Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Acımasız olduğunu düşünmedim zaten..
Baktım kelime oynak, espri yapayım dedim..

Aslında mezun olduktan sonra çok kısa sürede (1.5 ay kadar) 66-67 lere çıkmıştım. Sonra geçen 4 yıl boyunca da 70 olmamak için direndim sadece.. Bu sene yani bir kaç ay sonra ilk defa 70 direncim kırıldı.. Hatta üstüne bile çıkınca soluğu burada aldım..

Bilgiler karşılıklı kadiscim.. Hepimiz birşeyler biliyoruz ve paylaşıyoruz. Benim en çok hoşuma giden de deneyimlerimizden faydalanmak..

Aaaah ah! 5.takım günleri! Ne güzel, ne keyifli günlerdi onlar..

Persembe gunun yine lapa anladigim kadariyla bende fi tarihinde bikac kez yapmistim pek ıse yaramisti .sen menulerini şimdiden yazsan olmaz mi? pek mi merakliyim ne?

Evet kadiscim.. sıkıştıkça lapaya sardırıyorum.. Sanırım hayatımın sonuna kadar da böyle devam edecek..

Bu hafta yeterince büyük bir ceza verdim kendime: Her gün tartılmak. Mönü paylaşımı köşede beklesin lütfen.. Şu emanet canımı o kadar da sıkmayayım..

Ben kaçtım.. Hayat çağırıyor yine..

dogum kontrol hapı

eskidende kullanmıştım yine aynı sonuç olmuştu şimdiide öyle oldu sadece 4 ay kullandım

cnm kilo çizelgeni görünce öyle imrendimki ben şuan 92 kiloyum ne kadar güzel kilo vermişsin umarım bende şu boğazımı tutabilirimde verebilirim

cnm kilo çizelgeni görünce öyle imrendimki ben şuan 92 kiloyum ne kadar güzel kilo vermişsin umarım bende şu boğazımı tutabilirimde verebilirim

veririsinnn inşş ben o kilolardayken daha azimliydim şimdi eser kalmadı,
çok diyet denedimm en önemli yöntem bzogazı tutmak ve istikrarr başka bir yol yok zayıflamak için

merhabalar .
yine yogun bir gün . sabah kalkıp çoçukların toplantısına gittim eve geldim komşumun babası için okuttugu yasine . şimdi girdim eve .

tb . tam bugday ekemegi püskütüm . ebn genelde hep o ekemegi yerim . hadi cıs yerine ekemkde güzel oluyor yogurtla (hoş ekmekde cıs aslında )

hazır indirimlerde başaldı kredi kartını bozşaltmak istiyorumm tabiki püskütümden bize arta kalırsa

diyetde tabiki kartlaştık yoksam çillop gibi hatunlarız .
banum sen dogum kn. ilacını bırakmamışmıydın :44::44:

banum senin şu anki ruh halini bildigimden monti önermiyorum
şu an sıkı diyete girecek modda deyilsin sadece istikrarlı bir şekilde seni fazla sıkmayan diyet yap

olmaz deme püskütüm ben bu hafta 2 günde indirdim o 1.5 kiloyu
bu sabahki kilonda normal . bende bu sabah . 63.9 olmuşum ama sorun yok normal bu . yogurt bendede lapa etkisi yarattı sanırım baya su çözdü . dün normal yiyindcede geri geliyor biraz . ama tekrar diyete başlayıp perşembeye dogru sıkıncada geri didiiyor .hatta dahda fazlası .öyle böyle derken veriyoruz kilo yahuuuu kasma bukadar kendiniii
28 aralık hedfin yoktu hani:26:

banum geçen hafta perşembe yogurda agırlık verdigimde, her ögün hatta aradada yogurt yedim ve akşam erken ve hafif yiyip ,gece aç yattım .

hergün yapmıyorum bunu yapsam 3 gün sonra işe yaramaz . perşembe tekrar deniycem .bakalım yine işe yarıycakmı .

