Canım çok sıkkın

İkiside farklı şehirde. Benim annem çalışıyor, kv de uzun süre gelip kalamıyor. Tayin yazıyoruz bi kaç yıldır onunda olduğu yok
Seni bilmem de ben bakıcı tutmazdım çocuğun altını yarım saat geç değiştirse pişik olur çocuk anne gibi annanne babanne bakar yoksa kimse senin gibi bakmaz yaşı kreşe gelene kadar ücretsiz izin hakkını kullan zaten lojmandasın çok masrafın olmaz yine de sen bilirsin eşinle enine boyuna düşünüp bir karara varın belirsizlik seni de strese sokar

İkiside farklı şehirde. Benim annem çalışıyor, kv de uzun süre gelip kalamıyor. Tayin yazıyoruz bi kaç yıldır onunda olduğu yok
Maddi acıdan sikintiiniz yoksa büyüyene kadar sen bak bence yani kreş yaşına kadar en azından.. hem o yasa kadar dillenir.. akil cagina gelir azcik.. bi sıkıntısı olsa sana soyleyebilir çocuk..

Tabiki anne yeni tutmuyor ama hayat şartları bu noktaya getiriyor

Maddi acıdan sikintiiniz yoksa büyüyene kadar sen bak bence yani kreş yaşına kadar en azından.. hem o yasa kadar dillenir.. akil cagina gelir azcik.. bi sıkıntısı olsa sana soyleyebilir çocuk..
Haklısınız, şimdilik öyle gibi görünüyor. Madem ücretsize çıkcaktım keşke taşınmasaydık diye üzülüyorum

Canim cok normal birskmak istememesi. Sana alışkın. Yeni bir dünyada sen de acmis gözlerini ki senin yanında rahat hissedebilir kendini. Bilmiyorum ekonomik durumunuz iyiyse işe bir süre ara ver bence çocuk iyice helak olmasın. Ama çalışmaya niyetiniz varsa da bebeğinize biraz zaman verin lütfen. Biraz kendinizi yerine koyun. Siz istermiydiniz tanımadığınız biriyle durmak. Alisana kadar onunla vakit geçirin.

Çocuk bakmanın nesi sürüncemede bırakılır ki, bunlar siz evi taşırken haberdar olmadılar mı, birisinden birisi de ya biz aslında biraz daha düşünmeye karar verdik şimdilik evi taşımayın bir netleştirelim öyle taşınırsınız demedi mi. Siz işe dönenceksiniz, evi taşıyorsunuz umurlarında olmamış bu bildiğin düşüncesizliktir, gidip gelmeniz halen var mı bilmiyorum ama ben olsam bir daha görüşmezdim onlarla.
Ben işe başladığımda 9 aylıktı bebeğim ilk zamanlar dediğiniz gibi oluyor yapışıp bırakmıyordu, ağlıyordu sürekli ama şimdi düzeldi çok şükür. Benim görümcem yatılı olarak bende kalıyor o bakıyor bebeğime de. Sizin de kardeşiniz gorumceniz yok mu bekar işi gücü olmayan onlardan birisi gelsin bakmaya olmaz mı ki

Doğru söylüyorsunuz bebeğim içinde zor yani eninde sonunda izin bitecek işe döneceğim bu konuda da böyle olunca sanki hiç beni bırakmıcak hep böyle devam edicek hayat karamsarlığına düştüm biraz. Ee biraz da ortam değişikliği alışkın olmadığım şeylerle karşılaşınca kötü hissettim

Tabi ki öyle ama benimde 5 aylik bir bebegim var ve dr um cookk iyi ötesi. Ben de lojmana çıktım ve alışamadım bjr türlü ve dr tüm sıkıntımı dinledi ve bana tatile cikmam gerektiğini söyledi. Basta anlam veremedim ama. Tatikden döndüğümde cookk iyiydim. Çünkü bebeğim kolik ve tek basima bakıyorum cookk zor gelmeye başlamıştı. Sonra dr o senin yaninda kendini guvende hissediyor sen de böyle yaparsan tabi ki huzursuz ve huysuz olur bebeğin dedi. Senden bir farkı yok cok gariptir ki icinde bulunduğumuz psikolijiyi bebeğin hissettiğini söyledi. Onunla konuş, kitaplar oku sarki söyle vs vs. Bebeğine de zaman ver sadece sen degil onunda düzeni bozuldu. O da baska bir evde.

