Çalışan anneler Corona virüsü tatilinde ne yapacak?

Bu sekilde yazarsaniz okey ama ogrencilerimi evimde agirlayip ders vericem derseniz tepki alirsiniz..Ayrica hanfendi siz raziysaniz veliler raziysa bize laf dusmuyor uyaridan baska..siz nasil rahat ediyosaniz yapin ben sizin yaptiginizi dogru bulmuyorum oyle bir zorunluluğum oldugunuda sanmiyorum
Bize laf gayet de dusuyor. Hanimefendinin yaptigi resmen devletin aldigi onleme karsi cikmak. Hic dogru degil. Artik su durumda birimiz hepimiz diye dusunmek lazim. Cok da dogru degil su yapilan. Bende ogretmenim. Ama asla kimsenin cocugunu haftalarca evimde agirlamam. Agirlayana da sonuna kadar karsi cikma hakkim var. Okul neden tatil oldu? Bunu bi dusunmek lazim.

Bize laf gayet de dusuyor. Hanimefendinin yaptigi resmen devletin aldigi onleme karsi cikmak. Hic dogru degil. Artik su durumda birimiz hepimiz diye dusunmek lazim. Cok da dogru degil su yapilan. Bende ogretmenim. Ama asla kimsenin cocugunu haftalarca evimde agirlamam. Agirlayana da sonuna kadar karsi cikma hakkim var. Okul neden tatil oldu? Bunu bi dusunmek lazim.
Hanfendi bende ayni seyi söylüyorum burdan hepimiz yazdik zaten geriye sikayet etmek kalir..Oda komsunun cocuguna bakicam kime ne dediginde kim ne diyebilir..Yaptigi zaten akil kari olsa bunu hayata gecirmeye calismazdi..Bu kadar yanlış yapiyorsun soylemlerine karsi hala ben salonuma sınıf acicam derse benim yapacak biseyim kalmiyor malesef..Umarim aileler bilincli olurda yollamaz şu an herkes kendi tedbirini almak zorunda..Karsi komsum çocuğunu avm ye goturecekse ben buna ne kadar engel olabilirim anca uyaririm..kendi tercihine kalmis sonrasi ama kendi cocugumu asla goturmem mesela

Bu öğretmenlere yararı bence hepsi tatil derdinde şuan çoluğu çocuğu alıp memlekete oraya buraya gitme derdindeler
Şu konuyu bile ögretmenlere karsı kötü yoruma cevirebilen insanlar var ya. Ne diyebilirim ki 🤷‍♀️ Guzel memleketimde yazık ogretmenlerimin ne yapsa ne etse insanların gözüne batar olmuş.
Not:Öğretmen değilim.
Yeter düşsün artik sizin gibi insanlar öğretmenlerin yakasından.
Burda duyar kascagınıza dönün bi kendinize bakın cok evlat düşünen insansınız ya hani. İkinci evladımda kız olacak ühüühü erkek olsaydı keske bizi korurdu zihniyetine sahipsiniz ne de olsa!
Durduk yere insani sinir edersiniz.

Şu konuyu bile ögretmenlere karsı kötü yoruma cevirebilen insanlar var ya. Ne diyebilirim ki 🤷‍♀️ Guzel memleketimde yazık ogretmenlerimin ne yapsa ne etse insanların gözüne batar olmuş.
Not:Öğretmen değilim.
Yeter düşsün artik sizin gibi insanlar öğretmenlerin yakasından.
Burda duyar kascagınıza dönün bi kendinize bakın cok evlat düşünen insansınız ya hani. İkinci evladımda kız olacak ühüühü erkek olsaydı keske bizi korurdu zihniyetine sahipsiniz ne de olsa!
Durduk yere insani sinir edersiniz.
Sanki ogretmenler celik zirh tasiyor üstünde..Corona onlara bulasmayacak sanki

Çocuklar iş yerine gelince sizi nasıl rahatsız edecek? Benim konumum gereği kendime ait odam var ,çocuklarım geldiğinde kimseyle ekstra bi ilişkisi olmuyor ama böyle rahatsız olanları gördükçe rahatsız olanlardan rahatsız oluyorum ben de 😳

