Çalışan anneler Corona virüsü tatilinde ne yapacak?

O zaman aileden biri bakacak ya da Baska bir caresini bulacaklar. Bu olagan üstü bir durum devletin acil önlem alması gerekiyordu bunu düzene koyacak vakit yok su durumda
Bulunduğumuz şehirde kimsemiz yok ;evet olağanüstü bir durum içim önlem alırken çalışan anneler de mecburi olarak idari izinli sayılabilirdi çünkü işverenlerin hemen “aaaa annelere izin verelim “modunda olacaklarını hiç sanmıyorum ;en azından benim sektörümde durum bu şekilde .

Çalışan anneler için durum ayrı tabiiki aile büyükleri varsa emanet edilecek
yoksa mecbur birileri ayarlanacak. Önce sağlık diyorum ben.
O biletleri tüketenler genellikle üç haftalık tatili olan üniversite öğrencileri. Hanımefendi düşüncesiz bir öğretmen tanıdığından yola çıkıp gereksiz bir genelleme yapmış herhalde.

Evet çoğunluk öğrenci.
Dün oğluma bilet almak için çok uğraştık.
Otogara girilmiyor.teller çalışmıyor ,internet siteleri kitlendi otobüs firmalarının.
Ek seferler konulacak,
Gereken yapıldı bence tatil olmalıydı ve oldu.
Önlem şart
Önce sağlık.

Benim orda demek istediğim hem eğitimden uzak kalmamış olucaklar hemde güvende olacaklar cevrenizde dedim böyle biri varsa sizde düşünün dedim.
tabi tabi, açık açık sınıf öğretmeni olarak öğrencilerimi evime alacagım özel ders yapacagım yazmıssınız neyin R vitesini yapıyorsunuz şimdi kitap falan okuruz diye

Son düzenleme:
Düzenlenleme gelecek diyor haberlerde..
İnşallah olur, ben öğretmenim ama sizi anlıyorum

Yapacak bir şey yok. Herkes bir şekilde bir çaresini bulacak. Okulların tatil edilmesi çocuklar için en sağlıklısı ama çalışan anne babalara tatil gibi bir şey söz konusu olamaz. O zaman herkese tatil yapılması gerekir. Düşünsenize bankaların, marketlerin, her yerin kapalı olduğunu. Vatandaş ne yapacak

Bu arada umarım çocukları avmlerden eğlence merkezlerinden uzak tutarlar virüsten korunmaya çalışırken en çabuk yayılacağı ortamlara götürmezler
Valla ben vatandaşımıza bu konuda pek güvenemiyorum. Daha geçen gün fakülteden bir arkadaş, inşallah tatil olur da birkaç hafta gezer tozar eğleniriz dedi. Ben daha ne diyeyim

Ellerini siz yikayin ne demektir ya?Nasil bir ayiptir bu..Ben kizimin cantasina sivi sabununu koyuyorum ve kizima her tenefus ellerini gidip yikiyosun diyorum.öğretmen 30 ogrencinin nasilda elini yikasin mecburmu?Ben kizima aşıladim tabiki bunu egitim sinifta degil de evde başlar..Ben sinif ogretmenimize daha vaka yokken herkese kolonya aldirmasini rica ettim..Her ders başı öğretmenimiz çıkarın kolonyalari ellerinize sıkın diyordu..El yikatmak nedir cehalet ne zman son bulacak bilmiyorum

Öğretmenlere verilen değere bak.. Çok sinirlendim gerçekten..
Her mesleğin, her işin kendine göre zorluğu var..
Ama Öğretmen olmak ve Doktor olmak her yiğidin harcı değildir..

