Callanetics Egzersizleri

arkadaşlar bazı sorularım olacaktı.bana bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilir mi acaba şimdiden teşekkür ederim.
1-callanetics egzersizi kaç çeşit bir 10 günlüğü bir de 21 günlüğü mü var yoksa tek çeşit olup biz bunu 21 gün yada 10 gün boyunca mı yapıyoruz.
2-bu callanetics egzersizi ile zayıflıyor muyum yoksa vücudum sıkılaşıp zayıf mı gözüküyorum.
3-benim gögüslerim büyük ve sarkık bunu çok problem yapıyorum küçültüp şekle sokuyor mu yani istediğim gibi giyinebilecek duruma gelebiliyor muyum gögüsler açısından.
4-bu egzersizleri sürekli mi yapmam gerekiyor.

1- 10 gün 21 gün diye bir zorunluluk yok. motivasyon ve takip amaçlı 21günlük setler halinde yapıyoruz. 21 günde battal beden bir kadın 36 beden olup bırakmıyor. 38 bedenese 36 olabilir tabii ama oda 4-5 ay sonra devam etmezse eski haline gelir.
klasik call(10 years younger in 10 hours), süper call, call evolotion, cardio call, am/pm call, quick call hip&behind, quick call legs, quick call stomach ve 5-6 çeşit de south african call dvdsi benim bildiklerim daha bilmediklerimde vardır mutlaka... biz burda türkçe dublajlı klasik call ile başlıyoruz ingilizcen iyiyse callanetics evolotionlada başlayabilirsin sonra devam edecek olursan ki umarım devam edersin, ozaman da seviyene göre başka programlara yönlendiririz.

2- sıkılaşıyor ve şekilleniyorsun; pop kalkıyor, bel inceliyor, duruş dikleşiyor vs...

3-göğüs sarkmasının dereceleri var, başlangıç ve orta sarkmalar spor ile toplanabilir ama ileri derece sarkmayı malesef hiç bir spor toparlayamıyor zira meme dokusunda kas yok göğüs kası dediğimiz memenin altında kalıyor, sarkma hafifse o kası, dekolteyi ve sırtı güçlendirerek toparlanma sağlanabiliyor ama sarkma ileri derecedeyse malesef altını üstünü nekadar toplarsan topla üstteki yağlı kısımda pek bi ilerleme olmuyor, tabii yine hiç yapmamaktan iyidir...

4-istediğin inceliğe gelene kadar 1 saatlik programı yapıyorsun, istediğin ölçüye gelince de günde 15 dk koruma programını yapıyorsun. programı 3-5 sayfa geride yazmıştım, istediğin ölçüye gelince tekrar yazarım.

verdiğin bilgiler benim için hayati öneme sahip biliyo musun... Sıkılaşmayı kendime olan güven olarak bildim ben çok istiyorum öyle böyle değil. Ben 21 gün olana başlamak istiyorum ama video bulamadım malesef acaba link gönderebilir misiniz?

yalnız şunu anladım callaneticsde hareketi kolay yapmaya başlama diye birşey yok:) aslında var ama harekete alışınca bi rahatlıyorsun daha sonra baktın ne yaptığın belli ne yapmadığın bu kez popoyu biraz daha sıkayım ya da pelvisi az daha kaldırayım bakalım ne olacak diyorsun:) bugün bacak hareketlerinde biraz daha aşağıya ineyim dedim,yandı bacaklarım,oh oh iyi oldu ama:)uzun zamandır beni görmeyen birilerine ihtiyacım var,ne kadar zayıflamışsın desin banaaaaaa

Aynen :) Ben de kastıkça kasıyorum çalıştırdığım yerleri ve pelvisi :) 30. seferimi tamamladım bravo bana :)

Araya çeşit olsun diye cardio callanetics'i de mi katsam diye düşünmeye başladım :)

herkese merhaba bende dukan topiğinden duyup geldim :)
dün indirdim videoyu bugün leslie den sonra yapmaya başladım ısınma hareketlerini yaptıktan sonra yere yatıp yapılan harekette hoopp kızım üstüme çıktı veee yarım kaldı artık sabah kızım uyanmadan kalkıp yapmaya karar verdim tabi gece annesini uyutup enerji depolatırsa :))