Ben adliyede çalışıyorum, bazen çocuk gürültüsünden duruşma yapamıyoruz
Hiç çocuklara uygun yerler değil mesela ama mecbur kalıp bazen alıyorlar yanlarına, çocuk rahatsızlanıyor kreşte durmuyor vs
Rahatsız olmak derken çocuktan rahatsız olmuyorum tabii ama iş ortamına uygun değil

Hele böyle bir virüs salgını durumunda zaten uygun değil

Ücretsiz izine çıktım 1 ay önce, 18 aylık kızım var bırakacak kimse yok diye izine ayrıldım. Müdür, hakim, diğer kalem arkadaşları sen gel çocuğu da getir nöbetleşe bakarız diye teklifte bulundular 🥴 yok artık dedim tabii, ama böyle çocuk büyüten çok

Çocuklar iş yerine gelince sizi nasıl rahatsız edecek? Benim konumum gereği kendime ait odam var ,çocuklarım geldiğinde kimseyle ekstra bi ilişkisi olmuyor ama böyle rahatsız olanları gördükçe rahatsız olanlardan rahatsız oluyorum ben de 😳
Konumu gereği kendine ait odası olmayıp açık ofiste çalışırken katın bir yanından diğer yanına çocuk koşturduğunda, odaklanıp yazı yazarken masa masa gezip ıvır zıvırla oynamak istediğinde, iş yapmaya çalıştığınız insan çocuğunu alıp bahçede oyun oynadığında, bilmemkaç yüz bin liralık sözleşme okumaya çalışırken diğer taraftan çocuk ağlamaları geldiğinde, toplantı yaparken bas bas sesle çocuk gezdiğinde insan azıcık rahatsız oluyor.

Son düzenleme:
Bu öğretmenlere yararı bence hepsi tatil derdinde şuan çoluğu çocuğu alıp memlekete oraya buraya gitme derdindeler
Madem öyle siz de öğretmen olun hanımefendi!! Çok kolay çünkü bizim ülkemizde atanmak ve öğretmen olmak değil mi? Burada bile zibilyon tane konu var atamam olmuyor diye. Bal tutan da ( bu konuda böyle görmüşsünüz öğretmenleri) parmağını yalasın bir zahmet.

Madem öyle siz de öğretmen olun hanımefendi!! Çok kolay çünkü bizim ülkemizde atanmak ve öğretmen olmak değil mi? Burada bile zibilyon tane konu var atamam olmuyor diye. Bal tutan da ( bu konuda böyle görmüşsünüz öğretmenleri) parmağını yalasın bir zahmet.

Okullar açıkken öğretmenler, hem öğretmenlik hem bakıcılık yapıyorlar, anneler kendi veremedikleri tuvalet temizlik eğitimini öğretmenlerden bekliyorlar, 7/24 telefonla ulaşamayınca "aaaa ama öğretmen ilgisiiiz" diye söyleniyorlar bir de tatil olunca çok tatil yaptılar diyorlar.

Okullar açıkken öğretmenler, hem öğretmenlik hem bakıcılık yapıyorlar, anneler kendi veremedikleri tuvalet temizlik eğitimini öğretmenlerden bekliyorlar, 7/24 telefonla ulaşamayınca "aaaa ama öğretmen ilgisiiiz" diye söyleniyorlar bir de tatil olunca çok tatil yaptılar diyorlar.
İşte ben tam da bu sebeplerden dolayı ki ben lise öğretmeniydim istifa edip üniversiteye geçtim. Hayatta aldığım en doğru kararlardan biriydi sanırım. Öğretmen öğretmendir. Anneliği annesi; babalığı babası; bakıcılığı da bakıcısı yapsın.

İşte ben tam da bu sebeplerden dolayı ki ben lise öğretmeniydim istifa edip üniversiteye geçtim. Hayatta aldığım en doğru kararlardan biriydi sanırım. Öğretmen öğretmendir. Anneliği annesi; babalığı babası; bakıcılığı da bakıcısı yapsın.

