Çalışan anneler Corona virüsü tatilinde ne yapacak?

yani demiyim dedim ama hakikaten haklısınız. çocuklar kimseyle temas etmesin, eve de virüs taşımasınlar diye tatil edildi okullar. meb uzaktan eğitim vs gibi birçok fırsat sundu. telafi dersleri yapacağını söyledi. bu hanımefendi ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim.

farz edelim ki kendisinde bu virüs var. evine 10 çocuk geldi. anne baba çocuklardan virüsü kaptı hastalandı. bunun sonu nereye varır tahmin etmek çok zor değil! ne kadar düşüncesiz bir davranış.

böyle bir şeyi yaparsanız kimse çıkıp size aferin demeyecek emin olun.
Peki bakacak hiç kimsesi olamayan ve karı koca çalısan izni olmayan insanlar ne yapsin var mı bir öneriniz, hoş kadın eve 60 kişi toplayacak değil ya da avmye göturcem dememiş çaresi olamayana yardımcı olamaya çalışıyor.. mesela bı arkadaşım çalışiyor kocasında çalıyor çocuğuna bakacak hiç kimseside yok yana yakıla ben ne yapicam Diyor iş gibi daha mikroplu bir yere mi götürsun ??

Peki bakacak hiç kimsesi olamayan ve karı koca çalısan izni olmayan insanlar ne yapsin var mı bir öneriniz, hoş kadın eve 60 kişi toplayacak değil ya da avmye göturcem dememiş çaresi olamayana yardımcı olamaya çalışıyor.. mesela bı arkadaşım çalışiyor kocasında çalıyor çocuğuna bakacak hiç kimseside yok yana yakıla ben ne yapicam Diyor iş gibi daha mikroplu bir yere mi götürsun ??
Peki çalışan anne babalar yarıyıl veya yaz tatilinde ne yapıyor

bakanlık ve gerekli kurumlar düzenleme yapıp bu soruna çareyi mutlaka bulacaktır. okula gidemeyecek çocuklarımız için ders ve eğitim çaresi bulunduğu gibi...

ne olursa olsun hanımefendinin yaptığı şey çok büyük bir risk almak. kendisinde şu anda olabilir bu çocuklar vasıtasıyla ailelere bulaşmak demek veya tam tersi. böyle bir sorumluluğu kimse kolay kolay almaz ve almamalı.

Bu iş öğretmenlere yaradı diyen yorum sahiplerine duyurulur: bu tatilden memnun olan mutlulukla tatile giden hiçbir meslektaşımı görmedim. Sizler sadece kendiniz ve aileniz için endişelenirken bizler öğrencilerimiz ve aileleri için de endişeleniyoruz. Çalışan ve çözüm bulamayan ailelerin sıkıntısını içimde hissediyorum.
Tatil öğretmenlere yaradı yorumu cahil ve sığ bir bakış açısının ürünü maalesef.
Ayrıca yazılmış ama tekrar ediyorum bu zorunlu tatilde şehir dışına çıkmamız yasak . Emin olun yasak olmasa da ülkemizin içinde bulunduğu şu sıkıntılı durumda bunu aklından geçirecek hiçbir meslektaşımı tanımıyorum.
En kısa sürede bu virüsün tedavisi ve aşısının bulunması dışında şu anda bir isteğim ya da beklentim yok. Keşke ışık hızıyla çözüm bulunsa da Pazartesi sabah işime gitsem.

Evet aynen bakici gibi davraniyorlar.veliler normal zamanda cocuklarin elini bile yikamaz dun gelmis hocam her ders ellerini siz yikayin size emanet ediyoruz dikkat edin cok degerli cocuklarimiz diyorlar.hani bilmesem nasil aileler olduklarini inanicam.tek amaclari evden gondermek ve kendi veremedikleri sevgiyi ilgiyi ogretmenden beklemek
Ya kusura bakmayın buna cok güldüm :)) allah yardımcınız olsun

Eşim de ben de öğretmeniz. Ailemden 1200 km uzakta yaşıyoruz ve en son doğumumda gördüm onları, yedi ay önce. Yani gitsek biz gideriz.

Ama siz yine de öğretmenlerin tatil yapıp gezdiğini düşünün ve kudurun. 😇
Tam onu diyecektim. Bende ogretmenim. 15 aylik bebegim var. 1000 km uzakta ailem. Degil memlekete gitmek evden cikmiyordum yani okula gitmek haricinde.
Bitmeyecek bu ulkede ogretmen dusmanlari. 🤦‍♀️

Çocuklar iş yerine gelince sizi nasıl rahatsız edecek? Benim konumum gereği kendime ait odam var ,çocuklarım geldiğinde kimseyle ekstra bi ilişkisi olmuyor ama böyle rahatsız olanları gördükçe rahatsız olanlardan rahatsız oluyorum ben de 😳
Sizin konumunuz gereği sahip olduğunuz imtiyaza herkes sahip olamıyor hanfendi. Ülkenin çoğunluğunun çalışma şartlarının insani olmadığını unutuyorsunuz heralde odanız var diye hava da attınız .
Açık ofis düşünün 30 kişi aynı odada çalışıyor hepsi de kreş çağında çocuk getirmiş. Olacak şey mi ??

Sizin konumunuz gereği sahip olduğunuz imtiyaza herkes sahip olamıyor hanfendi. Ülkenin çoğunluğunun çalışma şartlarının insani olmadığını unutuyorsunuz heralde odanız var diye hava da attınız .
Açık ofis düşünün 30 kişi aynı odada çalışıyor hepsi de kreş çağında çocuk getirmiş. Olacak şey mi ??
Aynen. Her yerin kendine göre bir kuralı var. Maalesef olağanüstü bir hal olsa dahi bu böyle.

Bakan kibarca ogretmenler bakici degildir dedi. Olaganustu bir durum var yillik izniniz varsa onu kullanin, yoksa rapor alin
Özel sektor nasıl rapor alabilir ki. Kamudaki Ler her türlü çözüm bulur özelde 2 gün rapor alsan sorun olur ki hasta olmadan alsan çok göze batar

Özel sektor nasıl rapor alabilir ki. Kamudaki Ler her türlü çözüm bulur özelde 2 gün rapor alsan sorun olur ki hasta olmadan alsan çok göze batar
Ozel sektore devlet ne yapabilir ki? Durumun ciddiyetine bakarak ozel sektor kendisi calisanlarina izin vermeli

İşte bunu sadece aynı duruma düşen anlar yoksa gayet rahat bir şekilde cıkıp akraba yardım etsin olmadı komşu yardım etsin derler .

Ozel sektore devlet ne yapabilir ki? Durumun ciddiyetine bakarak ozel sektor kendisi calisanlarina izin vermeli
Özel sektöre de devlet yaptırım uygulayabilir ;sonuçta onlar da bu ülkenin vatandaşları .Mesela annelere idari izin zorunluluğu olabilir ;izin vermeyen patrona yüklü para cezası verilebilir .

En çok tehdit altında olanlar yaşlı bireyler denirken çocuklarını ananeye babaanneye emanet edecek arkadaşlar, çocukların taşıyıcı olabileceğini düşünmüyor mu? Çocuklar ve bağışıklık sistemi yüksek yetişkinler bu virüsü farketmeden bile atlatabiliyormuş ama yaşlılar için öyle değil

X