Çalışan anneler Corona virüsü tatilinde ne yapacak?

Evet tatil gerekliydi ama anne babalari caresiz bıraktılar. Çevremde kamuda calisan aileler perişan. Keşke gün aşırı izin düzenlense. Bir gün anne bir gün baba evde olsa hem dinlenmis olurlar hem işler nispeten yoluna girer diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Evet okullarin tatil olması iyi oldu fakat bizim mahallenin bütün çocukları bugün dışardaydi, anneleride gün yapti. E ne anladim ki amac zaten evden bir sure cikmamak bir süre insanlardan uzak kalmak değilmiydi 😑
Bugun milli egitim bakani aciklama yapti. Cocuklari eve kapatmayin, acik havaya cikarabilirsiniz diye. Ben de parka goturuyorum, markete gidiyoruz birlikte. Gelince elini yuzunu yikiyoruz. 24 saat cocuklari evde tutamayiz

Bugun milli egitim bakani aciklama yapti. Cocuklari eve kapatmayin, acik havaya cikarabilirsiniz diye. Ben de parka goturuyorum, markete gidiyoruz birlikte. Gelince elini yuzunu yikiyoruz. 24 saat cocuklari evde tutamayiz
Iyide siz çocuğunuzun başında kimlerle iletisime geçiyor görüyorsunuz. Bizim mahalledeki çocukları görmediniz

Ayrıca bir süre avmye gitmezseniz birşey olmaz

Aciklamayi gormedim ya oyle mi bende 3.5 yasnda kizimi cikarmiyorm kac gndjr cok skldi

Aslinda evden calisilsa dicem ama kurumunuz buna musaitmi bilmiyorum..Ama sadece siz degilsiniz ki inanin ozelde
Sektorlere gore bir nebze şanslısınız..Ozeldekiler ne yapicak bilmiyorum onlarin hayati da alt üst olacak..Oyle yillik yada idari izinleri de yok..Keske hayat dursa yada mecbur olunmadikca hic cikilmasa..Aklima herhangi bisey gelmiyor..Sizlerin adiniza ben endiselendim
14 haftalik hamileyim. Doktorum izin almis rapor alamıyorum. Ozelde calisiyorum yillik iznimi bile kullandirmiyolar muhasebeciyim çünkü ve gunde 3 arac degistiriyorum. Isten ayrilmayi bile düşünüyorum

14 haftalik hamileyim. Doktorum izin almis rapor alamıyorum. Ozelde calisiyorum yillik iznimi bile kullandirmiyolar muhasebeciyim çünkü ve gunde 3 arac degistiriyorum. Isten ayrilmayi bile düşünüyorum

Illa kendi doktorunuz gerekmiyor ki. Baska doktordan alin rapor.

Çocuklar iş yerine gelince sizi nasıl rahatsız edecek? Benim konumum gereği kendime ait odam var ,çocuklarım geldiğinde kimseyle ekstra bi ilişkisi olmuyor ama böyle rahatsız olanları gördükçe rahatsız olanlardan rahatsız oluyorum ben de 😳
Siz cahil misiniz ? Cocuklarin is yerine gelmesi nasil mi rahatsiz edecek? Bakin; cocuklarda bu hastalik belirtisiz gecebiliyor ama tasiyici olabiliyirlar... dolayisiyla okullar siz bebelerinizi ise goturun diye tatil edilmedi... onlar da virus tasiyicisi olabilir... benim is yerime getirilse degil rahatsiz olmak saglik bakanligina sikayet ederim... ki bir de rahatsiz olurum diyen kisi hamile .. sizler gercekten cahilsiniz, kör cahil, sizler yuzunuzden bu virus dagilacak iste

Ben kendi adima ogrencileri evimde agirlayip ozel ders yapacagim sinif ogretmeni olarak. Belki sizin cevrenizde böyle kişiler vardır bir araştırın isterseniz.
Yaptiginiz cok yanlis, sizi bakanliga sikayet edecegim... hem saglik bakanligina hem meb e , bunlari yapin diyebokul tatil edilmedi....

Bazı belediyeler 12 gün idari izin verdi 12 yaş altı çocuğu olanlara, sağlık bakanlığında izinler kilitlendi, kamu kurumlarında kronik hastalığı olan, idareci pozisyonunda olmayan 60 yaş üstü personel, hamileler, engelliler ve süt izni kullananlar idari izinli. Kalan personel için 12 yaş altı çocuğu olan annelere istemeleri duurmunda yıllık izin, yıllık izin hakkı yoksa mazeret izni kullandırılıyor.

Ama şu var ki bu süreç belirsiz bir süreç ve kıdemli bir memurun bile en fazla 30 gün+10 gün mazeret izni oluyor. 10 yılını doldurmayan için izin hakkı 20 gün (buna haftasonlarıda dahil ediliyor yani 3 hafta izin kullanabiliyorsunuz toplamda) tüm izinleri şimdi kullanırsak ilerde aciliyet gerektiren bir durum olunca ne yapacağız????? mazeret izni desen yöneticiler kılı kırk yarıyor..

