Çalışan anneler Corona virüsü tatilinde ne yapacak?

Sağlık çalışanlarının izni iptal, bizim çocuklar ne olacak? kimse kimsenin umrunda değil. Oğlum yaz kış devamlı, tatil olmayan bir kreşe gidiyor. Orası da süresi belli olmayan bir şekilde tatil edildi. Bakacak kimse de yok. 2.5 yaşındaki miniği evde tek başına bırakmamız falan bekleniyor herhalde.

Bu durumda es dost hısım akraba azıcık yardım edecek calısan anneye.
Her isyeri maalesef izin vermez anneye.
Ama okulların tatil olması yine de iyi bi adım.
En azından etkilesim olmayacak.
Tabi tatil diye cocuklar oyun salonlarında,avmlerde yatıp kalkmazsa

Tatil diye çıkıp avm avm gezen insanlari derinden sarsmak istiyorum

Otogarların halini gördünüz mü sosyal medyada vs.? Tıklım tıkış, insan dolu. Ve o insanlar memleketin her yerine yolculuk yapıyor, yapacak. Bir virüs için bundan daha kolay yayılma ortamı olamaz herhalde. Bu tatil evimizde oturalım, tedbirimizi alalım diye verildi ama o bilinç maalesef yok bizde.

avmler, restoran ve kafeler riskli ama...
adliyeler, açık ofis olan kamu kurumları, iklimlendirme yapılmış, cam açılmayan plazalar hepsi riskli...

kadinlar kulubu oldugu icin konu calisan anneler olarak acildi,
eksisozlukte falan da goruyorum, calisan kadinlar ayricalik istiyor cart curt muhabbetleri,
babalar iskele babasi oldugu icin tabi.

Dert belli, calisan ebeveynler elbette cocuklari okula gittigi icin duzenlerini ona gore ayarladilar,
bu tarz plansiz tatillerde herkes isbirligi yapmali, kadin erkek farketmez, isveren calisanina imkan dahilinde evden calisma sunmali,
sunamiyorsa mecbur cocugunu ise getirmesine izin vermeli.
Ama burada saglik calisanlarinin durumu daha kritik,
onlar direk risk grubu ile yogun bir sekilde calisirken hem evde kalamazlar, hem izin kullanamazlar, hem de cocuklarini yanlarinda goturemezler. En azindan bu tarz meslekler icin de devlet bir cozum uretmeli. Bunu istemek ayrimcilik falan degildir.

Benim yasadigim ulkede 500 civari vaka var simdilik aciklanan, bir cok sey iptal, lise uzeri okullar da online egitime gecti,
ama zorunlu egitim devam ediyor, sadece ogretmenler hasta ise okullar kapatiliyor bolgesel olarak.
Hukumet de okullari kapatirsam calisan ebeveynler icin baska cozumum yok, cocuklar da risk grubunda degil diye aciklama yapti zaten. Ozellikle saglik calisanlarini dusunerek okullar acik tutuluyor kisaca.

En iyisi anne kardeş kv kim varsa sırayla çağırmak veya çocuğu onlara bırakmak. Keşke her işyeri izin verse ama hiç sanmıyorum en fazla 5 gün izin verir o da insaflıysa

Siz ve sizin gibi düşünen anneler de çok kutsal benim için..
Herkes üstüne düşen sorumlulukları yerine getirse, toplum bozulmamış olacak..
Çocuklar sağlıklı, topluma yararlı bireyler olacak..
Siz ve sizin gibi anne babaları yürekten tebrik ediyorum..

Rabbim bana henüz bir evlat nasip etmedi..
İnşallah bir gün benim de bir evladım olursa, emin olun topluma yaralı sağlıklı bir birey olması için elimden geleni yapacağım..

Günde bir kaç kez sirke, tuz, limon ve içme suyu karışımı ile gargara yapın. Burnunuzu da bununla temizleyin.

