Canım çok sıkılıyor

Btlbyz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2023
2
-16
23
Merhaba hanımlar 3 senelik evliyim 1 çocuğum var.
22 yaşındayım ama sanki 90 yaşındayım.
Kendimi çok yorgun hissediyorum.
Çocuk beni çok yoruyor.
Örgün öğretimden açıköğretime geçtim tıptan çocuk eğitimine geçiş yaptım açıköğretimde tıp olmadığı için.
Hem çocuk yaparım hem kariyer dedim 🙄
Gel gör ki çocukla dışarı bile çıkılmıyor şuan yüzümü çekip atsam gece kâbus görürsünüz yanaklarım tırnak izi (kestiğim halde) ve ısırık izi.
Daha 21 aylık ama hayatı zehir zıkkım etti ne eşimle düzgün bir diyaloğum var nede sosyal bir hayatım.
Gezmeyi çok seven bir insanım her gün olsa çıkarım ama birden eve kapanmak zorunda kaldım.
Arabaya koyuyorum daha kapıdan çıkarken inek gibi anırıyor (hakaret etmiyorum tarif ediyorum)
Markete girsem durmuyor inmek için feryat ediyor indiriyorum bu sefer sağa sola koşuyor ona koşmaktan alışveriş yapamıyorum bu yüzden neye ihtiyacım varsa sipariş etmeye başladım. Mağazada gezmek istesem yine aynı hiç bir şey yapılmıyor.
Sabah kalkar kalkmaz bir kaos başlıyor daha ben uykumdayken meme için ağlamaya başlıyor. Artık emzirmek istemiyorum gün içinde azalttım ama uykuda bırakmıyor taciz ediliyormuş gibi hissediyorum zorla mememi açıp emiyor bir de ben hayır diyince kaşını çatıyor yeter artık ya. Hiç bir şeye sabrım kalmadı. keşke doğar doğmaz biberonu emziği ağzına dayasaydım.
Eşimle aramız asker arkadaşına döndü. Birbirimize sabrımız yok çocuk yüzünden birbirimize kızmaya başladık mesela ağlamasını umursamıyorum çünkü memeden ayırmaya çalışıyorum eşimde çok ağladığı için dayanamıyor sanki ben kötü anneymişim gibi tavır koyuyor. Aramızın iyi olması için ayrı kalalım dedim birbirimizden sıkıldık. Annesinde kalıyor artık 1 ay gelmesini istemedim çünkü stresten can sıkıntısından ona sarıyorum daha fazla kötü olmamızı istemedim.
Çok yoruldum.
Terapiste gittim boş boş konuştu beni dinlemedi bile kendi boşanmalarını anlattı inanabiliyor musunuz üstüne benden 2 gidişimde her seferinde 3 seans parası aldı beni konuşturmadan 3 saat geciktirip para aldı. Eşime söylemedim şikayet ettim benim söylediklerimin kanıtı olmadığından beni mahkemeye verebilirmiş iftira olarak. Şu zamanda birine de güven olmuyor

Kesinlikte tıbbi olarak psikolojik tedavi görmeniz gerekli.
Bunun dısında tıp okuyan portföyde biri bırakıp açıköğretim okuyamaz
3. Olarak kzımın aylarca yoğunbakımda kaldıgını düşünüyorum da sikayet edilen her cümle bazı anneler için şükür sebebi
Allah ıslah etsin ve yardımcınız olsun

Destek almanız zorunlu kesinlikle. Bir de lütfen ne kadar yorulup bitap düşseniz dahi evladınız hakkında güzel konuşun. Çok yorulmuşsunuz belli. Umarım düzelir. Ama sizin çocuğunuz çok yaramaz olduğu için mi böyle yoksa normal mi anlamadım ben? Anneler daha doğru bilgilendirir muhakkak.