Canım nasıl indirdin yardımcı olabilirmisin bana :2:

ben 10 gün yapıp bazı sebeplerden bırakmak zorunda kalmıştım. tekrar başladım bugünle birlikte 5 kez yapmış oldum. yalnız merak ettiğim birşey var call yapıyoruz bu sıkılaşma sağlıyor ve 1 saatlik bir egzersiz yerine geçiyormu? geçmiyorsa hem call hem egzersiz vücuda ağır gelmezmi ? varsayalım ikisinide yaptım bir şekilde daha sonra ikisinide yapamamaya başladım vücut normalde olacağından daha fazla deforme olmazmı? çünkü zamanında aerobik yaptım ve bıraktıktan sonra durum gerçekten vahim oldu :)
varmı benim sorularıma derman olabilecek :)

Hem call hem de bodyrock.tv'deki videoları yapıyorum ağır gelmiyor :) Niyetin kilo vermek ya da daha kaslı bir vucutsa kesinlikle 2 çalışma programı daha iyi bir alternatif, ister Leslie ile koş, ister bodyrock.tv'deki videoları takip et, istersen de Jillian Michaels'in programlarını yap tamamen sana kalmış.

Son düzenleme:
arkadaşlar bende bugün keşfettim callaneticsi. ama internette hiçbir yerde bulamıyorum full videoyu. bana yardımcı olabilirmisiniz? link atabilirseniz çok sevinirim

Canim bu bahsettigin 15 dklik korma egzersizi mi ve oyleyse bunun videosu var mi:44:

link bende yok ama googleda callanetics 10 years younger in 10 hours diye aratırsan çıkıyor.

evet zamanla sıkma kapasiten arttıkça zorluk devam ediyor:)) bacak hareketlerini birde parmak ucunda bacak dizden bükük ve iki yana açabildiğin kadar açıp yapmayı dene de gör yanmayı:)

egzersiz derken? cardiomu demek istedin. hayır call cardiyo yerine geçmez. ikisi birden ağır gelmez yapan çok var... genelde insanlar sporu bırakınca şişiyor o kasların yerinde vıcık vıcık yağlar oluyor haklısın ama bunun sebebi kasın yağa dönmesi falan değil. kaslar çalıştıkça artar, yağları kaslar yakar, kas kütlesi çokken durduğun yerde bile harcadığın kalori kassız birisinden daha fazla ve sen buna göre bir yeme düzeni oluşturuyorsun sporu bırakıncada kaslar çalışmadığı için zamanla küçülüyor ve berarberinde sen aynı yeme düzenine devam edince de kilo alıyorsun hemde metabolizma zayıflıyor sonrada taş gibi vücut löp löp yağ oluyor... spor yapmadan öyle ye yine aynısı oluyor.
callı bırakıncada kalkan popo geri inişe geçer, sıkılık azalır, göbek salar, yağlanma olmaz sadece gevşeme kilolu gösterir ama başlamadan önceki halinden kötü olmazsın hatta tamamen o halede dönülmüyor. yinede callın bir avantajı bırakınca geriye dönüşü çok hızlı değil ve tekrar başlayıncada şekilllenme incelme ilk yapana göre çok daha hızlı oluyor...

Son düzenleme:
2 haftadan fazladır yapıyorum basenlerde hala incelme yok neden başta gidiyolar sandım ama gitmiorlar

rica ederim canım. ee 5 gün olmuş var mı gelişme? ölçü almış mıydın?

ölçü almadım 3. gün foto çektim çamaşırlarımla :) birkaç güne bir foto çekicem. fotoğraflarla görebilecekmiyim değişimi merak ettim. geçen seferde ölçü almadım ama 10 günde farkı fazlasıyla hissetmiştim

2 haftadan fazladır yapıyorum basenlerde hala incelme yok neden başta gidiyolar sandım ama gitmiorlar

canım, ölçü almışmıydın? kalça hizanda yükselme ve sıkılaşma yok mu? kalça kalkarken altlar boşalıp ölçü aldığın yerde toplanırsada cm olarak incelmiyor yanılgısı yaratabiliyor, ozaman giysilerden anlamak daha kolay oluyor.. etrafında kilomu verdin sen diyenler de mi yok? diğer bölgelerinde de incelme olmadı mı?
videoda anlattığı gibi kalçayı öne çevirip, kalça kaslarını sıkıp ve pelvisi sıkıp, kaldırarak mı yapıyorsun? yaparken göstediği bölgelerde yanma hissetmiyor musun?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…