Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Ayyy ben şimdi çok utandım ama yaaaa Özlemişim burayı Bide farkettim ki eskimişim artık buralarda

Bide diyorum ki arada bir geleyim arayı soğutmayayım, dönüşüm muhteşem olacak çünki

Ben de seni özleyenler arasındayım Laydcim..

Gel, bekleriz her zaman..

Sen yeter ki bebeğini sağlıkla kucağına al da.. gerisini zaten halledersin. Sana güvenim tam.

Bi'de "eskimişim" falan deme.. Ben olduğum sürece kimse eskimez burada.. Naftalinleri ben hüplüyorum her daim..

Son düzenleme:

Tek dileğim ve istediğim o zaten. Allahın izniyle bi defa başardım, yine başarabilirim. Güvenin içinde teşekkürler

Eskimişlikte imkanı yok zaten kimse su dökemez senin eline Ama sen olmasanda olmaz buralar, çekilmez sanki

Merak ediyorum; Kazen acaba benim sigorta primlerimi yatırıyor mu? Bunca emekten sonra en azından bi'emeklilik alayım.. İkramiye falan görmedik.. maaş cabası..

Ben sana özet vereyim..
Eylül çikolata yedi.
Tubiş ceza kesti.
Biz yeşil çay içtik.

desene püskütüm yarın sabah hepsi kendini gösterecek .çikoyla hiç işim olmaz desem ,müzeye kaldırımısınız ecep beni .

. bu arada püsküütüm seninde yarın tartı günü dimi? hala kilonu ögrenebilmiş deyilim ya neeyysee
inşallah 1 aralıga ne senin takım açmaya nede benim takımlara girmeye gerek kalmıycak
ama sana teşekkür ederim püsküütüm , bunları konuşup senin takımında olmak fikri bile beni tetikledi diyebilirim
hatta varmısın 1 aralıga kadar yarışalım mezunlar yarışı yarın 1 haftalık kilolarımız yazarız . yüzde olarakda hesaplarız 1 aralıga kadarki sonucu . ne dersin püsküütüm ?

tubiş trambolini ne zamandan beridir kulanıyorsun ?
kısaca etki, sonuç konusunda tecrübe sahibimisin aydınlatırmısın biraz.
Eylül başından beri kullanıyorum canım ilk yaptığım hafta diyetisyene gidince şok olmuştum çünkü 2,5 kg yağdan vermiştim. şimdilerde her hafta ortalama 1-1.5 kg arası yağdan gidiyor. Günde 25-30 dk civarı yapıyorum hem eğlenceli hem de iyi yağ yaktırıyor memnunum yani annem dahil konu komşu akrabanın eğlencesi oldu ilk geldiği günler

Almadan önce çok araştırdım bu sitede trambolinle ilgili konuyu okudum netten araştırdım ve karar verdim aldım

Zıplamanın sağlığa faydaları yararları
Zıplamak sağlığınızı güçlendirmenin en kolay ve eğlenceli yollarından biridir. Günde, trambolin üzerinde geçireceğiniz bir kaç dakika, size fazla kilolarınızdan kurtulmak, vücudunuzun temizlenmesine yardımcı olmak, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek gibi faydalar sağlar; öte yandan iyi bir idman da yapmış olursunuz. Zıplayın, sonuçlarından memnun kalacaksınız.

Kilo verdirir
Zıplamak, fazla kiloları yakmak için iyi bir egzersizdir. Düzenli zıplamak, koşu, bisiklet veya yüzmede olduğu gibi vücutta kalorilerin yakılmasını sağlar. Zıplama yoluyla lenf sistemi uyarılır. Böylece egzersiz esnasında metabolizmanın hareketlenmesinin sonucu ortaya çıkan asitli atıkların, toksinlerin vücuttan atılması daha kolay hale gelir.

Enerji artırır
Ritmik zıplama büyük adele gruplarını çalıştırır, soluk alıp vermeyi ve kan akışını hızlandırarak kalbin ritmini düzenler. Bu dolaşımın hızlanması hücrelere taşınan oksijeni ve besin miktarını da artırarak vücudun, enerji seviyesini yükseltir, canlılık sağlar.

Eklemleri korur
Zıplama güvenli ve faydalı hafif etkili bir idmandır. Trambolinde zıplamak, sert bir zeminde yapılan benzer idman hareketlerine göre, eklemler üzerinde hissedilen darbelerin etkisini çok aza indirdiğinden, çalışmayı daha kolay ve güvenli hale getirir. Bu nedenle eklem sorunları ve sırt ağrılarına karşı çok etkili bir egzersiz yöntemidir.