Özele hiç girmiyorum bile onlar çok vahim durumda şu an...

Herkesin çocuğunu bırakacak yakını komşusu vs de yok ,olsa bile bakmak istemeyebilirler. Ya da şehir dışında olduklarından ya onlar gelecek ya ebeveynler çocukları gönderecek. Ki bakacak aile büyükleri de riskli grupta çoğunlukla.

Bu işin tek çözümü özel kamu ayırt etmeksizin 12 yaş altı çocuğu olan tüm ebeveynlere , ebeveynlerden birinin kullanmasına olanak sağlanacak şekilde ücretli idari izin verilmesidir.

Kendimde kreşe giden kızımı haftasonu şehir dışına ailemin yanına gönderdim. Annem şeker ve bronşit hastaıs, babam kalp hastası ikiside 65 yaş üstü ve riskli gruptalar. Ama çocuğu bırakacak başka kimse yok, onlar buraya gelemiyor mecburen çocuğumu gönderdim. Çocuk orada biz buradayız , izin alsam önümü göremiyorum çünkü belirsiz bir durum var ve izin kısıtlı yani hiçte kolay değil şuan şartlar.

Bazı belediyeler 12 gün idari izin verdi 12 yaş altı çocuğu olanlara, sağlık bakanlığında izinler kilitlendi, kamu kurumlarında kronik hastalığı olan, idareci pozisyonunda olmayan 60 yaş üstü personel, hamileler, engelliler ve süt izni kullananlar idari izinli. Kalan personel için 12 yaş altı çocuğu olan annelere istemeleri duurmunda yıllık izin, yıllık izin hakkı yoksa mazeret izni kullandırılıyor.

Ama şu var ki bu süreç belirsiz bir süreç ve kıdemli bir memurun bile en fazla 30 gün+10 gün mazeret izni oluyor. 10 yılını doldurmayan için izin hakkı 20 gün (buna haftasonlarıda dahil ediliyor yani 3 hafta izin kullanabiliyorsunuz toplamda) tüm izinleri şimdi kullanırsak ilerde aciliyet gerektiren bir durum olunca ne yapacağız????? mazeret izni desen yöneticiler kılı kırk yarıyor..

Özele hiç girmiyorum bile onlar çok vahim durumda şu an...

Herkesin çocuğunu bırakacak yakını komşusu vs de yok ,olsa bile bakmak istemeyebilirler. Ya da şehir dışında olduklarından ya onlar gelecek ya ebeveynler çocukları gönderecek. Ki bakacak aile büyükleri de riskli grupta çoğunlukla.

Bu işin tek çözümü özel kamu ayırt etmeksizin 12 yaş altı çocuğu olan tüm ebeveynlere , ebeveynlerden birinin kullanmasına olanak sağlanacak şekilde ücretli idari izin verilmesidir.

Kendimde kreşe giden kızımı haftasonu şehir dışına ailemin yanına gönderdim. Annem şeker ve bronşit hastaıs, babam kalp hastası ikiside 65 yaş üstü ve riskli gruptalar. Ama çocuğu bırakacak başka kimse yok, onlar buraya gelemiyor mecburen çocuğumu gönderdim. Çocuk orada biz buradayız , izin alsam önümü göremiyorum çünkü belirsiz bir durum var ve izin kısıtlı yani hiçte kolay değil şuan şartlar.
Ozelde çalışıyorum izin alamadim hamileyim 3aracla gidiyorum. Bugün zoraki gittim güzelce anlattim evden yapim yıllık izin yada ucretsiz izin verin diue hayir dediler. Zar zor rapor aldim ve kiyamet kopardılar nasil alabilirim diye. Geldiğimde çıkışımı vericeklermis.

Ozelde çalışıyorum izin alamadim hamileyim 3aracla gidiyorum. Bugün zoraki gittim güzelce anlattim evden yapim yıllık izin yada ucretsiz izin verin diue hayir dediler. Zar zor rapor aldim ve kiyamet kopardılar nasil alabilirim diye. Geldiğimde çıkışımı vericeklermis.
Haklarınızı arayın ve gelişmeleri yakından takip edin özel şirket çalışanları içinde düzenlemeler yapılıyor. Allah size ve hepimize kolaylık versin.

Hamile çalışanı işten çıkaramazlar. İş mahkemesine giderseniz canları bayağı bir yanar.

Merhaba malumunuz virüs nedeniyle okullar tatil edildi. Çok da iyi oldu bu hareketin erken olması.
Benim derdim çalışan anneler.. Kızım kreşe gidiyor onlar da tatil tabi ve kızıma bakacak kimse yok.
İzin alsak kaç hafta olduğu belli değil. Kara kara ne yapacağımızı düşünüyoruz. Keşke çalışan anneler için de bir düzenleme olsaydı :KK43:
Merhaba
12 yaşından küçük çocuğu olanlar idari izinli olacaklar. Haber programında sanki böyle söylenmişti. Bir araştırın.

X