Diğer konuya gelince acil önlem alınması gereken bir durum malesef. Evet sizde haklısınız ama siz devlet büyüğü olsanız ne yapabilirdiniz bu konuda? Süreci hep birlikte elimizden geldiğince olumlu yönetmeye çalışacağız. İlk görev kendimizi çevremizden korumak ve çevreyi de düşünerek başkalarını da kendimizden korumak olsun.

Yarabbi cahil insanlarin yanina tedbir alanlarda magdur olacak bu gidisle..Eve kapatsalar keske insanlari bunu hak ediyoruz

Sirf bu yuzden Cin uzun sure aksam 18.00`den sonra apartman kapilarina kilit vurdu, bildiginiz asma kilit. Yalnizca 2 gunde 1 markete cikis izni verdiler, o da sadece yesil koda sahip olanlara. Yani risk grubu olmayip, atesi dusuk olan kisilere. Cin`in bircok politikasini desteklememekle beraber, bilincsiz insanlarin varligi sebebiyle uyguladiklari karantinanin normal oldugunu dusunuyorum.

Ben asyada salginin kontrol altina alindigi bir ulkede yasiyordum ki -- avrupa ve amerikanin kontrol edememesi sonucu su an bize oralardan vakalar gelmeye basladi, tehlike artti. Biz aylardir normal hayatimiza devam ediyorduk, bu hafta mutlaka ofiste bulunmamiz gerekmedigi durumlarda evden calismaya gectik. Toplantilarimiz da online olarak yapilmaya baslandi. Isveren bu sekilde bir duzenleme yaparsa en azindan herkesi olmasa da bircok aileyi rahatlatir.

Haklisiniz. Bütün öğretmenler yer değiştiremez istese de çoğu yerleşik zaten bir de bilet tüketecek kadar çoğunluk degil. Üniversite öğrencileri ailesinin yanına gidiyor ama bu bile bir tehdit..
ama gitmek zorundalar yurtlar kapanıyor sokaktamı kalacaklar Cumartesi den itibaren yurtlar kapncak zorunlu bir şekilde

Bu arada İstanbul karantina altına alınacakmış diye bir söylenti var doğru mu bu?

Açıkçası nasil olur bilemem ama vakalar artarsa sokaga cikma yasagi gelse ne iyi olur hatta polisler devriye gezsin avm avm gezenler evlere gonderilsin gibi..Cunku okadar bilincsiz insan varki onlar kendilerini düşünmüyor ee onlarla olan bizede olacak Allah im korusun

Okulların tatil edilmesi yerinde bir karar oldu, 35 40 kişilik sınıflara girip ders anlatıyoruz. Temizliğine dikkat etmeyen, yavrum ortalık yere hapşırma, kapat ağzını demene rağmen 1364664. kez deli gibi ortalığa hapşırıp öksüren tıksıran bir ton öğrenci var. Birisi virüsü kapsa tüm okul birkac saat içinde enfekte olurdu. Tedbiri almak lazımdı iyi oldu. Çalışan anne babalar da dönüşümlü bakacak artık, ya da aileden bakabilecek kim varsa o gelecek. Keyfi olan bir durum olmadığı için aile yakınları seve seve gelir diye düşünüyorum.
Üniversite öğrencilerinin otogarı doldurması da doğru değil ama ne yapsınlar 3 hafta öğrenci evinde mesela. Benim kardeşim benden 3 saat uzaklıkta okuyor. Öğrenci evine stok yapmaya kimsenin gücü yok, kaldığı evdeki arkadaşları bir bir memleketine gidiyor. Ben ona evimde daha iyi koşullarda bakarım, orada tek başına mı kalsın.

Yok universite ogrencilerinin evlerinde olmak istemelerinde son derece haklilar anne babalarda öyle..Keyfi bir gezi olmadikca evlerine donsunler..Benimde çocuğum üniversite okuyor olsa arkadaş evinde degil bu vahim durumda gozumun onunde olmasını isterim kesinlikle..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…