cati muayenesi

ozturyu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2007
439
3
43
kzilar belki size daha erken ama aranizda cati muayenesi olan varmi? duyduguma gore pek hos bisey degilmis daha benim basima gelmedi ama doktora her gittigimde acaba bugun mu diyorum? ama bakalim bu cuma yine gidicem insalalh bu haftada olmaz. cunku duyduguma gore kanama oluyormus bazi kisilerde bide baya bi aci hissediyorlarmis insanlar...

bu konuda bilgisi olan varmi

maalesef bilgim yok ama ne yalan söyliyeyim bende her kontrole giderken acaba alttan muayene edermi diye korka korka gidiyorum valla.. canım acıycak diye ödüm kopuyo bide normal doğuracam diyorum nasıl olacaksa

bende salı günü gidicem dr o zaman bakacağını söylemişti ama bana kimse acıdığını söylemedi valla şimdi korktum inşallah acımaz bence bu konuyu dogum yapmışlara soralım sanırım nisan annelerinden kimse bakılmamıştır

Son düzenleme:
bende pazartesi yada salı gideceğim ama ağrı yoksa bakmıyor benim doktorum galiba geçen sefer bana öyle demişti bende korkuyordum çünkü. Ama çok fazla acıdığını sanmıyorum

doktorunuzun nezaketine bağlı ben bütün hamileliğim boyunca doktorum sayesinde sorun yaşamamıştım alttan muaneyelerde de ama doğum için üniv. hastanesine gittim hiç acımıyorlar önüne gelen bakıyor sizi korkutmak değil amacım ama böyle

Ben bir de açıldı mı diye bakıyorlar ya (ebeler), o nasıl oluyor onu merak ediyorum.Aletle mi acaba.

ya bende alttan bakacakmı diye merak ediyorum gittiğimde.bugünde rüyamda bile gördümo masaya çıkartıyor beni alttan bakacam diye .off zaten hergün saçma sapan rüyalar görür oldum.

Kendizi o kadar kasmayın çok acı veren bir şey değil ve kendini ne kadar rahat bırakırsan o kadar kolay oluyor kendini kasıp sıkarsan doktorla boğuşur hale geliyorsun gereksiz yere..zeliscik gibi bende bunaldım abuk sabuk rüyalardan.Doğumdan sonra hamilelik rüyalarım diye kitap çıkarmayı düşünüyorum....

Kızlar,sezeryan olacaklara çatı muayenesi yapılmıyordur değil mi?

kızlar bana da alttan baktı doktorum...ben alttan akacağını bilmeden gittim yat uzat bacakalrını dedi sıkma kendini dedi bakması ile elini çekmesi 1 dk. sürdü...çok acımadı korkmayın tek yapmanız gerekn kendinizi sıkmadan rahat bırakmak....

kızlar daha öncede anlatmıştım çok sorunlu bir hamilelik geçirdim 6 . ayda doğum başladı kaç defa alttan açılma varmı diya baktılar kendinizi sıkmayın rahat olunca acımıyor.çok şükür daha olmadı 34 haftaya gelebildik.geçen haftada suyum geldi acil gittik içindeki su yeterli daha dedi dr.kendisi suyu tamamlar dedi yatıyorum biraz daha sabredecek oğluşum anlaştık.37 yi doldursaydık bir.akciğerlerini geliştirici iğne yaptık.unutmadan dr bana günlük ped gibi bişey verdi suyun gelince iç çamaşırına yerleştiriyorsun mavi yada yeşil olursa amniyon sıvısı sarı olursa idrar iltihap olabilir dedi.eczanede satılıyor mu bilmiyorum. kızlar alttan baktırmaktan korkmayın doğum yapacağız güçlü olmamız gerekir.

umarım dediğiniz gibi fazla can yanmıyordur bende pazartesi gideceğim son durum ne diyecek bakalım doktor.

İnşallah hepinizinki iyi geçer....Ben birşey sormak istiyorum..
1-Bu çatı muaynesini her hamile kadın oluyormu
2-Sadece vajendenmi bakılıyor yani kasığa çatı kemiklerine falan bastırılmıyor dimi
3-neye bakıyolar vajenden onuda anlamadım??

Bende alttan bakti ama o cati muayenesimi bilmiyorum.Acikligina bakicam dedi.Acimaya gelince cok fazla sikmazsaniz kendinizi ve oraya odaklanmazsiniz aci fazla olmuyo.Yani abarttiklari gibi degil korkmayin.Tabi cati muayenesi buysa :))

ya bende alttan bakacakmı diye merak ediyorum gittiğimde.bugünde rüyamda bile gördümo masaya çıkartıyor beni alttan bakacam diye .off zaten hergün saçma sapan rüyalar görür oldum.

aynı şeyi her seferinde bende yaşıyorum ve hiç görmezdim ama artık hep doğum yaptığım günle ilgili rüyalar görmeye başladım

İnşallah hepinizinki iyi geçer....Ben birşey sormak istiyorum..
1-Bu çatı muaynesini her hamile kadın oluyormu
2-Sadece vajendenmi bakılıyor yani kasığa çatı kemiklerine falan bastırılmıyor dimi
3-neye bakıyolar vajenden onuda anlamadım??

:çok üzgünüm:

barzey alttan bakiyor doktor sanirim iki parnagini sokuyor acilma varmi diye ama hamileliginin 37. haftasindan itibaren sanirim. ve her hamile kadin icin yapilmasi gereken bi muayene

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…