Bizim okulumuz mebe bağlı ;yazın ve 15 tatilde açık.özellikle sorup kayıt ettirdim .
Ben de MEB'e bağlı bir anaokulunun müdürüyüm.
1 haftalık ara tatilde, yarıyılda ve yaz tatilinde üst yazı, devam edecek öğrenci listesi,
ders programı ve çalışacak öğretmen listesi (imzalı) ile başvurup eğitim-öğretime devam etmek için izin istiyoruz.
Bu konuda özel eğitim kurumlarına insiyatif tanınıyor.
Dikkat ederseniz bazı kolejlerin yıllık çalışma takvimi-ara tatilleri de farklı oluyor örneğin paskalya tatili uygulayan okullar var.
Uzun lafın kısası MEB'e bağlı olmak,
resmi devlet okullarıyla aynı tarihte açılıp kapanmayı gerektirmiyor.
Bununla birlikte korona tehlikesi nedeniyle yapılan tatilde özel eğitim kurumlarına ayrıcalık veya insiyatif kullanma hakkı tanınmadı.

Çok haklısınız da, tatil edilmeseydi ne olacaktı?
Okula kimin ne getirdiği belli değil, çocukları hasta yollayan normalde bile var.
Oğlumun okulunda biri yurtdışına çıktı diye okul 14 günden önce öğrenciyi kabul edemeyeceğini söyledi.
Cocugu okuldan aldılar, ortalığı da ayağa kaldırdılar.
Ailelerden yardim isteyeceksiniz.
Bakicimiz metrobusle gidip geliyor, bugün son.
Haftaya izin verdik, ise giderken aileler destek çıkacak.
Duruma göre sonraki haftada..
Mağdur etmeyip maaşını vereceğiz..
Eger surec uzarsa, yatili birine bakacağız.
Bizim için de zor.
Bakalım.

Valla ben vatandaşımıza bu konuda pek güvenemiyorum. Daha geçen gün fakülteden bir arkadaş, inşallah tatil olur da birkaç hafta gezer tozar eğleniriz dedi. Ben daha ne diyeyim
Otogardaki çoğu üniversite öğrencisi bile büyük bir bilinçsizliğin içinde

Ya taşıyıcıysan veya bulunduğu şehirde virüs varsa otogar en çabuk yayılabileceği ortam
Onlarla beraber virüste dolaşır şehir şehir
Bu kadar tedbirsiz davranacaklarsa iki günde market rafı boşaltmanın nedeni ne çok merak ediyorum

Öğretmenlere verilen değere bak.. Çok sinirlendim gerçekten..
Her mesleğin, her işin kendine göre zorluğu var..
Ama Öğretmen olmak ve Doktor olmak her yiğidin harcı değildir..
Ben ne ogretmen nede dr olabilirim.Kendimi bu konuda yetenekli görmüyorum cunku yapamam..Ama ne yapabilirim ogretmenimin yükünü kendi kizim adina azaltabilirim..Ben once egitimi veriyorum evde kizima..Ogretmenimizi gerek duymadikca rahatsiz etmem..Odev takibini eksigini ihtiyacini yapmamiz gereken ne varsa once ben halletmeye calisirim..Ogretmenimiz kizimin basarisindan bizim ilgi alakamizdan cok memnun..Bazi veliler ozellikle cocugunun öğlenci olmasini ister rahat geziyim modunda olmak ıçin..Benim icinse hic faketmez evvela çocuğum..Bir gun veli toplantısında bir velimiz ki bu arada 3. Sinifiz, öğretmenim oğlum odevlerini yazmiyor siz bir bakip yazip yazmadigini kontrol etseniz ayrica oglum okulu da sevmiyor sizede alisamadi napsak ki??Oha dedim içimden sonrada disimdan sen çocuğuna hala odevini yazma sorumluluğunu veremediysen elin kadini buna ne yapsin?Ayrica sen oğlunu Ayse ogretmenden alip Fatma ogretmene versen,yine ayni seyleri yasicaksin..Bence once kendi ne bir çeki duzen ver dedim...
Malesef öğretmenlerimiz in birer insan oldugunu onlarinda evlilik hayati çocuklarinin oldugunu hastaliklari bakimi gibi ihtiyaclarni karsilamak zorunda olduklarını unutuyoruz..Sahsen ben cok dikkat ediyorum ama bazilarimiz onlara robot mualesi yapiyor sanki yaratilirken bu ış icin uyarlanmis gibi yaklasiyor

X