Canım oğlum

Eflatun49

Genç anne
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2018
62
27
34
Oğlum 12yasinda halen geceleri altını islatiyor yıllardır denemedigim yöntem kalmadı dil altı ilaç da kullandım fayda si olmadı geceleri uyandırmaya rağmen yine yapıyor çok acıyorum her sabah islak uanmasina ondan küçük iki çocuğum daha var ama ikiside bir buçuk yaşlarından sonra altına islatma sorunu kalmadı kardeşlerinden com utanıyor git gide içine kapanık olmaya başladı ve kendine güvensiz biz ona çok destek olmaya çalışıyoruz ama onun içten nasıl utandığını fark edebiliyoruz doktorlar genetik diyor ama eşimde de ben de de öyle bi sorun olmamış başına gelmiş ve bunu atlatan varmı lütfen yardım edin

Cok baglantisi yok ama oglunuzun burnunda et var mi? Kuzenimde 13-14 yasina kadar altini islatti. Burnundaki et alininca o sorunuda cozulmustu. Bir daha altina islatmamisti

Gece yatmasına 3 4 saat kala sıvı tüketimini kesin. Bir de doktora götürüp idrar yollarına baktırın belki mesanesi aşağıda olabilir. Kıyamam ben ona ya :/

Kardeşleri doğduğunda ilgisiz mi kalmıştı acaba?

Psikolojik desteğe ihtiyacı olabilir mi?

Zira bu yaşta normal değil ıslatıyor olması yatağı...
Kesinlikle hiç ilgisiz bırakmadık tam tersine kardeş isteyen oydu ve kardeşlerini hep çok sevdi ve ilgilendi asla kıskançlık yapmadı birkez bile onlara zarar vermeye çalışmadı yemin ederim bir kez bile görseydim söylerdim

Psikolojik belkide,inşallah düzelir
Lisede bir arkadaşım vardı
Kısa aralıklarla önce babası sonra annesi öldü ardından dayısı evde kendisini astı
Allah ailemden razı olsun,bir müddet yanımıza almıştık bizde kalmıştı
O kaldığı dönemde artık altını ıslatmaya başlamıştı
O geldi aklıma çok üzüldüm

Merba bisey sormak istiyorum oglunuzda bez kullanmayi ne zaman birakmistiniz 2 yasindan once tuvalete aliştirmak dogru degil diye okumustum bir yerde ilerde sizin yasadiginiz sorun olabilirmiş cocukta diye,birde bi tanidigimin cocuklari 3 u birden o yaslara kadar dediginiz gibiydi kucuktum ben o zaman hatirladıg8m kadariyla ergenlikte filan duzelir demisti dr lar ve duzeldide.

Beş yaşındayken belinde bi şişkinlik çıktı ve birkaç ay içinde bi salatalık kadar oldu uzunlamasına bir kac kez mrsiç çektik küçücük oğlum çok zor günler geçirdi bilirsiniz mr da yetiskin bi insan bile zor dayanir ama citi bile cikmazdi parca falan alindi ameliyat ettik o yasta yumuşak doku tumorunden aklımda hep o var acaba onunla bi ilgisi varmi

Burun eti diyen üyeye kulak verin bence. Benim iki kuzenimde de aynı sorun vardı ve geniz eti ameliyatı odular. Tesadüf olamaz bence. Bunu bir araştırın derim.

Ameliyattan çıkınca bizi ağlarken gördü kendine gelince gözyaşlarını aktığını gördüm ağlıyordu ve bizim görmemizi istemiyordu alti yaşındaki çocuk ona agrinmi var oğlum diye sordum yok dedi dudakları titreyerek sizin için ağlıyorum benim yüzümden mahvoldunuz dedi hiç unutamıyorum arkadaşlar bu sözünü. .

Benim de ablam böyleydi. Sonra belinde rahatsızlık çıktı. Tabii o zamanlar bilinçsiz olundugu için sanırım hastaneye götürmediler. Ama genç yaşında çıktı. Hatta normal dogum değil direkt sezeryan dediler belindeki rahatsızlık için. Ama hatırladıgima göre her gün olmazdı onunki ve ortaokula başladığında geçmişti.

X