ÇARESİZİM !

Maritam

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2018
62
5
26
Meraba arkadaşlar
Ben 2 yıllık evliyim ve dönüzlmez bi noktanın eşiğindeyim. Ben daha önce 15 yaşında mantıksız bi evlik yaptım kendim isteyerek nasıl derseniz benim ailem beni 11 yaşından beri şiddet uyguladı nasıl neden mi?

Ailem biraz cahil di ö dönemler kim akraba ne derse onun yolundan onun sözünden giden bi insanlardı benim ailem her zaman şu sözü söylerdi;

Benin kızımı dakika içinde satarlar diye
Niye bu cümleyi söylerdi benim saflığımdan dolayı şuana kadar adam gibi arkadaşım olmadı kuzenm benden 1 yaş küçük ve onunla birlikte tanıdığım karşı komşusu cansu 3 müz birlkte takılrdık ve kendi çıkarları için beni kulanan biriydiler biri sevgilisyle buluşmaya gitti benim üstüme attı diğeri ise erkek arkadaşını babası öğrenir der o benim arkadaşımın sevgilisi ve ben bunlarla bağlantımı kestim. Ve benim dedikoducu öz teyzem

Beni ne zaman tek görse bakala vs biryere giderken illa bana iftira atacak niye arkadaşlrım yüzünden neymiş ben sevgilimle buluşmaya gidiyomuş olmayan sevgili :)
Neyse ailme her defasında açıklamaya çalıştım baba ifitira atıyolar diyip üstüne tekrar dayak ve sandalyemi kılavyemi babam vurma yeter diyipte tekrar vurması artık her geçen gün dahada kötü oluyodum babanem sağolsun cok yardımcı olmuştu küçüken ole babam ve annem ben küçük yaşlarımdayken annem beni istememiş daha bebeken kucağından atıp al bunu bakın ben bakamam nerden duydun belki yalan deyil.
Babamın kendi ağzından yakaldım anneminde neyse bu boyle yıllarca devam etti kafamı dağıtıyım işe giriyim dedim ve yaşım 14 tü o zaman kız kuzenim bana iftira atan kişi o zaman benim dayımın oğluyla çıkıyodu sözde ben babama ispiyonlamışım onların sevgili olduklarını aslında yalan gece 10 işten çıkıcaktım sen git babama senin kızın işte sevgili bulmuş onun için işe gidiyo demiş akşam ben eve geldim baba bi sn bile demden şiddet sakinleştiği zamanda dinlemiyo beni neyse telefon aldım kendime işten çıktım okula gidiyorum ve sosyalmedyadan biriyle tanıştım ve gel git zaman ben buna çok aşık olduğumu hişsetim ve buluştuk annem beni arayıp baban eve geldi ! Diye mesaj atmışki ben evden kız arkadaşıma gidiyorum dedim aslında babam evde deyil erken geliyim diye atmış bende sevgilime ben gidemem babam bu sefer beni öldürür çünki o gün babam eve erken gelicekmiş o gelmedne benim evde olmam lazımdı babam ben evdeyken dışarda olmasın derdi o yüzden sevmezdi neyse sevgilim tamam kaçalım dedi ben o an şok oldum ve olmaz dedim başka napçazki dedi bu arada sevgilim 18 yaşındaydı bak boşver evnelim ben seni çok seviyorum vs
Neyse dediki seni almamaları için bişey yapmamız lazım dedi nasıl yani dedim.