Ben de öğretmenlik yapamazdım, hele ilkokul asla. O yüzden öğretmenlere bol sabır diliyorum

Para aliyor olsam haklısınız. Evimde sınıf açmıyorum, annesi çalışan çocuğu evimde misafir ediyorum. Bakiciyla oturup tv izlemesiyle benimle kitap okuyup ders çalışması daha makul bence.
Şey soracağım ben, okulların neden tatil edildiğinden haberiniz var mı, gündemi takip ediyor musunuz?

Eşim de ben de öğretmeniz. Ailemden 1200 km uzakta yaşıyoruz ve en son doğumumda gördüm onları, yedi ay önce. Yani gitsek biz gideriz.

Ama siz yine de öğretmenlerin tatil yapıp gezdiğini düşünün ve kudurun. 😇

Ogrenciler olmasa bile biz okula gidelim istiyorlar herhalde. Kimsenin ogretmeni dusundugu yok ki, okul ogrencilere tatil olursa bize de oluyor. Yoksa kimse ogretmen tatil yapsin diye ugrasmiyor.
Gercekten de cogu insanin gozu ogretmenin tatilinde ek dersinde. Ogretmen begenmeyen cocugunu okula gondermesin kendi egitsin

Ay yok artik , corona konusu da mi ogretmen kavgasina dondu , pesss
Dönmez mi Milanacım :)
Neden çünkü Corona öğretmenlere yaramış! Tatil yapcaklarmıs.. hepsi hemen memleketlerine gidicekmis. Esim öğretmen ben çalışmıyorum gitsek biz gideriz yani tutacak bisey yok suan ama gitmiyoruz tabiki. Hemde bikac saate ailelerimizde olabilcek mesafedeyiz. Ama olur mu tatil derdindelermis ogretmenler vallahi saka gibi. Her bilincli insanin yapması gerektigi gibi zorunlu olmadikca dışarı çıkmayı planlamiyoruz.

Siz cahil misiniz? Ovunulecek is yaptiginizi mi dusunuyorsunuz? Banlanicam ama umrumda degil, resmen zircahilsiniz.
yani demiyim dedim ama hakikaten haklısınız. çocuklar kimseyle temas etmesin, eve de virüs taşımasınlar diye tatil edildi okullar. meb uzaktan eğitim vs gibi birçok fırsat sundu. telafi dersleri yapacağını söyledi. bu hanımefendi ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim.

farz edelim ki kendisinde bu virüs var. evine 10 çocuk geldi. anne baba çocuklardan virüsü kaptı hastalandı. bunun sonu nereye varır tahmin etmek çok zor değil! ne kadar düşüncesiz bir davranış.

böyle bir şeyi yaparsanız kimse çıkıp size aferin demeyecek emin olun.

Dönmez mi Milanacım :)
Neden çünkü Corona öğretmenlere yaramış! Tatil yapcaklarmıs.. hepsi hemen memleketlerine gidicekmis. Esim öğretmen ben çalışmıyorum gitsek biz gideriz yani tutacak bisey yok suan ama gitmiyoruz tabiki. Hemde bikac saate ailelerimizde olabilcek mesafedeyiz. Ama olur mu tatil derdindelermis ogretmenler vallahi saka gibi. Her bilincli insanin yapması gerektigi gibi zorunlu olmadikca dışarı çıkmayı planlamiyoruz.

Tovbe est , gercekten saka gibi
Sen zaten hamilesin , mumkun mertebe az cik disariya ☺️

Ya siz şakamısiniz bı öğretmenin, calisan yakınlarının çocuklarını evinde misafir etmesini niye bu kadar yadırgadiniz ki. Annesi babası çalışıp ve bakacak hiç kimsesi olmayan insanlar var ne yapsın daha çok mikroplu olan iş yerine mi götürsun ne yapsın yani bu insanlar çocukları evde yalnız mı biraksinlar.. kadın evde 60 kişiyi davet edecek değildir yani gayette önlemini almıştı ve yardımcı olamaya çalışıyor bu kadar yargılamadan önce biraz düşünün herkesij etrafında yedi sülalesi yok cocuk bakmak için.. iş yeri izini dersenizde onu zaten patronlar vermiyor yerinizden oturup atıp tutmak çok kolay AVM ye gidicez dememis evde duracaklar

X