Çatıda gelincik veya sansar

Bu gelincikler arabaların motorunada giriyorlar. Bize tamirci bir cihaz tavsiye etmisti. Cihazdan insanlarin duymayacagi ama gelinciklerin rahatsiz olacağı frekanslar yayılıyormuş. Onu deneyebilirsiniz. Zarar vermeden kaçarlar.

Tabi gelincik olup olmadigina emin olmak lazim. Onun icinde karanlıkta cekebilen bir kamera yerlestirin. Ama kamerayi iyi bağlayin belki hayvanciklar alip gider 😄
Çatıya koyamayız piriz gerekli bbaktım ona da saolun 🌹

Ben küçüktüm bizim çatıda vardı. Sansar o . Sakın yuvasını bozmayın ,evinize hiç bir zararı yok.tam tersi yararı Var benim bildiğim kadarıyla fareleri yiyorlar. Bize o kadar uğur getirmişlerdi ki. Yıllarca yaşadılar,müstakildi evimiz,ağaçtan Çıkarken yavrularını görüyorduk😂Sonra abime üst katı açtırdık,onlarda kaçtı gitti.bu yıl geri dönmüşler okadar sevindik.
Ya bizede getirsinler. Yok maksadımız uzaklaştırabılıyorsak onları uzaklaştırmak sadece bazı kokuları sevmediklerini ojudum internette mesela 🦉 İçinde ugursuz derler ama o kadar severim ki ..

Telefonu selfi çubuğuna takın. Videoyu fenerli şekilde açıp şöyle bir daire çizin.

Bakın bakalım ne var içeride. Sonra ona göre karar verirsiniz.

Zehir cerirseniz köşede kenarda ölür kokusu da başa bela olur. Birkaç adam çıksın baksın

Hayvanlara yasayacak alan mi biraktik ki? Gariplerim siginmislar evinize bence yavrulamistir..Cok degilse ses idare edemez misiniz??

Biz mi girip bakalım ne yapalım size? Çağırın bir usta çok rahatsızsanız kırsın bi yerleri baksın. Sonra da açıkları kapattırın hayvan girmesin.
Yani bir soru sorulmuş insan gibi cevap verin azarlamak yerine EGO’nu başka yerde tatmin et insanlar size hakaret etmesin de ne yapsın

Hayvanlara yasayacak alan mi biraktik ki? Gariplerim siginmislar evinize bence yavrulamistir..Cok degilse ses idare edemez misiniz??
Çözüm bulamazsak yaşışcaz beraber sanırım🙈
Gece ses yapmasa iyi eşimde memur çalışıyor evden o zorlanıyor.. 🙈 😅

Benim eski evde de vardi.
Ses cikariyorlar ayni dediginiz gibi ama zararlari yok.

Konunuz bana çok değişik geldi. Bizim erkek tarafı ailesine kullandığımız bir lakaptır o😂

Sansarları Amerikalılar evde beslerler. Bildiğimiz kedi gibi köpek gibi. Cevize bayılırlar. Korkunca koku saçarlar. Hani her olayda itfaiye aranır ya? Bu durumda da olur mu acaba?

X