Detoksu destekler
amak vücudun kendi kendisini temizlemesine mükemmel bir şekilde yardımcı olur. Lenflerimiz, kalbimiz gibi bir pompa değildir; lenf dolaşımının uyarabilmesi yerçekimine ve adele hareketine ihtiyaç vardır. Trambolin üzerinde ritmik sıçrama her ikisini de sağlar. Vücut ısımız yükseldiğinde terlemeye başlarız, böylece deri yoluyla vücudumuz asitli atıklardan temizlenir. Zıplama yoluyla büyük adele gruplarının konsantrasyonu, vücudu alkalize eden oksijeni bütün dokulara taşır, karın bölgesindeki organları uyarır ve katı atıkların bağırsaklarımızdan geçişini destekler ve kolaylaştırır.

Bağışıklığı güçlendirir
Bağışıklık hücrelerimizin çoğu lenf sistemiyle taşınır. Lenf dolaşımını güçlendirmek, bu hücrelerin bütun vücudumuzda hareketliliğini ve faaliyetlerini de artırır, vücudumuzun enfeksiyonlarla ve hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur.

Sinir sistemini geliştirir ve sakinleştirir

Zıplama hareketiyle, yani vücudumuzun yukarı ve aşağı doğru yaptığı ritmik hareketle, vücudumuzu daha iyi hisseteriz, farkına varırız, deri duyu olarak adlandırılan hissimiz uyanır. Farklı hareketlerin biraradalığı koordinasyonumuzu zorlar ve geliştirir. Zıplama aynı zamanda iyi bir sters arttırıcıdır, çünkü birbirini tekrar eden sıçrama, sizi bir çeşit trans hali gibi kendinizden geçirir, gevşemenizi sağlar.

Ne kadar süreyle zıplamalısınız?

5 dakikalık seanslarla başlayın ve giderek gelişen zindelik durumunuza göre dereceli olarak artırın. Haftada 3 seanstan başlayarak günde 3 seansa kadar çıkın ve seans başına 15 dakika çalışın. Sağlığınızı güçlendirmeye başlamak günde yalnızca bir kaç dakikanızı alacak.

Önerilen egzersizler

Trambolinde amaç yalnızca yapabileceğiniz kadar yükseğe zıplamak değildir, aynı zamanda da çeşitli ritmik zıplama hareketleri size fayda sağlar. Dengenizi, koordinasyonunuzu ve dayanıklılığınızı güçlendirmek için farklı hareketler yapın:

•Hafif sıçrama: Trambolini kullanmaya yeni başlayanlar trambolinin yüzeyinden ayaklarını kesmeden yavaş yavaş sıçrama hareketidir.

•Yürüme, koşma: Bir kez trambolin üzerinde denge kurulduktan sonra dizleri yukarıya çekilerek yapılan yürüyüş ve koşu hareketidir.

•Twist: Ayaklarını tek bir yöne doğru bakıp, vücudun üst kısmının ise diğer yöne doğru baktığı konumda yapılan bir o yöne, bir buyöne sağlı sollu sıçrama hareketidir.

•Jumpin Jacks: Klasik "jumpin jack" olarak bilinen hareketin (aşakları ve kolları açarak sıçrama) trambolin üzerinde yapılmasıdır. Bu daha gelişmiş bir harekettir ve trambolinde yapıldığında adaleleri ve kardiyovasküler dayanıklılığı geliştirir ve eklemleri, sert bir zeminde yapıldığından daha fazla korur.

Bu bilgilerin hepsinin doğru olduğu sonucuna vardım 1,5 ayda.

Hakikaten mi? Çikolatay burun kıvıran birini ilk defa görüyorum.. Fosil müzesine bağışlıyorum seni..

Yahu kiloma niye takıyon.. 1 Aralıkta 67 olmak istiyorum.. Avatarımdaki kırmızılık büyüdükçe 67 ye yaklaşıyorum demektir..

Sen her Cuma bak benim grafiğime çıldır anacım! Her Cuma o kırmızı alan büyüyecek ahdım var..

Hesaplama işine yokum.. Neden dersen; zaten 1 Aralık cezam bu benim. 67 olamazsam zaten hesaplama günleri başlayacak.. Kendimden ümidi kesmedim daha neden cezayı öne alayım ki?

Merak ediyorum; Kazen acaba benim sigorta primlerimi yatırıyor mu? Bunca emekten sonra en azından bi'emeklilik alayım.. İkramiye falan görmedik.. maaş cabası..

