Callanetics Egzersizleri

doğru yapmak zamanla öğrenilen bir şey.. kaslar güçlendikçe ve esneklik arttıkça doğru pozisyonu bulup, doğru kasa yüklenerek daha fazla verim alınıyor...
genelde 6-10 günde ilk sonuçlar alınıyor, bazen cm olarak değilde kıyafetten anlaşılıyor fark... biraz daha sabır..

merhabalar,
ben de call yapmak istiyorum videosunu indirdirm şöyle bir göz attım ama pelvis hareketlerini nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum..
tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim..
pelvisi sık yada kaldır dediği yerde, tuvaletini tutar gibi önü arkayı sıkıyorsun ve vajinal kaslarını yukarı doğru sıkıyorsun, bu arada pelvis mecburen öne doğru kalkıyor zaten... ilk başlarda pelvis kaslarını pek hissetmeye bilirsin zamanla güçlenecekler...

bugün 18/21 bitti merak ediyorum da eğer bırakırsak bu sporu vücudun şekli bozulur mu?

malesef bozulur, bu her spor için geçerli... callı 18. günde bırakırsan 1-2 ay sonra tamamen olmasada eski haline gelirsin ama tekrar başladığında ilk yaptığın zaman göre daha hızlı toparlarsın... bu nedenle istediğin ölçüye gelince 15dklık koruma programını yapmalısın... eski sayfalarda yazmıştım nasıl yapıldığını sen ok yeter bukadar de yine yazarım:))

callın kendi ısınması var öncesinde ısınmaya gerek yok...neden 21 gün sonra bırakmak istiyorsun sonuç alır memmun kalırsan devam et... slim ile kilo verirsen call ile verdiğin kiloyu 2 katı gösterirsin... p90x nasıl bir programdı hatırlayamadım cardio değildi sanırım..

teşekkür ederim cevap için.ben de bugün ilk kez denedim,pelvis hareketlerini de burada önceki sayfalarda bulmuştum sanırım, ona göre yaptım.aynı sizin dediğinizi söylemişlerdi ama çok sıkıntılı oluyor bu hareket.yani birden fazla hareketle birleşince arada pelvisi atlayabiliyorumumarım birkaç günde alışırım

Bugün 3. günüm daha da esnediğimi hissediyorum. geçen 2 güne göre daha çok terliyorum galiba doğru yapmaya başlıyorum..

dogru yaptıgımı sanıyorum özellikle karın hareketlerini, cünkü karnım yanıyor ve sonlara dogru fena titriyor) sadece boynum biraz hassas oldugundan boynumu yukarıda uzun süre tutmakta zorlanıyorum, pelvislerde falanda yapabildigimi sanıyorum zorlansamda,ama yanlış hareket yaptıgımızda vucuda zarar veririr ya o yüzden sormak istedim...21 günden sonra cok büyük bir değişiklik olmazsa tekrar bi 21 yapmalı mı? yoksa bir üst seviyeye geçmeli mi..tabi bulup videoları indirebilrsem...diger arkadaşlar indiremediklerinden bahsetmişler bir önceki sayfalarda...

Cevabınız için teşekkür ederim..egzersizlerle birlikte dukan diyeti yapsam mı diye düşünüyorum ama fazla agır gelir mi bünyeye kararsızım bu konuda...

yanlış yapmaktan kastedilen zarar verecek türde değil de daha çok doğru kası çalıştırmama şeklinde... mesela kalça hareketinde kalçayı öne almazsan pelvisi kaldırmazsan yada kalçayı sıkmazsan yükü kalça kası yerine bacağa verirsin, bu ilk başlarda normal, kalça güçlü olmadığından bacak yükü paylaşır hatta titrer falan ama beraberinde kalçayıda sıkıyorsan kalça da yanıyorsa ok zamanla kalça güçlenir ve yükün büyük kısmını kalça alır ama pelvisi öne alıp kalçayı sıkmazsan kalçan fazla çalışmaz ilerleme çok yavaş olur...

dukan diyetini çok iyi bilmiyorum, burda yapan arkadaşlar var... call kilo verdirmez sıkılaştırarak inceltir ve sporun metabolizma ve ruh hali üzerine etkileri sayesinde diyete yardımcı olur.. sağlıklı bir diyetle birlikte yaparsan zorlanmazsın hatta verdiğin her bir kiloyu 2 kilo gibi gösterir...

