Callanetics Egzersizleri

tebrikler cnm :KK9: bende bugün tam programda 2/40 olcam :KK33: ben her programı en az 40 gün yapmayı planlıorum daha sora evolution 40 gün sora super call 40 gün e zaten 4 ay olcak istediğim şekle girmiş olcam ondan sora artık form koruma kısmına geçicem

bileniniz varmı sadece form korumak için nasıl bi callanetic programı uygulanıo?

bende aranıza katıldım:KK16:

saat kaçta bu egzersizleri yapıyorsunuz, gece yatmadan önce yapsam olur mu ki ?

bir de sırt ve karın egzersizleri yetersiz gibi ,siz ek bir egzersiz ekliyor musunuz ?

tebrikler cnm :KK9: bende bugün tam programda 2/40 olcam :KK33: ben her programı en az 40 gün yapmayı planlıorum daha sora evolution 40 gün sora super call 40 gün e zaten 4 ay olcak istediğim şekle girmiş olcam ondan sora artık form koruma kısmına geçicem

bileniniz varmı sadece form korumak için nasıl bi callanetic programı uygulanıo?

titto, daha önce bi arkadaş paylaşmıştı, yanlış hatırlamıyorsam nnnyyy idi.. onun yazısını ben bilgisayarıma kaydetmiştim ilerde lazım olur diye....aşağıya kopyalıyorum

15dk koruma egzersizi **kitapta mevcut**

1- barfikse yada kapını üstüne asılarak durabildiğin kadar dur. sırtı süper rahatlatıyor, kolları da güçlendiriyor..
2- 5 defa klasikte ilk ısınma hareketimiz olan eğilip kalkma.
3- 75 kollar geriye esneme
4- 75 yanlara esneme sağ sol
5- 75 karın bacaklar dizden bükük
6- 75 karın iki bacak havada
7- 5 defa bacaklar için 3 aşamalı pelvis hareketi 4 aşamada yapılacak
8- 25 bacak esnetme bacağı bara koyup sırtı aşağı yukarı yaptığımız, ilk hareket
9- 75 kalça bacak bükük olan
10- 75 kalça bacak düz tutulan
11- 25 bacak yere oturup bacak iki yana açılarak yapılan germe
12- 25 bacaklar birleşik yerde öne eğildiğimiz.
13- 8 pelvis kepçesi
14- 100 bacak sandalye sıkma

merhaba.bişey sormak istiyorum.sen daha önce bu programı uygulamışmıydın,yoksa yenimisin sende? birde bu evolution linkini nerden bulabilrim..yardımcı olursan sevinirim.bende senin gibi en 30 yada 40 gün yapıp 2. aşamaya geçmek istiyorum.çünkü hala yaparken çok zorlanıyorum bazı hareketlerde.

Herkese merhaba, pilates ile ilgili bakınırken denk geldim foruma ve çok ilgimi çekti ama hiç açıklayıcı bir bilgi bulamadım:KK43: ben pilates yapıyorum ama bunu çok merak ettim acaba nerden indirebilirim hareketleri? yardımcı olabilirmisiniz? bir dvd si filan varmı satılan?

titto, daha önce bi arkadaş paylaşmıştı, yanlış hatırlamıyorsam nnnyyy idi.. onun yazısını ben bilgisayarıma kaydetmiştim ilerde lazım olur diye....aşağıya kopyalıyorum

15dk koruma egzersizi **kitapta mevcut**

1- barfikse yada kapını üstüne asılarak durabildiğin kadar dur. sırtı süper rahatlatıyor, kolları da güçlendiriyor..
2- 5 defa klasikte ilk ısınma hareketimiz olan eğilip kalkma.
3- 75 kollar geriye esneme
4- 75 yanlara esneme sağ sol
5- 75 karın bacaklar dizden bükük
6- 75 karın iki bacak havada
7- 5 defa bacaklar için 3 aşamalı pelvis hareketi 4 aşamada yapılacak
8- 25 bacak esnetme bacağı bara koyup sırtı aşağı yukarı yaptığımız, ilk hareket
9- 75 kalça bacak bükük olan
10- 75 kalça bacak düz tutulan
11- 25 bacak yere oturup bacak iki yana açılarak yapılan germe
12- 25 bacaklar birleşik yerde öne eğildiğimiz.
13- 8 pelvis kepçesi
14- 100 bacak sandalye sıkma
cnm çookk teşekkür ediorum bilgi için emeğine sağlık :)

merhaba.bişey sormak istiyorum.sen daha önce bu programı uygulamışmıydın,yoksa yenimisin sende? birde bu evolution linkini nerden bulabilrim..yardımcı olursan sevinirim.bende senin gibi en 30 yada 40 gün yapıp 2. aşamaya geçmek istiyorum.çünkü hala yaparken çok zorlanıyorum bazı hareketlerde.
bende yeniyim :) ben videoları torrent dan indirdim cnm