Dediki kız olmaman lazım dedi ben bunu yapmam dedim nolur ben seni çok seviyorum ve seni çok mutlu ederm benim karım ol dedi
Neyse o ilişki olmuştu yani bakire değildim ve onlara gittik sonra akşam 8 oldu halam arardı ve evleneceğim kişinin annesi konuştu halamla işte kaçtılar falan dedi vs ama biz o gün ilişkiye girdiğimizi soyleyemedik nedenini bilmiyorum ama geri aldılar yaştan dolayı ve konuşuldu anlaşıldı dediler 7 ay sonra düğün tabi o sırada o ilşkiyide öğrendiler biz evlendik düğün galan oldu bitti kaynana bana küfür falan evden kovma nedeni evlendiğim kişiyle gezip eve saat 6 gelmemizdi sonra evlendiğim kişi ben annemsiz yapamam dedi gitti zaten resmi nikah yoktu yaştan dolayı ve ayrıldık tabi çocuk yoktu allahtan sonra ben açıktan yazıldım okumaya devam ediyorum tabi piskoleji destek çok aldım ama o dönemler ailemle cok sıkıntı çektim 17 yaşına gelmiştim ve babamdan yine dayak nedeni ise benim cok asabi olmamdan neden açıktan okuyosun bi halt yemisin falan kimse almaz seni ne bekliyosun neyse biriyle. Tanıştım o donemde ama bu seferki ablamın
Sayasinde neyse tanıştık sevgili olduk Ve ben ona 3 ay sonra durmumu biten evliliğimi anlatım o kişide diyarbkırlıydı ve ona bakire olmadığımda söyledim çünki ben ciddi ilişki istiyorum dedim oda düşünücem dedi ve 1 hafta sonra konu açıldı ve kabul ederim dedi.

ve sonra ben 1 sene geçtikten sonra ben ondan hamile kaldım ve evlendik ve şuan evlilğimiz berbat ben bu eve 5 aylıken geldim ve o günden beri küfür şiddet nedeni geçmişime bağlı ve kıskançlığı en üst seviyede sevgiliylende böyleydi ve evlenince düzlir dedik biz çok şeye karşı üstesinden geldik ailesi kabul etmedi 8 ay dışarda kaldı evi terk etti ailesi evlenip ayrılığımı biliyolardu ve türküm diye istemediker eşimede ya o kızı terk ett yada sen git dediler eşim gitti ve ben hamile kaldığım zamanda beni alıp direk evlerine gittik beni kabul etmedikleri halde ama eşim bana güven duymuyo yanımdan bi erkek geçsin niye onun yannından geçtin niye sağıma geçmedin diyerek başlıyo küfüre yani saçma sapan şeylerden

Şuan asker ve 2 ayı kaldı gelmeye dun akşam telefonda konuşuyoduk arkadaşı ordan şaka bağbında sorguyamı çekiyo dedi eşimde hayır ya bitti o işler onlar sevgiliykendi dedi ve sonra sadece dedimki ona ne oldu canımın içi dedim sus lan ! Bişey daha dedi onu soylemiycem ya naptım soylermisin dedim kapatı ve senden ayrıldım gercekten ayrıldım dedi nedeni ise daha net olarak belli deyil bu arad eşimin ailesiyle aram İyi allah şükür ama eşimle berbat boşanıcam sendn diyo şimdi kendi babamı arayark alın şu köpeği diycem diyo ve daha neler neler küfürden daha berbat iğrenç şeylerde söylüyo napıcağımı bilmiyorum

LÜTFEN ÖN YARGIYLA VEDE DALGA GEÇİCEk OLAN KİŞİ YORUM YAPMASIN
Ben burda sadece sizin fikirlerinizi almak istiyorum. Bu arada çok uzun oldu hepinizden özür diliyorum ama size çok net şekilde anlatmam lazımdı sizin fikirleriniz net bir şekilde okumak için

Bilmiyorum aileme geri dönemem o kesin boşanmakmı çare yada başka çözümü aramak ?

Allah yardımcınız olsun
Ama eşinizin ailesi ile en azından durumu düzeltmişsiniz
kendnizi geliştirmeye bakın
kim ne derse desin geliştirin
telefondan internete girerek vs. olur
eşiniz askerde imiş kurslara rahatça giderek olur

Evet hata babası kızlarındn beni ön görüyo
Yani keşke o kadar çok istiyorum kendimi geliştirmek ama şuan kapana kısılmış durumdayım hiç bişeye izin vermiyo annemlere gitmeyi bile dahil onun anneside olsun eyer o izin vermeden gidersem oldürümüş ki yapar çünki bi ara yapıcaktı

hata hatayı doğurmuş.cahillikten baskıdan bi yanlışa düşmüşsün.nikahını kıydırmayarak büyük bi hata yapmışsın.sonraki ilişkinde evlenmeden hamile kalarak yine hata yapmışsın.boşansan yine bi hataya düşeceksin belki aile baskısından dolayı.eşinle birlikte bi terapiste gidin bence bebeğinize yazık olmasın.