Son düzenleme:
uzun zamandır nete giremiyordum,yeni yeni arkadaşlar katılmış:)çok iyi olmuş.bugün 1 saatlik programa başlıyorum tekrar.hatta bodyrock a da bi giriş yapayım artık bugün itibariyle.herkese iyi incelmeleeeer:)

bugün 21/2 oldu.dün karın hareketlerinde çok sık durmuştum ama bugün en son yaptığı karın hareketinde durma ihtiyacı hissettim sadece.pelvis döngüsünde çok zorlanıyorum onu da halledersem iyi bir sonuç elde ederim umarımbu arada şunu sormak istiyorum.bazı hareketleri yaparken titrediğimi hissediyorum.hareketleri yaparken filan yanmalar oluyor ama bu titreme doğru yaptığımı mı gösteriyor??:26:

uzun zamandır nete giremiyordum,yeni yeni arkadaşlar katılmış:)çok iyi olmuş.bugün 1 saatlik programa başlıyorum tekrar.hatta bodyrock a da bi giriş yapayım artık bugün itibariyle.herkese iyi incelmeleeeer:)

Yap mutlaka farkı göreceksin :) benim de sınavlar yaklaşıyor, bir akşam süper call bir akşam bodyrock'a çeviriyorum programı, başka türlü herşeye yetişmem mümkün görünmüyor :))

titremeler normal kasların güçlendikçe azalacak...

bugün tam yapacaktım ki annem misafirle çıkageldi:) o yüzden daha yeni yapabildim,ay herhalde 1 hafta kadar ara vermiştim,hemen hamlamışım ya.yoruldum valla.mekan değiştirince bazı hareketleri nerde yapacağımı bilemedim

20/21 tamamlandı yarın da dinlenme olduğu için 21/21 tamamdır arkadaşlar darısı 21 i henüz tamamlayamayanların ve benim ikinci yirmibirin başına

20/21 tamamlandı yarın da dinlenme olduğu için 21/21 tamamdır arkadaşlar darısı 21 i henüz tamamlayamayanların ve benim ikinci yirmibirin başına

ne kadar inceldin canım merak ettim uzun süredir takip ediyorum callanetics programı bende başlıcam ama çalıştığım için sadece bir kez yapabilirim .

ne kadar inceldin canım merak ettim uzun süredir takip ediyorum callanetics programı bende başlıcam ama çalıştığım için sadece bir kez yapabilirim .

Canim acikcasi kendimi hic olcmedim benim icin goruntu onemli kilo ve olcuden ziyade goruntu olarak bu egzersizleri herkese onerecegim kadar hatta tembel bir insan olarak hep devam etmeyi dusunecek kadar fark oldu ben de cok yogunum acikcasi ama sonuc cok motive edici hep devamini oneririm:) umarum etkisini bir an once gormeye baslarsin

Ya arkadaşlar yardım edinn sigarayı bıraktım 1 ay önce ve 4 kilo birden aldım callentics e başlıcam tekrar, sigarayı bırakmadan önce 3-4 gün yapmıştım o bile farketti.

Bodyrack diye bir programdan daha bahsetmişsiniz.her akşam koşacağım sabahlarıda leslie ve callen yapıyım diyorum ama merak ettiğim şeyler var.

Nefes egzersizi çok önemliymiş kaslar sadece nefes verirken oluşuyormuş bir plates hocası söylemişti. Doğru nefes çok önemliymiş. nasıl yapılıcağını bilen var mı?

Birde bahsettiğim program nasıl? tavsiyeleriniz neler? çok acil yardımm ( kilo almam durmuyorrr

Ya arkadaşlar yardım edinn sigarayı bıraktım 1 ay önce ve 4 kilo birden aldım callentics e başlıcam tekrar, sigarayı bırakmadan önce 3-4 gün yapmıştım o bile farketti.

Bodyrack diye bir programdan daha bahsetmişsiniz.her akşam koşacağım sabahlarıda leslie ve callen yapıyım diyorum ama merak ettiğim şeyler var.

Nefes egzersizi çok önemliymiş kaslar sadece nefes verirken oluşuyormuş bir plates hocası söylemişti. Doğru nefes çok önemliymiş. nasıl yapılıcağını bilen var mı?

Birde bahsettiğim program nasıl? tavsiyeleriniz neler? çok acil yardımm ( kilo almam durmuyorrr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…