Çalışma Sorunsalı :(

Konu polemik için açılmış, konu gerçek olsa ve konu sahibi kendini haklı görse konuyu bu şekilde açmaz.
Düşünememiş olabilir.herkes bu şekilde anlaşılacağını bilecek kadar hassas değil.hassas olsa zaten bu şekilde düşünmez baştan.

Evet iletişim arttıkça o duygular artıyor çok başka bir şeymiş

Teşekkür ederim herkese yorumları için.
Eşimin en büyük sıkıntısı çocuk küçük olduğu için ona kıyamıyor. Yani sürekli aklıma o geliyor o masum bakışı geliyor diyor. Ben çocuğu bahane ettiğini aslında annesini düşündüğünü düşünüyorum o yüzden çalışmamı istemediğini düşünüyorum. Bu mesele yüzünden ben ondan soğuyorum sanırım o da benden soğuyor

Doğum sonrası çalışma hayatı benim de aşırı kafama taktığım bir konu ama aileler hem yaşlı hem tüm düzenini bozacaksa ve döneceğim iş ( küçümsemek için söylemiyorum ama ) asgari maaşlıysa ben de çocuk kreşe gidene kadar bakmayı kabul ederim. Eğer sizin kariyeriniz daha bırakılmayacak gibi olsaydı ve eşiniz asgari ücretle çalışsaydı onun bakmasını da daha uygun bulabilirdim. Zaten sıkıntı kariyere ara vermek ve dönerken aynı veya dengi işe dönememek. Asgari ücretli iş her zaman bulunur. Ben şu an hamileyim ve bir işten dönüş bekliyorum eğer olursa bebek küçükken anneme bırakıp hemen işe dönmeyi düşünüyorum (bakmayı kendisi istiyor, buna güvenip hamile kaldım) çünkü iş hem hibrit , evde çalışma imkanım da haftanın belli günleri olacak hem de bu işi tekrar bulabilmem çok zor. Şu anki işimde kalırsam büyük ihtimalle istifa edip kreş çağına kadar ben bakacağım çünkü kariyerimin çok ilerleyeceğini düşünmüyorum burada. Çalışmak önemli ama bir sürü farklı parametreyi değerlendirmek gerekiyor. Artı eksi her şeyi düşünmek gerekiyor. Attığın taş ürküttüğün kurbağaya değecek mi?

Millet çocuğunu kendi büyütmek ister ama maddi şartlardan dolayi tüm gün uzak kalır, sizde iş uğruna başkasının bakmasini istiyorsunuz. Gerçekten şansın kimlere gulecegi belli olmuyor.

Millet çocuğunu kendi büyütmek ister ama maddi şartlardan dolayi tüm gün uzak kalır, sizde iş uğruna başkasının bakmasini istiyorsunuz. Gerçekten şansın kimlere gulecegi belli olmuyor.
Bunun şansla alakası nedir? Evet maddi olarak değil psikolojik olarak çalışmak istiyorum.
Boşuna mı okudum ben 4 yıl boyunca? yani hem ailem de bunu istiyor. ne var bunda?

Bunun şansla alakası nedir? Evet maddi olarak değil psikolojik olarak çalışmak istiyorum.
Boşuna mı okudum ben 4 yıl boyunca? yani hem ailem de bunu istiyor. ne var bunda?
Tabi ki çalışın ama en azından krese gidene kadar izin verin. Milletin kayınvalidesi sen çalış ben bakarım diyor malesef şartlardan dolayı, sizin böyle bı şansınız varken ve zaten daha sonra çalış diyen bı eşiniz varken şu anda bunları düşünmeniz saçma. Sanstan kastım maddi durumlar

Annesini düşünmesi neden sizi rahatsız ediyor ki? Tabi onu da düşünecek, yaşlı bir kadına emanet edilecek çocukta sizin aklınız kalmayacak mı mesela? Ben de çalışıyorum 4 yıldır çocuk yapmadım, yapamıyorum çünkü bakıcı için güzel bir birikim yapmak gerekiyor. Aileler uzakta zaten illa ki gelirler ama düzenli bakımı onlardan bekleyemem. Siz de bekleyemezsiniz. Eşiniz çok haklı. O daha fazla para kazandığına göre ya işi bırakan siz olacaksınız ya da paranızı bakıcıya vereceksiniz ki hem bebek hem sizin için en mantıklısı bu. Kimse size evde oturun diyemez ama bakıcı tutmak zorundasınız. Ne anne olarak kv bebeğe baksın isterim ne de kv olsam torun bakmak isterim açıkcası.