şimdi kendime ne güldüm .bu yazın bana ne hatırlattı püsküütüm biliyormusun . bundan 3 yıl kadar önce aynı buna benzer bir yazını okuştum ve tabi acemiyim azcık k.k da
o zamanlar, sen ve kalişim (kulakları çınlasın ) moddunuz ve ben gerçekden maaş alıyorsunuz sanmıştım, hatta kalişe sormuştum

leydicim rabbım yavrunu sag salim versin kucagına inşallah

Ne çılgın günlerdi onlar.. Özellikle benim mod. olduğum zamanlar günde 1000 mesaj silerdim, hatırlar mısın?
Gitti canım mesajlar..

Not: Ojemin 2.katını da sürdüm.. Kuruyana kadar beni, bisikletin tepesi patlar..

vayy püskütüm eger 1 aralık 67 olmazsan sana hesap işi gerçekden büyük caza olacak emin oldum .
nasıl yapılıyor o grafikkk bende şu inişli çıkışlı grafigimi yapsamda koysammı avatarıma ne:6

Son düzenleme:
teşekkürederim . almayı düşünüyorum .

hatırlamazmıyım püskütüm .hatta çok mesaj yazmamamız konusunda uyarırdı takım kaptanımız . sana iş çıkarmayalım diye :26:1 ne cenemiz düşükdü kaç sayfa yazardık akşama kadar
şimdide takım kaptanları paylaşımda bulunun diye ikaz ediyor

püsküütüm pilatesi denedinmi.?

selam kızlar benim de acilen kilo vermem lazım ama takım işlerini falan yapamıyorum sürekli bişeyler yazmak lazım.sizin cafe light çok hoşuma gitti bende sizinle hergün yaptıklarımı paylaşmak istiyorum.kısaca durumumu özetlemek gerekirse bu sabah tartıda 86,1 çıktık 1 ay önce evlendim ve bu kiloyla hamile kalmak istemiyorum.uzun zamandır kendimi diet için hazır hissetmemiştim eğer kabul ederseniz bende sizinle birlikte kilo vermek istiyorum

canım yarışmaya katılman için şu başlığa yazman gerek http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...lama-yarismasina-katilmak-isteyenler-344.html

akşam da çek ben de şimdi trambolinimin tepesine çıkıcam şişliğim inmeye başladı tartıda da farketti bugün yarım takımca bomba gibi geliyoruz Eylül hariç
niye eylül haric cnmeger bu haftada artida cikarsa varya o yikolari rüyasinda görür
Ben sana özet vereyim..
Eylül çikolata yedi.
Tubiş ceza kesti.
Biz yeşil çay içtik.

ayy bide bütün cam kenarlarini aldilar cnm bos buldugun yere otur
benimde cikoyla aram yoktur hatta hic tatliyla yoktu ama son zamanlarda az da olsa baklava yer olmustum yani seni müzeye kaldirmazlar heralde
valla kaldirdi müzeye

h.g cnm öncelikle bu cafe zayiflama yarismasinin bir parcasi yani zayiflama yarismasindaki üyeler kendi takimlarinda yanliz kalip sohbet edecek birilerini bulamadiklari zaman hooopppp cafeye gelip motive oluyorlar.
sadece burda diyetini yapmana izin varmidir bence yoktur yani bir takima üye olman gerekli heralde yinede yanlisim varsa arkadaslar düzeltsin

Son düzenleme:
eylül artıda ben hergün telefonla görüşüyorum onunla

cnm bide takim isleri bana göre degil demissin ya takim ruhu gercekten insani cok motive ediyor, yani o yazman gereken seyler sayesinde ne kilolar verildi bu takimlarda.
egerki kendi basina kilo veremiyorsan bir takima üye ol derim ben ama yok yine takim isleri bana göre degil dersende bir sekilde kurtul cnm kilolarindan cünki hamile kaldinmi en az 11 kilo aliyorsun

eylül artıda ben hergün telefonla görüşüyorum onunla

off nasil ya hadi gecen hafta regl oldu bu hafta ne oldu
spor yapmazsa böyle olur üsengec eylüllll

o zaman bende bi takıma katılayım.bu sefer gerçekten bu kilolardan kurtulmam lazım

o zaman bende bi takıma katılayım.bu sefer gerçekten bu kilolardan kurtulmam lazım

karar vermek yolun yarisi derler ya gercekten istedikten sonra bu kilolar dayanmaz sana
hem biz kadinlarin elinden ne kurtulmuski kilolarda kurtulsun, biz onlardan kurtulalim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…