Yani işte insanlardaki bu duyarsızlık insanın canını sıkıyor. Taşınma ve onu bekleme sürem yaklaşık 4 ay ve bu dört ayda evet bakıcaz dediler hatta bakacak kişinin eşi yani eşimin arkadaşı kendi oturdugu binadan tayin giden birinin evini ayarladı yakın olalım şöyle böyle derken bi taşındım kadın gitti ve dönünce böyle bi konuşma yaptı. İşte deneyelm filan. Baktığı üç gün boyunca cocuk durmuyor dedi. Tamam ilk başlarda alışma süresi aglayabilir ama hani zor oluyor ama alışır gibi hiç bi olumlu cümle yok. Bende çok zorlandım üzüldüm bu üç günde. Şimdi aynı binadayız kapının önünde sürekli oturup çay kahve içiyor diğer kadınlarla birlikte bende eve girp çıkarken görüyorum şöyle bi algı oluşmuş çocuk huysuz diğer kadınlarda cocugu sakinleşt mi filan diye soruyor. Kadının pek de umrunda değil bizim düzen değiştirmemiz. Arada bana çocugunu gönderiyor sevmek istedi diye filan. Yani böyle bi ortaö ve hiç hoşnut deilim. Kardeşim ve görümcem evli çocukları var. Bi kv var o da uzun süre gelemiyor eşini ve evi bırakamıyor ya zaten gelsede bizim düzenimizi huzurumuzu bozup gidiyor.

Evet kesinlikle etkileniyorlar annenin duygu durumundan. Bende tek bakıyorum zorluk konusunda birbirimizi anlıyoruz bu olaydan sonra bi hafta uzaklaştık bebeğimle ama döndük yine aynı herşey.. eşimde bana onları savundukça bende çıldırıyorum haliyle.. elimden geldiğince de çocugumla ilgileniyorum ama dediğiniz gibi anne ne kadar iyiyse cocuk o kadar iyi oluyor sadece bu ara toparlayamıyorum kendimi evde sürekli tartışma içindeyim . Umarım kısa sürede geçer bu durum

Evet kesinlikle etkileniyorlar annenin duygu durumundan. Bende tek bakıyorum zorluk konusunda birbirimizi anlıyoruz bu olaydan sonra bi hafta uzaklaştık bebeğimle ama döndük yine aynı herşey.. eşimde bana onları savundukça bende çıldırıyorum haliyle.. elimden geldiğince de çocugumla ilgileniyorum ama dediğiniz gibi anne ne kadar iyiyse cocuk o kadar iyi oluyor sadece bu ara toparlayamıyorum kendimi evde sürekli tartışma içindeyim . Umarım kısa sürede geçer bu durum

Artik olan olmuş taşınmışsınız. Biraz garip olmuş gerçekten ama evde ki bu durumu düzeltip huzurlu ortam kurmaya çalışın. Babalar pek anlamazlar ama bebeğin ne kadar huzurlu olursa ileride o kadar özgüvenli bir bebis olur. Sıkma canını. Hiicc gecmez gibi geliyodu bana ya 2 gün 1 yil gibi gelir mi insana inan öyle abartmıyorum. Sonra bi silkeledim kendimi ne bebegim bir daha bu zamanlara donecek ne ben. 2 günü bile geriye alamiycam. Bu zamanlari cok ozliycem diye. Her an onunlayım gözünün icine bakıyorum yavrumun. Ve cok şükür sakinledi. Gaz olmasina rağmen. saglikciyim ama terzi söküğü misali iste. Umarim hersey iyi olur sizin icin dr

Haklısınız, şimdilik öyle gibi görünüyor. Madem ücretsize çıkcaktım keşke taşınmasaydık diye üzülüyorum
Olan olmuş artık.. bir daha bakıcı işinde esin aracı olsa bile sen ayriyetten kadına sor niyeti varmı yapabilir mi falan diye.. esin kızarsa ben hallederim karışma diye dersin canım aklım kalmasın istiyorum nasıl biri çocuğa iyi bakar mı bu konularda aklım kaliyo.. yoksa eminim senin iyi birini bulacağına ama benim de aklım kalmasın istiyorum dersin.. çocuğumuzu emanet edicez sonuçta istemeyiz kötü biri olsun.. kimi bakıcılar sadece para icIn tamam deyip kotu bakabiliyorlar. Kotu bakmasa bile onun bakma sekli belki senin coxugunu yetistiremk isteme seklinle çelişebilir.

Aynı durumu birebir yaşamış biri olarak söylüyorum kurtulduğunu sevinin. Benim bakıcım da arkadaşımızın eşiydi onların karşısına taşındık bakımı rahat olsun diye ve 3 4 ay sonra çocuğum alışınca bakamayacağına karar verdi. Neymiş onun çocuğunun psikolojisi bozulmuş. Siz şanslısınız çocuğunuz ona alışsaydı tekrar birini bulmak ona alıştırmak daha zor olacaktı. Benim tavsiyem başka bakıcı bulun ve siz evdeyken alıştırın. Kesinlikle sizin evinizde baksın onun evine göndermeyin. Ayrıca kamera takın.

yaa ne kadar duyarsız insanlar var onlara güvenip iş yapıyosunuz yarı yolda bırakıyorlar hiçbişey yokmuş gibi hayatlarına devam ediyorlar.. Yeni bakıcı için fikirlerinizi göz önünde bulunduracağım teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…