Callanetics Egzersizleri

11 i yapicam birazdan ama sormak istedigim bir sey var cevap verebilirseniz cok sevinirim

Karin hareketlerini yaparken karnim titriyor her seferinde fakat boynumu cok zorluyorum galiba yuku boynumda hissediyorum ve cok zorlaniyorum nasil bunun olmasini onleyebilirim?:44:

11 i yapicam birazdan ama sormak istedigim bir sey var cevap verebilirseniz cok sevinirim

Karin hareketlerini yaparken karnim titriyor her seferinde fakat boynumu cok zorluyorum galiba yuku boynumda hissediyorum ve cok zorlaniyorum nasil bunun olmasini onleyebilirim?:44:

bu maalesef bende de oluyor dinlene dinlene yapıyorum artık :2::2::2: yoksa boynum kopacakmıs gibi hissediyorum

kasların güçlendikçe düzelmesi lazım.
hareketi, birisi boynundan tutup seni çekiyormuş gibi boynundan ve sırtında güç alarak yapıyorsan daha fazla ağrı hissedersin ki genelde ilk başta herkes böyle yapıyor, doğrusu karın gücünle kendini öne doğru minik minik kıvırmaktır, boyun omuzlar falan serbest olmalı, bu şekilde hareketin verimi de artar...

ben am pm call yapıyorum bebeğim olduğu için bugün 18. günüm göbeğimde hala bi değişiklik yok ne zaman etki edecek yaaa hevesim kırılıyo bırakasım geliyooo:KK14::KK14::KK14::KK14:

emin misin? alt karın hemen gitmiyor ama üstler incelmiş olmalıydı şimdiye kadar.. bir kaç seans da diğer sayfada anlattığım gibi karnını tutarak yapmayı dene istersen...

evet şimdi hatırladım canım. sonuç beklemek için erken mi acaba diycem ama biraz olsun rahatlamış olmanı beklerdim. ayrıca doktorun sana sadece korse verip yollaması da çok ilginç, scolyozu olan kime sorsam doktor mutlaka egzersiz vermiş ve yüzmeye başlamasını önermiş oluyordu hiç korse verip yollayanı duymamıştım. ilgisiz başından savan tiplerdenmiydi bu doktor? acaba başka bir fizik tedavi uzmanına mı gitsen..

Yüzmeye başlamamı önermişti ama genede pek ilgilendi diyemeyeceğim .Dediğin gibi başka bir uzmana görünmemde yarar var canım :KK50: gelişmeleri izinle paylaşırım .

Bir de sana birsey sorcam tatlım ? Call 11 oldum sence devam edeyim mi yoksa pilatese mi geçeyim .İnan karar veremedim :KK50:

Son düzenleme:
Yüzmeye başlamamı önermişti ama genede pek ilgilendi diyemeyeceğim .Dediğin gibi başka bir uzmana görünmemde yarar var canım :KK50: gelişmeleri izinle paylaşırım .

Bir de sana birsey sorcam tatlım ? Call 11 oldum sence devam edeyim mi yoksa pilatese mi geçeyim .İnan karar veremedim :KK50:

bence 21 i tamamla, yapabiliyorsan sırt hareketlerinin sayısını da arttır, bakalım ne olacak... hem ozamana kadar vücudun da bayaa şekle girer, olmazsa 1 gün pilates sırt bir gün call şeklinde yaparsın..

evet en sonda birde kalçayı serbest bırakıyoruz doğru, iyice kafan karıştı dimi:))) benimde hala kafamın karıştığı oluyor..
ilk başta bir kası sıkıp diğerini serbest bırakmak mümkün olmuyor ama zamanla, sabırla ve iyi konsantrasyonla bunu yapabilecek hale geleceksin..

