Çalışmalı mıyım yoksa bebeğime mi bakmalıyım?

Ben olsam ise başlayip şansimı denerdim. Çünkü çevremde iş hayatıni erteleyip sonradan pişman olanlar var. Madem calışmak istiyorsunuz bir yerlerden başlamak gerek. Çocuk icin de uzülmeyin siz işe gidip gelirken cocugun da uyumasi vs sisteme gireceğine inaniyorum

Hayat şartları maalesef zor.
Deneyin bence; belki de bebeğinizde sizde çok güzel uyum sağlayacaksınız ve Düşündüğünüz kadar sıkıntılı olmayacak. Baktınız olmuyor ayrılırsınız zaten.

Bu para için değer mi değmez mi bunu en iyi siz bilirsiniz? Ama saatleri gayet iyi görünüyor.

Ben bebeğimi kendi isteğimle 3 aylıkken bırakıp çalışmaya başladım. Bahsettiğiniz gibi hareketli bir bebiş benimki de. Evet çalışırken normalden fazla efor sarf etmek zorundasınız ama ev temiz olsun diye değil bebeğinize bolca zaman ayırabilmek için. Ihtiyacınız varsa mutlaka deneyin.

Günde 3 saat 600 tl fena bir para değil doğrusu!
Çalışmak zorundaysan düşünme bile yeni bir iş bulana kadar .Kalan zamanını oğluna ve işlerine ayirabilirsin.

Paraya ihtiyacınız varsa çalışmayındüşğnebilirsiniz. Ama olmasa da olur ben hayatımı devam ettirebiliyorum diyorsan boşver kendini yormaya değmez.

Ben de o kadar istiyorumki kendim bakayim her anına şahit olayim ama hayat malum herşeyin fiyati 2 katina cikti. Çocugumun ihtiyaclarini karsilayamiyorum. Mecbur olunca yapacak birsey kalmiyor. Yoksa her anne evladina kendi baksin ister. Ama hayat şartlari.. Aylik bebek bezi masrafı 60 lira civari, mamasi 90 lira, hadi islak mendili saymayalim. Aklima gelmeyen baska masraflar.. bunlarin parasi bile ciksa elhamdülillah deyip şükredecegim.

Annem yaşlı degil 49 yasinda. Ben de istemiyorum ama annem cok istiyor bakmak. Belki calisabilmem icin zor oldugunu bilse de bana belli etmiyor bilemiyorum. Eger full time is bulursam tabiki annem bakmayacak o zmn bakici tutacagim en fazla 750 gibi bi rakama anlasirsam eger. Ben de asgari ucret alsam yeter. Bakici parasi az gelirse yarim gun annem kalan saatleri bakici bakacak. Yani bunu düsünebildim aklima baska çözüm yolu gelmiyor

Eğer 600 tl senin için yeterli gelirse bence o işi tercih et .Hem kendine hem çocuğuna vakit ayırırsın .
Hemde bakıcıya maaşının yarısını vermek zorunda kalmazsın .
1600 tl maaş alıp bunun 750 tl sini bakıcıya vermiş olsan - sana kalan 850 tl olacak .
Değmez bence yaşadığın yorgunluğa .

3 saate 600 gayet güzel, annen kabul ediyorsa hmn gir. Bebeğinide çok öxlerdin, daha verimli zaman geçirirsin

Tam saatli çalışıp bakıcıya para vereceğine bu kadar kusa ve annenin bakacağı seçenek makul

İlk hafta yorulurdun vs sonra alışırsın

Annen de çok yorulmaz sabah öğleden sonra da kendi işini gücünü yapar

Sizin durumunuzda olsam yani annem yakın olsa ve ihtiyacım da olsa iki, üç saatlik işte çalışırdım. Hem çocuğunuz uzun süre ayrı kalmayacak sizden hem de anneniz bakıyor olacak. 600 lirayı da mutfak masrafı olarak kullanırsınız. Daha ne olsun.

Evlendiğimde çalışıyordum. Kayınvalidem çalışmış emekli olmuş gerçekten bu konuda çok akıllı bir kadın. Bana hep derdi çalış para önemli değil yeterki sigortan olsun. İlerde başını taşlara vurma diye. O zaman gencim ya amannnn ne diyor ya bu kadın . Oğlunu düşünüyor tabi maddi kaynak azalmasın falan derdim kendi kendime.. Gerçi hepte çalıştım. Kızım oldu çalıştım, sonra oğluma hamile kaldım. Çalıştığım yerle anlaşamamıştım çıktım. Ohh evdeyim dedim. 2 sene evde çocuklarıma baktım. Hem maddi sıkıntılar hemde gerçekten sıkılmış olmam yeter! çalış artık dedirtti. Çok şükür çalışıyorum. Ve hem sigortam devam ediyor hemde paramı kazanıyıorum:)

Bence az çok deme çalış evde oturmak kadını köreltiyor.
Şu an çalısmaya alışkın olmadığın icin böyle gözünde büyüyor ama artık kadınlar hem çocuk büyütüp hem Çalışıyor zor değil

Günde 3 saat çok değil ki bence sıkıntı olmaz uykusuzluğunuz ve ayağınız altında çocukta olmayacak. Birde yemek yapacaksınız hani sizi çok zorlayacak dikkat gerektiren bir iş değil. Kıyaslama yapmak istemiyorum küçük oğlum 5 aylıktı çalışmaya başladığımda 8.30-5.30 masa başında çalışıyorum geceleri 1-2 saatlik uykuyla işe gelirdim üstüne 1. sınıfa giden bir oğlum daha vardı. Ama bir şekilde hallediyordum yemek, temizlik vs onları saymıyorum bile.

ne kadar güzel söylemişsiniz annem gocunmaz ama ben bırakmak istemiyorum çünkü oda zor yetişiyor işlerine diye. Herkes böyle düşünmüyor ve ailelere bakmak zorundaymış gibi muamele yapılıyor.
Benim fikrim günde 3 saat bence sizi zorlamaz ve eğer ihtiyacınızda varsa harçlığınızı çıkarmış olursunuz.

Bence bakacak biri varsa anneanne yada babaanne falan siz yavaştan iş bakmaya başlayın.
Hem ekonomik özgürlüğünüzü olur hemde eve katkıda bulunursunuz.

takdir ettim sizi.ben de boyle biri olmak istiyorum ama yorgunlugumu yenemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…