Tıp fak ni kazanıp evlenmek çocuk doğurmak için bıraktıysanız yani doğru ise aklınız yokmuş kusura bakmayın.
Çocuk büyüdükçe sıkıntılar azalır kafaya çok takmayın. Eşinizi evden yollamakla da akıllıca bir iş yapmamışsınız. Evde durup çocuğa o da baksaydı diz de nefes alsaydınız.
Psikolog olayını anlamadım kimi şikayet edecektiniz de iftiradan dava açılabilirmiş zerre anlamadım.

İlk senemdi çocuğum olunca bıraktım çünkü örgün öğretim. Bebeğimi bırakıp gidemezdim. Artık okumadığımı belirttim
19 yaşında evlenip, hemen çocuk yapacak zihniyetteki bir insanın, derslere gömülüp - tıp fakültesi kazandığına inanmıyorum.

Ayrıca evliyken de örgün okunabilir.

Açıköğretimde çocuk eğitimi diye bir bölüm yok. " Çocuk gelişimi" diye bir bölüm var. Bu da eğitimci kapsamında değil.

Zaten kendi çocuğuna sabrı olmayan insanın, çocuk üzerine bir meslekte başarılı olma ihtimali sıfır.

İlk senemdi çocuğum olunca bıraktım çünkü örgün öğretim. Bebeğimi bırakıp gidemezdim. Artık okumadığımı belirttim
Tıp ogrencisiyseniz eğer gerçekten, ogrenci iken evlenmenize neden ve nasıl kimse engel olmadı?

Hangi akla hizmet evlendiniz? Sonra çocuk da yaparım kariyer de demişsiniz de çocuk dışında bir şey yapmışa benzemiyorsunuz.

Benim konuyu yarım bıraktığım nadirdir. Genelde iki karışlık mesajların sonu bayar eğer ki tek paragrafsa. İlk defa 10-15 satır okuyup bıraktım.

Tıp kazanmış da bırakıp AÖF'e geçmiş 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Evlenilmiş de. Ne ara sınava hazırlanıp nişan vs alışverişi yapıp evlenip de tıp fakültesini kazandınız? Yurt dışında mı kazanmıştınız ya da SMYO'da tıbbi sekreterlik vs mi kazanmıştınız?

Evladı olan taciz ediyor yeter ya diyor,çocuğunu hayvana benzetiyor,zehir etti diyor. Benim gibi hastane hastane gezen tek çizgiye ağlıyor. Hayat çok ilginç. (Yadırgama,yargılama içermez,hayat gerçekten çok ilginç.)

Benim konuyu yarım bıraktığım nadirdir. Genelde iki karışlık mesajların sonu bayar eğer ki tek paragrafsa. İlk defa 10-15 satır okuyup bıraktım.

Tıp kazanmış da bırakıp AÖF'e geçmiş 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Evlenilmiş de. Ne ara sınava hazırlanıp nişan vs alışverişi yapıp evlenip de tıp fakültesini kazandınız? Yurt dışında mı kazandınız ya da SMYO'dan tıbbi sekreterlik vs mi?
Yapmaaaaa 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Evladı olan taciz ediyor yeter ya diyor,çocuğunu hayvana benzetiyor,zehir etti diyor. Benim gibi hastane hastane gezen tek çizgiye ağlıyor. Hayat çok ilginç. (Yadırgama,yargılama içermez,hayat gerçekten çok ilginç.)
Ben tacizi daha okumadım. En son çocuk anırıyordu ya da o kocası mıydı? Dertlerimi unuttum yaa birkaç dakika. Tövbe ya. Neyse konuyu tamamen okuyayım.

Ben tacizi daha okumadım. En son çocuk anırıyordu ya da o kocası mıydı? Dertlerimi unuttum yaa birkaç dakika. Tövbe ya. Neyse konuyu tamamen okuyayım.
Zorla meme istiyormuş,taciz gibi hissediyorum diyor konu sahibi. İnek benzetmesi de var.Bence haklı olabilir dolmuş bunalmıştır ama üslup👎

X