bende ilk başta oraları hiç hissetmiyordum hatta sezeryan bölgemde bayaa bi his kaybı vardı alt karnımı içeri bile çekemiyordum, doktor fazla kesmiş diye senelerdir söylenirdim şimdi üst deride yine his yok adam gerçekten fazla kesmiş ama artık derinin altındaki kasları hissedebiliyorum.
hissetmesen bile yapmaya çalış, fazla zorlamadan, çok takmadan zihninde canlandır, zamanla o kaslarıda hissedip hepsini kontrol edebileceksin. bu süreci hızlandırmak için kagel egzersizi yapabilirsin, gogleda ararsan kagel hakkında detaylı bilgi var, kısaca, gün içinde aklına geldikçe çişini tutup bırakır gibi, vajinada tampon varmışda düşmesin diye sıkar gibi sıkıp 5sn bekleyip bırakıyorsun... doğumu kolaylaştırmak için ve ileri yaşlarda çiş kaçırma sorunu yaşamamak için kadınlara tavsiye edilen bir egzersizdir...

kaburgayı kapatmak dediğimiz şu; kaburganın alt ucunda kemiklerin birleştiği yerde bir boşluk var o boşluğu 2cm civarı tutuyoruz,
mesela, derin bir nefes alıp göğsü dışarı çıkardığımızda kaburda kemiklerimizde dışarı fırlar, bu kaburganın açık olduğu halidir, mideyi içeri çekip o kemikleri birbirine yaklaştırırsak kapanır, normalde de böyle kapalı dolaşırsak daha zayıf görünürüz. ama buna fazla takılmaya gerek yok çünkü callan teyze karın hareketinin o ilk giriş pozisyonunda dirsekleri dışarı alın yukarı kaldırın falan diyerek zorla kapattırdıyor zaten ve bir süre sonra bi bakıyorsun kaburga kapalı dolaşıyorsun farkında değilsin...

teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz :) pelvisi anladım kaburgayıda anladım ama şimdilerde karın hareketlerinde hem pelvisi sıkıp hem kalçayı serbest bırakamıyorum. birde sonlarda yapılan kalça hacimlenmesini önleyen harekettede kalçamı sıkıp dizlerimi pek serbest bırakamıyorum zamanla olucak şeyler bunlar galiba.. bir sorum daha var benim :26:hani dizi kıvırarak yerde yapılan bir hareket var ya onda ben fazla ileriden tutunamıyorum ilerden tutunsamda omuzlarımı serbest bırakamıyorum bu durumda da belimde ağrı hissediyorum kalçam güzel çalışıyor.. hem belim ağrımayck hem omuzlarm serbest olabilecek şekilde en doğru nasl yapabilirim?

teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz :) pelvisi anladım kaburgayıda anladım ama şimdilerde karın hareketlerinde hem pelvisi sıkıp hem kalçayı serbest bırakamıyorum. birde sonlarda yapılan kalça hacimlenmesini önleyen harekettede kalçamı sıkıp dizlerimi pek serbest bırakamıyorum zamanla olucak şeyler bunlar galiba.. bir sorum daha var benim :26:hani dizi kıvırarak yerde yapılan bir hareket var ya onda ben fazla ileriden tutunamıyorum ilerden tutunsamda omuzlarımı serbest bırakamıyorum bu durumda da belimde ağrı hissediyorum kalçam güzel çalışıyor.. hem belim ağrımayck hem omuzlarm serbest olabilecek şekilde en doğru nasl yapabilirim?

kalça hareketini mi diyorsun? tam sorunu anlayamadım ama... rahat ettiğin kadar yana doğru eğilebilirsin zamanla daha dik oturursun. omuzlar serbest derken sıkma demek istiyor yoksa asılarak durmuyoruz. fazla öne geliyorsan yani göğsün yere bakacak şekilde yapıyorsan ondan da belin ağrıyor olabilir, görmeden söylemek biraz zor:) kitabı indirmişmiydin ordan baksan belki daha açıklayıcı olur.
evolotionda bara tutunmadan yapılıyor olmazsa ordaki gibi yapabilirsin... bu videoda sandra detaylı anlatmış..
http://www.facebook.com/photo.php?v=10150215398403105&set=vb.467185065251&type=2&theater

http://www.facebook.com/photo.php?v=10150209417473105&set=vb.467185065251&type=2&theater

