cati muayenesi

hanımlar ben 37. haftamda çatı muayenesi olacakken korktum o masadan indim :KK43:( ama bu muayenenin bu amaçlı olduğunu bilmiyordum artı doktorum da bu konuda beni aydınlatmadı . beni biraz da ürkek görünce doktorumla ters düştük çıktım evime geldim :KK43: alttan muayenenin amacının çatı muayenesi olduğunu bilseydim tabi ki yaptırırdım. şu an 39. haftamdayım. artık şu saatten sonra zannederim doğuma gittiğim vakit bakılır..

evettt yarin doktorumuza gidicez ve yine vajinadan kontrol olucak of yaavvv valla artik cekiniyom cok doktora giderken :KK43:(

ben son gittiğimde bakar dedim ama bakmadı.bakalım pazartesi günü gideceğim kontrole.hem izine ayrılmak için raporumuda alacağım.bu sefer alttan bakarmı acaba.kasılmalarım arttı iyice.biz 40 haftamızı tamamlayamacağız gibime geliyor.

Oy oy yine aciklik varmi diye bakti doktor ve bu sefer bayagi acidi kizlar hatta azcik bagirdim valla napiyim yav kadinda kendini ne kadar sikardan o kadar acir dedi.Ay valla biktim yav ultrasondan gorunmuyo sanki :KK43:(

bende çok korkuyodum sezeryana karar verince bakmadı valla onun için çok sevindim :)

aman ben 38 oldum daha bana hic bakmadi, bakarsam kanama olur dedi. ama haftaya bakcakmis tabi ben daha dogurmamis olursam:))

Bende sezeryan olucam ama doktorum son gittiğimde baktı hem açılma varmı hemde erken doğum ihtimali olursa açılma olursa normal doğum yapılması gereke bilir bu açıdan ne kadar zamanımızın kaldığına ve çatı darlığına baktı.Bende 1cm açılma var.ama ben 39'haftadan önce bebeğin alınmasını istemiyorum.Biraz zayıf çünkü ama kendisi doğmaya kalkarsa yapıcak bişey yok tabi.Sizlerde açılması olan varmı?

Bugün doktora kontrole gittim,şimdiye kadar hiç çatı muayenesi yapmamıştı.haftaya son kez gidicem diye çatı muayensi yapıcakmısınız diye sordum.hiç gerek yok,nasılsa sezeryan doğum olucak dedi.içim rahatladı açıkçası korkuyordum:)))

Bugün doktora kontrole gittim,şimdiye kadar hiç çatı muayenesi yapmamıştı.haftaya son kez gidicem diye çatı muayensi yapıcakmısınız diye sordum.hiç gerek yok,nasılsa sezeryan doğum olucak dedi.içim rahatladı açıkçası korkuyordum:)))

Canim bencede sana cati muayenesi gerekmezki sonucta sezeryan olucaksin.Oh valla ya sanirim burda serbest olsaydi sezeryan olurdum gibime geliyo :eek:

X