GÜNAYDINN

vucut şifremi çözdüm ama ne ugraş var nede çaba, hiç bişiy gaza getirmiyor beni artık
bildikleirmi bile unuttum sanki

valahi dogru söze ne denir . hep diyorum bunu banuya püskütüm ama ne çare .

hele başarı öykilerinde link açmıştı 2 ayrı resmi var görseniz aradaki farkı .

son 1 senedir bıcak sırtında diyet yapıyor bir o yana düşüyor bir bu yana e o keskin yoldada yürüyemiyor .
ne yapsan bu kıza kanatmı taksak yolda gitmesi için .

banum biz burda destegiz canım bunu iyi biliyorsun ama önce içine söz geçirmen lazım .
seni zorlayacak karar bile hiç karasızlıkdan iyidir . hadi toparran sen yaparsın . ikiz çoçuklarla sabahın köründe onlar uyurken yürüyüşe giden banu nerde çıkar içinden artık uyandır .
yaza hedefinde ol . sende 1 marta hedef koy bizim gibi sonrada hazirana
SEN YAPABİLİRSİN .

Son düzenleme:

Tamam şimdi oldu.. Eskiden ben de integral ekmek yerdim Allahım ne güzel bir tadı vardı. Markayı bile unuttum o ayrı konu.. O kadar uzun zamandır yok ki.. Artık dönüşümlü olarak her ikisi de unonun olmak kaydıyla tam çavdar ve light form ekmeklerini yiyorum.

Sen kaçırdın herhalde aebenim.. 1 Marta kadar her hafta için yazdığım bir tablo eklemiştim. Uzun olmasın diye artık cumaları aylık eklediğim tablonun bütün hali yani.. Geçmiş sayfalarda kalmıştır, arayamam şimdi üşendim. Yani özetle; her haftamın hedefi belli.

Mercimek salatasının yanında yoğurt yemeyi yine unuttum iyi mi.. Neyse az sonra akşam yemeği olarak yine yoğurt yerim..

1 marta kadar her hafta tablo belli diyorsun yane

adı üstünde tablo püsküütüm .ama bünye ve nefis tablo dinlmiyor bunu tabloya eklemeyi unutsun sanırım

planlı programlı olmak güzel ama baktın bunun eksisi artısından fazla bir daha tabloyu gözden geçirirsin .çok yükleniyorsun üzüyorsun arkadaşımı

yogurt konusundada küçük bir ayrıntı yazmak istedim. yogurdun içindeki calsuyum yag emilimini engeliyor . buda kilo vemeyi kolaylaştıryor .FAKAT bu ayrıca demir emiliminide engeliyor . o yüzden ileri derecede kansızlık varsa yogurdu ögünlerinize fazla katmayın . daha çok aralarda tüketin . ama öyle bir sorununuz yoksa afiyet olsun .

Mecburen aebenim.. Tablo dediğin gibi bir olan. Önemli olan tablo değil aslında; 1 mart da hedefime ulaşamazsam alacağım ceza..

Bak ne dicem? Ben cıvıttığımda sanırm bu cezayı da unutmuş, ötelemiş oluyorum galiba. En iyisi baktın vidalarım gevşedi bana 1 mart cezamı hatırlat. Hemen toparlarım kendimi.

Çayda da vardı di mi böyle bir özellik.. Kahvaltıda çay içmeyin diye bir yazısı vardı Sağlık Bakanlığının.. geçmişten hatırlıyorum sanki hayal meyal..

Şaşırtmacalı yoğurda devam.. Yeri gelir öğünde, yeri gelir arada.. Vücut yediklerimize alışmasın yeter ki..

Aebencim sen bu yogurt isini cözmussun o kadar guzel anlatmissin ki yogurdu mutlaka yiyecegim.gecen hafta kan tahlili verdim kalsiyum eksikmis doktor yogurt ye dedi daha o gun tiksindim yogurttan ama sayende yiyecegim.puskutum tablonu gordum begendim heves ettim.sımdi telden baglaniyorum yapamam ama ptesi ilk is senin afilli tablondan yapacagim. bu ara epey bosladim 78de nerdeyse bir ay takili kaldim gecen cuma baktim 600 gr vermisim.demek ki duraklama donemim bitti.aslinda bu donemi seviyorum nasilsa veremiyorum diye pek kasmadan yedim herbiseyden tadimlik.yukselme doneminde hedefim haftada bir kilo. daha once yaptim oldu.