Son düzenleme:
kalça hareketini mi diyorsun? tam sorunu anlayamadım ama... rahat ettiğin kadar yana doğru eğilebilirsin zamanla daha dik oturursun. omuzlar serbest derken sıkma demek istiyor yoksa asılarak durmuyoruz. fazla öne geliyorsan yani göğsün yere bakacak şekilde yapıyorsan ondan da belin ağrıyor olabilir, görmeden söylemek biraz zor:) kitabı indirmişmiydin ordan baksan belki daha açıklayıcı olur.
evolotionda bara tutunmadan yapılıyor olmazsa ordaki gibi yapabilirsin... bu videoda sandra detaylı anlatmış..
Straight Leg Hip & Behind | Facebook

30 Mayıs 2011 21:42 | Facebook

çok teşekkür ederim :)

bugün ölçtüm ben diğer yerlerde değişiklik yok bşla bırak başla bırak ancak kalça altı 98'den 95'e inmiş..

4 / 21 sol tarafıma çok kramp girdi bugün ,en son kalça hareketlerini dinlenip,parça parça yaptım

canım kramp susuzluktan, magnezyum, mineral eksikliğinden olur.. bol su iç, maden suyu iç, muz ye... bunlar iyi gelir...

bugün ölçtüm ben diğer yerlerde değişiklik yok bşla bırak başla bırak ancak kalça altı 98'den 95'e inmiş..

kaç seans oldu canım, bazen cm e yansımayan şekillenmeler de olabiliryor mesela kalça yandan bakınca şööle bir köşeli paranteze benzerken de [ çevresi x cm olabilir yada kalça yukarı kalkıp şööle kavisli bir parantezkende ( çevresi x cm olabilir ama ikisi kesinlikle aynı görünmez.. resim çekmek yada giysiler üzerinden bakmak daha mantıklı sanırım...

ayrıca bence 3 cm iyi bir rakam, giysi beden tablolarına bakarsan 4cmde bir beden artar yani 3cm nerdeyse bir beden incelme demek..

belde incelme yokmu? bel kalçadan daha çabuk cevap veriyor oysa.. bel hareketini şu videoyu izleyip biraz daha dikkatli dene bence... pelvisi sıkı tutup, öne alıp, kalçayı dışarı çıkarmadan durup, iyice yukarı doğru uzayıp yana esneyerek...

Waist Stretch - Traditional | Facebook

Son düzenleme:
mezuniyet telaşından çok ara verdim yaaa,ama az kaldı bomba gibi dönüyorum:) bırakmam seni callan teyze.yalnız birileri hayrına evolution ve süperi de çevirse,klasiği seslendiren arkadaş ya da bi başkası seslendirse tekrar iyi olacak,dublajlı değil diye geçmedim diğerlerine,sesini kısıp da yapma alışkanlığım dayok hiç,illaki o uyarıları duyacağım,kendimi veremiyorum yoksa odaklanamıyorum yanlış yapıyorum hareketi.neyse devam o zaman:)

mezuniyet telaşından çok ara verdim yaaa,ama az kaldı bomba gibi dönüyorum:) bırakmam seni callan teyze.yalnız birileri hayrına evolution ve süperi de çevirse,klasiği seslendiren arkadaş ya da bi başkası seslendirse tekrar iyi olacak,dublajlı değil diye geçmedim diğerlerine,sesini kısıp da yapma alışkanlığım dayok hiç,illaki o uyarıları duyacağım,kendimi veremiyorum yoksa odaklanamıyorum yanlış yapıyorum hareketi.neyse devam o zaman:)

bende sık sık yazıyorum bunu canım ama kimse çevirmiyor:KK43:( çeviriyi yapan olsa seslendirmeye gönüllü olduğunu yazanlar vardı...

merhaba kızlar.ben de yeni keşfettim diyebilirim.pilatesten daha iyi sanki... bunu 21 gün mü yapmak gerekiyor arka arkaya? bi de uzun süre yapan arkadaşlara soruyorum sonuçları nasıl?

Son düzenleme:
X