Şok içinde okudum Kendi topuğuna kendin sıkmışsın kusura bakma. Zaten ilk çok kötü bir olay geçmiş başından. Yoğurdu üfleyerek yemek yerine, sen gitmişsin tekrar aynı hatayı bile bile tekrarlamışsın. Üzerine evlenmeden çocuk olmuş. Allah yardımcın olsun. Hakkında hayırlısı olsun. İnşallah boşanırsın demekten başka birşey gelmiyor aklıma. Boşanırsan ne yapacaksın peki? Çocuğun var ailen senin yanında mı?

Aynen öle keşke beni dinlese sabah babasıyla annesiyle konuştu ama beni telefona istemedi yani ne olursa olsun isterdi konuşmak ama ilk defa benimle konuşmk istemdi bide kalkmış nasıl ikna edicem

Aynen öle keşke beni dinlese sabah babasıyla annesiyle konuştu ama beni telefona istemedi yani ne olursa olsun isterdi konuşmak ama ilk defa benimle konuşmk istemdi bide kalkmış nasıl ikna edicem
asker psikolojisindende olabilir.sakinleşince fikri değişir. hem ailesiyle aranızın iyi olması büyük bi avantaj.

Baştan sona yanlış herşey ama yine de olumlu düşünmek lazım.
Şuan eşiniz askerde olduğu için; psikolojisi yerinde olmayabilir. Genelde öyle oluyor çünkü.
Telaş yapma sakin ol. Bir hata daha yapma.
Az kalmış zaten; bir gelsin de karşılıklı konuşursunuz bunları. Olmayacaksa olmaz zaten.

asker psikolojisindende olabilir.sakinleşince fikri değişir. hem ailesiyle aranızın iyi olması büyük bi avantaj.

Evet çok şükür iyiler ilk başta kp bana ön yargı içndeydi ama. Şimdi bana kızım ihtiycın olduğu zaman para konusunda bana gel çekinme utanma

İnşlah asker piskolejisi yüzündendir 2 gün oldu bakalım inşalah sakinleşir bi arada sırf kendi annemle bebeğime diş kaşıycısı almak için bide ona hediye almıştım onu geri çevirmek için çıkmştım dışarı haberi vardı ama o sanmışki kardeşiyle çıktım öğrendi ve babasını çağrıp ben boşanıyorum dedi babsıda baya kızdı ben gelinimi kızımı hiç bi yere göndermiyorum dedi belki o günden sonra değişir dedm ama nafile

İnşalah asker piskolejisidr

inşallah düzelir aranız. ama çok saçma dışarı çıktınız diye kızması.kardeşi dediğiniz erkek kardeşimi bilmiyorum ama kardeşiyle çıktınız sanıp kızmasıda ayrı bi olay.size mi güvenmiyo kardeşine mi? hem dışarı bişey almaya giderken haber vermek nedir? ben hergün çıkarım markete hiçte arayıp haber vermem.uzak bi yere gidiyosam tabiki haberi olur ama mahalle içinde filan gereksiz görüyorum.

Şoyle diyim o benim kendi annemle dışarı çıkmamı istemiyo neymiş annem çok sesi çıkan ilgi çektiği için herkzde bize baktığı için erkeklerde dahi istemiyo anneminde bişey soylerken sesinin azcık çıkma sebebide kavga deyil yani normal olarak bı kulağı fazla duymuyo o yüzden kendi en küçük kızlardeşi var 13 yaşında onunla gitmemi istiyo herşeyden habri olucak bakkal market izin alarak çıkıyorum geçmişten kalan bi korkumu bilmiyorum artık ole olmayı çok istiyorum gidiyim bebğime bişeyler alıyım her zaman annesine söylemek veya kardeşiyle gidip almak olmuyo

Bu adamdan en kısa sürede kurtul . Can güvenliğin yok ve seni sevmiyor . Cocugun küçükse verirsin kayinvalidene ,çalışır hayatını kurarsın .güzellikle çıkar şu mİTİ hayatından .güzellikle diyorum çünkü diğer türlü canına kastetme ihtimali var .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…