Canım oğlum

oğlunuzu mutlaka bir spora yazdırın, sosyal ortamı gelişsin.. bir de bana kalırsa psikolog desteği alın, mutlaka sizinle paylaşmadığı bir sorunu olabilir.. inşallah bir an önce çaresini bulursunuz..
Amin teşekkürler..bu günlerde futbola yazdık haftada iki gün maç yapıyor bide instagram açtım zorla eşim izin vermiyordu daha küçük diye ama ben dışarıda sosyal olmadığı için belki biraz açılır diye düşündüm benim telefonundan giriyor yani gözetimi altında sanki bu aralarında azda olsa kendine güveni gelmiş gibi

Kisaca sürecide yazaym,
1 2 gece alarm caldiginda kendi odasinda olmasina ragmen duynadi biz gittik kldirdik ,sonra kendi duyup kalkti daha sonrada alarm calmadan kalkip tuvaletine gitti en sonunda gece tuvalet ihtiyaci kalmadi artik cok sükür.
Umarim sizdede böyle sorunsuz ve kolsy vede cabuk hallolur
Çok geçmiş olsun çok sevindim kurtuldugunuza..inşallah darısı benim basima

Amin teşekkürler..bu günlerde futbola yazdık haftada iki gün maç yapıyor bide instagram açtım zorla eşim izin vermiyordu daha küçük diye ama ben dışarıda sosyal olmadığı için belki biraz açılır diye düşündüm benim telefonundan giriyor yani gözetimi altında sanki bu aralarında azda olsa kendine güveni gelmiş gibi

çocuklarımız aynı yaşta, o yüzden bu dönemleri iyi biliyorum.. benimkinin kendine ait telefonu, facebook ve instagramı var.. elbette ben sürekli kontrol ediyorum ama bu yaşlar biraz özgürlük istedikleri yaşlar.. çok fazla kontrol altında olduklarını hissetmek onlarda manevi baskı yaratıyor, bu da farklı şekillerde kendini gösteriyor maalesef.. kontrol edin, ama etmiyormuş gibi yapın.. mesela kendi telefonu ya da tableti olabilir artık onun yaş olarak, kendisini anne-babasının kontrolü altında hissetmesin derim naçizane..

yani söylediğimi yanlış anlamayın inancınızıda bilmiyorum affedin lütfen. netten araştırın bu gibi sorunları olan çocuklar için bir kaç esma var uygulamalı çocuğamı okunuo üzerine mi yazılıo emin değilim birde bunu deneyin isterseniz sonuç alanları duymuştum.
Valla bende eşimde kuranı yılda iki kez hatmederiz mutlaka.evinizden asla duayı eksiltmeyiz kızım on yaşında kuranı hatim etmek üzere üstelik okula gitmesine rağmen kursa gitmeyi de bırakmadı yani onun özel bi duası veya ta kisi falan bilmiyorum ama cevsen var boyninda

çocuklarımız aynı yaşta, o yüzden bu dönemleri iyi biliyorum.. benimkinin kendine ait telefonu, facebook ve instagramı var.. elbette ben sürekli kontrol ediyorum ama bu yaşlar biraz özgürlük istedikleri yaşlar.. çok fazla kontrol altında olduklarını hissetmek onlarda manevi baskı yaratıyor, bu da farklı şekillerde kendini gösteriyor maalesef.. kontrol edin, ama etmiyormuş gibi yapın.. mesela kendi telefonu ya da tableti olabilir artık onun yaş olarak, kendisini anne-babasının kontrolü altında hissetmesin derim naçizane..
Haklısınız belki bu konularda biraz baskıcı bi eşimvar çocukları telefondan tabletten ve bilgisayardan çok kisiyor üçünde belirli saatlerde kullanmalarına izin veriyor

Valla bende eşimde kuranı yılda iki kez hatmederiz mutlaka.evinizden asla duayı eksiltmeyiz kızım on yaşında kuranı hatim etmek üzere üstelik okula gitmesine rağmen kursa gitmeyi de bırakmadı yani onun özel bi duası veya ta kisi falan bilmiyorum ama cevsen var boyninda
MAŞALLAH canım sizlere bnm bahsettim özel dua googla yaz biraz araştır bulursun mutlaka yani bahsettiğim muska hacı hoca işi değil zikir gibi bişi. allah yardımcınız olsun

Çocuğunuzun çok hassas ve duyarlı bir yapısı var anladığım kadarıyla. Bir sorunu olsa bile kolay kolay bunu açabilecek bir yapıda görünmüyor. Aile içinde sıkı bir disiplin, saygı, kural vs var mı sizce? Bu açıdan bi değerlendirme yapın derim. Psikolojik destek almak iyi gelebilir, biraz bastırılmış bir kişilik sezinledim çocuğunuzda..

Uzamn degilim ama sanki sorun yillar once olan bel ameliyatindan ziyade psikolojik gibi. Ustelik kardeslerini kendisi istemis olsa bile icten ice onlari kiskanabilir zaman zaman. Bence bir psikologla gorusmekte fayda var

Hiç vakit kaybetmeden bir psikoloğa gidin. Fiziksel sıkıntıları yoksa, muhtemelen etkilendiği ya da maruz kaldığı bir şeyler var demektir.