şöyle bir örnek vermek istiyorum. arkadaşım var doktor. geçen sene çocuğu doğdu. ailelerden uzak yaşıyorlar başka bir ile atandı. çocuğu 2-3 aylıkken eşinin çocuğunu yanına aldı. kendi annesi ablasının çocuğuna bakıyormuş. bunlar birde daha 1. çocuk 2-3 aylıkken 2.yi yaptılar plansız oldu falan dedi ama sizce ne kadar doğru? koskoca doktor. bir eltisi var yeni evlendiler onun çocuğu olurda kadın ona bakmaya gider diye yanında tutmak için yaptığını düşündük biz. bi kardeş olsun dedik falan fistan dedi. her neyse kadın onlarda kalıyor e kayınbabada haliyle evde tek kalamıyor koca yaşlı adam yemeği var temizliği var. oda onlarda kalıyor. 1 senedir böyleydiler. şimdi ikinci çocuk olunca kadın 2.sine zor yetişiyormuş. hatta bu arkadaşım ev işi falanda yapmıyor doğru dürüst. kadın yapıyor herşeyi. geçen ay bir bakıcı ayarladılar anneme destek olsun 2 sine bakmak zor oluyor işe başlicam dedi. doğum izinleri bitmiş evde bunalmış. kadın ayarladılar. ama çocuklar babanneye alıştığı için kadın evde boşta kalmış. herşeyi babanne yapıyor. çocuk onun elinden yemek istiyormuş. bakıcıyı gönderdiler şimdi. arkadaşımda işe başlıyor ay sonu. bence hiç ama hiç doğru bişey değil. kadının öbür çocukları bayram evlerine gelecekler anne evde yok. biz seni nasıl göreceğiz diyorlar. diğer gelinlerde anne evden yokken gitmek istemiyorlar ev işleri kayınpederin işleri bize kalacak falan diye. kimseyi bence düzeninden etmeyin. bir bakıcı ayarlayıp siz evdeyken ona alıştırın. sonra içiniz rahat ederse başlayın.

evden çalışan anneler için evden çalışırken bir yandan çocuk bakmak zor oluyor mu bakıcısız. anne baba evden çalışıyorsa sizce bu işi götürebilirler mi.

Ya eşim aslında bakıcıya da karşı. Çünkü eşimin şuan tek düşündüğü, çocuğa 1-1.5 yaşına kadar benim bakmam. Çünkü çok küçük olduğunu, anne baba ikisinden birisinin illaki yanında olması gerektiğini, mutlaka birisinin sevgisini ilgisini sürekli hissetmesini istiyor.

Ben çocuğa anneanne ya da babaanne bakmalı dediğimde ise, kimsenin hayatına ipotek koyamayız. Herkes kendine zor bakıyor bir de zorla çocuk mu baktırcaz diyor. O zaman bakıcı bulalım bir tane, o baksın diyor.

Bende bakıcıya karşıyım. Eşim çocuğa fazla düşkün. Eminim ki bakıcı arama sürecimiz ciddi sancılı olur. E bir de neticede bakıcı gelecek. Yani işin doğrusu biraz da eşimi kıskanıyorum bu durumda işte

Ha adam yaşlı anasını düşünmesin yani? Bizler bile düşünüyoruz o kadıncağızı. Acımasız bulduğunuz bütün yorumları sonuna kadar hak ediyorsunuz gerçekten.

Sizin gibi bir insanla yaşıyor olmak ne zor olmalı, Allah eşinize sabır versin.

Ben bu konunun gerçek olduğuna inanmıyorum ya baba konuyu açtı yorumları anneye okutmak için, ya da başka birşey var normal değil bu konu. Ama yüzde 1 ihtimalle gerçekse diye söylüyorum eşinizin annesini rahat bırakın siz de annesiniz Allahtan korkun.
Boşuna mı okudum ben 4 yıl boyunca? yani hem ailem de bunu istiyor. ne var bunda

Siz çocuğa anneanne babaanne bakmalı dediğiniz için rahatça söylüyorum ki çocuğa annesi bakmalı. Aksi düşünülemez bile. Çocuk 3 yaşına filan geldiğinde baba da bakabilir ama ek gıdaya yeni geçmiş bir bebeğe annesi bakabilir en iyi.

Bakıcıdan eşinizi kıskanıyorsanız siz bakacaksınız. Zaten 2 yaşında filan kreşe verirsiniz artık idare edilir. 17 ay daha evde oturup bakmanız en doğrusu.

Bir de şunu söylemek istedim evde oturamam ailem istemez, eşimin işini bırakmasını ailem istemez demeniz çok yanlış. Evli olan sizsiniz, aileniz fikrini söyler ama sanki onlardan korkunuzdan çalışmak istiyorsunuz. Aileniz mi yönetiyor sizin evinizi siz mi? Artık aile olan siz ve bebeğinizsiniz, eşinizle alın kararlarınızı. Eşim bana ailem böyle istemez vs dese inanılmaz sinir olurdum. Ki siz de eşinizin yaşlı annesini düşünmesine sinir olup böyle bir konuda ailenizin düşüncesiyle hareket ediyorsunuz.

Teşekkür ederim herkese yorumları için. Bana hak verenlere de bir dövmediği kalanlara da. Haklı olduğunuz yerler var evet ama neyse konuyu uzatmak istemiyorum. çünkü çirkinleşiyor. Teşekkür ederim düşünceleriniz için

Bencede aileniz istiyorsa o zaman anneniz gelsin baksın. Kayınvalidenizi düşünmeyin bile

Eşinizin haklılığı halis mi sgkkgfv yahu sabredin bi 1 1.5 sene nolmuş ya? Ne meraklıymışsın çocuğu birilerine satmaya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…