ah aben ablam snein benim üzeirmdeki hakkını inkar edememki
benim diyet modunu yine ne güzel anlatmışsın,

bugün yeni eve gittik baya ilerlemiş inşaat nisanda biterr
hadi banu nisanda istediign kiloda ol dedim.
hatta çıkıp sabahları yürümeyi bile düşünüyorumm hasta olurmuyum ki:26::26::26:

aben ablam peki ben monti yapmayım seni dinleyimm
snra geçerim montiye önce istikrarı saglamak haklısın:26::26:
:26:a

valla kilo veremiycem diye çok korkuyorumm:18::18::18::18:
bugün canan karatay tv8 deydi leptin hormonundan bahsetti ve bana mantıklı geliyor.
diyorki hoca 3-4 saat te bir yemek yemek leptin hormonunun salgılanmasını sgalıyormuş
ara ögün yapmayın diyordu.

evet ya, bide senin ceza vardı dimi.şu saatden sonra sana o caza çok zor gelecek o yüzden var gücümle yanındayım püsküütüm .

...baktın bu haftada tam toparlanmadım mönülerinide isteyelim . mönü vermek benide hep gerer yerken aklıma gelir günlüge nasıl yazdıgım .baya etkili olur buraya mönü yazmak .
helede bana, takip et dersen yanlışlarımı düzelt dersen senin gibi düzen hastası bir hatunun menüleri ancak, bak hizaya gel modunda olur .

evet çaydada var aynı özellik ,onun için çayıda yemekden uzak tutmak lazım ..malum türk kadınlarında kansızlık çok ,demir depolarımız boş
geçen yaz büyük kızımında demirinde baya eksiklik çıktı bir kaç ay takviye aldı hatta .. ne kadar dikkat etsemde çoçuklar dedigim gibi beslenmiyor . eti zorla yediriyorum .

püsküütüm pilates işini ne yaptın ? yazmıyorsun hiç yapıyorum diye
hadi bu hafta yaglar sürülsün pisiklete binilsin, ebruynan yakın dostluk kurulsun efem .
bende pazartesi sıkı dönüyorum . ee sonunda akrebe madara olmak varr o şindi kebabları götüyordur

Aylik hedeflerimi belirledim kizlar. 4 ocak 76. 4 subat 72. 4 mart 68. ve 4 nısan 65. 4 nisanda dogum yaptim 75 ile hamile kalip 90la bitirmistim.yani tam bir sene sonra eksi 10 kilo ile bitirmek istiyorum.

oh ne güzel bak hedef zamanında çıkmış ortaya .nisanda banum çıtır olcak inşallah

o tarihte kaç kiloda olmak istiyorsun banum ?
yürümeyi güzel havalara bırak öncelikle evde daha kolay yapacagın pilatese başla .sabahları pilatesle başladınmı fazla kaçamakda yapmassın

... karatayın iyi önerileride var ama olmayacak yönleride . beslenmesinin yarısını ekmek oluşturan bir ülkede ekmeksiz beslenmek ne mümkün .:26: ekmegin fazlası zararlı buna katılıyorum ama tamamen kesmek bence dogru deyil .ayrıca ekemge yasak diyen arada lahmacuna saglıklı diyor bunada bir mana veremedim .:44:

karatay kitabınıda hatmettim . k.k da şu an aktif olan karatay linkindede bence tam karatay diyeti yapılmıyor .
karatayda kahvaltı harici ögünler et ,tavuk, balık ve salata şeklinde nadirende baklagil vs var . akşamda belli saat sonrada bişi yenmiyor gecede leptin ortaya çıksın diye .

gün boyu ara yapılmaması bencede saglıklı, hazım süresi önemli .. sık sık beslenince ne yapıyoruz ? pişmiş aşa resmen su katıp hadi bi daha piş diyoruz sonra bi daha bi daha . miğde ne desin sindirim ne desin .
ayrıca bu sık beslenmek ve sindirim güçlügüde vucudda asitlenme yaratıyor . ve buda hastalıkların % 90 sebebi.
bu konularda karatay hocaya katılmamak mümkün deyil

ayrıca gece aç yatmanında gerçekden kilo verdirdigini gördük .:31

yapmışın olmuş yine yaparsın .(agaoğlunun kulakları çınlasın )

ooo kadisim sen tam kilo verme kıvamına gelmişsin .