Doktora görürdünüz mu? Belki mesanesi küçük, kaslarda sorun var. Benim oğlum 3.5 yaşında 4 olacak 1 sene olmadi tuvalet egitimi vereli, iyidi ama sonra gündüz çişini kaçırıyor damla seklinde oyuna dalıyor, asla gitmiyor ben götürmeden basta böyle degildi ve basks yere gidince yatili bir-kac gün yapmıyor sonra ortama güven sağlayınca yapıyor herneyse bende doktora götürdüm suanda cocuk doktoru ultrason, idrar kan istedi onlarda sorun yok dedi haftaya ürologa gidecez oda fiziksel bir sorun yok derse, pedagoga gidecez yani hicbir sey yapmamissaniz başlayın bir yerden. Pedagog , psikiyatr deneyin. Hatta ben oglum için araştırırken alarmli kulotlar duydum. Idrar ıslaklığıni alinca sesli bir alarm gibi caliyor cocuj uyanıyor ve bu ola ola artik cocuk tutabiliyor hic kolay değil. Benim oğlum gece yapmiyor ama gündüz demiyor ben götürürken bile resmen gitmemek icin sürünüyor. Suanda cok iyi anlıyorum. Araştırma hastanesine gidin insallaj cozum bulurusnuz

Seker hastalığı olabilir.mutlaka sekerini ölçütürun.bir tanidigimin oglu aynen boyle 13yasina kadar yasadi bu sorunu.genetik dediler sebebi yok dediler.sonra seker hastaligi varmis dogustan aslinda.bu ortaya cikinca tedavi baslayinca gecti.doktoru bunun sebep oldugunu soylemis.mutlaka ölçütürun.

Son düzenleme:
Oğlum 12yasinda halen geceleri altını islatiyor yıllardır denemedigim yöntem kalmadı dil altı ilaç da kullandım fayda si olmadı geceleri uyandırmaya rağmen yine yapıyor çok acıyorum her sabah islak uanmasina ondan küçük iki çocuğum daha var ama ikiside bir buçuk yaşlarından sonra altına islatma sorunu kalmadı kardeşlerinden com utanıyor git gide içine kapanık olmaya başladı ve kendine güvensiz biz ona çok destek olmaya çalışıyoruz ama onun içten nasıl utandığını fark edebiliyoruz doktorlar genetik diyor ama eşimde de ben de de öyle bi sorun olmamış başına gelmiş ve bunu atlatan varmı lütfen yardım edin
Kiminde oluyor benimde kardesm ilkokul btmek uzereydi ama yapiyodu snra kendilgnden dúzeldi

Gündüz yüksekten hoplamasın,cisi gelince tutsun tutabildigi kadar,tuvalete gidince kesik kesik yapacak o da tutabildiği kadar .
Mesela cisini kesecek 1_2_3_4 sayıp bırakacak .Kacta yatıyorsa 2 saat önce birsey icmeyecek .Asitli ,çok sekerli seyler yasak..
Birde youtube da hipnoz videoları var .Onları seyrederken siz telkin verebilirsiniz .Mesela oglum cisini tuvalete yapıyor veya gece tuvalete gidiyor gibi .
Olumlu cümle olmalı .
Cisini yapmıyor degil .

Gündüz yüksekten hoplamasın,cisi gelince tutsun tutabildigi kadar,tuvalete gidince kesik kesik yapacak o da tutabildiği kadar .
Mesela cisini kesecek 1_2_3_4 sayıp bırakacak .Kacta yatıyorsa 2 saat önce birsey icmeyecek .Asitli ,çok sekerli seyler yasak..
Birde youtube da hipnoz videoları var .Onları seyrederken siz telkin verebilirsiniz .Mesela oglum cisini tuvalete yapıyor veya gece tuvalete gidiyor gibi .
Olumlu cümle olmalı .
Cisini yapmıyor degil .
Teşekkürler..aynisini doktorumuzda söylemişti yatmadan iki saat önce eski tuzlu ve tatlı yemesinin diye

Merba bisey sormak istiyorum oglunuzda bez kullanmayi ne zaman birakmistiniz 2 yasindan once tuvalete aliştirmak dogru degil diye okumustum bir yerde ilerde sizin yasadiginiz sorun olabilirmiş cocukta diye,birde bi tanidigimin cocuklari 3 u birden o yaslara kadar dediginiz gibiydi kucuktum ben o zaman hatirladıg8m kadariyla ergenlikte filan duzelir demisti dr lar ve duzeldide.[/QUOTE ucunu de gündüz iki yaşında bezden kestim geceleri ise büyük oğlumu 5yasina kadar bez bağladım ama diğer ikisi sabahları kurulu uyandıkları için 3yasinda falan kestim

Psikolojik belkide,inşallah düzelir
Lisede bir arkadaşım vardı
Kısa aralıklarla önce babası sonra annesi öldü ardından dayısı evde kendisini astı
Allah ailemden razı olsun,bir müddet yanımıza almıştık bizde kalmıştı
O kaldığı dönemde artık altını ıslatmaya başlamıştı
O geldi aklıma çok üzüldüm
Teşekkür ler.evet çok üzücü dışardan bakınca cok da önemli bişey değilmiş gibi ama yapan kisi için çok zor ben eminim oğlum bu sorundan kurtulsa bile hayatında hep hatırlayacak ve şimdiki gibi kendine güvensiz ve içine kapanık olacak

X