıyor..şimdiiii.çatlağı olan biri olarak bunun her türlü psikolojik sorununu yaşadım.kış olunca kafanıza takmıyosunuz,aklınıza bile gelmiyor,fakat yaz gelmeye başlayıca bir teleştır gidiyor.fakat plaja bir iniyorsunuz ki bu sorun sadece sizde yok.şahsen aynı kaderi paylaştığım kişileri görünce ne yalan söyliyim içim rahatlıyodu:KK1:biraz lafı uzattım ama bundan sonrasını toparlamak istiyorum..1 senedir spor salonlarını sevmediğim için evde özellikle kol ve bacak sıkılaştırıcı hareketler yapıyorum.haftada 3 4 kez yürüyüşümü yapıyorum,vücuduma normal bir nemlendirici sürüyorum.banyodan sonra bile yeterli oluyo illa ki sabah akşam değil..ve çatlaklarım eskisinden bin kat daha iyi durumdalar,görülüyomu evet ama çok dikkat ederseniz.burada önemli olan SPOR.sıkılaşmak çok önemli,öyle krem icat edilsin bizde heryerimize sürelim,hemen geçsin bebek gibi olalım yok.bunuda çok fazla kafaya takmamak gerekiyorisporunuzu yapın,kreminizi sürün.tamamdır.yok gemiyorsa da bizim paşa gönlümüz sağolsun a dostlar :KK34:

herkese merhaba :KK49: formu uzun süredir takip etmeme rağmen aranızda yeniyim,şimdi gelelim asıl konuya :KK34: 24 yaşındayım ve yaklaşık 6 yıldır çatlaklarım var. bu zamana kadar efendim kahve ve limon peelingi,çeşitli yağlar mi dersiniz,çeşitli kozmetik kremleri mi dersiniz,pahalıdan ucuza herşeyi denedim.güzellik uzmanınada gittim ozon yöntemiyle gözle görülür derecede boyu veya rengi değişebiliyormuş,fakat yine oluşabilceğini söylediklerinde ondan da vazgeçtim..yani kimse size sonsuza kadar taş gibi bir cilt sunamıyor..şimdiiii.çatlağı olan biri olarak bunun her türlü psikolojik sorununu yaşadım.kış olunca kafanıza takmıyosunuz,aklınıza bile gelmiyor,fakat yaz gelmeye başlayıca bir teleştır gidiyor.fakat plaja bir iniyorsunuz ki bu sorun sadece sizde yok.şahsen aynı kaderi paylaştığım kişileri görünce ne yalan söyliyim içim rahatlıyodu:KK1:biraz lafı uzattım ama bundan sonrasını toparlamak istiyorum..1 senedir spor salonlarını sevmediğim için evde özellikle kol ve bacak sıkılaştırıcı hareketler yapıyorum.haftada 3 4 kez yürüyüşümü yapıyorum,vücuduma normal bir nemlendirici sürüyorum.banyodan sonra bile yeterli oluyo illa ki sabah akşam değil..ve çatlaklarım eskisinden bin kat daha iyi durumdalar,görülüyomu evet ama çok dikkat ederseniz.burada önemli olan SPOR.sıkılaşmak çok önemli,öyle krem icat edilsin bizde heryerimize sürelim,hemen geçsin bebek gibi olalım yok.bunuda çok fazla kafaya takmamak gerekiyorisporunuzu yapın,kreminizi sürün.tamamdır.yok gemiyorsa da bizim paşa gönlümüz sağolsun a dostlar :KK34:

evet çatlaklar sıkılaşınca okadar belli olmuyo uzaktan ve göze batmıyo yokmuş gibi duruyo çatlak olan yerleri gerdiğimiz zaman nasıl düzeliyosa sıkılasınca öyle oluyo ama baya bi sıkılasmak lazım belki 1 sene spor yapmak lazım ve bırakmamak lazım

selam arkadaşlar aranıza yeni aktıldım.19 yaşındayım ve çatlaklarımla başım derttee :KK19: Bundan 2 ay öncesine kadar hiçbişey yoktu şu andan bacak aramda ve koltuk altı bölgesinse büyük yırtık şeklinde çatlaklar oluştu.Ve bunlar beyazlamıyor hemen hemen 1.5 ay geçti nedir bu bilen var mı?:KK50:

KESİN ÇÖZÜÜÜM: BEBEK YAĞI
slm arkadaşlar ben ergenlikte çok kiloluydum kolumda falan hep çatlak vardı bebek yağı sürerek geçirdim düzenli ve bol miktarda sürdüm özellikle banyodan sonra ama 3-4 sefer sürdükten sonra sizde göreceksiniz farkı. kesin çözüüüüüüüüüüüüümmmmmmmmmm. denendi onaylandı. kozmetik ürünlerine boşa para vermeyiin lütfen bebek yağı alın o paraya birsürü :) :KK66:

slm arkadaşlar ben ergenlikte çok kiloluydum kolumda falan hep çatlak vardı bebek yağı sürerek geçirdim düzenli ve bol miktarda sürdüm özellikle banyodan sonra ama 3-4 sefer sürdükten sonra sizde göreceksiniz farkı. kesin çözüüüüüüüüüüüüümmmmmmmmmm. denendi onaylandı. kozmetik ürünlerine boşa para vermeyiin lütfen bebek yağı alın o paraya birsürü :) :KK66:

a bebek yağımı geçirdi çok mutlu oldum adına tam olarak nasıl uyguladın kese falan yaptınmı hangi marka bebek yağını kullandın içinde neler vardı cnm daha detaylı anlatımısın

a bebek yağımı geçirdi çok mutlu oldum adına tam olarak nasıl uyguladın kese falan yaptınmı hangi marka bebek yağını kullandın içinde neler vardı cnm daha detaylı anlatımısın

cnm normal sürdüm elime döküp bolca sürmüştüm en az 3-4 saat bekletip siliyordum peçeteyle. dalinin aleoveralısını kullandım bide yarım şişe cansy baby ninkini kullandım. kese falan yapmadım.

cnm normal sürdüm elime döküp bolca sürmüştüm en az 3-4 saat bekletip siliyordum peçeteyle. dalinin aleoveralısını kullandım bide yarım şişe cansy baby ninkini kullandım. kese falan yapmadım.

Hemen alıcam =) Umarım işe yarar ünlü bi markanın kremini uygulamıştım bi aydır ama pek bi değişiklk olmadı ben de nerden oluştuğunu anlamamıştm ama kaslıydı sanırım bacaklarm. Neyse çok teşekkürler bilgi için deneyelim görelim hanımlar:KK8:

yaklaşık iki yıl bebek yağı kullandım, her gün duş alırım, her duştan sonra kurumadan bebekyağı sürerdim, son bir kaç aydır başka ürünler kullanıyorum ama çatlaklar konusunda zerre faydasını görmedim. ben sadece cildim çok kuru olduğu için tercih ediyordum. evet mutlaka çatlakları yumuşatıyor, eline daha az pürüzlü gibi geliyor ama hiç bir değişiklik yapmadı bende. bazı ciltler daha esnek ve daha çabuk toparlanıyor belki böyle bir fark vardır. mesela benim elimi bıçak kesse 3 ayda falan ancak geçer izi.

Bugün bu kürü ben de uyguladım.ölü deriyi gerçekten soyup atıyor.çatlaklara iyi gelir mi zamanla görücem..kuru pul pul dökülen bir cildim var kese atılmış gibi pürüzsüz yaptı ilk denemede hemde umarım devamıda güzel olur..tek sorun bu vücuda nasıl kahve yetiştireceğim :)))) marketteki kızlar bu kadın bu kahveyi ne yapıyor diye gülmeye başlarlar yakında.öptüm herkesi..:KK54:

yaklaşık iki yıl bebek yağı kullandım, her gün duş alırım, her duştan sonra kurumadan bebekyağı sürerdim, son bir kaç aydır başka ürünler kullanıyorum ama çatlaklar konusunda zerre faydasını görmedim. ben sadece cildim çok kuru olduğu için tercih ediyordum. evet mutlaka çatlakları yumuşatıyor, eline daha az pürüzlü gibi geliyor ama hiç bir değişiklik yapmadı bende. bazı ciltler daha esnek ve daha çabuk toparlanıyor belki böyle bir fark vardır. mesela benim elimi bıçak kesse 3 ayda falan ancak geçer izi.

cnm benimde yara izlerim geç iyileşir ama dediğim gibi baya kalın çatlaklardı ve geçti belki 20 yaşımdayım o yüzdenmi bilemiyorum belkide kilodan oluşan çatlaklar olddan hemen geçti. çok şaşırdım sende geçmediğini duyunca. :44:

cnm benimde yara izlerim geç iyileşir ama dediğim gibi baya kalın çatlaklardı ve geçti belki 20 yaşımdayım o yüzdenmi bilemiyorum belkide kilodan oluşan çatlaklar olddan hemen geçti. çok şaşırdım sende geçmediğini duyunca. :44:

dediğin gibi yaşla alakası vardır belki. çünkü 23 den sonra vücudu toparlamak biraz daha zor oluyo, bakınca bağa dönüşmüyor kolay kolay ama bakmayınca anında dağa dönüşüyor :KK53:

X