15dklık bir program var ama videosu yok kitapda bahsediliyor sadece. daha önce yazmıştım hareketleri ogltkn sağolsun yollamış zaten.

bir de sırt ve karın egzersizleri yetersiz gibi, siz ek bir egzersiz ekliyor musunuz ?

hoşgeldin cmn, istediğin saatte yapabilirsin, ben de çoğunlukla yatmadan önce yapıyorum, güzel bir uyku çekmemi sağlıyor...
hareketleri yapmaya henüz başlamadın sanırım.. uzaktan çok basit görünüyor ama hiç de öyle değiller.
ilk seviye için yeterli karın ve sırt hareketi var aslında ama denedin ve hala karın hareketleri yeterli değil diyorsan ek hareketler yapabilirsin quick stomach, evolotion veya süper videolarınıda indirip onlara geçebilir yada onlardaki karın hareketlerini klasik programa ekleyebilirsin..

ilk başlarda bana da sırt hareketi eksik gibi görünmüştü pilates sırt hareketlerine devam etmiştim ama zamanla anladımki yanılmışım, şimdi ekstra sırt alışmaya hiç gerek duymuyorum. sadece özleyince yada yeni bir dvd çıkarsa denemek için pilates yapıyorum. bunun dışında arada bir baklava dilimli göbek ve daha kaslı bir görünüm hevesi ile coşup bodyrock yapıyorum ama malesef pek istikrarlı değilim...

Son düzenleme:
ooo çok güzel burası kalabalıklaşıyor:)
dün fitness blender yaptım callan kaldı o yüzden bugün de callan yapıcam,sanırım sınav arefesi hep böyle olacak,sınavlarda da koruma programı beni bekler.

teşekkürler canım :) bence formunu korumak için hafif programlar yeterli olur diye düşünüyorum super call da bitip istediğin vucüda kavuşunca am pm yapabilirsin mesela yada günlük yürüyüş programı

bir de sırt ve karın egzersizleri yetersiz gibi ,siz ek bir egzersiz ekliyor musunuz ?

Ben hareketleri akşam yapıyorum canım yatmadan yapınca hatta çok rahat uyunuyor tavsiye ederim :)

annem zayıflamak için doktora gittiği dönem doktor çeşitli hareketler vermişti gün içerisinde 8 kere falan yapıyordu 10 dk civarında sürüyodu hareketler ve dr gece yatmadan önce yaparsa uyurkende kasların yaparkenki gibi çalışacağını söylemiş ve gece yapmasını istemişti bende hep akşam yada gece yatmadan yapıyorum. ama başladığım zaman yanlış sanırım bahar yorgunluğu beni mahfediyor ders çalışmam lazım gün içinde deli gibi uykum geliyor sanki hep yorgunum bi türlü kendime gelemedim ya

Woooww diyorum

10 gündür dukan yapıyorum ve çok başaırılı gidiyor. Forumda callan dan bahsettiklerini duyunca araştırdm ve 1 saatir yapıyorum. Aman allahım oda nee süper rahatladım ve zorlandımm.
BAkalım kaç gün yapabileceğim.
Ve gerçekten dediği gibi cinsel isteklerimi arttırdı şu kepçe hareketi...

kızlar bu callaneticslerin devamı için link verebilecek biri varmı? özelden mesaj atabilir misiniz? (super, evolution ve am/pm) yardım cı olursanız çok sevinirim ...

kızlar şu am/pm konusunda bir yanlış anlama var sanrım. am/pm klasik programın 25dklık iki videoya bölünmüş ısınma bölümü falan ona göre ayarlanmış halidir, 1 saat yapacak vakti olmayanlar için aynı hareketlerin yarısı sabah yarısı akşam yapılabilsin diye hazırlanmış.
am sabah, pm akşam yapılacak ve sonuçta bir günde klasik program ile aynı etki sağlanmış olacak...

X