en güzel yogurt tarifi . 1 kase yogurt içine .3 kuru kayısı (bu hurmada olabilir ) az tarçın, 2 ceviz.. madem kansızlıgın var 1 çorba kaşıgıda pekmez.. yanında halt etmiş talılar
Aylik hedeflerimi belirledim kizlar.
4 ocak 76.
4 subat 72.
4 mart 68. ve
4 nısan 65. 4 nisanda dogum yaptim 75 ile hamile kalip 90la bitirmistim.yani tam bir sene sonra eksi 10 kilo ile bitirmek istiyorum.

kadisim her ay 4 kilo (yanlış görmediysem ). canım her haftaya 1 kilo vermişsin ... inşallah olur . fakat evdeki hesap bazan çarşıya uymaz gel sen şunu ayda 3 kilo yap makul olsun .
ama yinede bakarsın ayda 5 kilo verisin tabi o zamanda ne ala ...

not . zor hedef koyup agzı yanmış biri olarak yazdım

Pazartesi bizimle de paylaş tablonu olur mu kadiscim..
Ohhh duraklama dönemi bitmiş gözün aydın..
Peki daha önceki dönemde haftada 1 kilo düzenli olarak gitti mi?
Yeni eve yeni bedenle girme fikri gıdıklayıcı olmuş, iyi düşünmüşsün..
Yöntemler ne derse desin, ben her zaman kişinin kendine göre doğruyu bulmasından yanayım.
Bundan önceki maratonumda günde 6 bazen 7 öğün besleniyordum. İbre ufak oynardı ama (ayda ort. 2 kilo) istikrarlıydı. O zamanki metabolizmayla şimdiki farklı demek ki diye düşünüyorum kendimce.. Bu sefer ara öğün yaramadı çünkü..

Ah evet aebenim.. O ceza zaten herşeyi karıştıran ama aslında iyi de oluyor.. Aba altından sopa göstermek misali..
Dedim ya bu haftaki cezam hergün tartılmak ki nefret ettiğim şey..
Haftaya hala memnun değilsem gidişattan o zaman ek ceza mönü paylaşmak.
E buyrun takımda olduğum günler.. Ne farkı kalacak o zaman..
Yok, yok bu hafta kesin kıpırdaması lazım terazinin. Acaba Cumaya kadar lapa mı yapsam
Hah sana dememiştim tahlil dedin aklıma geldi. Benim tahliller iyi çıktı. Doktor demez mi "çok sağlıklı besleniyorsunuz?" herhalde diye.. Bi'de maşallah dedi. Sevindirik oldum o gün..
Pilates aynen ilk nasıl başladıysam öyle devam ediyor aebenim. Haftada iki gün mutlaka yapıyorum. Havalar ısınana kadar devam. Sonra ver elini yürüyüş. Ah nasıl özledim. Kulağımda kulaklığım, mis gibi müziğim. Yeşil kokusu, su kokusu, su sesi.. Herşeyi bir yana bırak ruhuma da çok iyi gelmişti bu yaz..

Pazartesi gelsin bir an önce.. Sıkı sıkı, kafa kafaya vuralım diyet kardeşim.

Aylik hedeflerimi belirledim kizlar. 4 ocak 76. 4 subat 72. 4 mart 68. ve 4 nısan 65. 4 nisanda dogum yaptim 75 ile hamile kalip 90la bitirmistim.yani tam bir sene sonra eksi 10 kilo ile bitirmek istiyorum.
Vay vay vay!
Büyük iddia bu!
Ama olsa, sahiden başarsan ne mükemmel olur.
Diyet konusunda senin bilmediğin bir şey kalmadı herhalde aebenim.. Saygılar efem
Sayende biz de bilgileniyoruz her konuda.. Ellerine, bilgine sağlık.
Ben de katılıyorum aebenime.. Her hafta 1 kiloyu düzenli olarak vermek zor gibi görünüyor bana da..

Benim aylık hedefim 1.5 kilo..

yogurt tarifini pek begendim peki bunu aksam menusu olarak kullansam olur mu? ben aksami hafif gecirirsem kilo veriyorum cunku.yani ben temmuz 16dan aralik basina kadar 13 kilo verdim ve her hafta yaklasik bir kilo gitti.daha onceki dogumumdada boyleydi.ama bir aydir durmustu aslinda bu durma bendende kaynaklandi.hedefimi yariladigimda biraz durmak istiyodum ama artik yeter vakit kalmadi vermem lazim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…